PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pflegegeld basvurusu

ahmet976
23 Mart 2024, 18:32
Sa arkadaşlar benim sormak istedigim yukarda da yazdığım gibi pflegegeld başvurusu yapmak istiyorum. Bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirseniz sevinirim.Bana mide kanseri teşhisi kondu şu an tedavi sürecindeyim, benim pflegegeld alma hakkım varmi bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirise sevinirim. %100 schwerbehinderung verdiler. Tesekürler

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk

hOrOz
23 Mart 2024, 19:02
Sa arkadaşlar benim sormak istedigim yukarda da yazdığım gibi pflegegeld başvurusu yapmak istiyorum. Bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirseniz sevinirim.Bana mide kanseri teşhisi kondu şu an tedavi sürecindeyim, benim pflegegeld alma hakkım varmi bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirise sevinirim. %100 schwerbehinderung verdiler. Tesekürler

Geçmiş olsun

Sen yine AOK ya (hangi hastalık kasasındaysan) başvur

Gelir bakarlar sonra karar verirler .. artık hangi dereceyi verecekler onlar belirliyor

Yüzdenin bir önemi yok ama değerlendirmede gözönünde bulundururlar

benim Annemin yüzdesi yok ama Pflegestufe 3 verdiler

haveri68
23 Mart 2024, 20:49

Kuzen de ayni hastalik vardi müracat yapti stufe 2 geldi o en az üc gelir diye bekledi ama 2 verdiler birazda gutachten yapanin vicdanina kaliyor bu isler .
cok gecmis olsun Allah acil sifalar versin.

fantoma
23 Mart 2024, 22:33
Pflegeld alabilmek için aşağıdaki şartları yerine getirmeniz gerekir:

Almanya'da ikamet etmeniz gerekir.
En az 12 ay boyunca Almanya'da yasal olarak sigortalı olmanız gerekir.
Hastalık veya engellilik nedeniyle günlük yaşamda en az 2. dereceye kadar yardıma ihtiyaç duymanız gerekir.

2. derece pflegegeld alabilmek için aşağıdakilerden en az birinin geçerli olması gerekir:

Yatağa bağımlı olmak ve her gün giyinme, yıkanma, tuvalete gitme gibi temel ihtiyaçlarda yardıma ihtiyaç duymak.
Yemek yerken ve ilaç alırken sürekli yardıma ihtiyaç duymak.
Konuşma ve iletişim kurmada ciddi zorluklar çekmek.
Gözle görülür derecede bilişsel işlev bozukluğu yaşamak.

Mide kanseri teşhisi konması ve %100 schwerbehinderung almanız pflegeld alma şansınızı artırır.

https://www.pflege.de/