PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Istanbula gitmeye niyetimiz var hangi Hotel tavsiye edersiniz ??

Samsunlukurt
10 Aralık 2015, 11:40
Selamun Aleykum,

Yeni Yilda böyle 3.ayin baslarinda Berlinden - Istanbula toplam 6 Kisi ( 3 aile ) gitmeye niyetimiz var. Onur air sagolsun Biletler ucuza bulunuyor. Tanidiginiz uygun Hotel varmi bize tavsiye edebiliceginiz ?? Mümkünse Internet adressi eklerseniz seviniriz.

Hotel Sultan Ahmet Meydanina yakin olursa iyi olur . Atatürk Havalimanina ucucaz Insallah.

Selam ve Saygilar

Samsunlukurt

hOrOz
10 Aralık 2015, 13:10
check24 den arastirabilirsin ..
http://www.kayak.de/hotels
https://urlaub.check24.de/urlaubshotels

ama ucak ayri otel ayri pahaliya gelir
en iyisi pauschal reisen ucak bileti de icinde olanlar

ben devamli oradan rezervazyon yapiyorum
50€ geri ödeme aliyorum

kisa bir bilgi yazmistim istersen oku

Istanbul dan bir kac kare

Ekim in sonunda 5 günlük Istanbul turundan bir kac kare
4 gün icin de 1100 kare foto cekmisim ..

bu arada Istanbul a gitmek isteyenler icin kisa bir bilgi verelim

Otelinizi Sultan Ahmet civarinda secerseniz Aya Sofya - Sultan Ahmet Camisi - Islam Müzesi -
Alman Cesmesi - Dikilitas - Kapali Carsi hem tramvay hemde yayan ulasim cok kolay
inecek havaalaninizi Atatürk Havaalani olarak belirleyin...
Taksi ile Havaalani-Sultan Ahmet 45 TL civari.. Eger agir tasionacak bir seyiniz yoksa Havaalanin dan Metro M1a binip
bir aktarma ile Tramvay T1 ile de Sultan Ahmet e ulasabilirsiniz

Müzelerin cogu yerinde fotograf cekmek veya flash kullanimi yasak..
cekmeye calisirsaniz görevli kisiler tarafindan uyariliyorsunuz

Istanbul a giderseniz tramvay ve metro icin 6 TL ye Istanbul Kart ve Müzelere girmek icin Müzekart ( 40 TL ) alin

Istanbul Karti her istasyonda otomatlarda satiliyor 10 TL ( 4TL icinde dolu ) ve doldurabiliyorsunuz ..
Marmaray - Metro - Gemi - Tarihi Tramvay -Tünel ve Otobüslerde gecerli ...
http://istanbulkart.iett.gov.tr/tr/i...pages/menu/355

Müze kart ile Aya Sofya - Topkapi -Islam Sanatlari müzelerine girebiliyorsunuz kapilarda pek beklemeye gerek kalmiyor ...
yoksa hepsine tektek ücret ödemek zourunda kalirsiniz ..http://www.muzekart.com/
Müzekart Yerebatan Sarayi -Topkapi Harem Dairesi - Galata Kulesinde gecmiyor

Bogaz Turu yapacaksaniz her sabah Eminönü nden büyük Bogazici turu var sabah 10:30 dan 17:00 kadar
http://www.sehirhatlari.com.tr/tr/se...-turu-362.html

Sultan Ahmet ten gecen T1 Tramvay hatti ile istediginiz tarihi yerlere ulasabilirsiniz

Sultanahmet Palace 4****

Anreise
06.03.2016
Sonntag

Abreise
11.03.2016
Freitag

Dauer
5 Tage
Anbieter

Leistung
Doppelzimmer
Frühstück

Erwachsener 155,00 €
Erwachsener 155,00 €
sadece otel 2 kisi 310,00 € ayni otel ayni zaman ucak icinde 2 kisi 521 €

serdar77
29 Aralık 2015, 09:05
selam, pauschaleiseleri hangi siteden bakiyorsun?

player6767
29 Aralık 2015, 14:11
Ipek palas süper hotel google yazdiniz zaman cikar hemen tamm olarak sirkecide kaliyor hotel tamm zentrumda atatürke taksilen 20dk sultan ahmete 3dk

durak78
29 Aralık 2015, 15:07
http://www.booking.com/hotel/tr/away-suites.de.html

gecen hafta burada kaldim , tam taksim marmara otelinin arkasinda , alman konsoloslugunun yaninda , otel sahibi cok ilgili ( orhan bey ) , bize kendi istanbul kartini verdi ,doldurup kullandik , temizlik cok süper degil belki , mobilyalar filan biraz eskimis ama bu fiyata gayet uygun , süit odalar yani oturma yeri , mutfak banyo ve tuvalet icerisinde , her katta bir oda var , her yere yakin taksimden sultan ahmetede , ortaköyede , eminönünede rahatlikla ulasabilirsiniz, cihangirde Predio Kahvaltı Evi var orada bir karadeniz kahvaltisi söyleyin 2 kisilik 55tl ve gercekten süper ( adres : Kılıç Alipaşa Mah. Akarsu Yokuşu Nur Apt. No : 41/A Cihangir Beyoğlu/İstanbul ) biz iki kisi 7 gece 350€ kaldik , odamiz 4. katta idi , bodrum kat 50€daha ucuz.

kaldigim odanin fotolari
http://r-ec.bstatic.com/images/hotel/840x460/574/57445829.jpg
http://q-ec.bstatic.com/images/hotel/840x460/574/57445826.jpg
http://r-ec.bstatic.com/images/hotel/840x460/396/39617592.jpg

Paparazi39
29 Aralık 2015, 18:19
horoz arkadasim

atatürk havaalanindan----sultan ahmete 45 tl taksi yazmisin
Acaba Esenler otogarindan sultan ahmete nekadar alirlar

yaz tatilinde bene ailem ile istanbula gitmek istiyoruz
yanimizda 2 bavul olacaktir
bunlari metroda tasimak istemiyorum metroda

yaz tatili icin ben aile odasi sorum bu otelere (4 personen) Hepsi sultan ahmet civarinda (1,5 km umkreis)

Dikkat fiyatlar temmuz icin gecerliydi

3 yildizi otel

-aslan otel istanbul aile odasi gecelik 80 euro
-stone otel istanbul aile odasi gecelik 80 euro
-Hippodrom otel istanbul aile odasi gecelik 120 euro

4 yildizli otel

-aruna otel 130 euro
-skalion otel 120 euro
-azade otel 110 euro
-faros otel 100 euro
-gülhane park otel 110 euro

Bu yazdigim otelerden sadece fiyat bilgim var oteler nasil bilmiyorum

sswiss
29 Aralık 2015, 19:46
ben taksim meydanina 100 metre 4 yildizli otelde yazin kaldim ailece 80 euro kahvalti icinde otel feronya taksim

dolmus,metro,istiklal taksim besiktas dolmabahce daha sayamadigim bir cok yere yürüme mesafesinde

resadiyeli
29 Aralık 2015, 20:31
kardes ,istanbulda hic arabaya binmene gerek yok her yere tranway ile gidebilirsin,veya metrobusler ile cokda ucuz ,Istanbul kart ile her yeri ucuza gezebilirsin otel icin ise bir sey diyemeyecegim cünkü o cevrede cok rus geldiginde dolayi malesef oteller biraz uygunsuz olabilir.

Paparazi39
29 Aralık 2015, 22:10
kardes ,istanbulda hic arabaya binmene gerek yok her yere tranway ile gidebilirsin,veya metrobusler ile cokda ucuz ,Istanbul kart ile her yeri ucuza gezebilirsin otel icin ise bir sey diyemeyecegim cünkü o cevrede cok rus geldiginde dolayi malesef oteller biraz uygunsuz olabilir.

merhaba arkadasim

biz 4 kisi olacagiz.....her kisi bi kart mi alicak yoksa dördümüze tek yeterli olur mu

serdar77
29 Aralık 2015, 22:20
4 tane alirsaniz daha iyi olur, cünki aktarmada indirim oluyor. eger aktarma önemli degil ise 4 kisi bir kartda kullana bilirsiniz.

hOrOz
29 Aralık 2015, 22:30
Müzelere gidecekseniz kisi basi müzekart alin 40 TL.. bir sene boyunca yurticindeki bütün müzeleri gez
yoksa her müzede giris ödemek zorunde kalirsiniz hemd beklemede olmuyor ..

sadece örnek :
Ayasofya Tek giriş bilet fiyatı: 30 TL Topkapi saryai Müze Giriş Bileti: 30 Türk Lirası

Bogaz Turu yapacaksaniz her sabah Eminönü nden büyük Bogazici turu var sabah 10:30 dan 17:00 kadar

Paparazi39
29 Aralık 2015, 22:47
Müzelere gidecekseniz kisi basi müzekart alin 40 TL.. bir sene boyunca yurticindeki bütün müzeleri gez
yoksa her müzede giris ödemek zorunde kalirsiniz hemd beklemede olmuyor ..

sadece örnek :
Ayasofya Tek giriş bilet fiyatı: 30 TL Topkapi saryai Müze Giriş Bileti: 30 Türk Lirası

cocuklar icin girisler bedavaymis dogrumu mu bu???

hOrOz
29 Aralık 2015, 22:54
cocuklar icin girisler bedavaymis dogrumu mu bu???

1- 18 yaş ve altındaki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gençler ve çocuklar ile bu yaş grubundaki öğrenci gruplarına refakat eden öğretmenler,
2- 65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları,
3- Gaziler ve refakatindeki anne, baba, eş ve çocukları ile şehit yakını kimlik kartı sahipleri,
4- T.C. Vatandaşı ve Yabancı Engelliler ile bir refakatçisi, (Görünür bir engel ve/veya belge ibrazı ile)
5- Er ve erbaşlar,
6- ICOM ve ICOMOS ile UNESCO kartı sahipleri,
7- Yerli ve yabancı basın kimlik kartı sahipleri,
8- Seyahat acentesi sahip veya sorumlu müdürleri,
9- Kültür ve Turizm Bakanlığı kokardını haiz profesyonel turist rehberleri,
10- Kültür ve Turizm Bakanlığı personeli ve emeklileri ile refakatindeki anne, baba, eş ve çocukları,
11- 12 yaş ve altındaki yabancı uyruklu çocuklar,
12- Hayatboyu Öğrenme Programı çerçevesinde Comenius Okul Ortaklıkları ile Erasmus Öğrenci Değişim Programı kapsamındaki gruplar ile bu gruplara refakat eden öğretmenler (ülkemizdeki muhatapları ile yapılan sözleşmelerini ibraz etmeleri kaydıyla kimlik ibrazı aranmaksızın ücretsiz giriş olanağı sağlanacaktır).

Müzekart Klasik 40 TL T.C. vatandaşları, KKTC vatandaşları, 5203 sayılı Kanuna tabi Mavi Kart sahipleri
Müzekart İndirimli çocuk – rehber – 65 yaş 5 TL T.C. vatandaşları, KKTC vatandaşları, 5203 sayılı Kanuna tabi Mavi Kart sahipleri
Müzekart+ Plus T.C. vatandaşları, KKTC vatandaşları, 5203 sayılı Kanuna tabi Mavi Kart sahipleri

Paparazi39
29 Aralık 2015, 23:19
Güzel restaurant tavsiye edebilirmisiniz......2-3 tane

fazla lüks pahali yer olmasin........tskl

resadiyeli
31 Aralık 2015, 18:05
selam kardes,türkiyede lokanta sormak bence yersiz cünkü her yerde güzel yemek yapiliyor ayrica eminönünde balik yeseniz yeterli

selam,Istanbul kart ise 4 kisi ayni anda kullanabilirsiniz biz 5 kisi kullandik hic de sorun olmadi

hOrOz
01 Ocak 2016, 14:27
selam kardes,türkiyede lokanta sormak bence yersiz cünkü her yerde güzel yemek yapiliyor ayrica eminönünde balik yeseniz yeterli

selam,Istanbul kart ise 4 kisi ayni anda kullanabilirsiniz biz 5 kisi kullandik hic de sorun olmadi

Istanbul Kart birden fazla kisi ayni anda kullanabilir

eger aktarmali bir yere gideceksen hep tam bilet ödersin aktarma indiriminden yararlanamazsin
zaten kart 10 TL icinde 4 TL yüklü sekilde

f4scistx
01 Ocak 2016, 16:05
Yerli 5 lira tourist 20 lira okursan sasirma :D
Istanbul kart al kesinlikle, cogu yerlere marmaray tramvay ile ulasirsin. Sirkeciden sultan ahmete yaninda hemen ayasofya asagidan tramvaya bin , yokus yürümek ise 10 dak ni alir. Zaten arkadaslar cogu seyi yazmis.
Ortaköyede git, en azindan biraz degisik havasi var oranin. Oraya yalniz otobüsle git, yürümek istiyorsanda bol üniversite ve ciragan vs görürsün yalniz, tramvayin durdugu yerden sonra baya bi yarim saat oraya kadar yürürsün

Eminönü de hemen sirkeci istasyon üzerinde bir ara sokak var adini unuttum bir kac kücük yemek yerleri var hatta meshurmus mus . Fena degil yemekleri fiyatlarida normal uygun yokusu cikmadan önce solda kaliyor görürsün zaten
Lüks yere de girsen güzel cafelerdede yesen asagi yukari aynisini ödersin cok entresan herkes fiyatlari yüksek tutuyor

durak78
03 Ocak 2016, 15:49
Ben iki hafta önce ciragan sarayinda ( laledan restaurant ) hanimla bir aksam yemegi yedik , cok lüks gercekten , tüm yemek ortalama 220€ tuttu , biraz pahali ama bir kere böyle bir lüksus yasamak lazim , yemekten sonra ciraganin bahcesine ciktik bogaz ayaklarinizin altinda havada cok güzeldi , gercekten unutulmaz bir aksam oldu bizim icin.

mr_koc_ac
03 Ocak 2016, 19:03
Ben 11.inci ayda 'arden city hotel'e gittim.
Sultan ahmet meydanina yürüyerek 5 dakika.
4 yildizli otel. Biz iki kisi (gidis dönüs ucak bileti ve hotel icinde) sabiha gökcen havalimanindan alinma ve geri birakilma(gidis günü), kahvalti acik büfe icinde(zaten kahvaltidan sonra gezmeye cikiyorsun ve aksam geliyorsun) toplam 780 euro verdik 1 hafta.

f4scistx
03 Ocak 2016, 23:36
Ben iki hafta önce ciragan sarayinda ( laledan restaurant ) hanimla bir aksam yemegi yedik , cok lüks gercekten , tüm yemek ortalama 220€ tuttu , biraz pahali ama bir kere böyle bir lüksus yasamak lazim , yemekten sonra ciraganin bahcesine ciktik bogaz ayaklarinizin altinda havada cok güzeldi , gercekten unutulmaz bir aksam oldu bizim icin.

Ciraganin orlarini kastetmistim zaten :) orasi bambaska bir atmosfer hele yaz aksamlari oh oh

Paparazi39
04 Ocak 2016, 00:36

kusura bakma arkadasim

bu miktar bana fazla lüks..........

DmirezN
14 Ocak 2016, 22:46
Biz istanbulda "golden horn" oteline gittik memnun kaldik :-) tam sirkeci garinin arkasinda. Booking.com'da bakabilirsin