PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Havaalanında Türk pasaportuyla otomatik kapıdan çıkış

Rookie
21 Eylül 2023, 16:37
Merhaba* arkadaslar
Uçakla Türkiyeye gitmek için Frankfurt havalimanına gittim, polis kontrolu kalabalıktı genç bir türk kalabalığı yönetiyordu, bana dedi almanyadamı oturuyprsun evet dedim alman kimliği olanların çıktığı otomatik kapıya yönlendirdi, bende oturum kartını çıkardım dediki oturum kartıyla değil pasaportunla işlem yapacaksın, dediği gibi yaptım kapı açıldı almanyadan çıkış yaptım, çok şaşırdım yıllarca polis kuyruğunda boşuna beklemişiz.

fuk_18
21 Eylül 2023, 17:13
normalde sadece almanya isvicre vatandaslari icin biliyorum yada eu icin türk pasaportu ile ilk defa duydum almanyada

hOrOz
21 Eylül 2023, 17:46
Geçende bir arkadaş daha yazmıştı . Ben hatta en son çıkan pasaport mu diye sormuştum

geçen sene aldığı pasaportla geçmiş

Her havaalanında mümkün mü bilmiyorum

murat39
21 Eylül 2023, 18:00
Biz de bu sene 8/ 2023 ayni Münih Havaalaninda

Cocuklar Cifte Vatandas esimle ben Türk vatandasiyiz.Bir Türk calisan duruyordu Almanlarin EU ülkelerin gectigi yerde yeni tip Cipli Türk pasaportunuz varsa buradan gecebilirsiniz dedi. Bizde Pasaportu okuttuk gectik. Pasaportu 2022 de almistim.

Cengiz Bond
22 Eylül 2023, 10:19
Geçende bir arkadaş daha yazmıştı . Ben hatta en son çıkan pasaport mu diye sormuştum

geçen sene aldığı pasaportla geçmiş

Her havaalanında mümkün mü bilmiyorum

Düsseldorfda da oluyor.

Sami-42
23 Eylül 2023, 06:26
Slm bende geçen hafta Frankfurt gittim izzine çok kalabalıktı bir deneyim dedim ayne arkadaş dediğini kabı açıldı İstanbul havalimaninda denedim ordada açıldı kapı ��

Cengiz Bond
23 Eylül 2023, 10:42
Slm bende geçen hafta Frankfurt gittim izzine çok kalabalıktı bir deneyim dedim ayne arkadaş dediğini kabı açıldı İstanbul havalimaninda denedim ordada açıldı kapı ��

Istanbul ve Sabiha Gökcen de bende denedim, ikisinde de olmadi.
Görevli, yurtdisinda veriliren passaportlarda olmuyor dedi, ben yine denedim, olmadi.

Passaportu iki sene önce aldim, esimin ki daha yepyeni idi.

hOrOz
02 Ekim 2023, 19:16
Düsseldorf Havaalanında çıkış problemsiz çalıştı.

Böyle iyi oldu uzun kuyruklarda beklemek tarih oldu.

Sadece dikkat edilecek nokta pasaport okuma yaparken kameraya bakın. Eğer pasaport okutma ile uğraşırken kamera yüz okuması hata veriyor

bauber41
02 Ekim 2023, 19:54
pasaportun chipli olup olmadigini anlamak mümkün degilmi ? bende 2022 de stuttgarttan aldim pasaprotu, deneyim bakalim olcakmi bidaki sefere merak ettim?

Egal77
02 Ekim 2023, 21:33
evet bendede olmadı sabiha havaalanında polis noktasına yönlendirdi malesef Tr de Nüfus müdürlüğüne sordum kimlikleri türkiyede çıkartmak gerekliymiş parmak izi alındığı için geçen yıl essen konsoloslukta yenilemiştim kimlikleri
Saygılar Egal77

yüksel43
02 Ekim 2023, 22:57
Ben Düsseldorf'tan giriş yaptım 9'cu ayın 17'de önce pasaportu okutuyorsun makinada cam kapı açılıyor içerde tekrar yüz kontrolü yapılıyor 2 defa işlem yapmış oluyoruz işlem başarılı olunca kapı açılıyor benim pasaport 9.5 senelik, ilk defa olunca insan acemilik yaşıyor illaki

hOrOz
03 Ekim 2023, 20:07
pasaportun chipli olup olmadigini anlamak mümkün degilmi ? bende 2022 de stuttgarttan aldim pasaprotu, deneyim bakalim olcakmi bidaki sefere merak ettim?

Chip le alakası yok makina ile okunabilen sayılı code olan sayfayı scannen yaptırıyorsun

https://i.ibb.co/3YN4d8j/xxx.png

Deliahmet
17 Ekim 2023, 12:37
Horoz bu senmisin? yoksa biryerde buldun onumu paylasiyorsun?

hOrOz
17 Ekim 2023, 13:39
Horoz bu senmisin? yoksa biryerde buldun onumu paylasiyorsun?

Akıl var mantık var ben niye kimlik bilgilerimi paylaşayayım ki?

Deliahmet
17 Ekim 2023, 13:56
zaten sok oldum yapmaz dedim

ayaz
18 Ekim 2023, 00:07
Akıl var mantık var ben niye kimlik bilgilerimi paylaşayayım ki?
Yok yok resimdeki [emoji817] @hOrOz usta.

arapkarizma
18 Ekim 2023, 08:56
Hemserim byle tipsiz degil zaten hafif göbek var o kadar

Galaxy3764
25 Ekim 2023, 19:58
Böyle işlem sadece Almanya [emoji629] çıkışdamı oluyor?
Yoksa Almanyaya girişdede oluyormu?
Mesela Köln havaalanında yapan varmı?

Cengiz Bond
25 Ekim 2023, 23:31
girisdede oluyor.