PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabayla Almanya ya gelirken kücük bir kaza yaptim Hirvatistanda

haveri68
03 Kasım 2023, 22:52
mrb Arkadaslar
Türkiyeden Almanya ya gelirken hirvatistanda Otoyol parasi öderken arkadan Bosna hersek plakali tir vurdu
ama malesef yol parasi alan kadin bana vuran adamdan para aldi bir seyler döndü anlayamadim
sonunda 3 saat sonra polis geldi bana alkol testi yapti ,tir söförü bunda da polise para verdi cezamiydi yoksa rüsvet miydi anlamadim
sorum böyle basindan gecen olay var mi nereye ,müracat etmeliyim ,yanimda allahtan 2 arkadasim vardi beraber yolculuk yapiyorduk
durum biraz karisik gibi , bana sadece alkol testi yaptigi yaziyor diyor okuttuklarim ,sigorta filan icin bir tutanak vermedi
kamera kayidi var mi kazanin oldugu yerde ,avukata vermek istiyorum ama rechtschutz yok birde gutacten yaptirmak bütün masraflari alamzsan bana birde masraf binecek .

Lütfen tecrübesi olanlar aydinlatirsa sevinirim .

atsiz77
04 Kasım 2023, 10:32
Geçmiş olsun ustam,

senin iş biraz karışık gibi fazla maddi hasarın yoksa hiç üstüne gitme.

Polis tutanağı varmı elinde, ne yazıyor üzerinde ona bakmak lazım, benim şahsi düşüncem bi şey elde edemezsin

Avukat gitmen gerekecek onun ücretini ilk olarak kendin tamamen karşılayacaksın

antika
04 Kasım 2023, 19:26
arkadan vurdu ise sen yüzde yüz haklisin hirvatisdanda sonuca eu da yol parasi alak kadin ondan para aldi diyon belki yol parasi o ara zaten dar ya sen yada o ikiniz oraya nasil sigdiniz anlamak zor sahsi düsüncem egerki sne ben hakliyim diyorsan yüzde yüz avukata ver hakli isen avukat tüm masraflari karsidan alir ama emin deiglsen sen haksizsan isin rengi degisir öyle ise adam seni avukatina verir yani mahkemeye sahidide varsa birde o tür yerler gise girisi cikisinda daima kamera var arkadasim bana burdu diyon biz senin beyanin üzerine belki sen ona vurdun bilemeyizki eminsen ver avukata anlat durumu haksizdan alinir tüm masraflar bunuda bil gecmis olsun ( gisede olmasi bana biraz farkli geldi yol parasi alan kadin deyince gise girisi aklima geliyor orasi zaten dar bir de tirlar zaten farkli yerden giris cikis yapmiyorlarmi ?

atsiz77
04 Kasım 2023, 19:52
arkadan vurdu ise sen yüzde yüz haklisin hirvatisdanda sonuca eu da yol parasi alak kadin ondan para aldi diyon belki yol parasi o ara zaten dar ya sen yada o ikiniz oraya nasil sigdiniz anlamak zor sahsi düsüncem egerki sne ben hakliyim diyorsan yüzde yüz avukata ver hakli isen avukat tüm masraflari karsidan alir ama emin deiglsen sen haksizsan isin rengi degisir öyle ise adam seni avukatina verir yani mahkemeye sahidide varsa birde o tür yerler gise girisi cikisinda daima kamera var arkadasim bana burdu diyon biz senin beyanin üzerine belki sen ona vurdun bilemeyizki eminsen ver avukata anlat durumu haksizdan alinir tüm masraflar bunuda bil gecmis olsun ( gisede olmasi bana biraz farkli geldi yol parasi alan kadin deyince gise girisi aklima geliyor orasi zaten dar bir de tirlar zaten farkli yerden giris cikis yapmiyorlarmi ?

Nasıl olacak bu iş, Hırvatlar Avrupa birliğinde evet ama. Mahkemeye gidilse mahkeme Hırvatistan’da olacak , buradaki avukat
Hırvatistanda bi avukat ile analaşacak yada kendisi gidecek Avukat masrafları arabadaki hasarı kurtaracakmı?

Bide Avukat masrafını karşı taraf öder diyorsun, bu Almaya için geçerli olabilir her Ülkenin kendine göre kanunları var.

murat39
04 Kasım 2023, 20:17
Atsiz ustam
masraf büyük degilse, üzerine düsme yi tavsiye etmem.
Rechtschutz olsaydi Avukata verilirdi.

Avukat hemen söyle aliriz söyle yapariz deyip davayi senden almaya bakar. Gutachter yaptir der.
Faturalari sen ödeyeceksin.Sonradan adamdan alabilirsen ondan sonra.
Bakalim sigortasi var mi , calisiyor mu.Her defasinda Avukat senden para isteyecek.Is yaptiginda.

atsiz77
04 Kasım 2023, 20:24
Atsiz ustam
masraf büyük degilse, üzerine düsme.
Rechtschutz olsaydi ver derdim.Bunun Gutachteni Avukat hemen söyle aliriz söyle yapariz deyip davayi senden almaya bakar.
Faturalari sen ödeyeceksin.Sonradan adamdan alabilirsen ondan sonra.
Bakalim sigortasi var mi , calisiyor mu.Her defasinda Avukat senden para isteyecek.Is yaptiginda.

Aynen ustam o yüzden haveri68 ustam verilmiş sadakan olsun, boşver takma kafana

haveri68
04 Kasım 2023, 20:37
Arkadaslar ben yüz de yüz hakliyim para öderken geldi arkadan vurdu ,ama orada bir seyler döndü önce bana yüz € teklif etti kabul etmedim sonra o parayi otoyol parasi alan kisiye verdi oda polisi aramadi kendi cabamla 3 saat sonra polis geldi bunda da polise para verildi.elimdeki belge bana yapilan alkol testi ,burda bir sirpa okuttum ama hirvat birine daha okutacagim ,ama pek ümüitli degilim ilk defa böyle bir sey geldi basima .

neco54
04 Kasım 2023, 21:47
Hasar büyük degilse sen bu işi unut.
Tercüman ve avukatla ile cok ugrasirsin. Yillar sürer.
.

Gişe memuruna para verdiğini
polise para verdiğini nasil ispat edecksin.

Birde kamera kayitlarini nasil alacaksin.
Üzerine bir bardak soğuk su iç

Birbey 3.1
08 Kasım 2023, 12:23
Onun icin tavsiyem 360 dereceyi gören Dashcam ile yola çıkmak.

Bu sene araba ile gittim. Benim Dashcam biraz gözr batacak şekilde takdım. Sırp ve Bulgar gümrügünde bile çok nazik davrandilar.

Paraya kıyın, Vantrue'nin kaliteli modellerinde alın. Biraz belki pahalı, ama o parayı kameraya veriyormuş gibi düşünmeyin. O para ile güvenlik ve huzurda satın alıyorsunuz.

batum
08 Kasım 2023, 18:37
Onun icin tavsiyem 360 dereceyi gören Dashcam ile yola çıkmak.

Bu sene araba ile gittim. Benim Dashcam biraz gözr batacak şekilde takdım. Sırp ve Bulgar gümrügünde bile çok nazik davrandilar.

Paraya kıyın, Vantrue'nin kaliteli modellerinde alın. Biraz belki pahalı, ama o parayı kameraya veriyormuş gibi düşünmeyin. O para ile güvenlik ve huzurda satın alıyorsunuz.

Gümrük sahalarinda cekim yasak
(Hatirlatayim)
yakalanmdan cekersin o baska

hOrOz
08 Kasım 2023, 19:54
Gümrük sahalarinda cekim yasak
(Hatirlatayim)
yakalanmdan cekersin o baska

Aslında bütün gün sağı solu çekmek yasak (datenschutz birisi Anzeigen yapabilir)

https://www.adac.de/verkehr/recht/verkehrsvorschriften-deutschland/dashcam/

webci
08 Kasım 2023, 20:00
Bu cameralarda sd cartla calisiyor..
Parayi kaptirmaya gerek yok..
Ben cepi handyhaltere taktim,,radyonun uzerine monte ettim..kral gibi cekiyor .sagi solu aptal gibi cekmeye gerek yok,,onunu cekeceksin..atin cebe yuksek kapasitete bir sd card,oldu bitti..bazen bu yurdum insanini anlamiyorum ne kadar merakli parasini carcur etmeye..
Tak pahali kameralari sonra birde cekim yasak,oldu canim .

Birbey 3.1
09 Kasım 2023, 13:39
Yasak bazı ülkelerde biliyorum. Yinede bile bile kullanıyorum

Almanya'da belirli şartlarda serbest. Mahkemeler yasak olan durumlarda bile delil olarak değerlendirdiler. Çekene sadece para ceza verdiler. Özellikle trafikte bir kazada ispatlamanın bazen ne kadar pahalı olduğunu düşünürsek yiyeceğim para cezası yanında kar kalır.

webci
09 Kasım 2023, 15:37
Sayet bir sucu veya bir kazayi elinizde ispat edecek bir delil varsa bu niye yasak ...aslinda tum kararlari bir anda aydinlatacak ve mahkemenin isini bir celsede halledecek imkan varken bu isi niye uzatirlar,,tabiki avukat beyler,hakimler kim varsa bu isten ekmek yiyecek,huzuli masraflar alsin basini gitsin..
Su almanyada devletin kazandigi paranin %50 si gibi bir para carcur ve ise yaramaz bitlere veriliyor..
Hepsi serseri cikmis gitmis..
Suan gocmenlere lere verilecek 428 avro kisaltilarak 150 avroya dusuruldu ve aradaki 250 avro gibi bir para tasarruf edildi,,millete dilenci muamelesi,ukraynaya seyittir silahlari..
Demokrasi sahtekarligi ve kapitalizm acgozlugu...
Simdi biri cikacak ve diyecekki nereden nereye geldin,,boyle aptalca sorulari sordugumuz muddetce somurulmeye devam .