PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hac Umre

ati1975
25 Şubat 2024, 14:00
Slm Arkadaşlar bi sorum olacak ben Mannheim'danım bu yakınlarda yada çevresinde umre kıyafetleri satan yer arıyorum bildiğiniz bir yer varmı

webci
25 Şubat 2024, 15:02
Cevredeki camiilere bir sor,oranin cematinden giden vardir,nasil yapmislar..

hOrOz
25 Şubat 2024, 15:09
Slm Arkadaşlar bi sorum olacak ben Mannheim'danım bu yakınlarda yada çevresinde umre kıyafetleri satan yer arıyorum bildiğiniz bir yer varmı
Rüsselsheim da var
https://www.hacdunyasi.de

B-P Handels GmbH
Waldstraße 12
65428 Rüsselsheim

ati1975
25 Şubat 2024, 16:26
Rüsselsheim da var
https://www.hacdunyasi.de

B-P Handels GmbH
Waldstraße 12
65428 Rüsselsheim

Tskler bi Bakarim Haftaya

akbaba
25 Şubat 2024, 23:20
Allah kabul eylesin inşallah kardeşim,
haddim olmayarakdan yazayım, mutlaka böyle yerlere gitmene gerek yok,
doktorların giydigi Artzhose türü keten pantolon alabilirsin. keten gömlek ve beyaz t-shirt alabilirsin.
Ben gömleklerin yakalarına,Türk oldugum belli olsun diye, Türk bayragını diktiriyorum
Mekke çok sıcaktır, sürekli ibadet edeceğin için rahat kıyafetlet gereklidir. Medine biraz daha içerde olduğu için biraz daha serindir.
yanına mutlaka bir tane mont al, serin havada giyersin, özellikle Medine'de sabah namazına giderken.
Eğer burdan Medine'ye uçuyorsan, burdan ihram almana hiç gerek yok, boşuna bavulunda yer tutmasın, Medinede 15€-20€ verirsen iyi bir ihram alırsın.
ben en şon 10 ay önce kendim gittim, kendi vizemi aldım, otellerimi kendim ayarladım, Medine-Mekke hızlı trenle gittim, Nusuk isimli uygulamyı mutlaka indir, Ravza ziyareti sadece bu App üzerinden oluyor. aklına takılan birşeyler varsa bildiğim kadar yazabilirim

enes67
26 Şubat 2024, 14:21
@akbaba
S.a kardes , verdiyin bilgiler icin cok tsk ederim , sana kaca mal oldu kendin organize etmen , youtube 4 arkadas gitmis belcikadan 650€ tutmus diye video yapmislar .

akbaba
27 Şubat 2024, 01:14
A.S. kardeşim, eğer Hac-Umre tecrüben yoksa bir kuruluşla gitmeni tavsiye ederim,nerede neler yapacaksın,nasıl yapacaksın iyice öğrenme açısımdan ilk gidenler için kuruluşlar daha iyidir.
kendin gidince, internetten Saudi Arabistan vizesi alınıyor, 120€ civarında, gerisini kendi bütçene göre seçebilirsin.
istediğin kadar gün kalabilirsin, uçak biletini ve kalacağın otelleri bütçene göre seçebilirsin
Kendin gidersen çok daha rahat edersin, fiyat olarak mühim olan senin bütçen. Kabe ve Mescidi Nebevi'ye yakın oteller pahalıdır,uzak olanlar daha ucuzdur.
Frankfurt'tan sadece gidiş-geliş ucak bileti 400€ civarında diye biliyorum, 650€ Umre çok ilginç rakam, neyle gitmişler? vize yokmu? nerde yatıp-kalkmışlar? hiçmi yemek yememişler?
özetlersek, kendin gidersen çok daha rahat edersin.
Burdan Medine'ye uçmayı ve sünnet olan 40 vakit namaz kılmayı,yani 8 gün ediyor tavsiye ederim, Ihrama girip hızlı trenle Mekke'ye geçersiniz. yine hızlı trenle Cidde'ye gidip ordan geri dönersiniz. reklam olmasın diye yazamıyorum, uçak ve otel sayfalarından bütçenize göre uçak ve otel seçebilirisiniz.

ati1975
28 Şubat 2024, 19:30
Allah kabul eylesin inşallah kardeşim,
haddim olmayarakdan yazayım, mutlaka böyle yerlere gitmene gerek yok,
doktorların giydigi Artzhose türü keten pantolon alabilirsin. keten gömlek ve beyaz t-shirt alabilirsin.
Ben gömleklerin yakalarına,Türk oldugum belli olsun diye, Türk bayragını diktiriyorum
Mekke çok sıcaktır, sürekli ibadet edeceğin için rahat kıyafetlet gereklidir. Medine biraz daha içerde olduğu için biraz daha serindir.
yanına mutlaka bir tane mont al, serin havada giyersin, özellikle Medine'de sabah namazına giderken.
Eğer burdan Medine'ye uçuyorsan, burdan ihram almana hiç gerek yok, boşuna bavulunda yer tutmasın, Medinede 15€-20€ verirsen iyi bir ihram alırsın.
ben en şon 10 ay önce kendim gittim, kendi vizemi aldım, otellerimi kendim ayarladım, Medine-Mekke hızlı trenle gittim, Nusuk isimli uygulamyı mutlaka indir, Ravza ziyareti sadece bu App üzerinden oluyor. aklına takılan birşeyler varsa bildiğim kadar yazabilirim

Allah Razi olsun bilgilerin icin kardesim.
Bi sorum olacak kardesim otelerde normal piriz girisi varmi yoksa üclü arabistan standartlarina göremi.

akbaba
28 Şubat 2024, 22:31
benim kaldığım bütün otellerde pirizler aynı almanya'dakiler gibiydi

webci
29 Şubat 2024, 07:50
Benim bildigim bu uclu kablolar ve prizler sadece ingilterede var..giden kardeslerimizin ALLAH her turlu dua ve ibadetlerini kabul etsin..ayrica oraya gidince cok telefonla mesgul olmayin bol ibadet ve zikir,ihlasli olun..fazla luxe muamma gostermeyin,,gelincede hal ve hareketlere dikkat edelim,,yeni bir baslangic olsun..malesef seytan orada ve gelincede rahat birakmiyor,,devamli fisfisfisfis..banada dua etmeyi unutmayin;)!..webci kardesinitin kim oldugunu ALLAH zaten biliyor..

smeilet
29 Şubat 2024, 09:14
2024 Hac fiyatları 1kişi 8150 €.Söyleyecek çok şey var ama hadi kalsin.
Allah, giden tüm arkadaşlarımızın ibadetini kabul etsin.

webci
29 Şubat 2024, 09:41
300 papelden her ay koseye koysan 3 senede biriktirebilirsin..amg den iphone dan akilli tv den vazgecersen hayal degil..gerci parayi gitsende gitmesende yahudiye kaptiriyorsun..yani yatirdigin paranin bir miktari yani hac bedelinin,buyuk bir miktari yahudinin cebinde..tr ekonomisini elestiren profesorler bunlari turk vatandaslarina aciklamiyor..paranin dunyada nasil firildaklastirildini bir aradtirin,ve bilinki gunluk aldiginiz ekmegekte bile yahudiye parani kaptiriyorsun,,bu velevki 2 kurus bile olsa..
Gucsuz parasini petrolunu hakimiyetini yahudiye kaptirmis pisirik muslumanlar haline dustuk..
Filistinde cocuklar acliktan limonu yiyor,,insanlarin ve bireylerin bana dokunmayan yilan bin yasasin diyerek basa getirdikleri zalimler dunyayi ne hale getirdi..simdi herkes diyecekki ben tek kisi olarak gucum yok ne yapabilirim..
Buradaki kardeslerimize yazmiyorum,,tabi gidip hac larini yapacaklar ama suurlu ve huśulu olmayi unutmayacaklar,,8500 avro ben bu parayi veriyorum ama acaba daha hayirli ne yapabilirim diyerek kendilerinide hesaba ceksinler..
Ihalar sihalar savunma gemileri kaan lar hicbir muslumani kurtarip hicbir zalimin canini yakmiyorsa otur vitrinde seyret..
Uzay teknolojisi diyerek uzaya yaptigimiz yatirimlar dunyada kac muslumanin karnini doyururdu..tum dunyayi biz doyuracak degiliz elbet ama sen sende olanla mükellefsin..beni guclu gorsunler,abd kiskansin vs hava basmalar israftir..guclenmeyelimmi elbette,ama zalimin karsisinda da dimdik dikil ve pisirik olma...