PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabayla Türkiye'ye

ultraslan_55
09 Ocak 2024, 15:30
Merhaba arkadaslar,

Bir konuda bilgi edinmem gerek. Ben bi arac aldim ama araci abimin üstüne actirdim. Ve o aracla Türkiyeye gitmek istiyorum. Sorun cikar mi ?
Ögrendim kadariyla adac'a gidib Vollmacht alinmasi gerekmis ve o yetiyormus. Ama baziiilari bana baska birsey anlati. Misal, o aracla hic Türkiyeye giris yapmadiysa olmuyormus.
Bilgi edinmem gerek cünki Bu sene allah nasip ederse Türkiyeye gitmek istiyordum.

Saygilar

kowboy
09 Ocak 2024, 15:44
slm Vollmacht ve abinin Pasaportunun fotokopisini yanında bulundur. Yeterli.

ultraslan_55
09 Ocak 2024, 16:07
slm Vollmacht ve abinin Pasaportunun fotokopisini yanında bulundur. Yeterli.

Tsk ederim. Bunlar yani gercekten yeterli ? Arkadas babasinin arabasiyla Türkiyeye gitti ve kapikule de birazzz sorun yasamis. araba Türkiyede kayitli oldu icin iceri sokmuslar yoksa sorun cikabilirmis demis polis bunlara.

hOrOz
09 Ocak 2024, 16:12
Tsk ederim. Bunlar yani gercekten yeterli ? Arkadas babasinin arabasiyla Türkiyeye gitti ve kapikule de birazzz sorun yasamis. araba Türkiyede kayitli oldu icin iceri sokmuslar yoksa sorun cikabilirmis demis polis bunlara.

O arkadaşının babası yanlış bir şeyler yapmıştır.

Yukaraıda @kowboy un dedikleri yeterli

Abinden vollmacht ADAC yapıyor galiba, yeşil sigorta kağıdı, arabanın ruhsatı, belki Abinin pasaportunu kopyası

ultraslan_55
09 Ocak 2024, 16:28
Tmmdir Tsk ederim. Biraz korkmustum olmicak diye. Yesil Sigorta kartini sigortadan almam gerek heralde. Ben kesin kayipetmisimdir onu.

1093
10 Ocak 2024, 00:53
Tmmdir Tsk ederim. Biraz korkmustum olmicak diye. Yesil Sigorta kartini sigortadan almam gerek heralde. Ben kesin kayipetmisimdir onu.

Usta ADAC tan Vollmacht ile gidebilirsin

Nuri1849
14 Ocak 2024, 11:01

Yesil sigorta kartında turkiyeye giderken ki rotadaki ülkeler ve Türkiye üzeri çizili olmayacak bilginize

hOrOz
14 Ocak 2024, 11:36
Yesil sigorta kartında turkiyeye giderken ki rotadaki ülkeler ve Türkiye üzeri çizili olmayacak bilginize

Yılların klasik sorunu

Yeşil Sigorta Kağıt ları genellikle Avrupa kıtası ülkeleri için geçerli

Yalnız çoğu sigortada Türkiye için geçerli değil,
bazılarında çizik olmaması bile demek değilki bütün Türkiye için geçerli sadece Türkiye nin Avrupa kısmı için geçerli

Türkiye nin Avrupa kısmı için geçerli, Asya tarafına geçtikten sonra geçersiz.
yola çıkmadan önce sigortanızın bütün Türkiye için geçerli olduğunu yazılı olarak tastiklettirin

Yoksa gümrükte özel sigortalatabilirsiniz

ibocan
02 Nisan 2024, 13:47
ADAC volmacht türkceye cevittirecezmi yoksa almanca yeterlimi

hOrOz
02 Nisan 2024, 16:32
ADAC volmacht türkceye cevittirecezmi yoksa almanca yeterlimi

Zaten ADAC nin verdiği bir kaç dilde Türkçe de var

ayrıca tercüme ettirmeye gerek yok

https://i.ibb.co/f4KJHhM/Unbenannt.png