PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Studium sonrasi sorunlar

meyas
03 Şubat 2024, 15:16
Slm benim anlamadigim Ukrainelere Bürgergeld veriyorlar sorgusuz benim oglan üniversite bitirdi 25 yasinda Bachelor Abschluss yapti su an bu Diplomayla is ariyor ne Kindergeld veriyorlar Bürgergeld icin Antrag yapacaktik benim ve esimin bütün Banka bilgilerini istiyorlar ne alaka anlamadim Krankenkasse Beitrag Familienmitglied Kabul etmiyorlar aylik 130 Euro veriyoruz Krankenversicherung olsun die oglan en yakinda Bachelor Abschluss yaptigi meslek üzerine is Bulsa rahatlasak almanyada nasil bir Mantik bu anlamadim paylasayim dedim efkar basti hayirli Günler dilerim arkadaslar

hOrOz
03 Şubat 2024, 16:02
Slm benim anlamadigim Ukrainelere Bürgergeld veriyorlar sorgusuz benim oglan üniversite bitirdi 25 yasinda Bachelor Abschluss yapti su an bu Diplomayla is ariyor ne Kindergeld veriyorlar Bürgergeld icin Antrag yapacaktik benim ve esimin bütün Banka bilgilerini istiyorlar ne alaka anlamadim Krankenkasse Beitrag Familienmitglied Kabul etmiyorlar aylik 130 Euro veriyoruz Krankenversicherung olsun die oglan en yakinda Bachelor Abschluss yaptigi meslek üzerine is Bulsa rahatlasak almanyada nasil bir Mantik bu anlamadim paylasayim dedim efkar basti hayirli Günler dilerim arkadaslar

Usta normal olağan bir şey ..

Senin yanlışın Ukrayna lılarla kendini bir tutman onlar mülteci sen Almanya da yaşayan bireysin

25 yaşın altındakilere Almanlar da dahil Bürgergeld yok.

Nedni ise başlarda gençler evden ayrılıp başka eve çıkamaya ve Hartz4 başvurdular

Bunu önlemek için böyle bir sınır getirdiler

Aynı evde oturduğu için sizlerin durumunu kontrol etmek istiyorlar

Benim oğlanda Krankasse yi kendi cebinden ödedi hatta okurken bile

25 yaşından büyükler Aile Sigortasından otomatik çıkıyor yıllardı gelen olağan bir şey

Bunları bilmeniz gerekliydi

Benim oğlanda okudu Üniversite bitti şimdi bir hastanede Ausbildungsplatz buldu meslek yapıyor

Fedayi38
04 Şubat 2024, 14:23
Malesf kardesim ayni sorun bendede var.

Birbey 3.1
04 Şubat 2024, 18:00
Tamamda, ama niye kendi dalında bir iş bulasıya kadar evde yatıyorlarki? Gitsinler bir süpermarkette Teilzeit çalışa koysunlar. Hem Krankenkasse ödenmiş olur, hem harçlık kazanırlar, hem işverenlerinde hoşuna gider mütevazi oluşları.

Ben okudum yapmam öyle iş bence yanlış düşünce.

hOrOz
04 Şubat 2024, 19:16
Tamamda, ama niye kendi dalında bir iş bulasıya kadar evde yatıyorlarki? Gitsinler bir süpermarkette Teilzeit çalışa koysunlar. Hem Krankenkasse ödenmiş olur, hem harçlık kazanırlar, hem işverenlerinde hoşuna gider mütevazi oluşları.

Ben okudum yapmam öyle iş bence yanlış düşünce.

Benim oğlan hem okudu hemde süpermarkette yan iş olarak raf düzenleyici çalıştı

Oradan cep harçlığını çıkardı Tutarı çok az olduğu için sigorta , vergi kesmediler ama yinede oradan aldığı aylıkla sağlık sigortasını ödedi

Kindergeld normalin de 18 yaşına kadar ama Ausbildung Platz bulamzsa 21 yaşına kadar

Eğer okuyorsa veya Ausbildung yapıyorsa 25 yaşına kadar .

Bütün bunlar kanunlar çerçevesinde. oğlun okulu bitirmiş Bachelor Abschluss yapmış

Ne bekliyorsunki ??