PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araba motor yagi hiç açilmadiysa eskirmi?

.onur
03 Ekim 2023, 19:25
Merhaba arkadaslar bende mercedes orjinal motor yagi var yaklasik 4—5 yildan beri kelede duruyordu simdi yine bir Mercedes aldim bu yagi kulanabilirmiyim orjinal bidonda hiç açilmamis sekilde duruyordu.

Acaba bu yaglarin tarihi varmi?

atsiz77
03 Ekim 2023, 20:19
Sanmıyorum kaliteden düşsün, bence problemsiz kullanabilirsin.

BuraK!
03 Ekim 2023, 21:04
usta ben olsam kullanmazdim onu, öl en önemli seylerden biri... internetden baktim hic acilmadiysa 3-5 sene durabilir diyor...

Cengiz Bond
03 Ekim 2023, 21:23
Merhaba arkadaslar bende mercedes orjinal motor yagi var yaklasik 4—5 yildan beri kelede duruyordu simdi yine bir Mercedes aldim bu yagi kulanabilirmiyim orjinal bidonda hiç açilmamis sekilde duruyordu.

Acaba bu yaglarin tarihi varmi?

bence kullanabilirsin, hic bir Problem olmaz.

BEnde MErcedesde Inspektion yaparken kendi yagimi getiriyorum.
tabii bazen hic acilmamis 1 litrelik bidanlar artabiliyor.

bir kere 2-3 sene önce aldigim bidanlari kellerde yeniden kecfetdim ve mercedesde Meistere sordum.

hic bir problem olmaz dedi. original bidon da, hic acilmamis, ayni temperaturda kaldiysa hele syntetik öl lere birsey olmaz dedi.

Deliahmet
17 Ekim 2023, 12:44
simdi yag üreticisi 3 ile 5 sene birsey olmaz diyor durdugu yere göre. bence Keller en uygun yer. bu durumda iki soru sorardim kendime.
1. ben almadan kac sene önce yag yapildi yani ben aldigimda iki senelikse ve bende dört bes sene durdusa sikinti olabilir.
2. degermi riske girmeye, ne gibi sorun yasayabilirim. 50 € tassaruf edecegim diye motoru yakmayalim ;-)

Bence bir Ustaya sor daha kaliteli cevap alirsin

webci
17 Ekim 2023, 13:40
Yag sayet acilmadiysa 5 seneye kadar kullanilabilir,,sayet acildiysa 6 ay icinde kullanilmali..
Bu yuzden saticilar 2 sene de bir yaglari rafdan kaldirmiyor..
Bu yag hangi senede uretildi diyerek boyle uzun hesaplara girmeye gerek yok..
Tavsiyem yagi kullan..
Cokda dusunmekden se satin al gitsin..kafa yormaya degmez..