PDA

Orijinalini görmek için týklayýnýz : Sedef hastaligiyla ilgili bilgi lazim

gezgin38
14 Ocak 2016, 17:02
Slm. arkadaslar sizlerden ögrenmek istedigim sedef hastaligi ile bilgileriniz.
bundan birkac sene önce ( eski beceriksizler sayfasinda ) bir abimiz, arkadasimiz kendisinde bu rahatsizlik oldugunu ve türkiyede bir saglik ocagi yada Dr. tevsiyesi üzerine aldigi bir ilacla gectigini yazmisdi bir krem (Dermovate) o aklimda kaldi bir de ilac yazmisdi bunlari kullandiktan sonra atlattim diye yazmisdi
insallah üyemiz halen bizimle beraber ise yada sizlerin bildigi herhangi birsey varsa ve burada bunu paylasirsa cok sevinirim.
simdiden tsk. ler.

hOrOz
14 Ocak 2016, 18:20
arkadasim

Sedef hastaligi öyle gecici bir hastalik degil yan uzun yillar yapilan arastirmalara ragmen
yüzyillarca olagi gelen bir cilt hastaligi
gecici olarak kremlerle ve tedavi sekilleriyle etkileri azaltiliyor ama arasira yine tetikleniyor
en büyük düsmani ise stress ve pskilojik rahatsizliklar ...

avcilar kirali
14 Ocak 2016, 18:56
Ben sahsen kendim Sedef hastasiyim.Sana kendi tedavi seklini anlatayim.:
Cok cesit bestrahlung yaptim,sayisiz kremler,merhemler kullandim,Haplar ictim fayda görmedim.Sonunda igne vurmaya basladim.Ilk basta Humira 40 mg (6 Tane igne 5200,-euro) ve MTX vurmaya basladim.Basta iyi gitti sonra Hastalandim(üsütmüsüm) agir öksürmeye basladim,Tubercolose den korktular,MTX igneyi iptal ettim.2-3 Ay sonra Humirayi da absetzen yaptim,Wirkverlusttan(artik tehsir etmiyordu).Sonra baska bir igne kullanmaya basladim,oda ilk basta iyidi simdi yine sedef azmaya basladi:(((((
Birde bende psoriasis artrithis cikti,dizlerim agirmaya basladi,kemikler sizliyor,cok kötü.Namazi artik oturarak kilmaya basladim,Allah affetsin....Simdi Prozent aldim,1-2 ayri hastalik arti sedef 60% aldim.Ama bir ise yaramiyor.Keske saglam olsam 0% alsaydim:((((
Anlatilacak cok sey var daha ama basini agirtmayim,Allah yardimcin olsun derim....
Gerci Allahtan hic bir zaman umut kesilmez ama Sedefin tedavisi yok.Chronisch bir hastalik,ayni Diabetes gibi,tedavisi agrilari azaltmak baska birsey deyil.....
Allah beterinden saklasin,sükür halimize,Bütün hastalara sifa diliyorum,,,,saygilar

PS:Betnovate/Dermovate krem kullandim cok güzel,ama 2 gün kullanmadinmi artiyor...hastalik icten geliyor kremler merhemler sadece öberflächlich

antika
14 Ocak 2016, 19:48
gecmis olsun arkadaslar birde sivasdaki balikli göle gidin derim , gitmissinizdir belki ama denemekde yarar var derim

sami28
14 Ocak 2016, 20:08
Yakin arkadasim sivas balikli göle iki sefer gitti her gidisinde iyi oluyor yalniz hastalik icerden geldigi icin sonra tekrar meydana cikiyor

sami28
16 Ocak 2016, 09:51
Yakin arkadasim sivas balikli göle iki sefer gitti her gidisinde iyi oluyor yalniz hastalik icerden geldigi icin sonra tekrar meydana cikiyor

Dün arkadasi görüp tekrar sordum bana artris yani eklemlerdede rahatsizlik oldugunu onun icin igne kullandigini yanilmiyorsam humire bu igneninde artrisle beraber sedef hastaligini iyi ettigini söyledi yalniz sade. Sedef hastaligi icin doktorun yazmadigini söyledi

gezgin38
24 Ocak 2016, 01:36
sagolun arkadaslar, bazen piskolojim cok bozuluyor uzun araliklarla bu konuya göz atmak istiyorum kafaya takmamak icin. cilt dr. biraktim sayilir artik hastaneye yönlendirdi beni oradanda birkac test yaptilar. ve simdi hap kullaniyorum fumaderm yaralar biraz sanki geriye yani cilt normallesiyor gibi.
ve bende dr.lara karsi bi güvensizlik geliyor aklima sanki bu hastaligi tetikliyorlarmis gibi uyguladiklari therapierle.
basta yazdigim eski beceriksizler sayfasinda arkadasin birisi bu rahatsizligin bir nedenide karacigerden gelebildigi yazmisdi.
ama aradigimi bulmus degilim, türkiyede bir saglik ocagindan aldigi recete ile bu hastaligi atlattigini yazmisdi.
suya düsen yilana sarilirmis arkadaslar.
Allah kimseye basedemiyecegi zorluklarla kasilastirmasin.

mustafa200222
24 Ocak 2016, 01:43
sagolun arkadaslar, bazen piskolojim cok bozuluyor uzun araliklarla bu konuya göz atmak istiyorum kafaya takmamak icin. cilt dr. biraktim sayilir artik hastaneye yönlendirdi beni oradanda birkac test yaptilar. ve simdi hap kullaniyorum fumaderm yaralar biraz sanki geriye yani cilt normallesiyor gibi.
ve bende dr.lara karsi bi güvensizlik geliyor aklima sanki bu hastaligi tetikliyorlarmis gibi uyguladiklari therapierle.
basta yazdigim eski beceriksizler sayfasinda arkadasin birisi bu rahatsizligin bir nedenide karacigerden gelebildigi yazmisdi.
ama aradigimi bulmus degilim, türkiyede bir saglik ocagindan aldigi recete ile bu hastaligi atlattigini yazmisdi.
suya düsen yilana sarilirmis arkadaslar.
Allah kimseye basedemiyecegi zorluklarla kasilastirmasin.

Allah yardımcın olsun kardeşim Amin.

ALSANCAK-35
24 Ocak 2016, 01:48
izmir de Ege üniversitesi Hastanesi kesin tedavi ediyor diye duydum. Önce muayene edip sana uygun kremi hazirliyorlarmis. Bir arastir derim.Allah sifa versin.

hOrOz
24 Ocak 2016, 01:55
izmir de Ege üniversitesi Hastanesi kesin tedavi ediyor diye duydum. Önce muayene edip sana uygun kremi hazirliyorlarmis. Bir arastir derim.Allah sifa versin.
böyle duyumlar la insanlari yanlis yönlendirmeyelim
bu hastalin bir caresi yok yani iyilesme olanagi yok sadece etksini biraz azaltabiliyorlar

arkadasim bu hastaligin en büyük tetikcisi stress ...
Stress ten uzak duracaksin bundan bir zaman öncede hanim da cok agir bir dönem gecirdi
senin gbi doktor doktor dolastik hatta hastaneden verilen bir damla ters etki yapti
daha agir bir duruma girildi.. eller sisti yarildi
ayni sekilde kafa derisin dede var bütün bas tada sedef var öyle zaman oldu yarildi icinden cerahat akmaya basladi
saclari dökülmeye basladi artik saclar aralanmaya basladi basi kapali dolasiyordu

bir gün zar zor hastane icin überweisung cikartabildik
taki Düsseldorf UNi Klinik in cilt bölümüne gidesiye kadar bu durum sürdü
orada simdiye kadar yapilan tedavinin yanlis oldugu söylendi
3 hafta orada yatili kaldi ve onlarin kendi yaptigi kremlerle terapi yapildi
yapailan terapi cevap verdi iyilesme süresi basladi
yaralar kapandi saclari yeniden cikmaya basladi..

epey bir düzelme oldu ama gecmedi arasira ufat tefek teiklemeler hala oluyor
ellerde ayaklarda bazen geri cikiyor fakat tekrar geciyor baska yerden cikiyor

aynisin dayim da var onunki epey ilerlemis durumda adam Türkiye ye gidiyor (orada rahatliyor)
hic bir seyi kalmiyor Almanya ya geri geliyor Streslere giriyor hastalik bütün vücudunu kapliyor

bu hastalikta saglam psikoloji cok önemli .ümisizlik tetikliyor ..sinirli olmak veya baska psikollojik olaylar tetikliyor

Gecmis Olsun

Yurtta Sulh
28 Ocak 2016, 23:51
bende bundan 17-18 yil öncesine kadar biyik ve kas yerlerinde vardi
kepek hat safhadaydi
o zamanlar crisan diye sampuan vardi bunu kullandim ve gecti
ama sampuan yardimci oldu mu olmadimi onu bilmiyorum
gecmesi biraz zaman aldi ama simdi hic yok

donkisot
31 Ocak 2016, 19:25
Gecmis olsun kardesim,ben 30 senedir cekiyorum bu hastaligi bilhassa kis aylarinda daha cok aziyor meret Doktor krem yaziyor kortizonlu bir süre kayboluyor sonra gene cikiyorlar bilhassa cereyan yapan yerlerde yada ani isi deyisikligi tetikliyor tabii moralde cok önemli Allah yardimcimiz olsun..

kamanli
31 Ocak 2016, 22:00
cörek otu yagi iyi geliyor

hOrOz
31 Ocak 2016, 22:27
cörek otu yagi iyi geliyor

ya birileri bu cörek otunu ve yagini milletin dini inanclarini sömürerek iyi pazarliyor

mustafa200222
01 Þubat 2016, 00:56
Slm. arkadaslar sizlerden ögrenmek istedigim sedef hastaligi ile bilgileriniz.
bundan birkac sene önce ( eski beceriksizler sayfasinda ) bir abimiz, arkadasimiz kendisinde bu rahatsizlik oldugunu ve türkiyede bir saglik ocagi yada Dr. tevsiyesi üzerine aldigi bir ilacla gectigini yazmisdi bir krem (Dermovate) o aklimda kaldi bir de ilac yazmisdi bunlari kullandiktan sonra atlattim diye yazmisdi
insallah üyemiz halen bizimle beraber ise yada sizlerin bildigi herhangi birsey varsa ve burada bunu paylasirsa cok sevinirim.
simdiden tsk. ler.

Arkadaşım Allah yardımcınız. Olsun

tr-22
01 Þubat 2016, 01:36
Buradan herkeze gecmis olsun allah sifalar versin diyorum.Burada yazilanlari hepsini okudum,bir kac arkadasimiz bu hastali en fazla psiykolejik oldugunu yaziyor,acaba sizlerden bu hastaliginizdan dolayi,psiyhatrik yada psiykologa gittinizmi? Psyihater ona göre ilac hap yazar,belki azda olsa bir faydasi olur diye düsünüyorum-

Allah hepinizin yardimcisi olsun,insallah sagliginiza kavusursunuz.

kamanli
02 Þubat 2016, 00:52
ben kendim sedef hastasiyim ve 1 senedir cörek otu kullaniyorum din ve pazarlamak la alakasi yok insanlara yardim icin yazdim her kez horoz gibi düsünürse burda paylasim olmaz

gentlement
04 Þubat 2016, 12:15
kardes, benim abimde uzun yilardir sedef var ve emin ol yapmadigi kalmadi. Gecmiyor... En sonunda artik vazgecti ve onunla yasamayi alistirdi kendisini. Sedef öyle birseyki kurtulmak imkansiza yakin... Bence Allah dan geldigi icin kendine dert etme ve bununla yasamaya alismaya calis...

Cihan
07 Þubat 2016, 23:50
bende bundan 17-18 yil öncesine kadar biyik ve kas yerlerinde vardi
kepek hat safhadaydi
o zamanlar crisan diye sampuan vardi bunu kullandim ve gecti
ama sampuan yardimci oldu mu olmadimi onu bilmiyorum
gecmesi biraz zaman aldi ama simdi hic yok
Arkadasim bu sampuhani nerden bula bilirim ? yazarsan sevinirim tskl

hOrOz
08 Þubat 2016, 00:29
Arkadasim bu sampuhani nerden bula bilirim ? yazarsan sevinirim tskl

arkadas kepek ile sedef hastaligini karistirmis

Crisan her drogerie de satiliyor

http://www.crisan.de/home/images2/cri-start2b.jpg

kamanli
20 Temmuz 2016, 11:23
slm arkadaslar ben de sedef hastasiydim solariuma gittim hastaligima cok yarari oldu

24erzincanli24
15 Ekim 2016, 21:31
Arkadaþým öncelikle gecmiþ olsun.bu diyeceklerim seni umutsuzluga düþürmesin
Bendede ekzema hastalýgý mevcut gitmedigim doktor kalmadý desem yalan olmaz. Geleyim þimdi konuya ekzema ve sedef hastalýgý hepsi cilt hastalýgýna baglý ayni hastalik aile grubundan farkli hastalýklar.yani örnek bir süru deðisik balik türü var ama hepside balýk olarak geciyor.bu hastalýkta ayni bunun gibi
Bu cikt hastaliklarinda kortizon haplarý iyi geliyor ama sakýn sakýn kullnamayýn.cilti iyi yapýyor ama karaciger pankreas ve böbrekleri kesin ve kesin bozuyor.kimi insanda 1 senede kimi insanda 5 sende ama kesin ve kesin organlarý harap ediyor.ben ellerin cok kötü oldugu zaman cok nadir olarak sende ya iki yada üc defa cok ince olmak þartý ile kortizon kremi sürüyorum.bu hastalýðýn tetiklenme sebebi karaciger stress ve aileden gelen GEN hatasýdýr.
Bir Türkcede dedigimiz lokman hekimler ( heilpraktiker ) doktoruna gittim onu yeme bunu yeme bunu içme þunu asla.kullanma diye maddeleri saydi kendi kendime öl git.daha iyi diye bir sonuç çýktý
Yasak olanlar .kýzartmalar vücudda asit oranýný yükseltecek olan portakal limon asitli içecekler peynir süt tavuk eti kirmizi et kahve cola domates acý biber baharat türü þeylerden uzak durmam gerektigini söyledi
Ben genelde ellerime akþamlarý yatýnca çörek otu yagi yada zeytin yagý sürüp ellerine ince.naylon torba takýp yatýyorum gundüzleri ise
Icinde katki maddesi olmayan otlu kremler sürüp ellerimi hep nemli tutmaya gayret ediyorum
Arkadaþým senin problemini sadece cilt olarak ele alma.
Organlarini adam akýllý kontrol ettir
Pankreas
Karaciger
Böbrek

fantoma
20 Kasým 2023, 04:22
https://abload.de/img/sedef2ykip1.jpg

Neler çektiðimi bir ben bilirim birde Allahým.
3 sene çektim bu derdi.
Onlarca deðiþik kremler denedim.
Kendim evde internetten bulduðum tarifleri uyguladým.
Hiç biri yok edemedi,Sedefi.
Hele o kaþýntý yokmu,öldürüyor insaný.
Cilt doktorunun kremi deðilde ev doktorumun yazdýðý bu kremler þifa oldu.
Tabiki en baþta Allahýmýn sayesinde.

Calcipotriol 0,05mg/g Salbe
Daivonex 50 μg/g Salbe

Ýçindeki etkin maddeler ikisindede ayný.

Calcipotriol

Daivonex 50 μg/g Salbenin daha tesirli olduðu kanýsýndayým.
Sedef problemi olan kardeþlerime Daivonex 50 μg/g Salbeyi önce denemesini öneririm.

Hem salbe hemde krem þeklinde satýlýyorlar.
Salbe daha tesirli geldi bana.

Þifayý verenin yüce Allah olduðunu unutmayalým...

Not:Halen salbeleri kullanýyorum.

hOrOz
20 Kasým 2023, 10:23
Hastalýk geçmiyor ama bazý ilaçlarla etkisi azaltýlabiliniyor.

Doðru cilt doktorunu seçmek gerekiyor çok önemli

Benim hanýma yanlýþ tedevi uygulamýþlar sonunda iyice debreþti..

En büyük etken Psikomatik Ruh saðlýðýnýz bozuksa, Stresli yaþýyorsanýz debreþiyor

Eðer yakýnsanýz Termin alýp Düsseldorf Üniversitesi Hastanesi Cilt bölümüne baþvurun

Klinik für Dermatologie
[email protected]
Tel.: +49 (0) 211-81-17602

Universitätsklinikum Düsseldorf
Hautklinik
Moorenstraße 5
40225 Düsseldorf

elektroniker
20 Kasým 2023, 12:19
https://abload.de/img/sedef2ykip1.jpg

Neler çektiğimi bir ben bilirim birde Allahım.
3 sene çektim bu derdi.
Onlarca deÄŸiÅŸik kremler denedim.
Kendim evde internetten bulduğum tarifleri uyguladım.
Hiç biri yok edemedi,Sedefi.
Hele o kaşıntı yokmu,öldürüyor insanı.
Cilt doktorunun kremi değilde ev doktorumun yazdığı bu kremler şifa oldu.
Tabiki en başta Allahımın sayesinde.

Calcipotriol 0,05mg/g Salbe
Daivonex 50 μg/g Salbe

İçindeki etkin maddeler ikisindede aynı.

Calcipotriol

Daivonex 50 μg/g Salbenin daha tesirli olduÄŸu kanısındayım.
Sedef problemi olan kardeÅŸlerime Daivonex 50 μg/g Salbeyi önce denemesini öneririm.

Hem salbe hemde krem şeklinde satılıyorlar.
Salbe daha tesirli geldi bana.

Şifayı verenin yüce Allah olduğunu unutmayalım...

Not:Halen salbeleri kullanıyorum.

merhaba

sevindim senin icin -- allah bu hastaligi olan herkeze sifa versin

ilaclara bir ara verdinmi -- evet ise tekrarliyormu ??

benim arastirmalarima göre bu hastlalik bagirsaklardan geliyor - darmfloura arizali oldugu zaman cilte vuruyormus

googleyi bi arastirmaniza tavsiye ederim

hOrOz
20 Kasým 2023, 14:44
merhaba

sevindim senin icin -- allah bu hastaligi olan herkeze sifa versin

ilaclara bir ara verdinmi -- evet ise tekrarliyormu ??

benim arastirmalarima göre bu hastlalik bagirsaklardan geliyor - darmfloura arizali oldugu zaman cilte vuruyormus

googleyi bi arastirmaniza tavsiye ederim

Google da herkes bir þey yazýyor.

Güneþ ýþýðý eksikliði ve Ruh saðlýgý buna baðlý olarak Stres..

Cilt hastaliklarýnda Ruh Saðlýðýnýn çok önemi var.

Dayýmýn ellerinde ekzema var Türkiye ye izine gidince hiç bir izi kalmýyor.

Tekrar Almanya ya gelince ortaya çýkýyor

gezgin38
30 Kasým 2023, 01:09
bu hastalik bendede var arkadaslar, bir ara bende cok rahatsiz oluyordum psikolojim bozuluyordu, LWL hautklinik bochum gittim hap tedavisi uyguladilar (Fumaderm) ilk hafta1 2.hafta2 3. haftada 3 ve sonunda 2sabah 2öglen 2 aksam aliyordum faydasi oldu tabi ama uzun süre aldiktan sonra faydasini kaybediyordu ve yaralar gözükmeye basliyordu, ara veriyordum 3-5 ay sonra tekrar basliyordum. hautklinik bashekimi sonra degisdi oranin problemleri anlattim ve yeni bir hap tedavisi uygulamaya basladim (Skilarence) bundan günde 2 tane aliyorum bir süre sonra 1 düsürüyorum ek olarak SebaMed Akut Lotion UREA 10% kullaniyorum bana cok iyi faydasi oluyor yakinlarda kalanlarin oraya gitmelerini tavsiye ederim. Gecmis olsun

hOrOz
30 Kasým 2023, 10:02
bu hastalik bendede var arkadaslar, bir ara bende cok rahatsiz oluyordum psikolojim bozuluyordu, LWL hautklinik bochum gittim hap tedavisi uyguladilar (Fumaderm) ilk hafta1 2.hafta2 3. haftada 3 ve sonunda 2sabah 2öglen 2 aksam aliyordum faydasi oldu tabi ama uzun süre aldiktan sonra faydasini kaybediyordu ve yaralar gözükmeye basliyordu, ara veriyordum 3-5 ay sonra tekrar basliyordum. hautklinik bashekimi sonra degisdi oranin problemleri anlattim ve yeni bir hap tedavisi uygulamaya basladim (Skilarence) bundan günde 2 tane aliyorum bir süre sonra 1 düsürüyorum ek olarak SebaMed Akut Lotion UREA 10% kullaniyorum bana cok iyi faydasi oluyor yakinlarda kalanlarin oraya gitmelerini tavsiye ederim. Gecmis olsun

Birde Düsseldorf Hautklinik var orasýda iyi

Universitätsklinikum Düsseldorf
Hautklinik
Moorenstraße 5
40225 Düsseldorf

+49 (0) 211-81-17602

fantoma
05 Ocak 2024, 05:39
https://www.youtube.com/watch?v=0D1TK2Dnro8

Allah þifa versin...

steve
05 Ocak 2024, 20:48
Allah sifalar versin inseAllah . Görünce ben rahatsiz oldum, kimbilir nasil rahatsiz ediyordur... Bir kac tanidikta var ama bu adamdaki baya ilerlemis gibi ürkütücü ...