PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KFZ-Versicherung Rabattübertragung

serjs
07 Ocak 2016, 13:35
Merhabalar,

5 yildir ehliyetim var fakat gecen 1,5 sene icerisinde 3 kaza yaptim maalesef....

kendi üzerime sigortam vardi, o sigorta ile 2 kaza yaptim ve sene sonu o sigortadan ciktim, fiyati yükselmeden. (SF:M olmustu)

dedemin sigortasini babam üzerine aldi ve sf25 den beni ikinci soför olarak arabayi sigortalattirdik.

malesef gecen günler yine kaza yaptim ve sf25 düsecek sf9 a. yani bu kadar düsmesi de baya kötü.

simdi sorularim:

1.) kendi üzerime olan sigorta bir senedir faaliyette degil ama yine de SF M kaliyor mu yoksa Sigorta iyilesiyor mu?

2.) benim kendi üzerime olan sigortam ne zaman sifirlaniyor? bir duyuma göre 7 sene sonra hepsi siliniyormus, dogru mu?

3.) dedemin(babamin) SF9 unu ben kendi üzerime alsam SF5 oluyormus, 5 senedir ehliyetim var diye. Ama Versicherungsverlaufa göre 3 tane kazam var son iki yilda, yine de üzerime alabilir miyim (kazalar saylanmadan) yoksa o kazalar saylaniyor mu yine de? (3.kaza babamin sigortasiyla yapilmistir, ama kazayi yapan sahis benim, yani 3.kaza)

Umarim sorularim anlasilir bir sekilde yazilmistir. simdiden ilgilenen arkadaslara tesekkür ederim.

hOrOz
07 Ocak 2016, 14:11
1. bazi sigorartalarda yükseliyor bazilarinda yükselmiyor sigoratana sorman gerek

2.kaza yapmadigin her sene bir SF asagiya düsersin .. sifirlama diye bir sey duymadim

3.dedenin sigoartasini alabilirmisin sigorataya göre degisiyor bazi sigortalar bu konuda esnek davraniyor bazilari olmuyor..
kazalari kimin yaptigi herhangi bir yere kayit olmuyor ... Sigorta sahibi kimse onun sigortasi yükseliyor