PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Abfindung da nasıl daha az vergi öderim?

ahmet976
23 Mart 2024, 18:38
Sa arkadaşlar bizim iş yeri kapatma kararı aldı ve herkese belirli bir abfindung ödenecek. Benim sormak istedigim alınan abfindung için yaklasik %30.40 vergi ödememiz gerekiyormuş. Bu vergi yi nasıl daha az ödeyebilirim. Tecrübesi ve bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirseniz sevinirim.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk

hOrOz
23 Mart 2024, 18:55
Sa arkadaşlar bizim iş yeri kapatma kararı aldı ve herkese belirli bir abfindung ödenecek.
Benim sormak istedigim alınan abfindung için yaklasik %30.40 vergi ödememiz gerekiyormuş.
Bu vergi yi nasıl daha az ödeyebilirim. Tecrübesi ve bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirseniz sevinirim.

Eğer işyerinde sendikada varsa Fünftelregelung yapabilirler yoksa vergiyi öyle böyle ödeyeceksin

Yapacak bir şey yok ama vergi denkleştirmesi yaparsan Fünftelregelung olursa birazını geri alabilirsin

2006 ya kadar 7.200 EUR steuerfrei dı ama onu kaldırdılar

ben ilk 2004 de aldım o zaman 8000€ geri almıştım Freibetrag + Fünftelregelung

ikincisinde 2008 de steuer tam ödedim.. kaçış yok

dadaloglu3865
23 Mart 2024, 19:24
Sa arkadaşlar bizim iş yeri kapatma kararı aldı ve herkese belirli bir abfindung ödenecek. Benim sormak istedigim alınan abfindung için yaklasik %30.40 vergi ödememiz gerekiyormuş. Bu vergi yi nasıl daha az ödeyebilirim. Tecrübesi ve bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirseniz sevinirim.

Usta geçen yıl iş yeri bana çıkış verdiler bana da dediler %30 %40 vergi kesintisi olur diye Fünftelregelung yaparak iş yeri ödedi %20 kesinti oldu bu yıl da vergiden bayağı gider vardı onları gösterdim nerdeyse hepsini geri alacağız