PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arabanin muzik sistemini degistim cok islevi calismaz oldu

.onur
25 Ekim 2023, 21:33
merhaba arkadaslar

mercedes a klas w 169 model arabanin orjinal teyibini cikardim android tabanli carplay uyumlu teyip taktim canbus moduluda var hersey güzel calisiyor yanliz

arabanin kaldiracinda yani (Tacho) aracin ne kadar yaktigini göstermez oldu,veya kendi kendine park yapmaz oldu bunun gibi bir kac özeligini kulanamaz oldum böyle sorun yasayan oldumu olduysa bu sorunu nasil cözdünüz.

komando_cavus
26 Ekim 2023, 11:25
Merhaba Onur bazi özelliklerin calismama nedenleri olabilecek nedenler (ilk anda aklima gelenler ) :
1-android Multimedianin canbus modülü arabana veya arabanin o modeline uyumlu olmayabilir
2- eger uyumlu ise canbus modülünü multimediadaki hazir listeden kendin canbus modelini bularak secmen gerekir
3-eger canbus modeli Multimedianda ki hazir listede yoksa bir yerden bulup multimeidana crakleyip eklemen gerekebilir
4-baglantida yanlislik yapmis olabilirsin mesale bazi canbus modellerine disardan baglanti yapmak gerekebiliyor (12V+ kablosu)
5-baglanti soketlerini takarken hafif bir zorlamada bazi pinleri zedelemis olabilirsin geneli cok kaliteli olmuyor maalesef , yada baglanti soketlerinden birisi yuvasina tam oturmamis olabilir
6-bazi yeni araclarin ecu lari orginal systemde degisiklik oldugu zaman bazi özelliklerini kisitlayabiliyor bu durumda aracin ecu su yeniden kodieren yapilmasi gerekebilir.

hOrOz
26 Ekim 2023, 12:53
genellikle CANBUS modülü yanlış ayarlamadan olur

Benim PEUGEOT da bazı fonksiyonlar çalışmadı meğersem ben bir fişi yanlış takmışım

Hatta yeni bir CANBUS almıştım aynı sorun yine oldu fişi çıkarttım sorunlar kalktı

Radyonun menüsünden CANBUS ayarını bir kontrol et derim

kaldıraç değil kadran

.onur
27 Ekim 2023, 15:15
Güzel bilgiler için çok teşekürler arkadaşlar bu gün herşey yeniden çalşmaya başladı biraz araştırdım hata arabanın kendisinden kaynaklanıyormuş

Yani hatta arabadan kaynaklanıyor artık bir yerlerde temassılıkmı var yoksa başka bir sorunumu var anlayamadım acaba neden olabilir.

Yalnız kadrandaki saati ayarlayamıyorum bu saat söktüğüm comanddan ayarlanıyormuş

hOrOz
27 Ekim 2023, 19:10
Güzel bilgiler için çok teşekürler arkadaşlar bu gün herşey yeniden çalşmaya başladı biraz araştırdım hata arabanın kendisinden kaynaklanıyormuş

Yani hatta arabadan kaynaklanıyor artık bir yerlerde temassılıkmı var yoksa başka bir sorunumu var anlayamadım acaba neden olabilir.

Yalnız kadrandaki saati ayarlayamıyorum bu saat söktüğüm comanddan ayarlanıyormuş

Benim radyoda da iki de bir menü dili Fransızca oluyordu, sadece orjinal radyo üzerinden yeniden Almanca ya çevrilebiliniyordu