PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cenaze nakil fonu

Birbey 3.1
26 Mart 2024, 18:37
Arkadaşlar,

bugün Ditib cenaze fonunda aidat gelmiş. Hanım ve bana 177 Euro istiyorlar. Yaş 43 ve 42.

Sizede bukadar geldimi?

Anormallik var bence.

memo1730
26 Mart 2024, 18:45
Aynen, bi anormallik var gibi geldi bana da.
Ayrı ayrı mi geldi?
Bana 88€ aidat geldi.
Anneme de 88€ geldi.
Saygılarımla

hOrOz
26 Mart 2024, 18:52
Gelen mektubu okuyun ölen kişi sayısı 6 binin üzerinde

Nüfus ihtiyarladıkça ölüm sayısı artıyor, tabiki giderlerde ona göre arttı

Birbey 3.1
26 Mart 2024, 18:52
Yok hanım ile ben kayıtlıyız.

Eğer kişi başı 88 Euroysa ozaman 177 Euro ediyor iki kişi.

Yani anlaşılan masraflar artmış. Enflasyon + ölen kişi sayısı arttıysa böyle fiyat demekki çıkıyor.

Ödemeyceğim. Kenarda param var. Ölüm olursa peşin öderim daha kârlı uzun vade yaşarsak.

hOrOz
26 Mart 2024, 19:08
Yok hanım ile ben kayıtlıyız.

Eğer kişi başı 88 Euroysa ozaman 177 Euro ediyor iki kişi.

Yani anlaşılan masraflar artmış. Enflasyon + ölen kişi sayısı arttıysa böyle fiyat demekki çıkıyor.

Ödemeyceğim. Kenarda param var. Ölüm olursa peşin öderim daha kârlı uzun vade yaşarsak.

Diyanet Türkiye para savuracağına, Recep parayı hep aynı 5 ile yatırım yapacağına, gurbetciye 10 senedir ucuz uçak bileti sözü verip tutmayacağına, gelsinde biraz destek olsun cenaze fonuna.

Bildiğim kadar eşler ve 18 yaş altı çocuklar ebeveyn eşler koca üzerinden sigortalı

Benim hanım benim üzerinden sigortalı ayrıca bir aidat ödemiyoruz

Hizmetlerden Yararlanacak Aile Fertleri
Hizmetlerden, üyenin kendisinden başka Almanya’da ikamet eden resmi
nikahlı eşi ve 18 yaşından küçük bekâr çocukları yararlanır

Son zamanlarda artık millet burada gömüyorlar

Aslında güzel bir hizmet burada yikıyorlar uçağa bindiriyorlar

Bir kişi beraber uçabiliyor, Almanya da kağıt kürek işlerini hallediyorlar

Havaalanında cenazeyi ambulansla almaya geliyorlar

cenazeyi namaz kılınacak yere kadar götürüyorlar ..

sen varmadan herşey hallolmuş durumda

Hiç bir seye karışmıyoryorsun ..

Eskiden bir panik uçak ayarla cenazeyi transport ayarla

cenazenin verdiği bir telaş

batum
26 Mart 2024, 19:24
Arkadaşlar,

bugün Ditib cenaze fonunda aidat gelmiş. Hanım ve bana 177 Euro istiyorlar. Yaş 43 ve 42.

Sizede bukadar geldimi?

Anormallik var bence.

Belki gecen sene ödemediniz bizede iki sene önce öyle geldi ,Telefonla ara
---------------------------------------------------------------------------------------------------

senelik 88 euro geldi

dadaloglu3865
26 Mart 2024, 19:24
Karı koca eğer önceden kayıtlı iseler ve 18 yaşından küçük çocuklar da dahil bu her yıl 88 Euro 18 yaşına giren çocuklar ilk yıl 88 Euro alıyorlar 30 yıldır ödüyoruz çocuklar 18 yaşına gelince çıkardım ditib çok pahalı artık atf ve diğerleri bunlardan daha ucuz aynı işi yapıyorlar değişiklik hiçbir şey devlet gurbetçinin yüzüne sadece seçimlerde birde döviz lazım olunca bakıyor göstermelik bakanlık kurdular adı var kendileri yok

Birbey 3.1
26 Mart 2024, 19:34
Geçen yıl kayıt oldum. 60 Euroydu.

Şimdi 177 Euro istiyorlar. Nerdeyse üç kat.

Telefon ettim. Beyfendiler ve hanım saat 18i kadar telefon ile ilezişime gecebilirsiniz diyor. Aradım 17.30 telefona bakan yok.

Türk işi işte.

Şuanda baktım.

Ocak 2023'de 60 Antragsgebühr ödemişim. Başka birşey ödememişim?

Bu istenilen 177 Euro herhalde iki senelik.

Niye 2023 ödenmedi bilmiyorum. Fatura gelse öderdim. Ya postada fatura gelmedi.

İki yıllıksa lafım yok.

batum
26 Mart 2024, 19:51
Geçen yıl kayıt oldum. 60 Euroydu.

Şimdi 177 Euro istiyorlar. Nerdeyse üç kat.

Telefon ettim. Beyfendiler ve hanım saat 18i kadar telefon ile ilezişime gecebilirsiniz diyor. Aradım 17.30 telefona bakan yok.

Türk işi işte.

Telefona baksalar Bile Almanlar gibi ilgilenmiyorlar
üstte yazdigim gibi 2 sene önce bizim ödemede problem olmus

Belki 10 kere aradik ilgilencez diyorlar ilgilenmiyorlar

Pesinden kosmazsan problemi cözmezler

torpido
26 Mart 2024, 19:59
Şuanda baktım.

Ocak 2023'de 60 Antragsgebühr ödemişim. Başka birşey ödememişim?

Bu istenilen 177 Euro herhalde iki senelik.

Niye 2023 ödenmedi bilmiyorum. Fatura gelse öderdim. Ya postada fatura gelmedi.

İki yıllıksa lafım yok.
Deydimi o kadar etiğin gürültüye,o kadar günah aldın,ilk önce bakıp ona göre yorum yapsaydın.

Kenank67
26 Mart 2024, 20:07
Selam. Ben geçen sene üyelik doldurup gönderdim ama bir seneyi geçti, bana bir haber gelmedi.

Baş vurma numarası varmı?

Birbey 3.1
26 Mart 2024, 20:08
Deydimi o kadar etiğin gürültüye,o kadar günah aldın,ilk önce bakıp ona göre yorum yapsaydın.
Ustam fatura elime ulaşmazsa nerden bileyim.

Ayrıca hadi fatura ulaşmadı. Bir yıldır insan bir posta ve mail atmazmı 2023 aidatınız yatmadı diye? Nasıl bir mantık var bunların muhasebesinde?

hOrOz
26 Mart 2024, 20:23
Ustam fatura elime ulaşmazsa nerden bileyim.

Ayrıca hadi fatura ulaşmadı. Bir yıldır insan bir posta ve mail atmazmı 2023 aidatınız yatmadı diye? Nasıl bir mantık var bunların muhasebesinde?

Birbey eşin için ayrıca yapmana gerek yok ki o senin üzerinden sigortalı olması lazım.

Hizmetlerden Yararlanacak Aile Fertleri
Hizmetlerden, üyenin kendisinden başka Almanya’da ikamet eden resmi
nikahlı eşi ve 18 yaşından küçük bekâr çocukları yararlanır

sol alt taraf
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://www.ditib.de/media/File/cenazefonuflyer.pdf&ved=2ahUKEwj9s4PkxJKFAxUEhP0HHWiVCsoQFnoECB0QAQ&usg=AOvVaw1euoz5v5eigEc288texMfb

murat39
26 Mart 2024, 20:24
Birbey ustam makbuzda yanlislik var.
Benim üyeligimde 88€ aile yi kapsiyor.
Oglan 18 yas üstü oldugu icin kendi adina 17 € yazmislar.Üst bölümde mektupda 88 € yaziyor.

Siz ve esinizle evliyseniz Aile kapsaminda.Cocuklar da 18 yasina kadar kapsam icerisinde.
Telefon acip durumu netlestirmek gerekir.

Su an Üyelik tarihin den baslamak üzere tarihi degistirmislerdi.Faturalar o tarihte geliyordu.
Seneye cok sikayet olmus, geri senenin basindan Ocak da faturalari göndereceklermis.

teko
26 Mart 2024, 21:17
Selam. Ben geçen sene üyelik doldurup gönderdim ama bir seneyi geçti, bana bir haber gelmedi.

Baş vurma numarası varmı?

evet aynisi bana da oldu...gecen sene 1-2 ayda üye olmustum...ozamanda beri ne bi mektup geldi...nede para kesildi...bi kere telefon etdim sordum vs.
hep aynisin tekrarladi size mektup gelecek diye,soruyorum isimden bakin elinize gectimi diye...bidi bidi etdi durdu...bende telefonu suratina kapatdim öyle kaldi....

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

E-Sat
26 Mart 2024, 22:13
177 euro banada geldi Telefon hep mesgul buradakilerden haric demekki bir cok üyeye ayni miktarda gitti. bakalim neymis görürüz.

Egal77
26 Mart 2024, 22:48
Evet Arkadaşlar banada 177€ göndermişler nihayet birkaç telefon aramama rağmen görüşebildim bugün, güya geçen yıl aiidatta aksaklık yaşanmış konto auszuglara baktım (2023) yılı ödenmemiş, herşey doğru olduğu halde o yüzden 2 yıllık aidat Toplamı, problem yok bi yazı veya mail ile üyeleri bilgilendirebilirlerdi bende kızdım ama yapacak birşey yok . (yaklaşık 6 yıldır üyeyim )
Saygılar
Egal77

iso98783
26 Mart 2024, 23:57
merhaba,
ben sahsen kendim cenaze fonuna üye degilim baska sigortam var.
Cenaze fonlarini kesinlikle destekliyorum, Bilhassa Türkiyede defnedilmek isteyenler icin bulunmaz bir hizmet ailemde 4 defa hizmet aldik emegi gecenlerin hepisinden Allah razi olsun.
Her türlü kagit islerini yapip Ülkemizde en ücra köylerine kadar götürüyorlar bazen konuda gecen aksakliklar olsada cok yararli bir hizmet oldugunu söylemek istedim.
selamlar

Haziran
27 Mart 2024, 00:20
Banada gelmis 88 €.
@Birbey benim bildigim Sen kayit oldugunda Esinde senin üzerinden kayit olmus oluyor.
Ama gecen yil'da var icinde dersen bilemem, ben baktim gecen yil 2023 icin 89 € kesmisler ondan önceki yil 2022 icin 85 € kesmisler.

Ayrica ceneze Fonuna verilen bu Parayi size sunulacak hizmetin yaninda Sadaka olarakda düsünün.
Tamam Yillarca ödüyoruz Cenazemiz olmamasina ragmen Allah göstermesinde ama ödenen Paralar binlerce Müslümanin Cenazesinde kullaniliyor bir nevi Hayir , Sadaka gibi.
Hatta bazi kimsesiz, sahibsiz Müslümanlarin'da Cenazelerini bedava defnediyorlar.
Hayir hasenet olarak düsünmekte yarar var!

Allah verdigimiz Hayirlari, Sadakalari kabul eylesin!

gitarist
27 Mart 2024, 00:32
Arkadaşlar,

Sizede bukadar geldimi?

Anormallik var bence.

bir cok kisinin aidatinda yanlisliklar yapildigini duydum,telefon ederek düzeltme yaptirabilirsin

deniz2000
27 Mart 2024, 00:32
benimde hanım benim üzerinden sigortalı Ditib,de
Ditib iyidir bir yanlisini görmedim ücretlerin artmasi normaldir gurbetcilerin yaslandigini unutmamak lazim
ölümler gitgide artiyor,
nelere zam gelmediki? buna gelmesin, istemiyen gider baska yere üye olur, kimse kimseyi zorla tutmuyor

fantoma
27 Mart 2024, 05:17
Ben bu cenaze fonuna 1988 yilinda üye oldum.

36 sene olmus.

Bana 2-3 gün önce 3 mektup geldi.

benimki 88 euro,diger iki mektub ayni kisiye 2 defa gönderilmis 92 euro.

2 oglum un birise 2 defa gönderilmis,digerine ödeme mektubu gelmedi.

neden 92 euro anlamadim.

ogullarim 35 ve 36 yaslarinda.

gecen sene ödeme yaptigim halde ödenmedi,lütfen ödeyin diye mektub gelmisti.

ödedigim belgeyi kendilerine gönderdim.

Bu isle ugrasan kisiler galiba isin ehli degiller.

Murat01
27 Mart 2024, 05:31
Gecen cuma namazinda baskan söyledi cemaate.
Yanlislik olmus dedi, yanlis cekilmis yillik aidatlar.
Bu sorunu olan bana söylesin demisti.

Cenaze fonuna ulasamayan, dernek baskanina söylesin.

E-Sat
28 Mart 2024, 11:23
Hangi isimiz dogru gidiyorki ne yaptiklarindan kendilerininde haberi yok gibi .

batum
28 Mart 2024, 11:54
https://artigercek.com/guncel/diyanet-almanya-da-cenaze-nakline-yuzde-30-zam-yapti-193766h

hOrOz
28 Mart 2024, 13:20
Millet Burda Hakkini ararken sen niye kalkip onlari savunuyorsun
DITIP in Avukatamisin yoksa diyanet ile isbirligimi yapiyorsun ??
https://artigercek.com/guncel/diyanet-almanya-da-cenaze-nakline-yuzde-30-zam-yapti-193766h

Usta bu malum yayınları devamlı yapıyorlar

bunların niyeti milletin içine nifak sokmak

Hoşuna gitmeyen işine gelmeyen görüşüne ters gelen

çıkışını yazar Cenaze Fonundan çıkar kimseyi silah zoruyla alıkoymuyorlar

Bir sürü Cenaze fonu var Alevi,Kürt ve diğer cemaatlar herkes kendine uygun olanı seçer

Birde son zamanlarda moda oldu tehtitvari, aşağılayı ve itham edici yorumlar

Daha 2-3 gün öncede biri sana saygısızca yorum yapıyorsun yazmıştı.

Herkes herkesin görüşünü kabul etsin kendi görüşünü kendine saklasın

batum
28 Mart 2024, 13:34
Daha 2-3 gün öncede biri sana saygısızca yorum yapıyorsun yazmıştı.

Herkes herkesin görüşünü kabul etsin kendi görüşünü kendine saklasın

@Horoz Benim yaztilarim ortada kimseye saygisizca yazmadim

Yazan Arkadaslar sorup sorusduruyor neden benden 188 euro kesiliyor diye Hakkini ariyor

Biz burda bilgi paylasimi yapip birbirimize yardim ederken
Biride kalkip diyorki

Ditib Ditib iyidir bir yanlisini görmedim ücretlerin artmasi normaldir gurbetcilerin yaslandigini unutmamak lazim
ölümler gitgide artiyor,
nelere zam gelmediki? buna gelmesin, istemiyen gider baska yere üye olur, kimse kimseyi zorla tutmuyor

Bu Nedemek simdi ??

Kendisi Ditip yanlisini görmemis ama konuya yazan 10 kisiden 6 sina fazla hesap gelmis
demekki ortada bilerek yapilan bir sey var
Coronodan sonra Her sene ayni yanlislik olurmu ??

DITIP 10000 üyeden ,2000 üyeye yanlis hesap cikarip yollasa,üyelerde ödese Ne güzel para
Biz burda her sene 188 euro ödeyelim
Diyanet görevlileri Türkiyede Bizim aidatlarla Mersedes AMG veya Maybacha binsin ,oh ne güzel hayat

Dogruyu yazdigim icim kickleyeceksiniz kikleyin sorun yok

hOrOz
28 Mart 2024, 14:38
@Horoz Benim yaztilarim ortada kimseye saygisizca yazmadim

Yazan Arkadaslar sorup sorusduruyor neden benden 188 euro kesiliyor diye Hakkini ariyor

Biz burda bilgi paylasimi yapip birbirimize yardim ederken
Biride kalkip diyorki

Bu Nedemek simdi ??

Kendisi Ditip yanlisini görmemis ama konuya yazan 10 kisiden 6 sina fazla hesap gelmis
demekki ortada bilerek yapilan bir sey var
Coronodan sonra Her sene ayni yanlislik olurmu ??

DITIP 10000 üyeden ,2000 üyeye yanlis hesap cikarip yollasa,üyelerde ödese Ne güzel para
Biz burda her sene 188 euro ödeyelim
Diyanet görevlileri Türkiyede Bizim aidatlarla Mersedes AMG veya Maybacha binsin ,oh ne güzel hayat

Dogruyu yazdigim icim kickleyeceksiniz kikleyin sorun yok

Usta bir yanlışlik varsa düzeltilir .

Saygısızca değil ama sen birine "DITIP in Avukatamisin yoksa diyanet ile isbirligimi yapiyorsun" diye birine itham ediyorsun.

Bunlar yakışık şeyler değil

Bu board dada Türkiye de son zamanlarda baş gösteren saygısızlık, terslemek başladı.

Herkes birinden daha fazla biliyor

Neyse bence konu kapanmıştır

batum
28 Mart 2024, 15:43
Herkes birinden daha fazla biliyor

Neyse bence konu kapanmıştır

Herkes birinden bildigi kesin ama
Ama Haksiz olanada burda Hakli diyemezsinki

isin Gercegi
Forumda bu kadar kisiye yüksek kisiye yüksek Rechnung geldiyse
Almanya genelinde kimbilir kac kisiye yüksek rechnung geldide bilip bilmeden ödedediler

Neyse ben Arkadasa yazdigimi siliyorum kusura bakmasin
olur böyle seyler

Ama o büyük yere yazdigim kelimelerin Arkasindayin

webci
28 Mart 2024, 16:41
2 kisi 180 avro normal..tek kisi 90 a yakin yapar..ben tek kisi yaptirdim,,kim once ölurse o hakki kullanacak!:(
Buyrun fiyatlar:
GİRİŞ ÜCRETİ: Giriş ücreti, başvuru sahibinin yaşına göre değişir. 50 yaşına kadar 100 €. (Bu miktar bütün aile içindir). 51-60 yaş arası 250 €, 61-70 yaş 700 €, 71-80 yaş arası 900 €, 80 yaş üzeri 1.500 €.
Bir cenaze Türkiye'ye yaklaşık 2000 Euro'ya gönderiliyor. Yani 7646 üyenin hepsi Almanya'da ölmüş olsa, bunun masrafı 15 milyon 292 bin Euro yapıyor ve en az 6 milyon Euro diyanete kalıyor. Üyelerden her yıl otomatik olarak para kesildiği için, her bir yılda ortalama 21 milyon Euro, diyanetin kasasına giriyor.
Yukardaki fiyatlar niye ucuk anlamadim .

Yazilari okudumda maasaallah herkes profesor.. ama okuyup arastirmak yok,,arkadasin gecen sene uyeligi yatmamis bu sene farkina varmis,,ve bir tasla iki kus vurmak gibi yorumlar,mesela cenaze fonuna yatan aidatlarin ölüm olmasa bile senelik zekat sadaka olarakda kullanilacagi..
Hayir uzerine hayir,,
Hersey bizim kafamizda tasarladigimiz gibi degil,,kendi kendimize dine kurallar uygulamayalim,,belki bildigi halde yazmayanlar olabilir ama islam uyduruk dini degil..
Benden bukadar .

cassano
28 Mart 2024, 18:29
Benim Kayın pederin üyeliğinde de sorun var, aidat kesilmemiş, mektup gelmedi. Kaç kez aradım Bi türlü yardımcı olamıyorlar. Email yazdım geri dönen yok.

Şimdi mektup gelmiş 177 euro ödenecek diye. Tekrar arıyorum yine kimse çıkmıyor. Güzel bir sistem yok, ilk önce onu yapmaları gerek.

Digital dönem de yaşıyoruz ama ulaşmak dahi zorun.

Gesendet von iPad mit Tapatalk

webci
28 Mart 2024, 18:38
Bunlarin tek sebebi organize olmamis,sistem basinda oturup bilgileri yenileyip kontrol eden kisilerin olmayisi..derme catma sistem kurup neyin geldigi neyin gittiginden cakmayan pazarcilarin olmasi...
Sanki domates patates satisi yapiyorlar..
Bir stadtwerkde bir wasserwerkde veya bir internet sirketinde niye boyle sorunlar yok cunku adamlar pahali sistemler kuruyor,gelmeyen aidatlar kirmizi yaniyor,,bunlar manuel kontroll edip indirgandi isi yapiyor..
Telefona cikmama gibi sorumsuzluklar,ise saygisizlik herisde oldugu gibi dizboyu..
Yamukluk ve para olunca gozu donen cakallik isleri..baska aciklamasi yok..

batum
28 Mart 2024, 18:58
Yani 7646 üyenin hepsi Almanya'da ölmüş olsa, bunun masrafı 15 milyon 292 bin Euro yapıyor ve en az 6 milyon Euro diyanete kalıyor. Üyelerden her yıl otomatik olarak para kesildiği için, her bir yılda ortalama 21 milyon Euro, diyanetin kasasına giriyor.
Yukardaki fiyatlar niye ucuk anlamadim .

isde sorunda burda Diyanet taraftari biri yazip diyaneti savundugunda
Bende o kisiye cevap yazdigimda ,yazdigim cevap Hakaret oluyormus

Benim Kayın pederin üyeliğinde de sorun var, aidat kesilmemiş, mektup gelmedi. Kaç kez aradım Bi türlü yardımcı olamıyorlar. Email yazdım geri dönen yok.

Şimdi mektup gelmiş 177 euro ödenecek diye. Tekrar arıyorum yine kimse çıkmıyor. Güzel bir sistem yok, ilk önce onu yapmaları gerek.

Digital dönem de yaşıyoruz ama ulaşmak dahi zorun.

Zaten Telefona ciksalarda bir sonuc alamiyorsun
rastgele biri telefonu aciyor senin dediklerine dinliyor tamam diyor

Bir hafta sonra aradiginda yine baskasi yine tamam diyor

bu böyle bir kac ay devam eder bir sonuc alamazsin

Hergün ara

#Artik konuya korka korka yazmaya basladim;)

deniz2000
28 Mart 2024, 20:58
ben bir kac gündür burda yoktum batum arkadas banami Ditib,tin avukatimisin yorumunu yaptin
yoksa benmi yanlis anladim eyer bana yorum yaptigisan ben kimsenin avukati deyilim sen buranin avukatimisin???

berlindeki akrabalarimin bugüne kadar 7 tane ölüsü oldu Ditib tarafindan hic problemsiz defnedildi
Ditib,ti ben simdi kötÜleyimmi ? bir daha diyorum ben ve akrabalarim hic bir problem yasamadik Ditib,tarafindan..

birde burda kabadayilar gibi yorum yapanlara sunu diyorum elin yumrugunu yemiyen kendi yumrugunu balyoz sanarmis
neyse bu MUBAREK günde baska birsey demek istemiyorum .
ben burda yorumlara bakarak kim coksa otarafi tutup yorum yapmiyorum, kendi düsüncem neyse o.

akbaba
28 Mart 2024, 21:09
bugüne kadar bu aylarda senelik aidat kesiliyordu, DITIB artık her sene başında 01.01.2025 gibi, aidatları kesecek.
benim kontomdan çekiliyor, 30 senedir üyeyim, hiç sorun yaşamadım. cenaze de göndermişliğim var DITIB ile, herkese tavsiye ederim,
cenazeniz olduğu zaman, o halinizle cenazeyle uğraşmayın, eve gelip evrakları alıyorlar, cenazeyi Türkiyedeki adresinize ulaştırıyorlar, bir kişiye uçak biletide verdiler

webci
28 Mart 2024, 22:24
Biz ditib i elestirmiyoruz sadece masa basinda isini yapmayan beyfendileri elestiriyoruz beyler .hickimse zaten fonu kotu demiyor bende dahil..

batum
28 Mart 2024, 22:42
ben bir kac gündür burda yoktum batum arkadas banami Ditib,tin avukatimisin yorumunu yaptin
yoksa benmi yanlis anladim eyer bana yorum yaptigisan ben kimsenin avukati deyilim sen buranin avukatimisin???

Evet ben yazdim ama yazdigini yanlis anlamisim
sonucu bu

Neyse ben Arkadasa yazdigimi siliyorum kusura bakmasin
olur böyle seyler

Diger yazdigin
birde burda kabadayilar gibi yorum yapanlara sunu diyorum elin yumrugunu yemiyen kendi yumrugunu balyoz sanarmis
neyse bu MUBAREK günde baska birsey demek istemiyorum

Burda öyle Bahsettigin gibi Kabadayilik yapan yok,öyle seyler bilgisayar basinda olmaz
.................................................. .................................................. .................................................. .......................

Arkadas forumda yokmus benim yazdigimi görmemis bile
Horozun uyari yazisindan sonra ben yazimi silip özür diledim

Ama birisi ne edip etmis yememis icmemis ortaligi karistirmak icin benim yazdigimi deniz2000; hemen yatistirmis

Niye ortaligi karistirmak istiyorsunuz ?????

batum
28 Mart 2024, 22:43
Adminler en iyisi kapatsin bu konuyu
DITIP denilen seyin yüzünden forumdan kiklencez