PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : (SORU) Selbstauskunft für natürliche Personen gemäß FATCA/CRS ne amacli

galaxy
04 Ocak 2016, 13:48
Selam Arkadaslar
Benim Alianzdan cocuk cegizi denen sparvertrag doldu ve ödeme yapilacak büyük bir rakam degil 6000€
Simdi Alianz bunu bana gönderdi Selbstauskunft für natürliche Personen gemäß FATCA/CRS
Bu Alianzsin degisine göre devlet tarafindan mecburi bir uygulama.
Aklima Dresdner Bank magdurlari geldi.
Simdi bilgisi olan Arkadaslar FATCA listesine mektubda Türkiye 01.01.2017 katiliyor ve bu simdi ne yetkisi veriyor Alman devletine !!!
Milletin Malinami arastiricaklar bunlar ne icindir bu Vatandasi bilgilendirelim.
mektubu ekledim
http://img5.fotos-hochladen.net/uploads/selbstauskunftelsnhu6of0.png

hOrOz
04 Ocak 2016, 14:01
Aslinda Alman larla pek ilgisi yok FATCA anlasmasi Amerikanin yürüttügü bir anlasma
Eger Amerikada Vergi mükellefi sien Amerika senden mal varligini bildirmeni istiyor
aslinda 50000 US gecen meblaglar icin istiyorlar
eger vermek istemiyorsan vermeyebilirsin fakat Alman Steuer Amerika ya senin isbirligi yapmak istemedigini bildiriyor
ve seni isbirlige karsidir diye not düsüyor

seni Amerikda vergi vermedigin ortaya cikarsa zaten otomatikman siliniyor

sadece ileride Amerika gezisi filan olursa problem cikarirlar

galaxy
04 Ocak 2016, 14:15
Aslinda Alman larla pek ilgisi yok FATCA anlasmasi Amerikanin yürüttügü bir anlasma
Eger Amerikada Vergi mükellefi sien Amerika senden mal varligini bildirmeni istiyor
aslinda 50000 US gecen meblaglar icin istiyorlar
eger vermek istemiyorsan vermeyebilirsin fakat Alman Steuer Amerika ya senin isbirligi yapmak istemedigini bildiriyor
ve seni isbirlige karsidir diye not düsüyor

seni Amerikda vergi vermedigin ortaya cikarsa zaten otomatikman siliniyor

sadece ileride Amerika gezisi filan olursa problem cikarirlar

Evet ama Mektupda bu listeye giren Devletler var Amerika ve digerleri 01.01.2016
ve bu Listeye 01.01.2017 de Türkiye dahil oluyor
Liste der Teilnehmender Länder
zum 01.01.2017
30 yakin devlet katiliyor bu katilimda Türkiye dahil....