PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Induktionskochfeld mi yoksa Cerankochfeld mi ?

aslankral
24 Kasım 2015, 03:11
Arkadaslar Bochumdaki HARDECK den yeni mutfak sipari$i verdik,
Mutfak 5 ay kadar sonra gelecek (biz öyle istedik)
Cerankochfeld aldik ama degistirme imkanimiz var, temsilci Türk arkada$ bize Induktion tavsiye etti evdeki tencere ve tavalarin Induktion tauglich olmasi gerektigini söyledi bir miknatiz verdi evde yaptigimiz denemelerde cogu induktion icin uygun degil, AMC ler bile
kizimin ceyizine yeni aldigi AMC oluyor yillar önce aldigimiz olmuyor.
Kararsiz kaldik hanim Induktion alalim evdeki Tencere tavayi memlekete giderken götürürüz diyor, tabiki masrafa girip yenilerini almam gerekecek.

Induktionkochfeld kullananlar varmi aranizda, tecrübeleriniz nelerdir, artilari ve eksilerini yazabilrimisiniz
Tavsiye edermisiniz ?

MiAy
24 Kasım 2015, 05:11
Ustam,
bende yaklasik 1 sene evvel mutfagi degistirdim.
Hanim Cerankochfeld istedi.
Birincisi cok masrafa girecegiz, bütün tencereleri yenilemek gerekiyor dedi.
Tabii bu benimde isime geldi , tamam dedim.
Birde yemek pisirirken atiyorum pilav yapacak zamanlamasini biliyorum dedi.
Induktionskochfeld belki iyidir ama her yemegin bir ayari var. Kisik ateste 5 dakika, bazilarinda 20 dakika gibi.
Tekrardan bunlari ögrenemem dedi ve bunlar zaten benim duymak istedigim seylerdi.

Saygilar

Mafyan
24 Kasım 2015, 11:13
Induktionskochfeld Ev icin oluyormu

ati1975
24 Kasım 2015, 11:43
Ben 1 sene önce mutfak aldim ilk cerankocfeld dedik daha sonra induktiona degistirdik vede cok memnunuz tabi tencereler hemen hemen hepsi degisti en güzel su kaynatmak icin induktion booster funktion var bizim waserkocher eskimisti zaten yenisine gerek duymadik birde insan zamanla alisiyor tabi herkez kendi hesabini yapmasi lazim.

berrhan
25 Kasım 2015, 00:40
Arkadaslar Induktion Adapterplatte alip diger tencereleride kullanabilirsiniz.

moonrise
25 Kasım 2015, 12:31
Arkadaslar ben cok arastirdim ve sonunda Induktion'a gecme karari verdim! (Bütün tencere ve tavalari degistirdik, kalanlari TR'ye götürüyoruz)

Bir kere her sey cok cabuk oluyor. Acaip bir enerji tasarrufu var, elektromanyetik dalgalarla sadece tencerenin alti(tabani) isiniyor.
Yani ceran feld'deki gibi bütün platte degil. Sicakligi cok ince ayarliyabiliyorsunuz, booster fonksiyonu ile hemen su kayniyor.
Pilav vs yapmayi hemen ögreniyorsunuz cünkü cok kolay ve cesitli sekilde ayarlanabiliyor.
Nasil gaz'la pisirilen yemekler cabuk ve güzel oluyorsa ayni sekilde induktion tencereler ve tavalarda yapilan yemekler de lezzetli oluyor.
Elektromanyetik dalgalar sadece manyetik (miknatisla kontrol edebilirsiniz artik her tencerenin, tavanin vb manyetik tabanlisi var) olan tencere tabanina etki ediyorlar. Yani ocak üstüne elinizi koysaniz veya su dökülse yakmiyor, ocak pislenmiyor!!!! Ocak cok cabuk temizleniyor cünkü dökülen yemekler artik yanmiyor! Su cabuk isindigi icin basta demlikte cay olmak üzere her sey
acaip hizli oluyor, timer (zaman ayari) oldugu icin ayarini ögrenince yemekleri birakip gidiyorsunuz. Otomatik sicak tutma fonksiyonu da var.

Bir seye dikkat edin ocaklarin altinda ventilatör var bunun yüksek devirlerde ve kücük boyutlarda gürültü yapma olasikligi var, actiginizda hemen ventilatör calismaya basliyor ve kapatana kadar ocagi alttan sogutuyor. Alirken buna dikkat edin, sonradan rahatsiz olmamak icin sorun:)

Kullanmayi ögrenmek cok kolay, bir alisan bir daha birakamaz, artik fiyatlari da epey düstü, almanizi tavsiye ederim!

RxCet
26 Kasım 2015, 21:45
Aile icinde Kalp hastasi yoksa induktion iyidir, varsa gecmis olsun.

MiAy
26 Kasım 2015, 23:19
RxCet Usta,
konuyu biraz açsan !!!
Kalp hastalığı ile ne alakası var.

aslankral
27 Kasım 2015, 01:28
Herzschrittmacher (kalp pili) olanlar icin sikintili olabilir

fatsali5252
27 Kasım 2015, 11:15
slm,
biz yaklasik 10 sene önce aldik Induktionlu ocagi. Biz de Induktion olmayan AMC'leri TR'ye götürdük, Induktion olanlar burada kaldi. Artik evdeki hersey Induktionlu. Faydalarini saymama gerek yok... ben kesinlikle tavsiye ederim. Hele de AMC'nin düdüklüleriyle mesela 5 dakikada sütlac yap :-)

RxCet
28 Kasım 2015, 16:40
RxCet Usta,
konuyu biraz açsan !!!
Kalp hastalığı ile ne alakası var.

Induksiyonlu firinlarin doktorlar tarafindan zararli oldugu tesbit edilmistir. Özellikle Kalp pili veya kapagi (mekanik/metal) olanlar icin. Firin calisirken yüksek seviyede manyetik alan olusturuyor, buda hastalar icin kabul edilemez durum.

moralist
28 Kasım 2015, 19:05
ceranfeld daha iyi