PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turkiyede insaatta verilen maaslara bakin INANILMAZ

misterno
28 Şubat 2024, 20:39
https://www.facebook.com/reel/1054656272462242

hOrOz
28 Şubat 2024, 20:52
https://www.facebook.com/reel/1054656272462242

normal bir işçiden bahsetmiyor vinç operatoründen bahsediyor

Onun bile gerçekle alakası yoktur

Öyle TV de veya Facebookta çıkan herşeye inanmamak gereki

batum
28 Şubat 2024, 22:42
normal bir işçiden bahsetmiyor vinç operatoründen bahsediyor

Onun bile gerçekle alakası yoktur

Öyle TV de veya Facebookta çıkan herşeye inanmamak gereki

Bende senin dedigine katiyorum

Birde su var
Mesela biz gecen sene istanbuldan insaatta olan bir daire aldik
Calisanlarla Konusduk Hepsi dogulu Vatandaslarimiz
Adamlari köylerinden alip istanbula getirip oralarda asgari ücretle calisdirip insaatta yatiriyorlarmis

tolga1903
29 Şubat 2024, 08:14
Ustalardan bahsediyor, normal vasıfsız dan değil,
Geçen hafta çatı da işlerim vardı 2 kişi 2,5 gün için 9000 lira
İstediler ve normal günlük yövmiye kendiniz hesap edin
1500 den başlayarak 3000 ne kadar gidiyor ustasına göre artık
İyisini işinin ehlini de bulursanız, kaçırmayın

webci
29 Şubat 2024, 09:00
Boyle acgoz serefsizlere para kaptirmayin..12 saatten iki gun calissa 24 saat eder ve saatligi 375 lira,haliyle 11.5 avro yapar,,tr ye gore iyi para....birak onu bu sadece saat ucreti..malzemesi bunun icindemi...tr de zaten zamanindan beridir nsaatcilikda bol para var,olanlari goruyoruz,,adamlar kagittan ev yapiyor..namussuz utanmaz arlanmaz haramzadeler..
Zamaninda bizim evi dayimlar yaptigi halde cuvalla para aktardik,yine istedigimiz gibi olmadi..
Facebook olmadigindan linke bakamadim..
Personal 37000
Teknisyen 47000
Usta 65000
Yonetici ve chef 57000/60000
En yuksek sekilde maas aliyor..
Buda 1200 avrodan 1800 avroya kadar aylik maas demek..
Yani doktorlardan fazla para aliyorlar..
Rant buyuk..
Notmal bir isci kopek gibi 13/14 saat calisiyor eline gecen maas aylik 11500 ytl..tam bir emekli maasi .calisan emekli maasi aliyor..

tolga1903
29 Şubat 2024, 10:06
Konu değişiyor yine , kıyaslama yaparken vasıfsız işçi diyoruz
Hiç kimse asgari ücret ile çalışmıyor, asgari ücret gösteriliyor devlete o miktardan vergisi sigortası ödeniyor,ustalar tadilatcilar diyelim hepsi selbstständig gibi çalışıyor , Dr Lara gelince (uzman Dr)aldıkları maaş dışında baktıkları hasta ve yaptıkları.ameliyatlar için için ekstra prim alıyorlar,
Bir lokanta da ahçı yada pideci günlük 1500 2000 den aşağı çalışmıyor hatta yemek içmek yatmada.icinde eğer gurbet de ise

mxm
29 Şubat 2024, 19:32
Geçen hafta çatı da işlerim vardı 2 kişi 2,5 gün için 9000 lira
İstediler
Toplami 300 Euro bile yapmiyor, bedavaya calismislar. 275 i 5 güne böl 54 Euro günlüge geliyor.
Fiyatlar Almanya ile neredeyse ayni oldugundan para denemeyecek bir miktar. Ayrica kisa süreli bir is oldugunda zaten genelde daha fazla fiyat istemislerdir, sonucta demek ki Türkiye´de insanlar bedavaya calisiyorlar.
Günlük 54 Euroya Türkiye´de kiradaysan ac kalirsin. Tabi sehir disi düsüktür ama oralarda da is falan bulamazsin, Türkiye 3 büyük sehirden ibaret, gerisi ufak tefek etki ediyor.

tolga1903
29 Şubat 2024, 20:14
Toplami 300 Euro bile yapmiyor, bedavaya calismislar. 275 i 5 güne böl 54 Euro günlüge geliyor.
Fiyatlar Almanya ile neredeyse ayni oldugundan para denemeyecek bir miktar. Ayrica kisa süreli bir is oldugunda zaten genelde daha fazla fiyat istemislerdir, sonucta demek ki Türkiye´de insanlar bedavaya calisiyorlar.
Günlük 54 Euroya Türkiye´de kiradaysan ac kalirsin. Tabi sehir disi düsüktür ama oralarda da is falan bulamazsin, Türkiye 3 büyük sehirden ibaret, gerisi ufak tefek etki ediyor.

Evet usta malzeme ile 17000 tuttu , ama köy yeri gibi yer diyelim, şükür arayınca geliyorlar önemli olan o benim için geçen senenin son aylarında etkili olan lodos dan deniz kenarı diye epey Zarar gördü, 3 en5 e bakmadan gelen usta bulmak önemli sağolsun benim ustalar canlı yayın da açıyorlar WhatsApp üzeri, ben sadece arkadaşların konusuna değinmek istedim normal diye , en kotu yerde olmuş kira 15k ile 20k arası
Türkiye eski Türkiye değil her yönden fiyatlar buraya denk gelmeye başladı, geçen sene başlangıç idi bu sene gidecek arkadaşlar kendileri yaşayacak.