PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eger 1 yil boyunca hic krank yapmassan Krankenkasseler Bonus Para ödüyormus

sekilsef
29 Aralık 2015, 14:19
Selam arkadaslar dün is arkadaslarimdan duydum ama emin degilim sizlerle paylasmak istedim aok yada diger krankenkasseler egerki 1 yil boyunca hic krank yapmazda krankekasselere onlara masraf acmassan sana sene sonunda bir miktar para yolluyormus ,, bi rivayete göre 200 eurolari buluyormus

bilgisi olan varmi yaada bos laf mi ?

talo176
29 Aralık 2015, 14:25
bunu ben eski beceriksizler.beep.to forum da yazmitim..
her sene AOK da SBT (selbstbehalttarif) denen bir anlasma var(di)..
1 sene boyunca krank olmaz isen 400€ para veriyorlar..
ben 5 senedir aliyorum, lakin bunu önceden yapman gerekiyordu.. yani simdi bu SBT yi vermiyorlar.. artik AOK plus var..
ona benzer bir sey..

bunu sadece AOK degil, diger saglik sigortalar da yapiyor..

(calistigim sirket de yapiyor bunu.. 300€! yani sene sonunda bana 700€ elime geciyor.. iyi bir para!) :)

sekilsef
29 Aralık 2015, 14:31
ben 5 senedir aliyorum, lakin bunu önceden yapman gerekiyordu.. yani simdi bu SBT yi vermiyorlar.. artik AOK plus var..
ona benzer bir sey..

bunu sadece AOK degil, diger saglam sigortalar da yapiyor..

(calistigim sirket de yapiyor bunu.. 300€! yani sene sonunda bana 700€ elime geciyor.. iyi bir para!) :)

tskler cevap icin yani artik öyle bisey yok diyorsunuz öyle mi .. ama aok nin websitesinde hala bu konu ile ilgili aciklamalar var ,, suan basvursak alamazmiyiz yada baska kranken kasseler varsa onlara gecis yapsak olmazmi yokmu bir yolu

https://www.aok.de/baden-wuerttemberg/beitraege-tarife/aok-selbstbehalttarife-46324.php

dadaloglu38
29 Aralık 2015, 14:35
o ödedikleri para hic milleti altatiyorlar kranka cikmasinlar diye 2 günlük para bile degil ben her sene 3 ay cikarim

talo176
29 Aralık 2015, 14:38
dedigim gibi arkadasim ben 5 senedir faydalaniyorum bu SBT den.. gecenlerde bir arkadas ta yapmak istemisti..
ama artik yapmiyoruz demisler, onun yerine AOK plus veriyorlarmis..

sen yinede bir basvur.. belki BW de baska olabilir..
ama sen simdi versen de, kabul etseler bile, ocak 2017 de alirsin 2016 yilinda krank (hasta) olmaz isen..
evli isen, esin veya cocuklarin krank olsalar bile (Allah korusun) o parayi alabilirsin..
sen doktora gitsen, doktor sana ilac yazarsa (recete) ve eczaneden ilacini alirsan yaklasip 20€ sunu cekiyorlar 400€ dan..

o ödedikleri para hic milleti altatiyorlar kranka cikmasinlar diye 2 günlük para bile degil ben her sene 3 ay cikarim

kusura bakma.. eger krank degilsen ve öylesine zirt birt kranka cikiyorsan, o zaman kazandigin paran helal degildir..
ve ben patronun olsaydim coktan cikisini verirdim (+ negativ bewertung)..

KaRaBaCaK
29 Aralık 2015, 15:18
aceba DAK da veriyormu 4 Sene oldu ;D

Mesut64
29 Aralık 2015, 15:22
izine cikar gibi Krank yapanlar kendilerini kandirmaktan baska bir sey yapmiyorlar, aslinda.
Senin sosyal bir hakkini kötüye kullanman sosyal yasama da etki ediyor ve vebali cok büyük.

talo176
29 Aralık 2015, 16:35
aceba DAK da veriyormu 4 Sene oldu ;D

DAK yapsa bile.. nachzahlung yapmazlar.. onu hic biri yapmiyor.. bastan basvurmalisin..

yasin7575
05 Ocak 2016, 01:38
Slm ben BKK VOR ORT krakenkassedayim simdi viactiv krankenkasse olmus. Bu sene icin ek ödemeler cikmis bütün krankenkasse lara ama en yüksek viactiv. Acaba bunun daha fazla mi artisi var. Bilen varsa yardimci olabilir mi acaba?

zirdeli79
05 Ocak 2016, 19:02
Bende yapmistim zamaninda Sükür Sagligim iyi Tabiki Hersey Para degil Zaten Ama Sükürler olsun 4 seneden beri Aliyorum her sene

dadaloglu38
05 Ocak 2016, 20:57
dedigim gibi arkadasim ben 5 senedir faydalaniyorum bu SBT den.. gecenlerde bir arkadas ta yapmak istemisti..
ama artik yapmiyoruz demisler, onun yerine AOK plus veriyorlarmis..

sen yinede bir basvur.. belki BW de baska olabilir..
ama sen simdi versen de, kabul etseler bile, ocak 2017 de alirsin 2016 yilinda krank (hasta) olmaz isen..
evli isen, esin veya cocuklarin krank olsalar bile (Allah korusun) o parayi alabilirsin..
sen doktora gitsen, doktor sana ilac yazarsa (recete) ve eczaneden ilacini alirsan yaklasip 20€ sunu cekiyorlar 400€ dan..

kusura bakma.. eger krank degilsen ve öylesine zirt birt kranka cikiyorsan, o zaman kazandigin paran helal degildir..
ve ben patronun olsaydim coktan cikisini verirdim (+ negativ bewertung)..

hasta olmadan kranka cikmam kardes yasim 50 haramdan uzak durmada cok titizim ve cok önem veririm insan yaslaninca vucutta bozulmayan yer kalmiyor 18 yildir ayni is yerindeyim cikis vermek zor biraz verselerde bende seve seve alirim

serjs
16 Ocak 2016, 12:55
Acaba böyle bir durumdan Knappschaft Prosper mitglieder faydalanabiliyor mu?

clon
16 Ocak 2016, 13:30
Aynen bende
Haram diye düsünen Arkadaslar var :)

Dedikli
16 Ocak 2016, 13:48
ona benzer bir sey..

bunu sadece AOK degil, diger saglik sigortalar da yapiyor..

Selamkardes bu AOK Plus dedigin nasil birsey onda hangi/negibi sartlar araniyor..?

ps:benim kaldigim yer Mainz tarafi yani (Reinland-Pfalz/Saarland).

Sürgün Sevdam
16 Ocak 2016, 15:53
Sacmaliktan baska bisey degil.

Hastaysan evde dinleneceksin.Ben bunu bilirim.

Simdi dikkat etmezsek,yaslaninca cok gec kalmis oluruz.

Adanasporlu
24 Eylül 2016, 02:59
konu eski ama ben yeni gördüm..ben 18 yildir calisiyorum hic krankim yok kimse bana para vermedi :)

cassano
24 Eylül 2016, 08:53
Aok da bende üyeyim, sözlesme imzaladim 3 sene boyunca prim alabilirim diye. ILk senesi 520 Euro ücüncü sene ise 600 Euro ya kadar cikiyor. Yok receteli ilac alirsan, hastaneye gidersen, masaja gidersen, yil sonunda bütceni bitirirsen, benim gibi sonra dan 120 Euro da ödemek zorunda kalirsin.