PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Audi Q5 Otomatik vites problemi

Erol08
17 Aralık 2015, 19:24
Selam arkadaslar, yaklasik üc ay önce aldigim Arabada problemler cikmaya basladi, firene bastigim zaman ikinci vitesten birinci vitese gecerken Araba öne firliyor nasil yazacagimi bilemedim cok sert duruyor. Googleden arastirdim ayni sorunla karsilasanlar bayagi var. bu Arabalarda hastalikmidir acaba neden yapabilir bilen varsa lütfen yazsin. Araba 2009 model 2,0 motor 170 ps.

talo176
17 Aralık 2015, 19:44
peki audi werkstatt ta hic gittin mi?
galiba SW update gerekiyor..

Erol08
19 Aralık 2015, 15:49
Selam, gittim hatayi arastirmamiz lazim dediler randevu veriyordu almadim, tahminimce hatanin nerden kaynaklandigini biliyorlar fakat söylemek istemiyorlar, arabanin garantisi var aldigim yerle konusacam onlar götür derlerse Audiye götürecem kabul etmezlersede aldigim yere birakacam nasil yapiyorlarsa yapsinlar, update gerekirse fazla masrafli olmaz insallah.

iso98783
01 Şubat 2016, 19:59
merhaba
multitronik getreibe ise ilk önce kupplungadaption yapmani öneririm bu konuda netzde yeteri kadar bilgi var.

Erol08
07 Şubat 2016, 13:54
selam
Arabaya getriebe update yaptilar hata biraz düzeldi, eskiye nazaran daha iyi, hata tam olarak gecmedi, Arabanin Lüftungunu acinca ayini yukaridaki hatayi yapiyor Lüftung kapali oldugu zaman hic bir problem olmuyor bu hatayi birkacgündür kendim kesfettim yakinda Arabayi aldigim yere gidip gösterecem bakalim ne diyecekler.

arapkarizma
08 Şubat 2016, 11:54
Bi sorun sadece 2009 modellerdemi var acaba bende Q5 almasi düsünüyorum da

Erol08
08 Şubat 2016, 17:58
Evet benim Araba 2009 model 170PS, Otobanda hiz yapmasini seviyorsan bu Araba pek isine gelmez biraz hantal kaliyor en son 200 km hiza cikabiliyorsun 200 cikabilmesi icinde bayagi ugrasiyor en ideal hiz bu arabada 140-160, yakiti sehir icinde 11 litresehir disinda hiz yaparsan yakit 10 litreden asagi düsmüyor, arabanin ici güzel konforlu kaliteli malzemeden yapilmis sürüsü güzel, kisacasi benim hosoma gidiyor Arabada konfor var güzel Araba. benden sana tavsiye alacaksan 2012/7 modelden yukari al.Baska sorun olursa yaz seve seve cevap veririm.