PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracimi Türkiyede biraktim e devlette gözükmüyor

.onur
22 Ekim 2023, 18:05
Merhaba arkadaslar

Aracimi İki yiligina türkiyede biraktim,yurtdisina çıkarken e devletten tahütname verecektim ama malesef e devletten tüm bigileri
Dogru vermeme ragmen bu plakalı araç kayıdı bulunamadı diye uyarı veriyor.

Bunun üzerine en yakın gümrüge gittim bir evrak doldurdum gümrüge verdim,haftaya yine türkiyeye gidecegim vermiş olduğum tahütnameyi e devletten kaldıracagım yine aynı uyarı alıyorum.

Büyük ihtimal yine gümrüge gidip evrak doldurup tahütnameyi kaldıracagım.

Bu sorunu yasayan oldumu olduysa nasıl sorunu çözdünüz.

batum
22 Ekim 2023, 20:37
Merhaba arkadaslar

Aracimi İki yiligina türkiyede biraktim,yurtdisina çıkarken e devletten tahütname verecektim ama malesef e devletten tüm bigileri
Dogru vermeme ragmen bu plakalı araç kayıdı bulunamadı diye uyarı veriyor.

Bunun üzerine en yakın gümrüge gittim bir evrak doldurdum gümrüge verdim,haftaya yine türkiyeye gidecegim vermiş olduğum tahütnameyi e devletten kaldıracagım yine aynı uyarı alıyorum.

Büyük ihtimal yine gümrüge gidip evrak doldurup tahütnameyi kaldıracagım.

Bu sorunu yasayan oldumu olduysa nasıl sorunu çözdünüz.

Benimde basima geldi gecen sene motoru Türkiyede birakmisdim
bu sene e-devletten Motorun Türkiyede kacak oldugunu ögrendim
Gecen ay acdigim konu burda https://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?118105-T%FCrkiye-Alman-kimli%F0inle-giri%FE-yapm%FD%FE%FDm&highlight=arac+t%FCrkiye

Durumu düzeltim

Sana burayi Kapikule Gümrük müdürlügünün Numarasini ve Adresini ekliyorum

Adres:Kapikule Gümrük Kapisi
Kapikule Gümrük Müdürlügü
Yolcu Salonu B 3 Binasi
Edirne Merkez

Telefon 0090 028 42 152 150
Önce telefonla arayip Durumu anlat
Telefona cikan kibar bir bayan o sana yol gösteriyor
Gümrüge Gitmene gerek yok
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Istenilen belgeler einschreiben mit rückschein olarak Kapikule gümrük müdürlügüne gönderiliyor

Sorunu Nasil cözdügüm

Bilgilendirmek için yazıyorum

Ben gibi dalgın olup gümrükde aynı hatayı yaparsanız

Kapıkule gümrük müdürlüğüne dilekçe yazıp iadeli Taahütlü gönderiyorsunuz

Zarfin içine bunların kopyasını koyuyorsunuz

Fahrzeugschein
Alman Ausweis
Mavikart
Grüne Karte

Bir hafta içinde Gümrük müdürlüğü tarafından düzeltiliyor

E-Devletten hemen görüyorsunuz

Bir not daha

Aracın türkiyede fazla durma ihtimalini sordum
Benimki Haziranın 24 çıkması lazımdı

1-2 ay fazla kalabilirmiyim diye sordum

Ceza uygulanır dedi
Her ay için c.a 1100 TL imiş

*Taahütname isterlerse bana bildir
Bende Düzgün Türkce ile yazilmisi var sana yollarim,
degisecek yerleri degistirip onu yollarsin

hOrOz
22 Ekim 2023, 20:53
@ Batum arkadaşın problemi değişik

batum
22 Ekim 2023, 21:42
@ Batum arkadaşın problemi değişik

sonucda araba Türkiyede
Telefonla arayacak gitmesine gerek yok

.onur
22 Ekim 2023, 22:22
Tesekürederim batum benim araç kaçak gözükmüyor yalnız e devlette gözükmüyor her hangi bir gümrüğe gittiğimde onların sisteminde gözüküyor

Ama yinede dediğini yapacağım edirne gümrük müdürlüğünü arayacağım.

Yinede dediğin dilekceyi buraya koyarsan memnun olurum

batum
23 Ekim 2023, 09:26
Tesekürederim batum benim araç kaçak gözükmüyor yalnız e devlette gözükmüyor her hangi bir gümrüğe gittiğimde onların sisteminde gözüküyor

Ama yinede dediğini yapacağım edirne gümrük müdürlüğünü arayacağım.

Yinede dediğin dilekceyi buraya koyarsan memnun olurum

https://i.postimg.cc/9XqzLbLj/doku.png (https://postimg.cc/K4xZzPX9)

.onur
23 Ekim 2023, 10:24
Batum çok teşekürler İlgin alakan için ben bu dilekçeyi kendime uygun şekilde yazayım, Anladığımı göre ben de alman pasaportuyla giriş yapmıştım kapı kuleden galiba bundan dolayı e-Devlette görünmüyor demekki mavi kartla giriş yapmak gerekiyor muş anladığım kadarıyla e-Devlette görünmesi için

batum
23 Ekim 2023, 15:29
Batum çok teşekürler İlgin alakan için ben bu dilekçeyi kendime uygun şekilde yazayım, Anladığımı göre ben de alman pasaportuyla giriş yapmıştım kapı kuleden galiba bundan dolayı e-Devlette görünmüyor demekki mavi kartla giriş yapmak gerekiyor muş anladığım kadarıyla e-Devlette görünmesi için

Evet mavi kartla giris yapilmasi lazim
Arkadaslar burda cok kere yazdiklari halde,ben yinede Alman kimligi ile giris yapmisim

ama korkma
Dilekce verdimi düzeltiyorlar

.onur
05 Kasım 2023, 09:39
Pazartesi dilekçeyi iadeli tahütlü olarak gönderdim ve internetten takip ettim perşembe günü akşam teslim edildi cuma günü akşam e devletten giriş yapıp kontrol ettim maalesef hala üzerimde kayıtlı araç gözükmüyor bekleyeyim bakalım pazartesi Salı gözükecek mi.

Bir haftadır beri aracı kullanıyorum daha tahütnamayi kaldırmadım kaldırmam için gümrüğe gitmem gerekiyor inşallah yakın zamanda gözükür de ben de ev devletten hemen tahütnameyi kaldırırım yoksa bir sürü iş

.onur
11 Kasım 2023, 23:13
Bir hafta oldu mektup ellerine geçeli ama malesef hiç bir işlem yapmadılar

batum
11 Kasım 2023, 23:58
Bir hafta oldu mektup ellerine geçeli ama malesef hiç bir işlem yapmadılar

Einschreiben yolladiysan sorun cikmaz
oyaliyorlar 2-3 gün merak etme

.onur
12 Kasım 2023, 10:40
Einschreiben yolladiysan sorun cikmaz
oyaliyorlar 2-3 gün merak etme

Evet iadelitahütlü gönderdim yani (einschreiben) Şu anda bir haftadan fazla oldu mektubun ellerine geçeli ama maalesef hiçbir işlem yapılmadı inşallah dediğin gibi 2.3 güne kadar hallolur

hOrOz
12 Kasım 2023, 10:58
Pazartesi dilekçeyi iadeli tahütlü olarak gönderdim ve internetten takip ettim perşembe günü akşam teslim edildi cuma günü akşam e devletten giriş yapıp kontrol ettim maalesef hala üzerimde kayıtlı araç gözükmüyor bekleyeyim bakalım pazartesi Salı gözükecek mi.

Bir haftadır beri aracı kullanıyorum daha tahütnamayi kaldırmadım kaldırmam için gümrüğe gitmem gerekiyor inşallah yakın zamanda gözükür de ben de ev devletten hemen tahütnameyi kaldırırım yoksa bir sürü iş

Usta sana yakın gümrük idaresi yokmu her şehrin gümrük müdürlüğü var

https://www.blngumruk.com/turkiye-gumruk-mudurlukleri-listesi/

Yoksa yine kanuna aykırı araç kullanmaktan aracı yurt dışı ederler

.onur
13 Kasım 2023, 10:46
Usta sana yakın gümrük idaresi yokmu her şehrin gümrük müdürlüğü var

https://www.blngumruk.com/turkiye-gumruk-mudurlukleri-listesi/

Yoksa yine kanuna aykırı araç kullanmaktan aracı yurt dışı ederler
Gittim adamlar çalismaya aciz,tahütnameyi kaldirmaya gerek yok yurt disina çikarken yeni tahütname vermem gerekiyor mus yenisi verilirse ayni zamanda eskiside kalkmis oluyormus.aslinda dogru degil ama ne yapayim adamlar çalismak istemese

.onur
18 Kasım 2023, 04:53
Daha halla edevlette aracım gözükmüyor yani daha tahütname kaldıramadım dün başka bir gümrüğe gittim

Onlarda tahütnameyi kaldırmaya gerek yok dediler yani hala dahütname kalkmadan aracımı kullanmaya devam ediyorum
Başka bir Gümrüge’ün de bana demesi ben Türkiye giriş yaptigimda otomatikmen aracımı kullanabilirmişim.çıldıracagım
Kimse birşey bilmiyor

batum
18 Kasım 2023, 11:06
Daha halla edevlette aracım gözükmüyor yani daha tahütname kaldıramadım dün başka bir gümrüğe gittim

Onlarda tahütnameyi kaldırmaya gerek yok dediler yani hala dahütname kalkmadan aracımı kullanmaya devam ediyorum
Başka bir Gümrüge’ün de bana demesi ben Türkiye giriş yaptigimda otomatikmen aracımı kullanabilirmişim.çıldıracagım
Kimse birşey bilmiyor

Kapikuleyi ara yazmisdim
senin Muhattabin Kapikule Telefon 0090 028 42 152 150

onlarin dedigini yap,baskalari seni basindan atmak icin bol keseden sallarlar

.onur
19 Kasım 2023, 09:49
Kapikuleyi ara yazmisdim
senin Muhattabin Kapikule Telefon 0090 028 42 152 150

onlarin dedigini yap,baskalari seni basindan atmak icin bol keseden sallarlar

Yaklaşık iki haftadır beri o her gün arıyorum önce santral çıkıyor lütfen bekleyin diyor ondan sonra telefon kapanıyor yani telefona da kimse çıkmıyor

.onur
13 Aralık 2023, 19:10
6 hafta doldu dilekce yazdim iadeli tahütlü gönderdim ama malesef bir karinca boyu ilerleyemedim yani olmadi bu gün araci trde birakip geldim tabai yine yazili tahütname verdim

batum
13 Aralık 2023, 20:34
6 hafta doldu dilekce yazdim iadeli tahütlü gönderdim ama malesef bir karinca boyu ilerleyemedim yani olmadi bu gün araci trde birakip geldim tabai yine yazili tahütname verdim

birde burdaki numaralari dene
https://trakya.ticaret.gov.tr/iletisim