PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [Soru] Su Kuyusu actirdmak / Brunnen bohren [tavsiyeleriniz ve tecrübeleriniz]

ABI 3
14 Haziran 2015, 17:13
Selam arkadaslar,

Iki sene önce yeni ev aldim, bahcesi baya büyük ve cimen oldugu icin yazlari kuruyor...
1,5 senden beri kuyu actirmaya düsünüyorum :)

Sizin tecrübelerinizi ve tavsiyelerinize ihtiyacim var:)

1. beleidigenden izin gerekiyormu?
2. kac Meter deldirmem gerekiyor?
3. boru nekadar kalinlikta lazim?
4. filter Kieselsteinlarlanmi oluyor?
5. hangi pompa kac bar?
6. Gartenwässerrungsytemini nasil baglarim?
7. bodrum katinda camasir makinesi ve wc var onlara bagliya bilirmiyim?
8. bana kaca patlar 😂? Elimden böyle isler gelir ama baslamadan bi sorim dedim:))

Dua ile

iso98783
23 Haziran 2015, 17:52
Merhaba
Belediyeden izin isi oturdugun sehre göre degisir gidip sorman lazim
kac metre oldugunu nasil bilelim kaldigin yere göre degisir kuyusu olan komsularina sor
tavsiyem 150mm lik eger ileride birgün mecbur kalirsan 125 veya 100 mm lik boruyla ayni kuyuyu kullanabilirsin
filter borudan oluyor hazirida var kendin de yapabilirsin kieselstein lar borunun disina atilabilir
pompalarda degisik cesitleri var ama normal bahce icin 2 ile 8 bar arasi yeterli kendim 6,7 bar lik bir pompa kullaniyorum
bahce sulama sisteme cok genis bir kavram ama internette her türlü anlatimlar mevcut
camasir makinasina baglamak ilk önce suyun kalitesine bagli ve belediyenin tavrina bagli ayni wc gibi benim kaldigim yerde yasak
maliyet kullandigin malzemeye bakar ama kesin fiyat zor ama metresi 60 la 100 euro ya yapan firmalar var ama kendinde yapsan 500 den asagi düsmez.

Bakirköylü
19 Ekim 2015, 12:36
Müsaade almadan acamassin (herhalde kuyu Almanya'da acilacak) cünkü yer altindaki su(lar) devletindir, yani ilgili Wasserwerke'indir.

Sah
19 Ekim 2015, 13:29
Müsaade almadan acamassin (herhalde kuyu Almanya'da acilacak) cünkü yer altindaki su(lar) devletindir, yani ilgili Wasserwerke'indir.

Müsade alincada tuvaletlere kullanamazsin, senden belirli bir para alirlar gider parasi, müsade alacaksan hic actirma sana pahaliya gelir,

RxCet
19 Ekim 2015, 16:48
Wc ye kullanacaksan kimseye Haber vermeden bagla. Bence 50mm lik boru yeter ve artar. Tahminim fazla dedik acmalarina gerek kalmaz en kötü 25-30 metreden su cikar.