PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiyede alinan ustalik belgesini almanyada tanitan varmi

yasin7575
15 Aralık 2015, 16:03
Slm arkadaslar Türkiyede ustalik belgesi alip ta almanyada tanitan var mi.

komando_cavus
27 Aralık 2015, 16:39
Teknik ve Endüstri Meslek lisesi diplomalari ile Ciraklik Egitim Merkezlerinin bazi bölümlerinin IHK Fosa tarafindan denklik belgesi (Foreign Skills Approval- deutscher Industrie- und Handelskammern zur Feststellung der Gleichwertigkeit ausländischer Berufsabschlüsse.) verilmekte ama Ustalik belgesi (Meisterbrief) icin biraz zorluk cikarttiklarini biliyorum ..daha saglikli bilgi edinmek icin IHK Fosa ya sorup ögrenmek lazim..umarim biraz olsun yardimci olmusumdur..

yasin7575
27 Aralık 2015, 22:08
Evet zorluk cikartiyorlar. ben denedim de olmadi olmamasinin sebebi bizim Türkiyede okuldaki hoca lar görmüs oldugum derslerin icerigini istedim anlatana kadar göbegim catladi. Anlattim ama dogru belgeleri vermemisler. Ben 1998-2001 yillarinda okula gittim bunlar bana 2010 yili ders programini vermisler tabiki ihk fosa arastirmis yanlis belgeler dedi dogrusunu getir bakalim dedi ama tekrar tercüme ettirme parasi vermek istemiyorum ya tanimazlarsa diye