PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Öksürük sorunu

Birbey 3.1
08 Mart 2024, 14:53
Arkadaşlar yaklaşık 2,5 haftadır ateşli gripten yatıyordum.

Çok şükür atladık. Ama öksürük duruyor.

Söyle bir göksürük, oturursa birşey yok, uzanırsan kuru öksürük geliyor. Zaten uyku sorunu olduğu için 3 haftadır uykususuzum.

Benzer durumu yaşayan oldumu? Niye yatınca öksürük geliyor? Ağzım, burnum heryer kuskuru. Antibiotik kullamdım zaten.

Teşekkürler.

fantoma
08 Mart 2024, 15:16
Geçmiş olsun,Allah şifalar versin arkadaşım...

webci
08 Mart 2024, 16:07
Oksuruk hemen gecmez..balgam olabilir..sutle bal karistirip ic..
Balli su ic..sicak banyo yap..kaba su doldur sicak ve icine tuz at karistir..kafana havlu kapat ve kendini yakmadan suyu agzina ve burnuna solu..
Galiba lungenentzundung olmusun..

hOrOz
08 Mart 2024, 17:04
Usta bir doktora git akciğerlerden röntgen çeksinler öksürüp deyip olayı hafifletme

Bronşlara bir baksınlar.. Akciğer doktoru "pneumologe" geçiyor

Başka nedenleride olabilir mesela bende çocukluktan kalan bronşitvar

şimdide tansiyon ilacı alıyorum Ramilich ve Ramipril çok kişi de öksürük yapıyor

deniz2000
08 Mart 2024, 21:40
Birbey usta gecmis olsun malesef asilardan sonra hastaliklar gitgide çoğalmaya başladı,
bunun yaninda doğamiza mikroplari verdiler, cünkü cok kisi artik asi vurdurmak istemiyor
ALLAH hepimizin yardimcisi olsun, disari cikip biraz spor yapayim diyorsun 1veya 2 gün sonra
ateslenip yataklara düsüyorsun tekrardan gecmis olsun usta

Haziran
09 Mart 2024, 14:21
Gecmis olsun Usta!

Kumgibi
09 Mart 2024, 16:08
gecmis olsun
salgin varmis,horoz ustanin dediklerinide yaptirdim röntgen filan...
Alerjik de olabilirmis ve balgam
Bana bir sikacak verdi biraz biraz düzelmeye basladi.FOSTER NEXThaler 100 Mikroprogramm/6 Miligramm pro Inhalation ismi.Balgamida söküyor alerjiden kaynaklaniyorsa onada iyi geliyor Öksürükte bayagi azaldi.

dako
10 Mart 2024, 05:10
slm,
bendede vardi bana doktor aksamlari yatmadan yarim saat önce 2 tane Capval® Dragees yazdi,
sabahlari uyaninca ACC® akut 600 mg Hustenlöser
2-3 günde gecirdi sükür
haftalardir bendede gitmiyordu yine bir doktorona sor

saygilar

tirisan
10 Mart 2024, 20:34
Sarı kantaronu 30 dakika kaynat,suyunu bir gece beklet,21 gün iç. Bak bakalım öksürük ten eser kalıyor mu.

Egal77
10 Mart 2024, 20:49
Andız özü pekmezi tavsiye ederim

Andız Pekmezi Faydaları Nelerdir?

Neye İyi Gelir?

Andız pekmezi İbrahim Saraçoğlu hocanın da doğalını tavsiye ettiği, vücudunuzda hemen her noktaya yararı olan şifalı bir pekmezdir. Doğal yapılınca ve önerilen ölçülerde kullanılınca sağladığı andız pekmezi faydaları şöyle sıralanabilir:
Andız pekmezi astım, bronşit, soğuk algınlığına iyi gelir. Kuru öksürüğü hafifletir ve balgamın sökülmesini kolaylaştırır.
Nefes darlığına iyi gelir.
Saç dökülmesini önler, azalan yerlerdeki saçların daha gür çıkmasını sağlar.
Antioksidan özelliği sayesinde ödem ve şişlik sorunlarını ortadan kaldırır. Vücudu yağ asitlerinden ve toksinlerden arındırarak kilo vermeyi kolaylaştırır.
Ağızda aft adıyla bilinen yaralar oluşabilir; pekmez her gün kullanıldığında bu yaraların iyileşmesine katkı sağlar.
Ciltte oluşan sedef, egzama gibi yaraları iyileştirmeye yardımcı olur. Bir türlü çözüm bulunamayan kronikleşmiş çıban sorunu ile uğraşıyorsanız, bir de andız pekmezi tüketmeyi denemelisiniz.
Böbrek taşının düşürülmesini sağlar ve yeni böbrek taşlarının oluşumunu engeller.
Romatizma ağrılarını azaltır ve bacakların rahatlamasını sağlar.
Alerji ve alerji sonucu beliren cilt hastalıklarının tedavi edilmesinde yararlıdır.
Pekmezin kan yapıcı özelliğinin yanı sıra andız pekmezi, kanı temizleyici görevi de görür. Bu şekilde kalp damar sağlığının korunması açısından oldukça faydalıdır.
İdrar yolu enfeksiyonlarının daha çabuk iyileşmesini, idrar yolu kanalının temizlenmesini sağlar. Bu sayede daha sağlıklı çalışan bir boşaltım sisteminiz olur.
Boşaltım sistemine olduğu kadar sindirim sistemine de katkısı olan andız pekmezi, sindirimi ve midenin işini kolaylaştırır.
Aynı zamanda bağırsak paraziti oluşmasını engelleyerek herhangi bir bağırsak hastalığı yaşama riskinizi en aza indirir.

Saygılarımla
Egal77

domanicli
10 Mart 2024, 22:32
Slm Birbey gecmis olsun dileklerimi sunarim
ve tabiki Doktora görünmeni tavsiye ederim
yani isin ehli daha iyi bilir diye düsünüyorum.

selamlar

iskete
11 Mart 2024, 17:41
kara dut özü günde 1 yada iki kasik öksürügü keser yada azaltir

akbaba
13 Mart 2024, 00:43
ustam geçmiş olsun, bende de öksürük aylarca sürmüştü, keçi boynuzu pekmezini sabah aç karnına bir kaşık içtim ve geçmişti. tabii ki en sağlamı doktor