PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Banyodan gelen lagım kokusu

keno
15 Kasım 2023, 15:59
Slm arkadaşlar banyodan lagım kokusu geliyor
Ev sahibini Nisan ayında aramıştım Ev sahibi vonovia
Şimdiye kadar bir kere evin en üst katından aşagıya doğru boruları giderleri temizlediler
Ama değişen bir şey olmadı geçen ay yine geldiler bir şey yapmadan yine gittiler test mi ne yapacaklarmış bugün ev sahibini tekrar dan aradım ne oldu test yaptınız mı diye yok yapmamışlar niye dedim hemen birisini göndercem dedi
Benim attığım email ev kirasından bu gelen kötü koku yüzün den fiyatının düşürülmesini istedim
7 aydır bir çok defa firma gönderdiler problemi çözemediler bina 40 yıllık
Avukata gideceğim deyince kızdı adam neredeyse suratıma kapatacaktı telefonu
Ne yapım avukatım var sizinde başınıza böyle bir şey geldi mi?

webci
15 Kasım 2023, 16:39
Usta sen kendin hic bakip birsey kesfettinmi..
Mesela turkcesini bilmiyorum ama tuvalette oturdugun sitzin altinda civatalar gevsemis olup o borudan geliyor veya deckel civatalari gevseyip pis suyu disari sizdiriyor olabilirmi veya el yikadigin lavabonun suyunun aktigi tipanin lastigi eskimis ve kokuyu geciriyor olabilirmi..
Bunlar kendinin bakabilecegi seyler..
Buralarda sikinti yoksa borulara su sikilmasi gerekebilir,,
Adam gelmem yapmam dememis ,,kira kisma yetkin olacagini dusunmuyorum,,avukata degilde mietvereine bir yazi yazdir..

deniz2000
15 Kasım 2023, 16:44
lagım kokusu genellikle yamurun yogun olmasindan ileri geliyor
borularin deyismesi gerekebilr ayni sorun bendede vardi bütün banyoyu
adan z ye yeniledim koku problemi yok oldu.
selam

murat39
15 Kasım 2023, 17:04
Bu konuda ev sahibi gözüyle ve 30 senelik tecrübemle sunu derim.
Ev sahibi gerekeni yapiyor ve ilgileniyor.Firmayi göndermis, Borulari spülen yapilmis...

Siz de ev sahibini ileri geri konusmalarla problem yaptiginizda diklesir ters düsersiniz.Ev sahibi de sizi gözden cikarir.Toleransinizi zorlamis olursunuz.Baska ricalarinizda sizi umursamaz ilgi göstermez.

Kokunun kaynagini zaten arastiriyor.Siz Mietminderung deseniz dahi birsey cikmaz.Sizin kullaniminizi engelleyici birsey yok.
Dus imkani olmasa haftalarca o zaman böyle durumlarda hakkiniz oluyor Mietminderung.Her iki taraf da anlayisla karsilar.

Mahkemelik olsaniz dahi Ev sahibi belgelerle gerekeni yapma cabasinda oldugunu kanitlayacak,
En kötü ihtimal 5% mitminderung o da sizle Ev sahibini karsi karsiya getirmeye deger mi.

Bir mahkeme karari.
Bei einem beständigen Abwasser- und Fäkaliengeruch in der Toilette hat das Amtsgericht Berlin Schöneberg (GE 1991, 527) 5 % Mietminderung zuerkannt. Ursache war, dass der Mangel an der Toilette konstruktionsbedingt und der Gestank nicht zu vermeiden war.

Büyük bir Mietminderung cikmaz, daha cok sizi Ev bürosuyla karsi karsiya getirir.Tatli dille durumu cözmek daha uygun olur.

senali
15 Kasım 2023, 17:28
Diger Kiracilarda da durum ayni mi yoksa sadece sizde mi var bu Kötü Koku ? Diger Dairelrdeki Kiracilar ne diyor bu konuda ietisime gectiniz mi? Onlarin evinede geliyor mu bu Kokular?

hOrOz
15 Kasım 2023, 18:26
Genellikle kanalisisyondan koku gelmemesi için WC lere sifon takılır bu lavabolarda da öyledir

Eğer su seviyesi düşük olursa koku yukarı çıkabilir

evin genel Kanalisation bakılması gerek bir yerde tıkanıklık mı var araştırılması gerek

Aynen diğer kiracılarda durum nasıl sormak gerek

Sadece sizin daire de paroblem varsa dairenın bağlandı hatı kontrol edilmesi gerek

Bütün dairelerde sorun varsa ana kanal bağlantısı kontrol edilmelidir

Firmalar video kamera ile kanalisasyonu kontrol edebiliyorlar

keno
15 Kasım 2023, 20:44
Usta sen kendin hic bakip birsey kesfettinmi..
Mesela turkcesini bilmiyorum ama tuvalette oturdugun sitzin altinda civatalar gevsemis olup o borudan geliyor veya deckel civatalari gevseyip pis suyu disari sizdiriyor olabilirmi veya el yikadigin lavabonun suyunun aktigi tipanin lastigi eskimis ve kokuyu geciriyor olabilirmi..
Bunlar kendinin bakabilecegi seyler..
Buralarda sikinti yoksa borulara su sikilmasi gerekebilir,,
Adam gelmem yapmam dememis ,,kira kisma yetkin olacagini dusunmuyorum,,avukata degilde mietvereine bir yazi yazdir..

tuvalettim banyodan ayri onu kesfettim ben bosuna mi aylik para ödüyorum 7 aydir kokuyu cekiyorum 3 daire bu kokudan sikayetci sadece ben degil

keno
15 Kasım 2023, 20:47
Diger Kiracilarda da durum ayni mi yoksa sadece sizde mi var bu Kötü Koku ? Diger Dairelrdeki Kiracilar ne diyor bu konuda ietisime gectiniz mi? Onlarin evinede geliyor mu bu Kokular?

aynen 3 daire de de kokular geliyor yukari kattan su sesi geliyor sanki 20 kattan su yere carpmis gibi sonra lagim kokusu gelmee basliyor

keno
15 Kasım 2023, 20:49
Genellikle kanalisisyondan koku gelmemesi için WC lere sifon takılır bu lavabolarda da öyledir

Eğer su seviyesi düşük olursa koku yukarı çıkabilir

evin genel Kanalisation bakılması gerek bir yerde tıkanıklık mı var araştırılması gerek

Aynen diğer kiracılarda durum nasıl sormak gerek

Sadece sizin daire de paroblem varsa dairenın bağlandı hatı kontrol edilmesi gerek

Bütün dairelerde sorun varsa ana kanal bağlantısı kontrol edilmelidir

Firmalar video kamera ile kanalisasyonu kontrol edebiliyorlar

kamera ile gelip baktilar bir sorun bulamadilar

murat39
15 Kasım 2023, 23:30
3 Dairede de olmasi ve su sesinin gelmesi bir yerden patlak verecektir.
Suan arastiriyorlar diyorsunuz.Ev sahibi- Büro de ilgileniyor.Binanin zaten Wohngebäudeversicherung u var.Masrafi karsilayacak.Beklemek gerekir.

tirisan
16 Kasım 2023, 20:22
Slm arkadaşlar banyodan lagım kokusu geliyor
Ev sahibini Nisan ayında aramıştım Ev sahibi vonovia
Şimdiye kadar bir kere evin en üst katından aşagıya doğru boruları giderleri temizlediler
Ama değişen bir şey olmadı geçen ay yine geldiler bir şey yapmadan yine gittiler test mi ne yapacaklarmış bugün ev sahibini tekrar dan aradım ne oldu test yaptınız mı diye yok yapmamışlar niye dedim hemen birisini göndercem dedi
Benim attığım email ev kirasından bu gelen kötü koku yüzün den fiyatının düşürülmesini istedim
7 aydır bir çok defa firma gönderdiler problemi çözemediler bina 40 yıllık
Avukata gideceğim deyince kızdı adam neredeyse suratıma kapatacaktı telefonu
Ne yapım avukatım var sizinde başınıza böyle bir şey geldi mi?

Evin bodrum katı varsa, S taktır. Ben taktırdım rahat ettim. Zerre kadar koku kalmadı.

haveri68
17 Kasım 2023, 22:33
bendede sifir evde ayni sorunu yasadim s boru takildiktan sonra bitte

murat39
17 Kasım 2023, 22:59
S boru detayli anlatirmisiniz.
Resim koysaniz herkes anlamis olur.Öze bir parcami.?

Arkadasin Tuvaleti ayri.

Banyo-Dus. ve el yikama vardir.
Banyo - Dus icin nasil birsey bu S boru.