PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zulassungstelle vollmacht

BuraK!
23 Eylül 2023, 21:06
Selamlar,

yeni araba aldim annemin adina acacagim sigorta daha ucuz oluyor diye, fakat annem suan Türkiyede. Burdan vollmacht indirdim: https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/auto-kaufen-verkaufen/kfz-zulassung/vollmacht-kfz-zulassung/download/vollmacht-zulassung-fahrzeuges_yctn3k.pdf/ annemin adina imza atacagim tek sorunum reisepass da istiyorlarmis. Telefondan reisepassin fotografi göstersem kabul ederlermi? yoksa necbur reisepass kendisimi gerekli?

atsiz77
23 Eylül 2023, 21:59
Normalde kendisi bizzat orda bulunması gerekiyor imza için. Ama durumu bi izah et bakalım açıkça belki yardımcı olurlar

webci
23 Eylül 2023, 22:08
Selamlar,

yeni araba aldim annemin adina acacagim sigorta daha ucuz oluyor diye, fakat annem suan Türkiyede. Burdan vollmacht indirdim: https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/auto-kaufen-verkaufen/kfz-zulassung/vollmacht-kfz-zulassung/download/vollmacht-zulassung-fahrzeuges_yctn3k.pdf/ annemin adina imza atacagim tek sorunum reisepass da istiyorlarmis. Telefondan reisepassin fotografi göstersem kabul ederlermi? yoksa necbur reisepass kendisimi gerekli?

Usta o vollmachti pdf olarak scan yap ve e mail tr ye gonder .ayni sekilde sana geri gondersinler..
Pass sakat belki onuda pdf scan yaparlarsa olur..

BuraK!
23 Eylül 2023, 22:13
Normalde kendisi bizzat orda bulunması gerekiyor imza için. Ama durumu bi izah et bakalım açıkça belki yardımcı olurlar

internetden arastirdim simdi usta kopie oluyor diyor, ama dafür brauche ich noch meldebescheinigung. Peki meldebescheinung verirlermi? eigentümer benim, ben anmelden yapmistim ailemi...

https://www.hdi.de/ratgeber/mobilitaet/kfz/kfz-zulassung-vollmacht-andere-wichtige-unterlagen/

Kopie des gültigen Personalausweises oder Passes (dann mit Meldebescheinigung) des Fahrzeughalters

edit2: Die Vollmacht muss auch für Ehepartner oder bereits volljährige Kinder vorgelegt werden. Die Bevollmächtigte Person hat neben der Vollmacht und den Ausweispapieren des Vollmachtgebers (auch in Kopie) auch ein eigenes amtliches Lichtbilddokument vorzulegen.

oluyormus, vollmacht indirdim bunun icinde, kopie de gecerli... cok sükür

Usta o vollmachti pdf olarak scan yap ve e mail tr ye gonder .ayni sekilde sana geri gondersinler..
Pass sakat belki onuda pdf scan yaparlarsa olur..

vollmacht kendim dolduracam usta, imzayi ben atarim annemin adina sonucta annemin izni olmadan birsey yapmiyorum :) annemi ugrastirmak istemiyorum fax pdf filan anlamiyor kadin yasli zaten

webci
24 Eylül 2023, 00:09
Meldebescheinigung zaten evde kimler varsa oraya kayitli olacak sekilde sana onceden verildi..
Onu kullanabilirsin..
Meldebescheinigung zirtpit alinmaz..

Cengiz Bond
24 Eylül 2023, 00:29
Meldebescheinigung zaten evde kimler varsa oraya kayitli olacak sekilde sana onceden verildi..
Onu kullanabilirsin..
Meldebescheinigung zirtpit alinmaz..

alinmasi gerekiyor, hep aktuell isteniyor, bir iki senelik MB bir ise yaramaz.