PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : triptronic getriebe de sorun Audi a6 2001 3.0v quattro

tosyali
01 Ocak 2016, 04:04
arkadaslar sizin bilgi ve tecrübenize ihtiyacim var kisaca sorunumu dile getirecek olursam 2001 audi a6 c5 3.0 V Quattro otomatik sanzuman arabam var uc gün önce fren hortumu patladi degistik, amatör arkadasla beraber fren yagi koyduk uzun ugraslarimiz sonucu petalla pompalayarak havalarida aldik,derken is bitti,yola ciktim arabada bir anormallik olmaya basladi,araba 2. videse gectikten sonra araba sanki gaz verip ayagimi gazdan ceker gibi kendiliginden ittirmeler oluyor devir saati asagi yukari oynayip duruyor,lambalarda durdugumda 2-3 saniye sonra bir vuruntu oluyor,belli bir hizla gelip hizimi azaltip köse döndügümde araba bagiriyor ama yaklasik 2-3 saniye sonra sanki vitesli arabada debriyaj siyirmasi gibi sonradan kavriyor,simdi soruma gelince
1-bu sorun fren yagi ve hortumlariyla petalla surekli hava almayla bir alakasi varmi?
2-bu sorunun sanziman devir sensörü alakasi varmi?
3-sanzimanin kenarindan azda olsa yag vardi belki kacirmalar olmustur diye yagi eksiktir bir litre takviye yapsam sakincasi olabilirmi?
4-arabayi aldiktan sonra 75000 km yaptim hic yag degismedim,benden önce nezaman degisti bilmiyorum,yag degismesiyle duzelirmi?

kisacasi sizce nedendir bu sorunum tamire cok para istiyorlar 2500 euro gibi ,arabayi zaten 3000 euro ya almistim bu masrafa degmez diye düsünüyorum,sizden bana yardimci olmanizi rica ediyorum,nasil bir sorun arama yöntemini takip etmeliyim
? simdiden cevabiniz icin tessekkür ediyorum ve dört gözle sizden cevap bekliyorum saygilarimla ....

bugun denedim manuele aldigimda bazen 1.viteste kalkmiyor

iso98783
01 Ocak 2016, 16:28
tesadüf olabilir ama eger mümkünse getriebe adaption yap veya yaptir ve yagini degistirmekte faydali olabilir.

tosyali
06 Ocak 2016, 20:42
arkadas ben problemin nerden kaynaklandigini buldum sizede biraz yardimim olur diye sonucu yaziyorum,bir cok getriebe ustasinin wandler defekt yaklasik 1500 euro dediler ,bir usta dedi yagini bir kontrol ettir belki eksiktir dedi,ve ben son bir riziko yaptim,yagini kontrol ettirip eksik varsa ilave etmesini söyledim,ve malesef 4 litre yag koymus usta arabanin tek sorunu oymus,araba suan eskisi gibi 80 euroya mal oldu,yoksa 1500 euro gidecekti bosuna,simdi basina getriebe problemi gelen arkadaslara bilgi maksadinda yaziyorum üc bes kurus harcayip ilk yagdan olaya baslasinlar,yoksa ac gözlü tamircilerin tuzagina düsmesinler,
ayrica yardimlarindan ve misafirperverliginden dolayi iso98783 abime tessekkürler...

musti3105
10 Ocak 2016, 04:50
S.A. Kardes, getriebenin bi yagini degistir ondan sonra deneme yap. belki ondan olabilir.

slmlar