PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : e-devlet nedir, ne ise yarar,nerden kayit olur

hknbln
18 Aralık 2015, 18:41
Arkadaslar bir cok yerde su e-devlet i duydum,
yukarda yazdigim gibi e-devlet nedir, ne ise yarar,nerden kayit olur

Bilgiler icin simdiden tesekkürler

melih1998
18 Aralık 2015, 18:58
E devlet türkiyede postanelerden yapilir.
sifre ve giristen sonra bütün bakanliklara özel mektup,trafik cezasi,vergi borcu,tapu kayitlari cep telefon kayitlari,yazamadigim cok seylerden faydalanma sayfasidir
ben yaptim yani kisacasi cok faydali bir site.tavsiye ederim selamlar...

sls
18 Aralık 2015, 20:58
Yurtdışında ise konsolosluklardan e-devlet şifresi alınabilir.

ramazan_55
25 Aralık 2015, 15:54
Slm

Mavi Kartlılarda alabiliyor
e devlet şifresini.

sami28
26 Aralık 2015, 00:44
Emeklilik sgk gibi durumlarinida kontrol edebilirsin

mimar38
26 Aralık 2015, 03:13
Slm

Mavi Kartlılarda alabiliyor
e devlet şifresini.

T.C kimlik numarasi olmadan
Olmaz.

ramazan_55
26 Aralık 2015, 16:28
T.C kimlik numarasi olmadan
Olmaz.

Mavi kartta TC Kimlik Nosu var ben kendim Aldim bu sene kardes.

aslankral
27 Aralık 2015, 02:57
bende mavi kartliyim iki sene önce Türkiyede postaneden almistim e-sifreyi

Makayes-GS
27 Aralık 2015, 17:19
Almanyada Konsolosluktan alabilirmiyiz acaba .Yani mavi kart sahiblerini icin diyorum. Birde herhangi bir evrak götürmemiz gerekirmi?

Murat01
27 Aralık 2015, 17:21
Nüfus kagidi yeterli kardes.
Yada senin durumunda mavi kart.

Makayes-GS
27 Aralık 2015, 17:29
cevabin icin tesekürler.bir sorum daha olacakti, acaba tüm konsolosluklarda yapa bilirmiyiz bu islemi.
cün kü bizim bagli oldugumuz eyaletteki konsolosluk 180km uzakta .ama bize yakin olan konsolosluk 50km uzakta.

Murat01
27 Aralık 2015, 17:42
https://www.konsolosluk.gov.tr/ekonsolosluk/Sayfalar/IslemTurBilgiSayfalari/IslemBilgileri?Type=5057&Name=Di%C4%9Fer

Usta buradan bagli oldugun konsoloslugu secerek sor bence.
Hemen 1-2 gün icinde cevap geliyor.
Ama büyük ihtimalle herhangi bir konsolosluga giderek alabilirsin.
Ücretsiz diye duymustum.Türkiyede 2 yada 3 TL ücret talep ediyorlar.

DenizCan
14 Ocak 2016, 23:01
Bende e-devlet sifresi var, acaba Almanya`da ziraat bankasindan ödedigim SSK borclanma primi bu e-devlet sayfasindan görülebilir mi?

karadeniz
15 Ocak 2016, 00:14
Bende e-devlet sifresi var, acaba Almanya`da ziraat bankasindan ödedigim SSK borclanma primi bu e-devlet sayfasindan görülebilir mi?

Görebilirsiniz.

DenizCan
15 Ocak 2016, 10:53
SSK Primini gecen hafta Persembe günü göndermistim. e-devlet sayfasinda hala Primin ödendigini göstermiyor.

moonrise
15 Ocak 2016, 12:17
Ben Türkiye'deki saglik sigortasina ödemedigim primleri bile ilk orda gördüm!:)
(Bu konuyu baska bir baslik altinda anlattim (http://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?13666-Yurt-d%FD%FE%FDnda-ya%FEayan-T%FCrkiye-de-Genel-Saglik-Sigortasindan-bor%E7lananlar), yurt disinda oturanlar ve saglik sigortasi olanlar bu primleri ödemek zorunda degiller,
Türkiye'de zorunlu saglik sigortasi oldugu icin Türkiye'de bir sekilde kayitli olanlara 2012'den itibaren prim cikarmislar!)

Yurt disindan getirdiginiz telefonlari bile ordan kayit ettirebiliyorsunuz.

Emlak tapularinizi, google'da yerlerini vs görüyorsunuz!!

hknbln
17 Ocak 2016, 22:38
Ben e-devlet talebi icim esimi konsolosluga göndermek istiyorum,
Burada "Temsil yetkisini gösteren vekaletname veya vasi kararı (başkası adına başvuru yapılacaksa)" deniliyor
bu vekaletname nasil hazirlaniyor acaba bilgisi olan varmi ?

hknbln
20 Ocak 2016, 23:08
Burada "Temsil yetkisini gösteren vekaletname veya vasi kararı (başkası adına başvuru yapılacaksa)" deniliyor

Arkadaslar bu soruya cevap bilen varmi acaba ?

karadeniz
21 Ocak 2016, 12:24
Arkadaslar bu soruya cevap bilen varmi acaba ?

Kimlik ibraz edilerek kisiye imza karsiligi verilen sifre,kendinizin yazacagi vekalet ile almaniz mümkün degil Türkiye'de kurumlar arasi vekaletler bile noter onayi gerektiriyor.

aab38
21 Ağustos 2016, 23:43
Selam arkadaslar ben sifreyi aldim. bütün dogrulamalari yaptim, cep telefono dogrulamasi yapamiyorum. almanya secenegini seciyorum, +49 diye,cep telefonumun numarasini yaziyorum öndeki sifiri kaldirarak ve kaldirmadan cep telefonu dogrulaya basarak gönderiyorum. Ama bana sms le 5 haneli doğrulama kodunu gelmesi lagzim ama gelmiyor. cep eu EU türkcell .
Ayni sorunla karsilasan arkadaslar yada bu konuda bilgisi olan arkadaslar yardimlarinizi bekliyorum
TSK
Unutmusum arkadaslar ben mavi kartliyim.

Gercekler
21 Ağustos 2016, 23:50
Alman cep telefon numarasi olmuyor. Sadece türk cep numaralari. Nedenine gelince. Türkiye'deki tüm cep numaralari otomatikmen senin T. C. Kimlik numaranina eslestiriliyor. Senin anlayacagin, türk cep numaran varsa, devlet seni 24 saat takip edebiliyor. Nerde gezdigini, hatda uzaktan sen fark etmeden telefonun hapörlötürünü calistirip seni dinleyebiliyor. Onun icin teröristler hep sahte kimlik üzerinden baskasinin üzerine haberin yokken kacak hat aciyorlar.

Yani devlet sucluyuda sucsuzda 24 saat takip edebiliyor. Alman numarasi olsa takip edemiyecekleri icin kabul etmiyorlar.

aab38
21 Ağustos 2016, 23:58
Alman cep telefon numarasi olmuyor. Sadece türk cep numaralari. Nedenine gelince. Türkiye'deki tüm cep numaralari otomatikmen senin T. C. Kimlik numaranina eslestiriliyor. Senin anlayacagin, türk cep numaran varsa, devlet seni 24 saat takip edebiliyor. Nerde gezdigini, hatda uzaktan sen fark etmeden telefonun hapörlötürünü calistirip seni dinleyebiliyor. Onun icin teröristler hep sahte kimlik üzerinden baskasinin üzerine haberin yokken kacak hat aciyorlar.

Yani devlet sucluyuda sucsuzda 24 saat takip edebiliyor. Alman numarasi olsa takip edemiyecekleri icin kabul etmiyorlar.

Tsk arkadasim bu durumda ne yapmam lagzim, Türkiyede bir taniadigin numarayimi vermem lagzim. Yoksa o bölümü yapmasam olurmu?

karadeniz
22 Ağustos 2016, 09:07
Tsk arkadasim bu durumda ne yapmam lagzim, Türkiyede bir taniadigin numarayimi vermem lagzim. Yoksa o bölümü yapmasam olurmu?

Türkiye'den sahsiniza alacaginiz hazir kartla,son para yatirilan tarihten sonra 90 güne kadar konusmaya ve aramaya acik 90 günden sonraki 180 güne kadar süre icinde aranmaya acik aramaya kapali süre,180 günden sonra sistemden siliniyor her türlü arama veya aranmaya kapaniyor.(Bu durum genelde)
Türkiye'den alacaginiz bir hazir karti 180 günü gecirmemek kaydiyla cok uzun süre kullanabilirsiniz,servislerin farkli numaralari olup numaralardan kapanma tarihleri takip ederek uzun süre numaranizi tutabilirsiniz,internet uzerinden para yüklerek veya Türkiye'deki tanidiginiza telefon numarasinizi vererek para yüklemek mümkün

gamberoglu2000
22 Ağustos 2016, 09:19
almanyada hic bir konsolosluk ne icin olursa olsun vekalet volmacht kabul etmiyor amac ne olursa olsun kisi ne yaparsa yapsin kendi gitmesi sart yoksa isiniz olmaz.

gamberoglu2000
22 Ağustos 2016, 09:22
Selam arkadaslar ben sifreyi aldim. bütün dogrulamalari yaptim, cep telefono dogrulamasi yapamiyorum. almanya secenegini seciyorum, +49 diye,cep telefonumun numarasini yaziyorum öndeki sifiri kaldirarak ve kaldirmadan cep telefonu dogrulaya basarak gönderiyorum. Ama bana sms le 5 haneli doğrulama kodunu gelmesi lagzim ama gelmiyor. cep eu EU türkcell .
Ayni sorunla karsilasan arkadaslar yada bu konuda bilgisi olan arkadaslar yardimlarinizi bekliyorum
TSK
Unutmusum arkadaslar ben mavi kartliyim.

turkiyeden birinin numarasini yaz whataptan yada sms le sana hemen yollasinlar yap gec arkadasim ugrasma bosuna.

tr-22
22 Ağustos 2016, 10:40
Türkiye'den sahsiniza alacaginiz hazir kartla,son para yatirilan tarihten sonra 90 güne kadar konusmaya ve aramaya acik 90 günden sonraki 180 güne kadar süre icinde aranmaya acik aramaya kapali süre,180 günden sonra sistemden siliniyor her türlü arama veya aranmaya kapaniyor.(Bu durum genelde)
Türkiye'den alacaginiz bir hazir karti 180 günü gecirmemek kaydiyla cok uzun süre kullanabilirsiniz,servislerin farkli numaralari olup numaralardan kapanma tarihleri takip ederek uzun süre numaranizi tutabilirsiniz,internet uzerinden para yüklerek veya Türkiye'deki tanidiginiza telefon numarasinizi vererek para yüklemek mümkün

Senin yazdiklarina ekleme yapmak istiyorum.Telefonu 1-2 TL borclu biraktiginda da kapatmiyorlar,ben asagi yukari 5-6 yildir bu sekil yapiyorum ve Türkiyeye gittigimde para yükleme yaptigimda borc kesiliyor kartimida bu sekilde devamli kullaniyorum.