PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TR deki arsamızı kızkardeş gasp etti

benreis61
10 Kasım 2023, 12:35
Selam arkadaşlar,

TR deki Kızkardeş babamdan hibe olarak aldiği vereseli arsayi kocasına devrediyor/satiyor.
Kocasida bizim arsayı aynı adadaki başka
bir arsa (arsa sahibi mutahit) ile trampa ediyor ve trampa ettiği arsayı mutahite kat karşılığı veriyor.

5 yıldır lehime seyreden mahkeme son anda red ediliyor.
Avukatim, davaya Politik müdahale yapıldı diyor. Bu arada enişte merhum. Ama kızkardeş onun bağlantılarında miras almış gibi. Çünkü enişte işletmeci ve çevresi olan bir kişi idi.

Şimdi avukatım, istinaf mahkemesine gidelim diyor. Kaybedersek bile, ödenecek masraflar (90bin TL) aşağı yukarı aynı. Hiç olmazsa zaman kazanıp enflasyondan faydalaniriz.

İstinaf için 3-5 bin TL gerek.

Buna ben gasp dedim, çünkü bizim Almanya'da olduğumuzdan faydalanarak yapildi. Avukat mal kaçırma diyor.

Değerli bilirkişiler sizin tavsiyenizi öğrenmek isterim.

hOrOz
10 Kasım 2023, 19:27
Kızkardeş biraz dediğim dedik tiplerden biri galiba

dairenin mahkemeden Veraset ilamı alınmış ise şimdi miraşçılar tapu dairesine gidip tapularını almaları lazım.

Diğer arsa olayında babanla kız kardeşin arsında ne gibi bir konuşma geçti bilemeyiz

Arsayı hangi gerekçeyle devir etti bilmiyoruz

Babada sağ olmayınca gerçeklerin ortaya çıkması biraz zor olacak

Madem mahkeme kararından mutlu değilsen adaletsizlik yapıldı diyorsanbir üst mahkemeye başvuracakın

batum
10 Kasım 2023, 22:33
Arsada Bir seymi
Benim kizkardesim kendine kusadasindan yazlik aldirmis (biz kardeslerden habersiz)
yiyen yiyene

Gecmis olsun

benreis61
10 Kasım 2023, 22:49
Kızkardeş biraz dediğim dedik tiplerden biri galiba

dairenin mahkemeden Veraset ilamı alınmış ise şimdi miraşçılar tapu dairesine gidip tapularını almaları lazım.

Diğer arsa olayında babanla kız kardeşin arsında ne gibi bir konuşma geçti bilemeyiz

Arsayı hangi gerekçeyle devir etti bilmiyoruz

Babada sağ olmayınca gerçeklerin ortaya çıkması biraz zor olacak

Madem mahkeme kararından mutlu değilsen adaletsizlik yapıldı diyorsanbir üst mahkemeye başvuracakınBabam arsayı Kızkardeşe HİBE yani bağış yapıyor.

batum
11 Kasım 2023, 08:59
Babam arsayı Kızkardeşe HİBE yani bağış yapıyor.

Ya ayni benim durum isde
Ne yapabilirsinki ? Hic bir sey yapamazsin
Türkiyede Anne babada olsa Gaz gibi yolluyorlar

sen ben gibi dua etmeye baslada baska maller gitmesin;);););););)

benreis61
11 Kasım 2023, 09:19
Galiba kimse başta yazdığım olayı okunuyor.
Tamam arsamız Kızkardeşe hibe yapılıyor ama olay sonradan gelişmesi burada hile olduğunu aşikar ediyor. Ve davayı mahkeme kabul etti. Kızkardeş in kazanma sebebi bağlantıları yani çevresi.
Lütfen tekrar okuyun ve bir fikir yürütün

batum
11 Kasım 2023, 11:02
Tamam arsamız Kızkardeşe hibe yapılıyor ama olay sonradan gelişmesi burada hile olduğunu aşikar ediyor. Ve davayı mahkeme kabul etti. Kızkardeş in kazanma sebebi bağlantıları yani çevresi.

Arkadas güzelce cevap veriyoruz Anlamiyoruz oluyor

O zaman Avukata git derdini onlara anlat
Bu forumda Avukat veya savci yok

Üye
11 Kasım 2023, 20:43
https://www.youtube.com/watch?v=dQKJof567fw

benreis61
11 Kasım 2023, 22:22
https://www.youtube.com/watch?v=dQKJof567fwBizde zaten muris muvazaa davası açtık, ihtiyaten tenfis davası. Ama kızkardeş in kolları uzun.

Üye
12 Kasım 2023, 05:07
Bizde zaten muris muvazaa davası açtık, ihtiyaten tenfis davası. Ama kızkardeş in kolları uzun.

https://www.youtube.com/watch?v=LLZuq58MVt0

hOrOz
12 Kasım 2023, 12:30

Usta olayı okuyoruz..

Bu olay sizin ailede biraz inata binmiş

Orda da hileli bir olay yok sana göre gasp alana göre hediye hibe aradaki fark bu

Hani ortada aldatmacalı bir durum yok, babanız kendi veraseti ile arsayı hediye etmiş

Alan kişide tapuyu üstüne geçirmiş

Tapu sahibide arsayı istediği gibi satar hediye eder değiş tokuş yapabilir.. Kişinin tapulu malıdır

Burada biraz görüş açısı önemli .. senin öyle gördüğünü başkası öyle görmeyebilir

Senin gözünde gasp görünüyor ama karşı taraf hediye, hibe olarak görüyor

benreis61
12 Kasım 2023, 14:30
Usta olayı okuyoruz..

Bu olay sizin ailede biraz inata binmiş

Orda da hileli bir olay yok sana göre gasp alana göre hediye hibe aradaki fark bu

Hani ortada aldatmacalı bir durum yok, babanız kendi veraseti ile arsayı hediye etmiş

Alan kişide tapuyu üstüne geçirmiş

Tapu sahibide arsayı istediği gibi satar hediye eder değiş tokuş yapabilir.. Kişinin tapulu malıdır

Burada biraz görüş açısı önemli .. senin öyle gördüğünü başkası öyle görmeyebilir

Senin gözünde gasp görünüyor ama karşı taraf hediye, hibe olarak görüyorTamam hibe olarak almış. Doğru ama diğer mirascilarin gizli hakkı var. Ve tenkis davası açabilir. Eğer para ile kızkardeş alsa idi direk muris muvazaa davası olurdu. Ama sonradan trampa hileye işaret ettiğinden mahkeme davayı muris muvazaa olarak kabul etti ve 5 sene dava böyle görüldü. Takı Kızkardeş araya maşalarini sokana kadar. Yani dava yi hile ile kazandı. Bide olaya böyle bakalim.

Şimdi ise istinaf yolu var. Ne yapsam ne yapsam

dadaloglu3865
12 Kasım 2023, 22:46
babanız hibe etmiş mahkeme de kabul etmiş den bir bardak su için avukat para koparmak için eveler geveler sonrada elimden geleni yaptım der çıkar işin içinden olan seni parana olur çevresi de var diyorsun aynı durum ordada işler kesin konuşup anlaş kardeşinden