PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hollandada balık ekmek yiyeceğimiz yerler nerede

SesSizliK
21 Aralık 2023, 10:33
Hayırlı sabahlar Düsseldorf tarafından Hollanda’ya geçişte balık ekmek yiyeceğimiz yerler varmış Hollanda tarafında nereler acaba Türkiye’den gelen misafirleri götüreyim diyorum.

hOrOz
21 Aralık 2023, 11:06
Hayırlı sabahlar Düsseldorf tarafından Hollanda’ya geçişte balık ekmek yiyeceğimiz yerler varmış Hollanda tarafında nereler acaba Türkiye’den gelen misafirleri götüreyim diyorum.

Düsseldorf Hollanda otobanda A44 den A4 geçmen gerek.

Yollarda hiç balık yenen yer bilmiyorum ..

Belki A44 >> A46 Hückelhoven geçersen sınırda balık satan bir yer var ama rotadan epey sapacaksın

Heinsbergerweg 81, 6061 AH Posterholt, Niederlande

Ergene
21 Aralık 2023, 18:47
Eskiden böyle hiç bir şey ifade etmeyen konu başlığı atanlar

uyarılıyordu.

Hollanda...

Böyle başlıkmı olur?

Cevap vermemek lazım aslında.

SesSizliK
21 Aralık 2023, 21:49

uyarılıyordu.

Hollanda...

Böyle başlıkmı olur?

Ne alaka Hollanda gayet açık başlık olarak içeriği konuda yazıyor napalım direk başlığa Hollanda balık yememi yazalım forum cahili değiliz merak etme saçma sapan yorum yazıp zamanını harcamışsın üstelik ne kazanacan yada ne kaybedeceksin onuda bilmiyorum

hOrOz
21 Aralık 2023, 22:01
Ne alaka Hollanda gayet açık başlık olarak içeriği konuda yazıyor napalım direk başlığa Hollanda balık yememi yazalım forum cahili değiliz merak etme saçma sapan yorum yazıp zamanını harcamışsın üstelik ne kazanacan yada ne kaybedeceksin onuda bilmiyorum

Beyler sakin olun başlık mesela çok detaysız olmuş

Mesela "Hollanda da Balık Ekmek" olabilirdi..

Yazdığım gibi ben Aachen da kalıyorum. Hollanda sınırı 10-15km ..

Sınırda hiç bir yerde balık satan yer yok ..

C.tesi günleri Eigelshoven Pazar da veya Cuma günleri bizim oranın Stolberg pazarına geliyorlar

A44 >> A4 üzerinden gelirsen zaten sınırda durma olanağı hiç yok ..

Otoban A4 kesintisiz otoban N76 ya bağlanıyor ...

Cengiz Bond
21 Aralık 2023, 22:09
Hollandanin her yerinde balik ekmek, veya sadece balik, balik + Brötchen mevcut.
Ben simdiye kadar hollandanin neresine gittiysem buldum :-)

sadece
21 Aralık 2023, 22:46
Hollandanin her yerinde balik ekmek, veya sadece balik, balik + Brötchen mevcut.
Ben simdiye kadar hollandanin neresine gittiysem buldum :-)

aynen öyle, balık ekmek için özel bir yer yok, her balıkçı'da bulunur (visboer ==> Almancası bir'e bir tercüme edildiğinde Fisch Bauer oluyor)

ekmek arası ringa balığı (haring)
ekmek arası füme uskumru (makreel)
ekmek arası morina (lekkerbekje)
ekmek arası füme somon (gerookte zalm)
ekmek arası karides en yaygın tüketilen opsiyonlar, birde "kibbeling" denen, derin yağda kızartılmıs morina balığı var, ona biraz baharat ekleyip, bilimum 2 sos'tan tercih edilen ile sunulur, bunlar sarmısak veya tartar oluyor genelde, bazen cocktail sos veren de var

bence aralarında en lezzetli olanı füme uskumru ve en meşhur balıkçı kasabaları Volendam ve Spakenburg

SesSizliK
21 Aralık 2023, 23:54
Tavsiyeleri alıyorum 👍👍👍Hayırlı geceler herkese

batum
22 Aralık 2023, 08:32

uyarılıyordu.

Hollanda...

Böyle başlıkmı olur?

Birak baskasinin konularina karisma

Ben bundan iki üc ay önce sen gibi bir sey yazdim

az daha linc edilecekdim

SesSizliK
22 Aralık 2023, 23:11
Burayi buldum..2 Brüder
Geldersepoort 10, Venlo, Hollanda

Ozanonur38
23 Aralık 2023, 00:35
Burayi buldum..2 Brüder

Burasi normal bi Supermarket. Balik ekmekle bir alakasi yok.

SesSizliK
23 Aralık 2023, 01:16
Burasi normal bi Supermarket. Balik ekmekle bir alakasi yok.

evet biliyorum cevresinde varmis yada burasi oraya 5..7 km Herungerberg 417, 5916 BC Venlo, Netherlands …….BACKUS

MEGAbond
23 Aralık 2023, 01:55
evet biliyorum cevresinde varmis yada burasi oraya 5..7 km Herungerberg 417, 5916 BC Venlo, Netherlands …….BACKUS

verecegim jps konumunu telefonuna aktarirsan,,,,o köyde her persembe sabah erkenden baslayip,, saat 13 veyahutta 14 e kadar,,balik satisi yapan satici var,,,,her türlü balik mevcut,,taze satis,,,,yemek icinde pisirip yapiyorlar,,,nasil arzu edersen. atlas a yani maps ta adrese bakarsan,,,cok yakininda jumbo isminde büyük,,,, kaufland a benzer alisveris yerinin park platzina arabanizi park edebilirsiniz. cünki balik satis noktasina araba girmiyor,,,ama o jumbo denen yerden 2dk da,,, o alana ulasiyorsunuz.

adres= 51°52'29.7"N 6°14'41.9"E

o tarafa yakinmisin bilmem,,,belki isine yarayabilir.

https://i.ibb.co/kgrJj5t/jumbo.png (https://ibb.co/gMXdNmx)

Cengiz Bond
23 Aralık 2023, 10:44
Burayi buldum..2 Brüder

hollandanin her kasaba veya köyünde balik ekmek bulabilirsin :-)

cimbom7490
23 Aralık 2023, 17:41

Bende backus u tavsiye ederim ..venlo sinirinda

Gesendet von iPhone mit Tapatalk