PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiyeden düğün için müzisyen getirmek

resadiyeli
12 Kasım 2023, 00:09
Selamlar;Türkiye’den bir arkadaşımı düğün için getirmek istiyorum ne gibi şartlar gerekiyor bilen varsa cevap yazabilir mi?

fantoma
12 Kasım 2023, 03:22
Yapay zekaya sordum:(google bard)

Almanyaya Türkiye’den bir arkadaşımı düğün için getirmek istiyorum ne gibi şartlar gerekiyor ?
--------------------------------------------------
Yapay zeka
Almanya'ya Türkiye'den bir arkadaşınızı düğün için getirmek için öncelikle Almanya düğün vizesi başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.
Bu vize türü, Almanya'da gerçekleştirilecek aile, akraba ve arkadaş düğünlerine katılmak için alınabilen bir kısa süreli vizedir.

Almanya düğün vizesi için gerekli evraklar şunlardır:

Düğün davetiyesi: Davetiye, belediye onaylı olmalıdır ve seyahat edecek kişi adına gönderilmiş, davet eden kişiye ait iletişim adresleri ve diğer ek bilgiler eksiksiz bir şekilde yazılmalıdır.

Pasaport: Pasaportun en az 6 ay geçerliliği olmalıdır ve üzerinde en az iki boş sayfa bulunmalıdır.

Vize başvuru formu: Vize başvuru formu, eksiksiz bir şekilde doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır.

Fotoğraf: Fotoğraf, son 6 ay içinde çekilmiş ve biyometrik olmalıdır.

Seyahat sağlık sigortası: Seyahat sağlık sigortası, seyahat süresince geçerli olmalıdır ve en az 30.000 Euro teminatlı olmalıdır.

Maddi yeterlilik belgesi: Maddi yeterlilik belgesi, seyahat masraflarının karşılanabileceğini gösteren bir belgedir. Bu belge, banka hesap dökümü, maaş bordrosu veya seyahat acentesi tarafından düzenlenen bir belge olabilir.

Davet eden kişinin ikametgah belgesi: Davet eden kişinin ikametgah belgesi, seyahat edecek kişinin Almanya'da kalacağı yeri kanıtlayan bir belgedir.

Vize başvurusu, Almanya Konsolosluğu veya Büyükelçiliği'ne yapılmaktadır. Başvuru, randevu alınarak yapılmaktadır.

Vize başvurusu sonuçlanma süresi, ortalama 1-3 haftadır. Ancak, bu süre yoğunluğa göre değişiklik gösterebilir.

Vize başvurusu için gerekli evraklar eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanmalıdır. Vize başvurusu sırasında konsolosluk görevlisi, başvuru sahibini mülakata çağırabilir.

Vize başvurusu olumlu sonuçlanırsa, seyahat edecek kişi vize etiketini pasaportuna yapıştırır ve Almanya'ya giriş yapabilir.

Almanya düğün vizesi ile Almanya'da en fazla 90 gün kalınabilir.

Cengiz Bond
12 Kasım 2023, 16:08
Selamlar;Türkiye’den bir arkadaşımı düğün için getirmek istiyorum ne gibi şartlar gerekiyor bilen varsa cevap yazabilir mi?

müzisyen dedigine göre misafir olarak degil, müsik yapmak icin gelecek.

sanki konser veriyormus gibi. konsere gelenler nasil bir yol izliyor, onlar gibi yapmak gerekir.