PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye adres değişikliği

keno
07 Şubat 2024, 12:21
Türkiye deki adresimi adres değişikliği yapmam lazım ikametgah adresi Almanya olarak gözüküyor
Bana posta gelmiş Tr deki adresime bunu burdan nasıl halledebiliriz
Konsolosluk bizle alakası yok dedi

haveri68
07 Şubat 2024, 14:28
Burdan yapamam kaymakamliktan yapabilirsin

banane78
07 Şubat 2024, 17:06
usta sen Almanya degil misin? Ikamet Almanya dogru degil mi?
Eger birinci adresini Türkiye yaparsan, sana genel saglik sigortasi prim borcu cikar. Ben de öyle olmustu. Oradan biliyorum.

dr.metin
07 Şubat 2024, 18:46
almanyada otoruyorsan tabiki almanya cikacak gayet normal

hekimoglu
07 Şubat 2024, 19:42
1. adresi Türkiyede gösterenler, eğer almanyada konsolosluklara gittiklerinde adres beyanını almanyada gösterirlerse size sormadan otomatik adresi almanyaya alırlar, tekrar değişip Türkiye yapmak isterseniz konsolosluktan degil Türkiyede Nüfus Müdürlüklerinden yapmanız gerekecek.

1. adresin Türkiyede gösterilmesi neticesi genel sağlık sigortası kapsamına girmemek icin ya adres beyanıyla eşit zamanda yurtdisinda bağlı bulunduğunuz sağlık kurumundan auslandkrankkenschein alıp sgk ya verirsiniz, yada borç ciktiktan sonra sildirmek icin yurtdisinda ikamet ettiginizi kanıtlayan meldebescheinigung (tercümesiyle) sgk kurumuna başvurup borcunuzu sildirirsiniz.

antika
08 Şubat 2024, 18:41
arkadaslar ayni sekilde benim de basima gelmisti bir benzeri konsolusluga gittigimde bez TR yi görmeyiz TR de burayi dediler aciklama aynen söyle biz dis islerine bagliiyz orasi ic islerine denildi dogru acikcasi iki tarafda bana göre yaparken yapiyorlar degistirmeye gelince biz yapamiyiz deniliyor ya sahsen TR gideceksin yada vekalet verecen TR den birine senin adina adres beyani verecek degistirecek sürec öyle gidiyor denildi bilginize ama birinci adres icinci adres olayi burda konsoluslukda oluyor hemde randevu almadan bilginize kolay gelsin

antika
08 Şubat 2024, 18:46
https://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?125492-ikinci-adres-olarak-T%C3%BCrkiyede-nasil-adres-bildirim-yapabilirim&p=329770#post329770
buna benzer konu isterseniz bakin

dadaloglu3865
08 Şubat 2024, 19:54
E devletten yapılıyor sanırım Almanya da yaşıyorsanız Türkiye de gösteremezsiniz nerde yaşıyorsanız oranın sağlık sigortasından hizmet almak içinde oraya siğortalı yada ücret ödemek zorundasın

hOrOz
08 Şubat 2024, 22:58
Millet niye adresini Türkiye değiştirir.

Mutlaka Alman Maliyesinden kaçanlardır