PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizinde başiniza gelebilir ' avusturya'da 3000 euro ceza ödemek zorunda kalmayin.

Hakan978
11 Ocak 2016, 01:05
Vinyeti aracın camına hatalı yapıştıranların veya vinyetsiz seyahat edenlerin tespiti halinde ağır cezalar kesiliyor. Cezayı hemen ödemeyenler 300- 3000 euro arasında ceza ödemek zorunda kalıyorlar.
Avusturya genelinde kullanılabilen otoban geçiş pulları Turuncu renkteki yeni vignettelere yüzde bir buçuk oranında zam uygulandı. 10 günlük 8.80 Euroluk bir fiyatla satılan yeni vignetteler arabaların ön camlarına yapıştırılıyor. Kameralar ve radarlar tarafından otomatik olarak tanınan vignetteleri kullanmayan araçlara 120 -300 Euro arası para cezası uygulanıyor.

10 Günlük vignettelerin 8,80, aylık vignettelerin ise 25,70 Euroya satıldığı Avusturya’da 'Başta benzinciler olmak üzere çeşitli satış noktalarından ve internetten satın alınabiliyor.

Avusturya’da aracının camına vinyet pulu yapıştırmayan sürücüler kamera sistemi ile tespit ediliyor. Köprü üzerlerine yerleştirilen kameralar ülke genelinde kullanılıyor. Avustur'ya da görüştüğümüz ' Yetkililer, personelle yapılan kontrolün zor olduğu bölgelerde kamera sistemi monte edildiğini, bunların yerinin ise sürekli değiştirildiğini söylüyorlar.

Vinyeti aracın camına hatalı yapıştıranların veya vinyetsiz seyahat edenlerin tespiti halinde ağır cezalar kesiliyor. Cezayı hemen ödemeyenler 300- 3000 euro arasında ceza ödemek zorunda kalıyorlar.

İŞTE YENİ VİNYET FİYATLARI
Senelik Vignette: EUR 85,70 (2015: EUR 84,40)
2-Aylık-Vignette: EUR 25,70 (2015: EUR 25,30)
10-Günlük-Vignette: EUR 8,80 (2015: EUR 8,70)

Motorlar
Senelik Vignette: EUR 34,10 (2015: EUR 33,60)
2-Aylık-Vignette: EUR 12,90 (2015: EUR 12,70)
10-Günlük-Vignette: EUR 5,10 (2015: EUR 5,-)

deli-kadir
11 Ocak 2016, 17:13
Hatali yapistirma nasil oluyor acaba?

fuk_18
11 Ocak 2016, 18:15
birde bu avusturya sinirina girdigin andan itibarenmi gecerli hani otobanlari kullan kullanma yada sadece 20 km iceri bile girsek gereklimi vinyet aracda

Safak
11 Ocak 2016, 19:27
Bu Vignette alinirken Aracin Plakasina otamatikmen kayit edilse, hatali yapismamis durumda bu Bilgisayardan otomatikmen ortaya cikar kisinin Vignette alip almadigi

Bunlar resmen insanlari bu sekilde sömürüyor, sonrasi bu pislik Vignette camdan cikmak bilmiyor

hakkimizi nerde hakkimizi arayacaz inasan haklari Mahkemesine gitsek zaten onlar kendileri, bu gidisle daha cok kisinin kanini emerler, yaziklar olsun böyle Aurupaya

Bad
11 Ocak 2016, 21:16
Vignette yi,yapistirmadan önce üstünüzdeki tisörte sürtün iyice, sonra fazla bastirmadan yapistirin ,sorunsuzca cikiyor tekrardan.

tr-22
12 Ocak 2016, 00:46
Görünür sekilde camda olmasi lazim ve vigneteyi üzerindeki kagittan ayirman gerekiyor,bu sekil yaptiginda hatasiz oluyor.
Ben kendim ayirmadan camin kenarina SIKISTIRmistim radar cekimindede fark ediyorlar,kurallara uygun yapistirmigimdan dolayi 120€ ceza geldi.

birde bu avusturya sinirina girdigin andan itibarenmi gecerli hani otobanlari kullan kullanma yada sadece 20 km iceri bile girsek gereklimi vinyet aracda

Vignetenin ilk satildigi yerde alman gerekiyor ve hemen Cama yapistirmalisin,Avusturya sinirindada satiligi icin bu demek oluyorki, sinirdan gecer gecmez Vigneti hemen Cama yapistirmali.

deli-kadir
12 Ocak 2016, 21:08
@tr-22

eyvallah kardes. Ozaman hata yapmamisim Allahin izniyle :)

moonrise
13 Ocak 2016, 12:57
Vignette'yi camin kenarina koymak yetmiyor, gösterilen yere kilifindan cikarip yapistirmak gerekiyor.
Autobahn'daki kamera ile Vignette dogru bile olsa cezayi kesiyorlar aman dikkat ne yapsak kabul ettiremedik:):)

fuk_18
13 Ocak 2016, 16:44
ben dun tam dikiz aynasinin altina yapistirdim umarim dogrudur.

Vignette'yi camin kenarina koymak yetmiyor, gösterilen yere kilifindan cikarip yapistirmak gerekiyor.
Autobahn'daki kamera ile Vignette dogru bile olsa cezayi kesiyorlar aman dikkat ne yapsak kabul ettiremedik:):)

hoyuk
14 Şubat 2016, 02:07
arkadaslar
cikarirken kolay cikmasi icin yapistirmadan once tukurun sonra kolay cikar
saygilarimla

giresun28
14 Şubat 2016, 12:04
pulu sade üst kisimdan yapistirma gibi.
adam pulu austuryayi gectikten sonra camdan cikariyor ve ebayda satisa sunuyor.
o nedenle pulun tamamen her yerini cama yapistirmak gerekiyor.pulu tam yapistirmassan hatali yapistirmis oluyorsun

fuk_18
14 Şubat 2016, 12:18
ama vigneti dogru duzgun cikartinca o helogram olan kismina zarar verilmediginde baska bir aracda tekrar kullanilabiliyor yada ebayde bulunan folie ile birlikte tak cikar yapilabilir asagida linkini veriyorum

http://www.ebay.de/itm/Ablosbare-Tragerfolie-fur-Vignette-Osterreich-Schweiz-usw-/261144200607?hash=item3ccd68459f:m:mN7glDyRjf_OQcI yrVLXlwA