PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vekalet ücreti

Galaxy3764
13 Ekim 2023, 18:10
Arkadaşlar Almanyada konsoloslukdan yaptırılan vekaletin ücreti ne kadardır?
Neye göre hesaplanıyor bu ücret?
Yakın zamanda vekalet alan varmı ne kadar ödediniz?

fantoma
13 Ekim 2023, 18:39
Secimler yapilirken gitmistim,

38 euro ödedim,vekaletname icin...

Galaxy3764
13 Ekim 2023, 18:48
Secimler yapilirken gitmistim,

38 euro ödedim,vekaletname icin...Acaba vekaletin türüne göre değişiyor mu bu işlem ücretleri?

fantoma
13 Ekim 2023, 19:05
https://www.google.de/search?q=almanya%27da+konsoloslukta+vekalet+%C3%BC creti&sca_esv=573232648&sxsrf=AM9HkKlEN-FNSacKzk5jMsxsEAyht6l2Gw%3A1697216470438&source=hp&ei=1ncpZbjYF5yUxc8Pq9-gkA8&iflsig=AO6bgOgAAAAAZSmF5hlmC5GNTAoXHuJdQjvD_Uo8oKG W&oq=almanyada+konsolosluk&gs_lp=Egdnd3Mtd2l6IhVhbG1hbnlhZGEga29uc29sb3NsdWsq AggDMgUQABiABDIIEAAYywEYgAQyBxAAGIAEGAoyBxAAGIAEGA oyCBAAGMsBGIAEMgYQABgWGB4yBhAAGBYYHjIIEAAYFhgeGAoy CBAAGBYYHhgKMgYQABgWGB5I3coBUMg1WNysAXACeACQAQCYAa UDoAG8IqoBCjAuMTYuMy4yLjG4AQHIAQD4AQGoAgrCAgcQIxjq AhgnwgINEC4YxwEY0QMY6gIYJ8ICBxAjGIoFGCfCAgQQIxgnwg IHEAAYigUYQ8ICCxAuGIAEGMcBGNEDwgIFEC4YgATCAg0QLhiK BRjHARjRAxhDwgIHEC4YgAQYCsICChAAGMsBGIAEGArCAggQAB gWGB4YDw&sclient=gws-wiz

Galaxy3764
25 Ekim 2023, 14:44
Arkadaşlar konsoloslukdan vekalet yaptırmak isterken 80 yaşındaki kişiden acaba Doktor raporu istenilirmi?
Hiç son zamanda alan oldumu bu durumda.

webci
25 Ekim 2023, 15:28
Evet vekalet icin demek akil dengesi yerinde mi diye isteniyor olabilir,

Galaxy3764
25 Ekim 2023, 15:40
Acaba hangi doktordan alınacak.
Ev [emoji536] doktoru olurmu?

hOrOz
25 Ekim 2023, 16:23
Acaba hangi doktordan alınacak.
Ev [emoji536] doktoru olurmu?

Evet vekalet icin demek akil dengesi yerinde mi diye isteniyor olabilir,
https://psikiyatri.org.tr/2310/noter-islemleriyle-ilgili-fiil-ehliyeti-raporlari-konusunda-oneriler

65 yaşı üstündekilerden akli meleke raporu istiyorlar

Hastaneden olacak ama ne yazık ki böyle bir olanak Almanya da yok.

Ben anneme Almanya dan alamadım Türkiye de Aile Hekimin den 10 dakika da almıştım

Rapor sadece o gün için geçerliydi..

Almanya daki konsolosluk danışma merkezini ara +49 30 56 83 73 099 her konuda yardımcı oluyorlar

Bu konuyu Türkiye de komşumuz olan ve hemde Konsoloslukta ki Noter ilede konuştum.

Akli Meleke raporunun istemelerinin tek nedeni mal, mülk herhangi bir şeyin satışı veya devrin den sonra yaşanan olumsuz problemler.

Kardeşlerden birinin veya taraflardan birinin olayı mahkemeye taşıması ve noterin sorumlu hale düşmesi

antika
25 Ekim 2023, 19:42
aynen arkadaslar belirli yaslardan sonra DR raporu isteniyor gerekirse sahitde ayrica gitmeden sorun vekalete gelince icerigine göre fiyatlar degisiyor acikcasi her kelime icin ayri ayri hesaplaniyor

Galaxy3764
26 Ekim 2023, 19:39
https://psikiyatri.org.tr/2310/noter-islemleriyle-ilgili-fiil-ehliyeti-raporlari-konusunda-oneriler

65 yaşı üstündekilerden akli meleke raporu istiyorlar

Hastaneden olacak ama ne yazık ki böyle bir olanak Almanya da yok.

Ben anneme Almanya dan alamadım Türkiye de Aile Hekimin den 10 dakika da almıştım

Rapor sadece o gün için geçerliydi..

Almanya daki konsolosluk danışma merkezini ara +49 30 56 83 73 099 her konuda yardımcı oluyorlar

Bu konuyu Türkiye de komşumuz olan ve Konsoloslukta ki Noter ilede konuştum.

Akli Meleke raporunun istemelerinin tek nedeni mal, mülk herhangi bir şeyin satışı veya devrin den sonra yaşanan olumsuz problemler.

Kardeşlerden birinin veya taraflardan birinin olayı mahkemeye taşıması ve noterin sorumlu hale düşmesiBugün bu numarayı aradım. Memurun söylediği oradaki işlemi yapan kişinin gözlemlemesine bağlı aşırı anormalik gözlemlenirse istiyebilinir dedi. Normal şartlarda 65 yaşının üstünde istenilir dedi.
Türkiyede noterde direk 65 yaşının üstünde doktor raporu istiyorlar.

hOrOz
26 Ekim 2023, 20:05
Bugün bu numarayı aradım. Memurun söylediği oradaki işlemi yapan kişinin gözlemlemesine bağlı aşırı anormalik gözlemlenirse istiyebilinir dedi. Normal şartlarda 65 yaşının üstünde istenilir dedi.
Türkiyede noterde direk 65 yaşının üstünde doktor raporu istiyorlar.

evet ben geçen sene birebir yaşadım ..

E-Nabız dan Aile Hekiminde termin alıp gittik

zaten Aile Hekimi de fazla bir şey yapmıyor telefondaki kişinin dediği gibi gözlemliyor

soru yoruyor raporu veriyor rapor sadece o gün için geçerli.

Rahmetli Halam yatalaktı ambulansla ile götürdüler öyle rapor aldı

Galaxy3764
17 Aralık 2023, 13:10
Arkadaşlar ben Türkiyedeyken Almanyadaki Annem bana konsoloslukdaki Noterden vekalet verebilirmi?

Galaxy3764
17 Aralık 2023, 13:15
evet ben geçen sene birebir yaşadım ..

E-Nabız dan Aile Hekiminde termin alıp gittik

zaten Aile Hekimi de fazla bir şey yapmıyor telefondaki kişinin dediği gibi gözlemliyor

soru yoruyor raporu veriyor rapor sadece o gün için geçerli.

Rahmetli Halam yatalaktı ambulansla ile götürdüler öyle rapor aldıBu arada Almanyada konsoloslukdaki notere gitmişdik. Daha önce sorduğum Annem için doktor raporu istiyorlar. (65 yaş üstü için)
Birde vekaletdeki kişi başına 40€ dolayı para [emoji383] alıyorlar.

antika
17 Aralık 2023, 13:23
OT. kim vekalet verecelse okumus yazmisligi varmi ona dikkat edin yoksa sahit isterler beilginiz sonradan okumus yazmis ögrenme degil yasal belgelerle gerekirse sorarlar sonradan cikarsa iptalide oluyor vekaletin bilginiz ?

bauber41
17 Aralık 2023, 15:53
Türkiyede noterde yasadik bu vekalet sorununu, 65 yas üstü annem icin bikac soru sordu noterdeki calisan, annemin cevabindan tatmin olmayan calisan bizi hastaneye yöneltti, 1 günümüz kagit kürek ordan orya kosturla gecti, edevlet sifreniz kesinlikle yoksa alin, cok lazim bu durumda. doktorun yanina girdi, biz giremedik, bikac soru sordu, ekmek kac para, suanki aktuel yasantiyla ilgili sorular, yani hayattan dünyadan haberi varmi gibi sorular, gayet mantikli. aldik raporu hallettik noterlik isimizi, kisi basi 600tl vermistik sanirim, izai suur mu nedir, yer satisiyla ilgiyliydi, miras intikal etmisti, onu sattik, 6 kardes hep beraber. 4 kardes icin rapor istemedi mesela noter, annem ve teyzemden süphelendi ve mecbur kaldik. haklilar aslinda, daha sonra miras sahipleri notere dava aciyorlarmis, siz hasta kisiye neden satis yetkisi verdiniz diye satisi iptal ettiriyorlamis.

hOrOz
17 Aralık 2023, 18:36
Türkiyede noterde yasadik bu vekalet sorununu, 65 yas üstü annem icin bikac soru sordu noterdeki calisan, annemin cevabindan tatmin olmayan calisan bizi hastaneye yöneltti, 1 günümüz kagit kürek ordan orya kosturla gecti, edevlet sifreniz kesinlikle yoksa alin, cok lazim bu durumda. doktorun yanina girdi, biz giremedik, bikac soru sordu, ekmek kac para, suanki aktuel yasantiyla ilgili sorular, yani hayattan dünyadan haberi varmi gibi sorular, gayet mantikli. aldik raporu hallettik noterlik isimizi, kisi basi 600tl vermistik sanirim, izai suur mu nedir, yer satisiyla ilgiyliydi, miras intikal etmisti, onu sattik, 6 kardes hep beraber. 4 kardes icin rapor istemedi mesela noter, annem ve teyzemden süphelendi ve mecbur kaldik. haklilar aslinda, daha sonra miras sahipleri notere dava aciyorlarmis, siz hasta kisiye neden satis yetkisi verdiniz diye satisi iptal ettiriyorlamis.

İzale-i Şuyu veya ortaklığın giderilmesi davası, paylı veya elbirliği mülkiyetine konu taşınır veya taşınmaz malda ortaklar arasındaki paydaşlığa son.

Ne yazık ki böyle bir önlem almak zorunda kalıyorlar milletimiz ne kadar müslümaniz deselerde namuslu değilki.

Söz konusu mal,mülk para olunca şirazesi kayıyor

Akif´ in torunlarının düştüğü duruma bakın

hekimoglu
18 Aralık 2023, 01:16

Akli melekeleri yerindedir raporu olmadan islem yapmis olsaniz ilerde basinizin agrimasi ihtimali yüksekti, o yüzden 65 yas üstü o tür islem yapacak olanlar önceden randevu alip islem günü önce doktordan rapor almaya gitmeli.

Galaxy3764
26 Ocak 2024, 22:04
Arkadaşlar Türkiyede bu sene tapuda bazı işler yaptım Almanyada nerdeyse 120 € yakın vekalet yaptırdıydım. Miras işleri ve genel işleri yapabilmem için yaptırmıştım.
İşin saçmalığı o kadar para [emoji383] verip yaptırıyorsun tapu bu orginal vekaleti alıyor.
Ne o orginal olması lazımmış.

hekimoglu
27 Ocak 2024, 01:05
Arkadaşlar Türkiyede bu sene tapuda bazı işler yaptım Almanyada nerdeyse 120 € yakın vekalet yaptırdıydım. Miras işleri ve genel işleri yapabilmem için yaptırmıştım.
İşin saçmalığı o kadar para [emoji383] verip yaptırıyorsun tapu bu orginal vekaleti alıyor.
Ne o orginal olması lazımmış.

haksiz sayilmazsin, bende gecen yil memlekette noterden vekalet almistim sonra vekaleti istanbula giderken yanima alip orda birakmisim, memlekete dönünce lazim oldu istanbulda biraktigimida hatirlamayip mecbur ayni noterden kopyasini cikarttirdim asil vekalete verdigimin iki misli para aldilar benden, mantik arayamiyorsun bizde malesef :))

birde Türkiyedeki islemler icin mümkünse vekaletleri Türkiyede cikartabilirseniz iyi olur cünkü, konsolosluklardan alinan vekaletlerle islem yapilmak istendimi vekaletin alindigi konsolosluklari arayip vekaletin dogru olup olmadigini sorguluyorlar buda bazen uzun sürebiliyor.

Galaxy3764
27 Ocak 2024, 06:26
haksiz sayilmazsin, bende gecen yil memlekette noterden vekalet almistim sonra vekaleti istanbula giderken yanima alip orda birakmisim, memlekete dönünce lazim oldu istanbulda biraktigimida hatirlamayip mecbur ayni noterden kopyasini cikarttirdim asil vekalete verdigimin iki misli para aldilar benden, mantik arayamiyorsun bizde malesef :))

birde Türkiyedeki islemler icin mümkünse vekaletleri Türkiyede cikartabilirseniz iyi olur cünkü, konsolosluklardan alinan vekaletlerle islem yapilmak istendimi vekaletin alindigi konsolosluklari arayip vekaletin dogru olup olmadigini sorguluyorlar buda bazen uzun sürebiliyor.Zaten bir tane elimde bulunsun diye Türkiyedende yaptırdım aynısını basıp tastikliyorlar ama 4 sayfaya 2500 TL para alıyorlar aynı yeni yaparlar gibi.

hOrOz
27 Ocak 2024, 10:13

birde Türkiyedeki islemler icin mümkünse vekaletleri Türkiyede cikartabilirseniz iyi olur cünkü, konsolosluklardan alinan vekaletlerle islem yapilmak istendimi vekaletin alindigi konsolosluklari arayip vekaletin dogru olup olmadigini sorguluyorlar buda bazen uzun sürebiliyor.

Usta benim bildiğim vekalet verdinmi E-Devlet ( Uyap platformu) üzerinden ulaşılabiliniyor.

Galaxy3764
27 Ocak 2024, 10:34
Usta benim bildiğim vekalet verdinmi E-Devlet ( Uyap platformu) üzerinden ulaşılabiliniyor.Evet ulaşabiliniyor ama sadece veriş tarihi kime verildiği geçerliliği görüntülebiliniyor.
Esas vekalet içeriği görünmüyor.
Belki sadece noterler görebiliyor.
Uyapda öyle bir yer göremedim.
Sadece E devletde yukarıda yazdığım şekilde görünüyor.

hekimoglu
29 Ocak 2024, 23:43
Usta benim bildiğim vekalet verdinmi E-Devlet ( Uyap platformu) üzerinden ulaşılabiliniyor.

Horoz usta konuya hakim degilim, simdi sen yazdıktan sonra uyapa girip baktım vekaletlerle ilgili herhangi birseye rastlamadım, belki vekaleti veren degilde alan oldugumdandir bilemiyorum.