Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emekli Bölümü

batum
15 Mart 2024, 14:01
Artik 20-30 sene önceki Genc degiliz bu forumdaki üyelerin cogu artik yasli
Bir Emekli Bölümü acilip bütün konular olsa Toplanilsa iyi olur diye düsünüyorum
Bundan böyle birbirimize daha iyi yardim ederiz
simdiki durumda Acilan Konular Karisik bölümlerde

*Konuya bir ekleme daha yapmak istiyorum
Benim bu forum disinda (Türk forumu)hic bir baska forumda üyeligim yokdur
yazdiklarimi burdan kopyalayarak baska bir Türkce foruma eklene bilir ve sizlere oralarda
Benim adima yanlis bilgi verebilirler

dadaloglu3865
15 Mart 2024, 15:58
Bencede iyi olur yardımcı olma babında bilgi alışverişinde paylaşımlar olur hayırlı ramazanlar beceriksizler ailesine

Haziran
15 Mart 2024, 17:25
Aslinda iyi Fikir.
Emeklilik bölümünün olmasi.Burdaki emeklilik sartlari türkiyedeki emeklilik sartlari bu konularda bilgi alisverisi iyi olur.
Bu formun ilk kullanicilari artik 45-50 yas üzeri.

domanicli
15 Mart 2024, 22:24
slm bencede güzel bir fikir bilgi amacli olabilir bende 2000 li yillarindan beri üyeyim
hayirlisi olur insallah selamlar

akbaba
15 Mart 2024, 22:34
bencede iyi olur, hem emekli olma yolundakiler hemde emekli olanlar sohbet ederiz

aksarayli
15 Mart 2024, 22:40
Gayet iyi olur,hatta birde pflege baslikli bir bölüm olursa cok yararli olur.

hekimoglu
16 Mart 2024, 18:01
bu konu hakkındaki görüş ve önerilerinizi karam82 ye yazarsanız, müsait oldugunda geri dönüş yapacaktır.

fantoma
16 Mart 2024, 20:50
pflege baslikli bir bölüm olursa cok yararli olur.

Evet,bencede böyle bir bölümün acilmasi iyi olur...

iso98783
16 Mart 2024, 23:23
merhaba
almanyada emeklilk sartlari cok kisisel her ayrinti yani calisma süresi,brüt kazanc,sakatlik(behinderung),cocuk sayisi gibi etkenler var.
Türkiyede calisma günü ve yas iki etken var 2008 den sonra ise baslayanlarda brüt kazanc da etki edecekmis

Fedayi38
19 Mart 2024, 13:01
Evet arkadaşlar ozaman ilk adımı ben atayım. Yaşım 55 ve 50% Behinderungum var. Altersteilzeit için bu sene yazılmak istiyorum 3 artı 3 yapmak istiyorum. Ne gibi yol izlemem gerek ve nelere dikkat etmem gerekiyor önerileriniz tavsiyeleriniz ve bilginize ihtiyacım var.

Gesendet von meinem SM-G975F mit Tapatalk

batum
19 Mart 2024, 15:07
Evet arkadaşlar ozaman ilk adımı ben atayım. Yaşım 55 ve 50% Behinderungum var. Altersteilzeit için bu sene yazılmak istiyorum 3 artı 3 yapmak istiyorum. Ne gibi yol izlemem gerek ve nelere dikkat etmem gerekiyor önerileriniz tavsiyeleriniz ve bilginize ihtiyacım var.

Gesendet von meinem SM-G975F mit Tapatalk

Bunu
yeni konu olarak ac

Haziran
23 Mayıs 2024, 09:37
Ya arkadaslar bir cok arkadas Emekli bölümü acilsin diye teklif etmis.
Boarddaki Emeklilik hakkindaki bilgiler cok eski.
Hatta Almanya Emeklilik ve Türkiye Emeklilik diye iki kisimda acilsa Emeklilik hakkindaki aktuel bilgileri orada paylassak iyi olmaz mi?

Hatta Boarddaki bölümler bir elden gecirilmeli artik kullanilmayan ihtiyac olmayan bölümler var.
Bu bölümlere baktim en yeni konu 2018-2017 tarihlerinde yazilmis.
Board yönetimi olarak eski artik ihtiyac olmayan bölümler kaldirilmali yeni ihtiyac olan bölümler acilmali.

Cünkü Beceriksizlere 90 li ve 2000 li yillarda üye olanlar artik yavas yavas emekli olmaya adim atma durumundalar.
Lütfen kulak verin !!

batum
23 Mayıs 2024, 10:21
Ya arkadaslar bir cok arkadas Emekli bölümü acilsin diye teklif etmis.
Boarddaki Emeklilik hakkindaki bilgiler cok eski.
Hatta Almanya Emeklilik ve Türkiye Emeklilik diye iki kisimda acilsa Emeklilik hakkindaki aktuel bilgileri orada paylassak iyi olmaz mi?

Hatta Boarddaki bölümler bir elden gecirilmeli artik kullanilmayan ihtiyac olmayan bölümler var.
Bu bölümlere baktim en yeni konu 2018-2017 tarihlerinde yazilmis.
Board yönetimi olarak eski artik ihtiyac olmayan bölümler kaldirilmali yeni ihtiyac olan bölümler acilmali.

Cünkü Beceriksizlere 90 li ve 2000 li yillarda üye olanlar artik yavas yavas emekli olmaya adim atma durumundalar.
Lütfen kulak verin !!

Adminler Genc oldugu icin Emekli bölümü konusunu pek önemsemiyor galiba
degilmi @karam82 @ Memoli1976x :D :D :D
En azindan Konuya yorum yapsaniz iyi olur

#saka maka
40 yasindan sonra seneler nasil gecdi halan anlamis degilim

Haziran
23 Mayıs 2024, 10:29

#saka maka
40 yasindan sonra seneler nasil gecdi halan anlamis degilim

onlarda ihtiyarlayacak, bu ihtiyarlik sadece bize degil herkesin basina gelecek.
Emeklilik konusunda bir bilgiye ihtiyacim var boarda ariyorum tamam bilgi var ama 2017 - 2018 yillarinda yazilmis.2019 yilindan sonra borclanarak emeklilikde degisiklikler oldu.Daha önceleri verilmis olan bilgiler artik Aktuel degil.
- Almanyada Emeklilik
- Türkiyede Emeklilik diye yeni bölümler acilsa cok iyi olur.

webci
23 Mayıs 2024, 10:35
Ustalar emeklilik cok kapsamli ve cok kompliziert vede ciddi bir konu..
Buraya yazilacak tek sey kac lira maas aliyorsun emeklilik ayligiyla gecinebiliyormusunuz:)juhu
Herkesin durumu farkli ve islemlerde farkli..burda oldugu gibi turkiye emekliligide devamli yenilenip kurallari ve sartlari degisiyor..yanlis bilgiler anlatimlar yanlis anlasilmalara ve yonlendirmelere sebebiyet verebilir,,en kotusu konu tartisma ve kavgayla sonuclanabilir..

Haziran
23 Mayıs 2024, 10:55
Buraya yazilacak tek sey kac lira maas aliyorsun emeklilik ayligiyla gecinebiliyormusunuz:)juhu
Herkesin durumu farkli ve islemlerde farkli..burda oldugu gibi turkiye emekliligide devamli yenilenip kurallari ve sartlari degisiyor..yanlis bilgiler anlatimlar yanlis anlasilmalara ve yonlendirmelere sebebiyet verebilir,,en kotusu konu tartisma ve kavgayla sonuclanabilir..

Yok ustam ya neden kavga edelimki?
Dedigin gibi bu Emeklilik konulari özellikle TR'de devamli degisiyor, yeni bilgiye ulasmak zor.
Verilen yada paylasilan bilgiler hep eski.
Hic yoktan burada bu isi yasayanlara, tecrübe edenlere sorup bilgi alabiliriz.Prosöderler hakkinda!
Örnegin ben biraz önce su soruyu burda sordum, emeklilik ile ilgili bölüm olsaydi orada soraradim.
https://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?134305-T%FCrkiye%92den-emeklilik-dilek%E7esi-vermek&p=346933&viewfull=1#post346933

batum
24 Mayıs 2024, 08:09
.

Ciddi bir konu tabii
Calisirken 3000 euro aliyordum
Gecisi emekli olunca 1500 net kesintiler gidince 12xx euro aliyordum

Ne doyuyursun ne ac kaliyorsun :D

evi olup krediödeyenlere erken emeklilik tavsiye etmem ev elinizden gider

Aradan 5 sene gecdi simdi 1400 aliyorum

Erken emekli olup az maas aliyorsaniz
Burda hic durmayin Türkiyeye dönün

hOrOz
24 Mayıs 2024, 08:47
Erken emekli olup az maas aliyorsaniz
Burda hic durmayin Türkiyeye dönün

Usta ben zaten bizim emeklilerde bir konuyu anlamıyorum.

Annem 80 yaşında burdan emekli Türkiye dende emekli

Betriebsrentesi var hem Almanya dan hem Türkiye den dul maaşı alıyor.

Türkiye de kaloriferli dairesi var .

Konu para olsun bir şey diyemeyeceğim bankada burada ve Türkiye de yeterli parası var

Yani finansiyel herhangi bir sorunu yok..

Türkiye ye git orada yaşa diyorum..

Olmadık şeyler öne sürüyor.. bana kim bakacak, sizler buradasınız .. torunlar burada

Ya arkadaş torunlar en son ne zaman ziyaretine geldi ? Bakıyor.. biz en son ne zaman geldik ? ses yok

Burada 4 duvar arasında yaşam sürmeye çalışıyor .

hekimoglu
24 Mayıs 2024, 09:39
Arkadaslar, "yurtdisi emeklilik" Temmuz 2019 öncesi cok cazip oldugundan board da önemli bir paylasim konularinin baslarinda geliyordu, ondan sonra degisen yasalar nedeniyle külfetli bir maliyet icermeye baslayinca haliyle cazibesini yitirip geri planda kalan konular arasina girdi.

O zamanlar 13-20 bin € arasi bir maliyet söz konusuyken bugün katlanarak giden maliyet ve alinacak muhtemel maas miktarlarinin düsük olmasi o eski ilgi odagi olmasini engelliyor. Bu sebeple yeni paylasim sayilarinin azligi board da emeklilikle ilgili konularda eski bilgilerin yeni bilgilerden daha fazla olmasi anlamina geliyor, eski bilgileri silmekte yanlis cünkü, Temmuz 2019 dan önce degisen yasadan olumsuz etkilenmemek adina erken yaslarda basvurularini yapip yasinin gelmesini bekleyen arkadaslar ilerde o bilgilerden faydalanabilirler, yenilerin isine yaramayacaktir o dogru.

Her birey dogal olarak yaslaninca ne olacagim kaygisi tasiyor ve o günler icin hazirlikli olmak icin birseyler yapmaya calisiyor, bir cogumuzda bu kaygi 50 yi devirip 60 a yaklasirken basliyor, bence bu yanlis, erken yaslarda önlemi almak daha mantikli.

ikinci bir emeklilik bu önlemden biri olabilir ama daha farkli finansal yatirimlarda mümkündür, bu kimi icin tasinmaz gayrimenkul (ev,dükkan,arsa) veya temettü veren büyük saglam sirketlerin uzun vade düsünülerek hisselerine yatirim olabilir.

Memoli1976x
24 Mayıs 2024, 10:13

Okadarda genc degilim ama yaslida degilim 2018 den beride Erken Emekliyim.

Ahanda yazdim Konuya bir seyler :D

batum
24 Mayıs 2024, 10:45
Okadarda genc degilim ama yaslida degilim 2018 den beride Erken Emekliyim.

Ahanda yazdim Konuya bir seyler :D

Aha yakaladik emekliymissin
sende bizim Takimadanmisin

Aga o zamsn acin su Bölümü

Konu para olsun bir şey diyemeyeceğim bankada burada ve Türkiye de yeterli parası var

Olmadık şeyler öne sürüyor.. bana kim bakacak, sizler buradasınız .. torunlar burada

Ya arkadaş torunlar en son ne zaman ziyaretine geldi ? Bakıyor.. biz en son ne zaman geldik ? ses yok

Senin Anne Aslinda Hakli
Cocuklar ,torunlar burda oldumu isler degisiyor
Kendini sizlere yakin oldugu icin güvende hissediyordur

senede 2-3 ay gidip kalsa yinede iyi ederdi

Memoli1976x
24 Mayıs 2024, 12:13
Aha yakaladik emekliymissin
sende bizim Takimadanmisin

Aga o zamsn acin su Bölümü

Karam82 Hocaya bir danisayim acar Emekli Bölümü Usta sorun yok.

Haziran
24 Mayıs 2024, 12:49

Horoz usta öyle düsünme, annemiz gercekten hakli.
Inan sizinle ayni sehirde olmasi baska arada binlerce kilometre mesafe olmasi baska.
Cocuklar, Torunlar hergün ziyaret etmesede, Annenin onlarla ayni sehirde olmasi ona güven ve huzur veriyor.
Ama Türkiyede olursa, aksam karanligi cökdügünde evin icinde yanliz kaldiginda o cocuklar, torunlar inan gözünde tüter.
Ama burda onlarin yakininda olmasi onu rahatlatir.
Ha Türkiyede baska cocuk coluk torun vardir o zaman baska, ama yanliz kalacaksa Türkiyede cok zor.
Annemizi gayet iyi anlayabiliyorum

Karam82 Hocaya bir danisayim acar Emekli Bölümü Usta sorun yok.

Acin be Ustam su bölümleri.
Ve yukardaki mesajlarimda da belirttigim gibi bir cok önemi kalmamis bölümler var, isterseniz bir gözden gecirip güncelleyin Forum bölümlerini.
örnegin:
Overclocking & Casemodding
Modul-Cam
Emu
Irdeto-Seca v.s

benimkisi sedece öneri, oturup üstünde düsünüp artik bu bölümlere gerek varmi yokmu analiz edip ona göre karar verebilirsiniz!

webci
24 Mayıs 2024, 13:12
@haziran usta guzel yazdin da gelelim gerceklere;
Artik insanlar anne baba aramiyor,gelinler kendi dairelerinde yasamak istiyor,damatlarda bu modaya ayak uydurmuslar..eiscafe,restaurantlarda kahvalti pesindeler..
Ellerde cep telefonu ulasamayacak hayallerin pesindeler..cocuklar ellerinde cep telefonu bir odaya atilmis durumdalar..
Anneler babalar kendilerine baktirmayi birak yanina alip ihtiyacini gordurmek konusunda aileleri birbirine dusurmus durumda..
Ahlak konusunda malesef toplum olarak sinifta kaldik..dini egitim ve gorevlerimizi biliyoruz ama ahlaki acidan geri basiyoruz..
Bir ogretmen
Bir doktor
Bir muhendis conayet isleyebiliyor,bir asker yasadiklarina dayanamayip intihar edebiliyor..tum bunlar guzel insan degil kotu ahlakimizdan kaynaklaniyor,,bizlere hayat dersi ogreteyim diyerek omrunu tuketen anne babalar ektigini biciyor..

Haziran
25 Mayıs 2024, 00:26
Artik insanlar anne baba aramiyor,gelinler kendi dairelerinde yasamak istiyor,damatlarda bu modaya ayak uydurmuslar..eiscafe,restaurantlarda kahvalti pesindeler..
Ellerde cep telefonu ulasamayacak hayallerin pesindeler..cocuklar ellerinde cep telefonu bir odaya atilmis durumdalar..
Anneler babalar kendilerine baktirmayi birak yanina alip ihtiyacini gordurmek konusunda aileleri birbirine dusurmus durumda..
Ahlak konusunda malesef toplum olarak sinifta kaldik..dini egitim ve gorevlerimizi biliyoruz ama ahlaki acidan geri basiyoruz..
Bir ogretmen
Bir doktor
Bir muhendis conayet isleyebiliyor,bir asker yasadiklarina dayanamayip intihar edebiliyor..tum bunlar guzel insan degil kotu ahlakimizdan kaynaklaniyor,,bizlere hayat dersi ogreteyim diyerek omrunu tuketen anne babalar ektigini biciyor..

Haklisin ustam malesef gidisat cok kötü.
Ama belki bu bir müddet sonra mobil internet ve iletisim, sosyal medya degerini kaybeder herkes yine eskisi gibi sohbet, konusma, kaynasma moduna geri döner?

tr-22
25 Mayıs 2024, 00:38

yazdiklarina katiliyorum haklisin fakat öyle düsündügün gibi olmuyor,Anneniz allah sagligini artirsin öksürse duyar hemen kosarsiniz,lakin Türkiyeye giderse isler degisiyor,maalesef genclik devamli aynanin arka tarafindan bakiyor,anneninz size yakin oldugunla dahi cok mutlu oluyor ama bunu sen anlayamazsin,helebir annenin yasina gel birde yalnizsan devamini yazmakda istemioyrum.
Rabbim hic kimseyi yavrularindan uzaklastirmasin.

Bir ogretmen
Bir doktor

usta yazdiklarinda haklilik payi var ,lakin hic düsündünmü ? belkide biz ler bu cagin yetiskinliklerine ayak uyduramiyoruz,senin yazdiklarin hepsi geride kalmistir.
Yasini bilmedigimden senide 2 nesil oldugunu kabul ediorum bende ayni,baska türlü düsüncelerimiz degismez.

Düsünsene 80li yillarda kacimizda ev telefon vardi? 90li yillar geldik herkezin evinde telefon var,90 dan sonra cep telefonlari na kavustuk,2 bin li yillara geldikten sonra basladik görüsmeli telefonlarla konusmaya.
Bu günün gencligine anlatamazsin,anlatsan dinlemez seni ,seninde zoruna gider.

Demek istedigim bizler bugün icin yavrularimizdan canlarimizdan torunlarimizdan ayrilamayiz,bugünün gencligi öyle degil,onlarida yadirgamamak lazim,dünyanin neresine bakarsan bak cark ayni dönüyor.

Demem oki mümkün oldugunca beraber kalalim yalniz yasamayalim,dünyaya gerliken yalniz yasamak icin gelmedik.

herkeze iyi orumlar