PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Solar Anlage ve sertifikat hakkinda

delitürk
08 Ocak 2016, 12:01
Selam Arkadaslar,Yakin zamanda bir kurulus Almanya ve Turkiye taninmak uzre sertifikat kursu vermeyi planlamis durumdadir..Bende bu Kursa katilmak istiyorum bu kursun kisa ve uzun zamanda ne gibi faydalari olabilir..

delikanli81
10 Ocak 2016, 18:08
bu kurs hakkinda detayli bir bilgi verebilirsen yardimci olabilirim. hangi kurulus? sertifika derken alcak gerilimdenmi (evler icin) yoksa yüksel gerilimdenmi (enerji sebekesi) bahsediyoruz?

ALSANCAK-35
11 Ocak 2016, 21:01
Arkadas yazdigi gibi günes enerjisinden bahsediyor, Günes enerjisinin alcak gerilimi yüksek gerilimi olmazki.

delikanli81
28 Ocak 2016, 23:40
kardes, konu aktuelmi? bu konu hakkinda bilgi alis verisinde bulunabiliriz...

delitürk
07 Şubat 2016, 20:23
sertikitami aldim arkadaslar GQ sirketi tarafindan bu ay sonundada Turkiyeye gidecegim Milli Egitim Sinavlarina girecegim,ve bu sertikikat ile TR dede calisma imkanim olacak,, Gunes Tarlasi merakim sardi 1MG lik bir uretim hesaplattim 1.250.000€ hesapladilar bunun %65 ini Devlet karsiliyormus geri kalan %35i Eigene Kapital olarak ben vermem gerek,,Europedisch Union 0% kredi veriyormus bu solar isine ne derece dogru bilemiyorum..

RxCet
12 Şubat 2016, 23:11
Bu sertifika hakkinda biraz bilgilendirirmisin. Ne kadar zaman sürüyor ? nereye basvurmak gerek ?

feza
02 Temmuz 2017, 10:08
sertikitami aldim arkadaslar GQ sirketi tarafindan bu ay sonundada Turkiyeye gidecegim Milli Egitim Sinavlarina girecegim,ve bu sertikikat ile TR dede calisma imkanim olacak,, Gunes Tarlasi merakim sardi 1MG lik bir uretim hesaplattim 1.250.000€ hesapladilar bunun %65 ini Devlet karsiliyormus geri kalan %35i Eigene Kapital olarak ben vermem gerek,,Europedisch Union 0% kredi veriyormus bu solar isine ne derece dogru bilemiyorum..

slm delitürk,

günes enerji isi ne durumda? yatirimi yaptinmi, yaptiysan masraflar ve devlet destegi üzerine bilgi paylasirmisin?

ALSANCAK-35
02 Temmuz 2017, 10:30
Selam.Dün televizyonlarda seyrettim,Günes enerjisi ve günes panelleri konusu Türkiye'de baya bir aktüel konu olmus ve her keseye göre teskilati kurdurabiliyormussun.Sahsima cok sevindim.izine gittigimde bu konuyu iyice sorup ögrenecegim.Herhalde epey bilgi edinebilme olanagina kavusuruz.

delitürk
28 Mart 2018, 11:43
Selam arkadaslar kusura bakman biraz gec yazdim.Ben Öncelikle YG üzerine calismalarim vardi o yüzden 500KW icin basvurularda bulundum ilk basvurumda Teknik degerlendirmeden olumlu gecti ve cagri mektubu almaya hak kazanmistim,Cagri mektubu demek devlet Senin kuracagin yere ait Trafo Merkezindeki kapasiteyi onayliyor buraya baglanabilirsin ve 10 sene süreyle devlete yada Teias genel müdürlügüne Ürettigin elektrigi satabilirsin anlamina geliyor,Benim kuracagim sistem tek eksende sabit sistem olarak basvurdugum icin yaklasik 750.000 Eur bir masraf cikiyordu .Tam ben cagri mektubu almaya hak kazanmis ve anlasmayi yapmak icin TRye gittigimde bundan birkac hafta önce hain Fetö 15 Temmuz kalkismasi olmustu ve devlek Türkiye genelinde OHAL ilan etmisti,Ben Tr ye gittigimde birkac gün sonra Konya Meram As tarafindan beni telefonla arayarak Cagri mektubunun iptal edildigi ve tekrar kurula girecegimi söylediler.Bende bu Telefona istinaden herhangi bir olumsuz sey olmasin diye bu karar saygi gösterdim ve yeni kuruldan cikacak karari bekledim.Birkac ay sonra Teknik degerlendirme aciklandi ve bana önceden verilen onay yerine Kapasitede kapasite olmadigini beyan ederek beni ret ettiler nedenide benimle kurula giren bir Tavuk ciftlik sirketinin senelik tüketimi benden fazla olmasiydi ve benim hakkimi ona verdiler, bende telefon acarak bana haksizlik ettiniz dedim ben öncelikle basvuru yaptim bu tavukciftligi benden sonra basvuru yapti herikimizide ayni sartlara getirerek ona verdiniz dedim ve itiraz ettim,ettim ama kime itiraz ediyorsun ki bir yolunu buluyorlar kendi adamlarina veriyorlar yani disardan bu isi cidden yapmak isteyen bir vatandasin sansi yok illaki adamin olacakmis ozaman anladim.basvuru icin öyle cok para gerekmiyor egerki tarim disi tarlaniz veyahut bir yeriniz varsa,
Öncelikle tarim disi marjinal raporu alinmis bir araziniz olacak Tarim ve hayvancilik makamindan aliyorsunuz müracaat ediyorsunuz geliyor tarlanizi teknik fizibilte rapor tutuyorlar uygun olup olmadigina karar veriyorlar.
Cevre bakanligi tarafindan CED gerekmez belgesi aliyorsunuz bu bagli bulundugunz il ilce den aliyorsunuz.
Bir mühendise Tek hat cizdiriyorsunuz
Aplikasyon krokisi cizdiriyorsunuz tapu kadastro yada bu isi yapmaya yetkili yerden
Teknik degerlendirme formu dolduruyorsunuz
ve gerekli belgeler kopie tapu vs.
Bunlari online olarak bagli bulundugunuz elektrik kurumunun önline sayfasina üye kayit olarak orayaya yüklüyorsunuz ve orginallerini 10 is gunu icinde postaliyorsunuz ilgili elektrik sirketine butür islemler icin ben yaklasik 2000-3000 eur harcadim.
Basvurmadan önce su adresteki yere girerek pdf seklinde verilmis dosyayi indiriniz ve müracaat edeceginiz ilin hangi tarafo merkezine bagli olacak iseniz ona göre basvuru yapin eger kapasite dolu ise red ediyorlar
https://www.teias.gov.tr/tr/duyuru/elektrik-piyasasinda-lisanssiz-elektrik-uretimine-iliskin-yonetmelik-kapsaminda-kapasite-9
bun bu red olayindan sonra yaklasik 1,5 senedeir basvuru yapiyorum TM dolu olmasina ragmen suana kadar hep red red red yani bu isler biraz adam ve para isi sakin aldanmayin disardan ben müracaat ederim alirim diye zaten öyle bir seyki bu nerde ne kapasite var hangi yerler uygun bunu tepeden almislarve ellerinde tutmuslar ,onlarida 1MW karsiliginda 150,000 eur satiyorlar yani yedirmiyorlar,, en cogunuda fetocular almis..Normal vatandas da sifiri almis.Simdi devlet 10kwlik bir uygulama cikardi buda evinizin catisina isyerinizin catisina yada cephesine basvuru yapabilir 10kwlik üretimden kac kwsini tüketmisseniz geri kalanini devlet satin aliyor bunun icinde kapasite gerekmiyor her basvuru olumlu degerlendiriyor elektrik aboneligi olan herkisi basvurabilir.Oyasa ben Hem burda hemde Trde milli egitim bakanligi sertifikatimi almistim ozaman bir merak sarmisti icimdeki hevesimi soguttular,sakin aldanmayin disardan göründügü gibi degil hibede bile adamin olacak adamlar hibe almaya hak kazanman icin bile ona para ödenemen gerek :)kredi cekilecekse kredi verecek bankadaki sorumlu memur bile kredi onayi saglamak icin 10,000 eur istiyor)) ama kafaya koydum yapmayi bekliyorum, sözde kapasite acilacakmis ne zaman acilacaksa:) kafayi yedirdi bunlar sinirimi bozdular haksizlik ettiler,basta olumsuz olsaydi bende sineme cekerdim ama haksizlik yaparak benim hakkimi baskasina peskes cektiler bu moralimi bozdu.Basbakanliga, Cumhurbaskanligina teiasa mektuplar yazdim onlarda arastirdilar ama konya bir yplunu bulmus ona uydurmus kanunca birsey yapamiyorsun neyse hayirlisi kafanizi agrittim:)hakkinizi helal edin:)