PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mercedes E220 Direksiyonu cevirirken ses geliyor.

67TOPRAK
03 Ocak 2016, 23:27
Arkadaslar Direksiyonu saga sola cevirirken ses cikiyor. Bu ses hakkinda bilgisi olan varmi? Basinizdan böyle bir olay gectimi. Tam nereden geldigi anlasilmiyor. Herzaman yapmiyor. Önceleri arasira yapardi. Son zamanlarda SIKLASTIRDI. ortalama hergün yapiyor. ön bilgi icin size danismak istedim. Neden olabilir.

fuk_18
04 Ocak 2016, 00:26
buyuk ihtimal servopumpeden yapiyor basa bir servi pupe takip denemek lazim yakilarda varsa tamirci yada tanidigin göster bi tam sebebini sesin geldiyi yeri söyler sana

Cologne
05 Ocak 2016, 17:02
Arkadasin da yazdigi gibi %99 servopompa da veya servopompaya giden ince metal borulardan birinde ariza var.. Daha önceden buna benzer bir olay benim Mercedes Sprinter da olmustu.. Servo pompa ya giden 30-40 cm lik ince metal bir boru dan servo yag kaciriyordu ve aynen böyle ses yapiyordu.. Boru tek olarak sökülebilmesine ragmen Mercedes te tek satilmiyor komple servo getriebeyi degistirmen yani satinalman grerek dediler. Fiyati ise ohne Mwst 1700 euroydu.. Kerpen de araplarin Merceds schrot yeri var oraya gittim ve eski boruyu götürdüm adamlar 10-15 dk icinde baska bir aractan aynisini söküp getirdiler.. 20 euro para aldilar..

Eger Köln civarindaysan, A4 üzerinde Kerpen de bahsettigim Mercedes schrot cusunda mercedes üzerine bulamayacagin hicbir parca nerdeyse yok.. Ama sadece mercedes parcalari var.

Aksa68
05 Ocak 2016, 19:04
Motor kayisina baktinizmi gevsek olabilir birde Servo yagi yeterli varmi eksiltme olmusmu kontrol edin en son Arkadaslarin yazdigi gibi Servo Pumpe bozuk olma ihtimali yüksek

dadaloglu38
05 Ocak 2016, 20:52
hidrolik yagina bak eksikmi ayni durum bende de olmustu hidrolik yagi eksilmisti yag ekledim sorun gitti

67TOPRAK
06 Ocak 2016, 01:49
Yag tam. Eksilme yok. Ayrica bir tamirci arkadasa videoyu gönderdim, Servopumpe dedi o da. detayli bir sekilde bakacak.

umut_2002
25 Mart 2016, 13:22
Sorunu nasil halletin, yazarsan sevinirim. Dünden beri benim arabada ayni sorunu yapiyor. Selamlar