PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dachgeschoss ve Erdgeschoss Dairelerin eksileri nedir?

thaflowkilla
07 Ocak 2016, 13:01
Merhaba, yukarida belirttigim gibi bunlarin artilari eksileri nedir, nelerdir?

Misal Catikati tavsiye edermisiniz? Benim bildigim Yazin cok sicak, kisin ise cok soguk olur diye biliyorum. Ama hepsi icin gecerlimi bilmiyorum acikcasi.

TycooN
07 Ocak 2016, 14:15
Eger bina eski degil ve iyi izole edilmisse, cati katinda sicaklik problemi cok fazla hissedilmez. Giris katinda yasayanlar gündüz bile olsa genelde panjurlari indiriyor yada perdeleri kapatiyor. Disardan kolaylikla görüldügü icin ben sahsen tavsiye etmem. Bahce varsa kullanim hakki olur, avantaji bu bence.

giresun28
07 Ocak 2016, 17:53
yaslandinmi,merdiven cikma derdinden kurtulursun alt katta,
alisverisi hemen iceri atarsin.alt katta genelde soguk olur.

thaflowkilla
11 Ocak 2016, 12:41
Bir tane Hochparterre buldum. Yani ilk kat ama hemen zeminde olmayan, herkesin evin icine bakabilecegi sekilde degil. Daha kendimde görmedim icini. Haftasonu bakacagim insallah. Suan tamirde, tüm evin camlari yenileniyor. Toplaminda üc kat. Bundan birisi cati kati. En alti da bana kaliyor bu halde. Arti olarak bahcesi varmis. Ama soguk olurmu, tereddütlerim var acikcasi. Duvarlar ince kalinmi, yukaridan cok ses gelirmi vs. Bunu kontrol edebilirmiyim bir sekilde?

Eve bakmaya gittigimde nelere dikkat etmem gerekiyor? Veya ne tür sorular sormak gerekiyor ev sahibine?