PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Almanyadan Fransaya arabayla tatile gitmek?

mert1977
19 Aralık 2015, 18:26
Arkadaslar haftaya ben ailemle beraber almanyadan fransaya gitmek istiyorum ama biraz cekiniyorum gümrüklerde falan problem cikar mi?

sls
19 Aralık 2015, 18:35
Almanya Fransa arasında gümrük yok. Pasaport ve oturma izinleriniz kesinlikle yanınızda olsun. Çekinecek hiç bir şey yok :)

karam82
19 Aralık 2015, 19:37
Selam arkadasim sls arkadasimizin da demis oldugu gibi Avrupa ülkesinde yasayan oturum izni olan Vatandaslarimizin Ingiltere disinda avrupa birliginde olan ülkelere giris icin vize vs istegi yoktur.
Fransayada gümrüklerde sorun yasamazsiniz. yeterki Oturma izniniz ve arabanin kagitlari temiz olsun.

Fransanin otobanlari da Avusturya, italya gibi paralidir. Belirli yerlerden belirli yer arasinda kullandigin otobanin parasini ödemek zorundasiniz.. benim oturdugum yerden Paris e gidip gelmem asagi yukari 110 euro otoban parasi.. bu otoban parasi ödedigin giselerde ödemeden gecmeyin.. ara yollarda var tabiki otoban parasi ödemek istemiyorsaniz oda zor is sahsen yollari bilmiyorsaniz zorlanirsiniz.

umarim sorunuza isik tutabilmisimdir.

Simdikten Hayirli yolculuklar

saygilar

karam82

hamse
19 Aralık 2015, 19:52
Karam82 ustam, bu 110 € nasıl bu kadar çok. LKW filan değil, değilmi.adamlar resmen soyguncuymuş.

deniz4c
19 Aralık 2015, 19:58
Selam Arkadaslar
bende 2 sene önce gitmistim Paris e.
Otoban ücreti o kadar degildi en fazla toplamda 40 Euro yu bulmadiydi.
Otoban daki seyyar Radarlara cok dikkat etmelisin.
Iyi Tatiller

karam82
19 Aralık 2015, 20:01
Hanse arkadasim malesef öyle kullandigin Ottoban 400km gidis 400 km gelis

mulhouse den Paris arasi gidis gelis.. Tam olarak Fiat aklimda degil ama asagi yukari okadar en son 1 bucuk sene önce gitmistim

deniz4c arkadasim senin kullandigin güzergah az almis.. Belirli yerleri bedava misal Basel den Strassburg arasi

http://www.frankreich-info.de/service/reiseinformationen/autobahngebuhren-maut-in-frankreich

yukardan hesap edebilirsiniz gideceginiz güzergahi.

ultraoscar
19 Aralık 2015, 20:19
vayyy arkadas bu neymis böyle yahu...

mustafa200222
19 Aralık 2015, 21:32
Arkadaslar haftaya ben ailemle beraber almanyadan fransaya gitmek istiyorum ama biraz cekiniyorum gümrüklerde falan problem cikar mi?

Fransada otaban paraları çok yüksek her 100 km bir ödeme yapmak zorindasin.visa kartin olsa iyi olur. Pariste trafige.dikkatet hele hele motosikletlere. Pariste arabalar.hep kazali. Park yeri sorunu var . Dikkat etmelisin. Paris sorunlu bir sehir

mert1977
19 Aralık 2015, 22:03
Sagolun arkadaslar degerli bilgileriniz icin, ben daha önce gitmistim benim bulundugum bölgeden bu kadar outoban parasi ödenmiyor,ben aachen dan giriyorum önce belcika sonra fransaya giriyorum, malum olaylardan dolayi biraz tedirginim sadece Fransanin gümrükleri kapattigi haberleri cikmisti.

Mafyan
19 Aralık 2015, 22:21
Gitmeden önce Gumruk kapilarinda kontrol varmi onu aractir.malum Paris olaylarindan sonra sinirlarda kontrol vardi.

karam82
20 Aralık 2015, 02:07
sinirlarda hic bir sorun yok arkadasim, benim oturdugum yer hem almanya gümrügünde hemde fransa gümrügünde 5dk mesafe..

o konuda bir sorun yasamazsin..

saygilar

resadiyeli
20 Aralık 2015, 20:21
Selam,eskiden gümrüklerde sorun yoktu ama son olaylardan sonra son durum nedir bilmiyorum,Ben gecen nisanda gitmistim paris e,yanilmiyor isem 60 € filan ödedim, eger eyfel icin gidecek isen hic degmez.

1903besiktas
20 Aralık 2015, 21:14
gümrük diye birşey kalmadı artık gerçi ama son olaylar sonrasında ucundan kıyısından bakıyorlar... ailenle birlikte yolculuk yapacağından sıkıntı olmaz... Fransa'da yol parasına dikkat et... birçok yerdeki gişelerde sadece kart geçerli... üstelik fiş falan da vermiyor... ek bilgi: birçok benzin istasyonu tatillerde kapalı ama kartınla benzin alabiliyorsun - burada da fiş mevzuu sıkıntılı olacağından cep telefonuyla resim çekmete fayda var... bunlar terör olayları haricindeki genel sorunlar aslında ama yine de hazırlıklı olmakta fayda var... onun haricinde iyi tatiller dilerim ;)

garaveli
20 Aralık 2015, 21:26
Ayrica Fransa'da özellikle trafik kurallarina cok dikkat et.Hiz sinirlarina kesinlikle uy...
Yanindada biraz parada bulunsun arkadasim...