PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araba Akkü sökmeden dodurulurmu ?

zipzop
19 Şubat 2024, 15:19
Merhabalar,

benim merak ettigim konu arabanin aküsünü bağlantıları yani + / - sökmeden direkt doldurma aletini takipta dolum yapmak mümkünmü yoksa bir zararı varmı ?

Mezarci59
19 Şubat 2024, 15:30
Hic bir zarari yok doldurur.

hOrOz
19 Şubat 2024, 18:29
Merhabalar,

benim merak ettigim konu arabanin aküsünü bağlantıları yani + / - sökmeden direkt doldurma aletini takipta dolum yapmak mümkünmü yoksa bir zararı varmı ?

Niye dolmasınki araba ile bağlantısıı olmasın yeterli yoksa elektronik devrelere zarar verebilirsin

mxm
19 Şubat 2024, 20:27
Akü zayiflamaya basladiysa hic ugrasma yenisini tak.

hOrOz
19 Şubat 2024, 20:49
Akü zayiflamaya basladiysa hic ugrasma yenisini tak.

Geçende bendede oldu .. bir iki çalışmamazlık yaptı

Üçüncüsünde hiç basmadı

Allah tan kız OBI de çalışıyor personal rabatt ile yeni akü aldım

deniz2000
19 Şubat 2024, 21:36
kardes Hic bir zarari yok yanliz suluysa kapaklarini sök öyle doldur
Gel-Batteriyse onlarda kapak yok normel doldura bilirsin

zipzop
20 Şubat 2024, 16:31
Tamamdır teşekkür ediyorum sağ olun

fuk_18
20 Şubat 2024, 21:43
kardes Hic bir zarari yok yanliz suluysa kapaklarini sök öyle doldur
Gel-Batteriyse onlarda kapak yok normel doldura bilirsin

abi neden kapaklarini söktürüp doldur diyorsun sebebi varmi bende ara sira evde akkünün suyunu doldurup akku dolduruyorum da ama kapaklarini kapatiyorum varmi bir yarari su doldurma yerlerinin kapaklarinin acik olmasinin ?

deniz2000
22 Şubat 2024, 23:15
abi neden kapaklarini söktürüp doldur diyorsun sebebi varmi bende ara sira evde akkünün suyunu doldurup akku dolduruyorum da ama kapaklarini kapatiyorum varmi bir yarari su doldurma yerlerinin kapaklarinin acik olmasinin ?

kardes doldururken kapaklarin acilmasinin sebebi daha iyi dolar ve Akkünün yasama ömrüde artar
not : oanda hemde görmüs olursun suyu azaldimi azaldiysa su koyarsin

Egenin Efesi
23 Şubat 2024, 00:31

Akü boş iken su doldurulmaz.

Önce aküyü doldurun , akü dolduktan sonra suyu doldurun.