PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : koltuk aldım iptal edebilirmiyim

gora
06 Aralık 2015, 19:57
Merhabalar

Ben botrop da Möbel hardrck den 5.12.2015 cumartesi günü koltuk aldım taksit ile ama eve gelince tekrar baktım ki koltuk kapıya geliyor çok büyük geliyor

Acaba iptal edebiliyormuyum?
Daha 2 gün önce aldım ama ölçüyü yanlış almışım

Nasıl yapabilirim yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Tekrardan teşekkür ederim

giresun_28
06 Aralık 2015, 20:09
Abi dükkandan mi aldin yoksam Online mi? yani internet üzeri mi?

-Eger online aldiysan abi benim bildigim 14 gün icine geri verme hakkin var (annemde kac defa degstirmisti)

-Dükkandan aldiysan eger abi o zaman arayip sor derim

olayi daha iyi bilenler yazar buraya

talo176
06 Aralık 2015, 20:17
vertrag da ne yaziyorsa o sayilir/gecerlidir.. bazi magazlar %25 tazminat parasi alir.. uzlasmaci olani hic istemez..
Möbel hardeck´e gidip bir sor..

gora
06 Aralık 2015, 20:27
Teşekkür ederim yarın gidip konuşacağım inşallah sorun çıkaramazlar

Tekrardan teşekkürler

sls
06 Aralık 2015, 21:30
Kredi sözleşmesinden 14 gün içinde vazgeçebilirsiniz.

finanztip.de
Sie können Ihren Kredit bis zu 14 Tage nach Abschluss des Vertrags durch einen Widerruf komplett rückgängig machen.
Das Widerrufsrecht gilt sowohl für Raten- und Autokredite als auch für Baufinanzierungsdarlehen.
Allerdings gibt es auch ein paar Ausnahmen. So greift das Widerrufsrecht zum Beispiel nicht bei Null-Prozent-Finanzierungen.
Der Widerruf muss schriftlich erklärt werden – am sichersten ist es, Sie schicken Ihn per Einschreiben.
Eine Begründung für Ihren Widerruf ist nicht notwendig und Sie müssen auch keine speziellen Formulierungen verwenden.

talo176
06 Aralık 2015, 21:34
bu simdi kredit ile ne alakasi var arkadasim?

Sah
06 Aralık 2015, 21:41
bu simdi kredit ile ne alakasi var arkadasim?

yukarda arkadas yazmis kredi ile aldim diye.

talo176
06 Aralık 2015, 21:46
tmm da arkadas taksitle alisversi yapmis olabilir, ama finans la bir alakasi yok.. burda arkadas mobilya almis..

o zaman artik herkes hep taksitle alisversi yapsin..
hosunuza gitmezse, "widerrufsrecht!" ;)

bak arkadasimiz ne güzel widerufsrechti yazmis.. ama iyi okursaniz o zaman ne icin gecerli diye anlarsiniz..

Das Widerrufsrecht gilt sowohl für Raten- und Autokredite als auch für Baufinanzierungsdarlehen.

1903besiktas
06 Aralık 2015, 22:55
"Nachdem Sie ernsthaft und endgültig die Erfüllung des Vertrages ablehnen, kann das Möbelhaus gemäß § 323 BGB vom Vertrag zurücktreten und Schadensersatz statt der Leistung gemäß § 281 BGB fordern.
Im Rahmen dieses Schadensersatzes statt der Leistung haben Sie dem Möbelhaus grundsätzlich das volle Erfüllungsinteresse zu ersetzen.
Das heißt, das Möbelhaus ist so zu stellen, als wäre der Kaufvertrag ordnungsgemäß erfüllt worden. Der zu ersetzende Schaden umfaßt insbesondere den entgangenen Gewinn!!! Eine Handelsspanne von 25 % erscheint durchaus realistisch.
Das Möbelhaus hat definitiv Anspruch auf Leistung von Schadensersatz, ohne daß Sie eine Gegenleistung beanspruchen können. Insofern ist das Angebot, die Zahlung in Höhe von XXX,- € auf einen ggf. späteren Kauf anzurechnen, durchaus als kulantes Entgegenkommen zu werten."

Yani... iptal hakkınız var... hele ki kredi ile alındıysa zati 14 günlük bu hak baki... fakat adamların kar payını ödetme hakları da baki... dolayısıyla en mantıklı çözüm şu olur...
1. Hardeck'le görüşüp
2. finansmanı karşılıklı anlaşarak iptal etmek
3. mobilyayı geri iade
4. paralelinde de yeni mobilyayı Hardeck'ten almak
(alternatif şu: finansman baki kalır - mobilyanız iade - yeni mobilya ve icabında artı kar payı farkını elden ödemeniz)

Kolay gelir inşallah

Musti
07 Aralık 2015, 00:00
0% Finanzierung ise Kreditiyi iptal edemiyon

gora
07 Aralık 2015, 22:06
bugün gittik sorun cikartmadan baska bir koltuk secmemizi önerdiler algigin koltugun fiyati fazla ise üstüne extra para aliyorlar yani farkini

ama direkt iptal oluyormu sormadim en azindan bir yol gösterdiler

herkeze yardimlari icin tesekkür ederim