PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiyede Kayitli olan VW Caddy Almanyada Kullana bilmek icin ne gerek ne bilmemiz lagzim ?

bambumbam
12 Haziran 2015, 06:39
Baslikta belirtigim gibi Türkiyeden Almanyaya Araba getirip almanyada Kulanmak istiyorum.
Fakat Arabayi almanyaya getirrken nelere dikkat etmem lagzim `?

Nekadar süreligine araba burda problemsiz durabilir ?

Bir bilgi alabilecegim yer varmi ?
(Kapikule diyeceksiniz belki ama ozaman her gümrük kapilarina tek tek sormam lagzim bunu da kagit üzeri saglam olsun diye)

Simdiden Yardiminiz icin tsk ediyorum.
Hayirli Cumalar

fuk_18
12 Haziran 2015, 08:46
süresizi 6 ay kalabilir,gumrukde sadece ayri bir sigorta yaptiriyorsunuz ondan sonra almanyaya girebilir ama söyle birsey duydum almanyada oturumu olan kisi turkiyeden araba getiremiyor yada kullanamiyor böyle birsey duydum ama tam nedir ne degildir bilmiyorum

talo176
12 Haziran 2015, 09:08
[...]ama söyle birsey duydum almanyada oturumu olan kisi turkiyeden araba getiremiyor yada kullanamiyor böyle birsey duydum ama tam nedir ne degildir bilmiyorum

emin misin? ben sahsen bilmiyorum.. lakin bizim burda bir kac emekli amcalrimiz var.. ve devamli türkiyeye gidip geliyorlar.. ve bazilarinda 34 plakali arabayla gelip gidiyor.. onlar nasil yapiyor o zaman..? emeklilerde oluyor mu yoksa..?

ZSworld
12 Haziran 2015, 09:38
Aynen benim komşuda almanyada oturumu emekli ve türkiye plakası ile burada 6 durdu.

bambumbam
12 Haziran 2015, 10:26
süresizi 6 ay kalabilir,gumrukde sadece ayri bir sigorta yaptiriyorsunuz ondan sonra almanyaya girebilir ama söyle birsey duydum almanyada oturumu olan kisi turkiyeden araba getiremiyor yada kullanamiyor böyle birsey duydum ama tam nedir ne degildir bilmiyorum

Aceba Her gümrüktemi Sigorta yapiliyor ayri ayri ?

hOrOz
12 Haziran 2015, 12:53
Almanya da oturumu olup ta üzerinize kayitli yabanci plakali araba ile yakalarsaniz .... vergi kacakciligindan basiniz agriyabilir...

Sigorta konusunda ise kendi sigortana sor onlarin yurtdisi paketleri vardir

fuk_18
12 Haziran 2015, 13:59
arkadas sanirim benim kast ettigim konuyu anladi cunku bende detaylarini bilmiyorum ama almanya oturumu olupda turkiyeden arac getirtip almanyada kullanilamiyor diye duydum hatta bir tanidigimimi durdurmuslardi avusturyadan girerken almanyaya cok tartisma yasamisti polis ile kendisi anlatti

sigorta icin ise gumruk de diye biliyorum ama turkiyedende arastirilmali googleden bakilmali

Almanya da oturumu olup ta üzerinize kayitli yabanci plakali araba ile yakalarsaniz .... vergi kacakciligindan basiniz agriyabilir...

Sigorta konusunda ise kendi sigortana sor onlarin yurtdisi paketleri vardir

fuk_18
12 Haziran 2015, 14:01
ver her gümrükde degil sadece bi kere yapiliyor 50 euro 100 euro arasi diye duydum oda sanirim türk gümrügünde yapiliyor yada bulgar girisinde dedigim gibi tam detaylar nedir bilmiyorum

Aceba Her gümrüktemi Sigorta yapiliyor ayri ayri ?