PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ebay beni sperren yapti

freiburg
09 Ocak 2016, 19:35
Slm arkadaslar,

Benim ebayde ticari (gewerbe) satislarim vardi. Fakat yeni 2. Kez baba oldugum tarihlerlerde siparisler biraz yani terminden 1-2 gün gec gönderince, ebay beni sperren yapti. Yani artik hic satiş yapamiyorum. Tekrar satiş yapabilmem icin ne yapmam gerekir.

Speedy123
09 Ocak 2016, 19:42
Gewerbe olayini pek bilmemde bir telefon acip veya bir mail yazip durumu izah etmen en dogru olandir. Keske bu tür durumlara kar$in yazaydin izinden dolayi biraz gecikmeli olabilir diye angebotlara. Neyse, umarim cözebilirsin i$ini. Allah bagislasin, gözünüz aydin, Allah anali babali büyütmek nasip etsin.

BEKiRiM 01
09 Ocak 2016, 20:28
Slm-
Ben sahsen 10 yildan beri e bay den mal alirim.mal satarim simdiye Kadar hic sorun yasamadim.
Öyle iki -üc gün gecikmeyle kimseyi eBay den atmazlar!!

Senin e Bay deki Puanlamani (Bewertung)merak ettim,bakalim senden alis veris yapanlar
senin icin ne yazmislar,o zaman isin aslisi cikar.

Ben burdan kimseyi yargilamiyorun,sana yardimci olasaksak

sende bize gercekleri yazman gerek

Mazlumun yaninda durmak bizim Türk milleti olarak boynumuzun Borcudur ..

egeli-20
10 Ocak 2016, 12:22
Bekirim cok hakli,
Birkac gün gecikmekle kimseyi atmaz eBay.
Ama neyse sorun bu degil, senin soruna gelince. Sperre bence gecici bir süre icindir. acilir tekrar.
Yada direkt eBay"e email yaz durumu anlat. onlar sana yol gösterirler.

freiburg
10 Ocak 2016, 21:47
Bewertunglarim positiv ama alan sahislar puan sistemi ile bewertung yapmislar onlarda düsük olunca nicht erreicht diyerekten kilit vurdular

gentlement
13 Ocak 2016, 18:16
kardes, ebay´den seni sperren ettiklerine dair email gelmistir mutlaka. Onu buraya kopyalarsan icerigine göre sana fikirler verebiliriz. 1-2 gün gecikme ile ne kadar negativ bewertung yiyebilirsinki?

TATLIMELEK
06 Şubat 2016, 02:32
Bende senelerdir bu isle ugrasirim. Ebay Bewertungen dolayi ilk önce cezalandirir, yani satislarinin miktarini ve Hesabi düsüsür, tekrar tekrar ayni hatta oldugunda kapatir. Bence sorun uzun zamandir var. Ileriki siparislerde, bütün Angebotlarinda gönderme tarihini bence yükselt, islerin basinda olacagindan emin oldugun zaman ve tabiki ürün varsa, günlerini düsür. Birde Müsteriler, yazilanlara ve ayni zamanda Fotograflara bakiyorlar. Eger yazilandan ve Fotograflardan bayagi farkli ise, o zamanda Bewertung düsük veriyorlar, onun icinde bu konularda dikkatli olurum .. 2.ci ayda ama kuralar degisiyor, daha olumlu kuralar geliyor, isin kolaylasiyor :)

abubay
12 Mart 2016, 19:44
Ayni sorunu ben de yasadim. Malesef Ebay Mangel Bewertunglari yüzünden eksi puan topladim. Posta Warensendung olarak yollayinca millet tabi mali ikinci kez bedavaya getirmek istedigi icin Fall aciyor "Ware nicht erhalten diye" ve bu otomatikmen negative mangel olarak kayita geciyor.

10.. 15 tane bulunca Yüzdesi 6 veya 7% leri cikinca ebay bloke ediyor ismini.

Malesef bir kere silinince bir kez daha satamiyorsun! Ben schriftlich, Brief, Fax, email telefon her seyi denedim ama malesef hic bir sey ise yaramadi. Bir kere silinince hayatin boyunca kapalisin.

elektroniker
13 Mart 2016, 00:19
en iyisi yeni hesap acicaksin - tabi kendine acamazsin -- ailene yada baska sinin üzerinden

7minareli
23 Mart 2016, 00:02
yeni ebay Ismini kendine acabilir yanlizca baska mail adresi olsun benim 5 tane ebay ismim var

Memoli1976x
23 Mart 2016, 12:23
yeni ebay Ismini kendine acabilir yanlizca baska mail adresi olsun benim 5 tane ebay ismim var

Bu 5 tane ismi ne icin kullaniyorsun sorabilirmiyim?