PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Steuererklärung Spende kabul edilmedi

aydo72
10 Aralık 2023, 12:42
Merhaba arkadaslar,
bu sene Finantzamt yaptigim bagilaris kabul etmedi. Senelerdir hep ayni yere yapiyordum, sorun cikmiyordu. Tuhaf olan, benim kizim da ayni yere bagis yapiyor, onun bagisini (ayni Finanzamt) kabul etti. Itiraz etsem sansim olurmu? Finanzamt detayli olarak nasil yazdigini paylasabilirimde. Bu konu ile bilgi paylasmak isteyen olursa sevinirim.

webci
10 Aralık 2023, 13:52
Spenden mit nachweiss,spenden ohne nachweiss..
Bis 300 avroya kadar ohne nachweiss,,uber 300 avro muss nachgewiesen werden .
Spenden nach ausland,nicht euland gehoren, muss nachgewiesenwerden..

Birbey 3.1
10 Aralık 2023, 16:38
İtiraz et. Nereye Spenden ettin?

aydo72
10 Aralık 2023, 20:37
Hasene
Spendennachweis yollamıştım.

webci
10 Aralık 2023, 22:06
Hangi programi kullaniyorsun bilmem ara uoetprufungsanfrage stellen yapman lazim mit begrundung..

aydo72
11 Aralık 2023, 07:24
Program kullanmiyorum, kendim dolduruyorum hep. Bu Prüfungsanfrage tam olarak ne oluyor? Bu sekilde yazmis Finantamt: Spenden an Hasene Int. sind nicht steuerbegünstig(Vgl. Vermerk auf der Bescheinigung: Nicht im Sinne des §10b EStG an eine der in §5 (1) Nr. 9 KöStG bezeichneten Körperschaften, Personenvereinigung oder Vermögensmasse).

memo1730
11 Aralık 2023, 10:05
Hasene
Spendennachweis yollamıştım.

Abi bildiğim kadarıyla Hasene ye verdiğin bağış Finanzamt Spende olarak kabul etmiyor.
Sana verilen kağıt Makbuz gibi birşeydir, Finanzamt Spendenbescheinigung ister. Onu da Hasene sana veremez/ vermez. Zaten son mesajında da yazmışlar neden veremediklerini.
Kızınınkini ve daha öncekileri gözden kaçırmış olabilirler.
Bence fazla karıştırma.

Saygılarımla

aydo72
11 Aralık 2023, 18:25
Sağol kardeşim. Bende öyle birşey düşünmüştüm. Hayırlı akşamlar

Haziran
12 Aralık 2023, 16:10
Benim düsüncem zaten yapilan yardim, sadaka ve zekat gibi seylerin Steurden geri alinmasi tuhaf geliyor bana.
Eger o eylemi veya adi iste ne ise(yardim,sadaka veya zekat) dini duyarliliktan dolayi yapiliyorsa.
Ha bu böyledir demiyorum benim düsüncem böyle.

webci
12 Aralık 2023, 18:38
Sadaka veya zekat vergilden geri alinmaz..
Oyle dusunuyorsaniz bu isin tuccarligini yapmis olursunuzki bende arkadasin bu niyetle yaptigini dusunmuyorum .