PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mersedes A-160 sibop sesi ve suan mars dinamosu da arizalandi

cevik
04 Aralık 2015, 01:03
Selamun aleykum arkadaslar,
A-160 (g3 gaz)
235.000 km
2004 model
Basliktada belirttigim gibi arabama gaz taktirmistim gecen senenin sonunda ama temmuz ayindan beridir sibop sesi var gittikce artiyor .Kendim tamirci olmadigim icin bazi arkadaslardan edindigim malumat.Internetten arastirdigim kadariyla ne kadar dogru onuda bilmiyorum bu ve benzeri arabalarda siboplarin magnezyum ve celik gibi alasimlardan olustugunu ve gaz takildiktan sonra daha cok yanmadan dolayi bu siboplarda sicaktan kaynaklanan deformalar oldugunu ogrendim. Ama gec kaldim su an basima geldi onceden olsa taktirmazdim.Simdi bu isten anlayan arkadslara bazi sorularim var.
1-Motormu degismesi veya revisie edilmesimi gerekiyor ve kaca malolur?
2-Sadece bu dedigim siboplar tek basina ayrieten degisirmi veya tamiri mumkunmu?Yada tek alasimli celik veya dayanikli maddeli sibop taktirma imkani olabilirmi ve maliyeti?
3-Mars dinamosu degisik guclerde oluyor 0.8-0.9-1.0-1.1 ... kw diye bunlarda arabama uymama olasiligi varmi?Fiyatlar nerelerde?hangisini tavsiye edersiniz?

Ustalar yorumlarinizi bekliyorum..

Saygilarimla
cevik

cassano
04 Aralık 2015, 13:20
Burada bilgi gelmezse sitersen, buraya bak motor-talk.de burasi tam araba yeri.

fuk_18
04 Aralık 2015, 16:03
birde arac kac model hangi seri bunlarida yazsaydin kac bin km de bunlarda önemli.eger ventillerde sorun olursa sadece zylinderkopf degistiginde yada ventil degistirinde duzelir arac yeni motor dusunme aracin modelini bilmedigimden yeni bir motor sana 7 8 bulur servisde