PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ciddi bir rahatsızlık geçiriyorum

hOrOz
31 Ağustos 2023, 13:26
Evet arkadaşlar yaş ilerledikçe bazı sağlık problemleri yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Ben uzun süreden beri denge problemi yaşıyordum. Dengem bozuldumu kendimi kontrol edemiyordum.

Merdivene filan çıktığımda düşüyordum ..

Geçende bisiklete bindim iki pedal çeviremeden düştüm .. Halbuki geçen senelerce günde 50km filan sürüyordum

Ben bu düşmeleri hep tansiyona bağlıyordum.

Önce kulaklarda bir problem olduğunu düşündüm kulak doktoruna gittim.

Test yaptılar kulaklarda %10 iştme kaybı olduğunu ama dengesizliğin kulaklardan gelmediğini söyledi

Hanımda bahçede uğrasıyorken fark etmiş. Benim sendelediğimi, dengemi tutamadığımı görmüş

Neyse ev doktoruna gittim problemimi anlattım.

beni hemen Neurologie ye yönlendirdi.. Ev doktoru durumu anlamış überweisung üzerine MS şüphesi yazmış (Verdacht auf MS)

Neurologie doktoru bazı küçük testler yaptı.

Problemi gördü beni hemen hastaneye MRT için hastaneye yönlerdi.

Bu arada ayakların sinir elektrik akımları filan ölçüldü

Yapılan 3 MRT çekiminden sonra MRT doktoru boyun kısmında bazı anormallikler buldu.

Bunu raporuna yazdı.

Bu sefer de Neurologie beni daha detaylı muayene için Üniversite araştırma hastanesi Aachen a (UKA AACHEN) yönlerdi ..

Orada belimden beyin ve omurilik sıvısı aldılar (Lumbalpunktion)..

Hiç acımıyor ama sonrası müthiş bir baş ağrısı yapıyor.Yapılan ilk mikroskopik analiz sonucu sıvıda bakteri varlığı teşhisi konuldu.

Ama daha detaylı araştırmak istediler .. 1 ay sonrasına konuşmak için termin verdiler.

1 ay sonrası gittiğimizde Multiple Sklerose (MS) teşhisi kondu ..

Doktor epey konu hakkında açıklama yaptı.

Bir serum varmış her 6 ayda uygulanıyormuş Ocrelizumab (Ocrevus®) .

Serumun bir seansı 6300€ her 6 ayda bir vuruluyormuş.

sadece iğne semptomları hafifletiyor fakat hastalığı geçirmiyor.( Bu hastaklık geçmiyor)

Sanatçı Serdar Ortaç, eski Stuttgart lı futbolculardan İlyas Tüfekçi muzdarip ..Tüfekçi nin durumu epeyce ağır

Fakat bu iğne vücudun bütün bağışıklık sistemini zayıfalatıyor.

Bu yüzden benden çocukken hangi aşıları olduğum soruldu .

60 lı senelerde Türkiye de aşı karnesi yoktu ki . Bugün internet ortamında E-Sağlık sisteminde herşey kayıtlı.

Ev doktoru kan testi yaptı bütün aşılar test edildi ..Çoğu aşılar yapılmış iki tanesi zayıf çıktı. Ev doktoru onlarıda yeniden yaptı.

Bu arada 4 kere daha MRT çekimi yapıldı..

Bu arada hastanede olduğumu Facebook ta paylaştım . Bir arkadaş aradı.. Ben bu rahatsizzlığın sebebini biliyorum dedi..

Kısa bir konuşmadan sonra onunda aynı problemden rahatsız olduğunu aynı teşhisin konduğunu söyledi

Şimdi 22.09 da UKA Aachen da terminim var serumu vuracaklar (serum gibi damardan veriliyormuş)

Zaten ilk ev doktorundan başvurudan itibaren beri hastalığı biliyorlardı (ev doktorun Überweisung üzerine Verdacht auf MS yazmıştı sadece kesin emin olmak istiyorlardı

Bilindiği gibi MS merkezi sinir sisteminin iltihaplanması, sinirlerin koruyucu tabakasının tahrip olması ..

Bir çok rahatsızlığa sebep olabiliyor (çift görme bozukluğu, Kas felci (bacaklarımda gerilme oluyor yürüken ayağınızı sürüyorsunuz),

bazı hislerin kaybı ( bende tat alma kaybı önceleri Corona dan doayı sanıyordum ), idrar tutmada zorluk, devamlı yorgunluk

Bu kadarına da Şükür daha da kötü de olabilir, tekerlikli sandalyeye düşebilirdim.

Bakalım serum tedavisi ne getirecek.

Allah tan Ümit kesilmez

smeilet
31 Ağustos 2023, 13:33
Allah acil şifa versin.

Cengiz Bond
31 Ağustos 2023, 13:36
gecmis olsun usta, acil sifalar dilerim.

esmerkral
31 Ağustos 2023, 14:23
horoz usta cok gecmis olsun sifalar dilerim

sadece
31 Ağustos 2023, 14:24
geçmiş olsun, şifa diliyorum.

moralinizi bozmayın, tıp ve sağlık sektörü çok yol aldı ve almaya devam ediyor, MS vb hastalıklar onlarca sene boyunca biliniyor ve tedavi yöntemleri gelişti ve geliştirilmeye devam ediliyor, dediğiniz doğru, tam geçiremiyorlar henüz ama etkisini yavaşlatabiliyorlar.

Almanya'daki tedavi ve sağlık sistemi'nin yanında, Türkiye'deki üniversite hastanelerin'deki doktorlar ile de fikir alışverişinde bulunun, İstanbul Yeditepe'de mesela.

webci
31 Ağustos 2023, 14:41
Gecmis olsun..
Isin cok zor..
Simdi tedavilerle ugras..
Hayat boyle..
40 ina kadar para biriktir daha sonra hastaliklarla ugras..
Insan dogarkende
Yasarkende
Ve
Olürkende sikinti icinde yaratilmistir..
Ayetle sabittir.

deniz2000
31 Ağustos 2023, 15:30
Gecmis olsun Horoz usta Allah sifa versin

denge bozuklugu yanlis gözlükten,de ileri geliyormus gözlük kullaniyormusun ?
göz doktorunada danis derim

hOrOz
31 Ağustos 2023, 15:41
Gecmis olsun Horoz usta Allah sifa versin

denge bozuklugu yanlis gözlükten,de ileri geliyormus gözlük kullaniyormusun ?
göz doktorunada danis derim

Usta bunun göz veya gözlükle alakası yok

Raporlarla resmen MS hastalığı tanısı kondu ( O kadar MRT (https://tr.wikipedia.org/wiki/Manyetik_rezonans_g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCleme) çekildi , Beyin-omurilik (https://tr.wikipedia.org/wiki/Beyin-omurilik_s%C4%B1v%C4%B1s%C4%B1) sıvısı tahlili yapıldı)

deniz2000
31 Ağustos 2023, 15:44
Usta bunun göz veya gözlükle alakası yok

Raporlarla resmen MS hastalığı tanısı kondu ( O kadar MRT çekildi , Beyin-omurilik sıvısı tahlili yapıldı)

tekrardan gecmis olsun ustam insallah sifani bulursun Allah büyüktür

cassano
31 Ağustos 2023, 15:54
Gecmis olsun Horoz usta, allah sifa versin. Insallah daha iyi olursun.

senali
31 Ağustos 2023, 16:04
Gecmis OLsun. Acil Sifalar diliyorum. Her bünye farklidir hastaliklara karsi. Umarim büyük sikinti cekmeden atlatirsin

Ergene
31 Ağustos 2023, 16:07
Allahtan ümit kesilmez

Acil şifalar dilerim

Geçmiş olsun

mustafa200222
31 Ağustos 2023, 16:15
Geçmiş olsun horoz ustam Allah yardimcin olsun. Maddi olarak .ihtiyacın varsa burda arkadaslar arasinda para topliyalim. Cekinme

Gesendet von meinem SM-N986B mit Tapatalk

xedox
31 Ağustos 2023, 16:57
Allah iyilik versin horoz usta.

Samsunlu55
31 Ağustos 2023, 17:11
Slm horoz ustam allah acil sifalar versin büyük gecmis olsun slmlar

hOrOz
31 Ağustos 2023, 17:15
Geçmiş olsun horoz ustam Allah yardimcin olsun. Maddi olarak .ihtiyacın varsa burda arkadaslar arasinda para topliyalim. Cekinme

Gesendet von meinem SM-N986B mit Tapatalk

Sağol Usta yapacak bir şey yok.

Para toplamaya gerek yok masrafları zaten AOK karşılıyor. Serum dahil

ayaz
31 Ağustos 2023, 17:56
Horoz usta rahatsızlığını okudum,samimi söylüyorum üzüldüm,şu beceriksizlerde lafını sözünü bilen,boş konuşmayan doğruya doğru yanlışa yanlış diyen nadide insanlardan birisin.

Allah büyük herşey bizler için,rabbimden acil şifalar diliyorum.

Gesendet von meinem SM-G980F mit Tapatalk

steve
31 Ağustos 2023, 18:52
Gelmis gecmis olsun kardesim ...
Allah acil sifalar versin ...

müdür51
31 Ağustos 2023, 20:16
Cok Gecmis olsun, acil sifalar dilerim.

huhatit
31 Ağustos 2023, 20:42
Geçmiş olsun Allah acıl şifalar versin

Gesendet von meinem M2102J20SG mit Tapatalk

Profesör
31 Ağustos 2023, 20:42
Allah şifa versin,çok geçmiş olsun

Ankarali erko
31 Ağustos 2023, 21:51
Horoz Kardesim cok gecmis olsun allah beterinden saklasin bildigim kadarinla irsi bir hastaliktir tedavi devamliliginla ilerlemesi engellenebiliyor ilaclari mevcut
cok üzülme üzüntü en büyük düsman.

hekimoglu
31 Ağustos 2023, 21:54
Horoz usta cok gecmis olsun, enseyi karartma sen güclü karaktere sahipsin, tedavi ise yarar insallah.

boni
31 Ağustos 2023, 21:58
Vay be ne Dünya, Her insanın derdi ayrı. Usta Vucut hastada ama kafanı sağlam tut. iste bu her insan için dünya hali böyle. Yaşaya bilmek için tedavi sart. Gecmis olsun.

Egenin Efesi
31 Ağustos 2023, 22:28
Gecmis olsun Horoz Ustam , Allah acil sifalar versin .

Burakoe
31 Ağustos 2023, 22:28
Allah sifaa versin, cok gecmis olsun.

satturko
31 Ağustos 2023, 23:10
Horoz ustam cok gecmis olsun,Rabbim acil sifalar versin.

Birbey 3.0
31 Ağustos 2023, 23:37
Geçmiş olsun. Allah sifa versin abi.

civrilli
31 Ağustos 2023, 23:39
Geçmiş olsun Allah acıl şifalar versin

husoman
01 Eylül 2023, 18:31
Allah şifanı versin,Geçmiş olsun.

samsunlu
01 Eylül 2023, 19:00
Gecmis olsun Abi, Allah sifani versin!.

hOrOz
01 Eylül 2023, 19:01
Horoz Kardesim cok gecmis olsun allah beterinden saklasin bildigim kadarinla irsi bir hastaliktir tedavi devamliliginla ilerlemesi engellenebiliyor ilaclari mevcut
cok üzülme üzüntü en büyük düsman.

Kalıtımla bir ilgisi yok. Bir çok yerde çocuklukta geçirilen bir hastalık olabilir yazıyor. Tam sebebin ne olduğunu bilinmiyor, bilseler çare bulacaklar.

Birbey 3.0
01 Eylül 2023, 20:08
Tek iyi tarafi varsa spor ve ilac ile yavaslatabiliniyor hatda ilerleyisi durdurabiliniyor.

Bayan is arkadasimda var. Kendi kendine tedavi edebilimek icin Heilpraktiker okudu ve Heilpraktiker oldu.

Halen ugrasiyor.

guney1
01 Eylül 2023, 20:18
allahim sifani verir insallah,gecmis olsun hocam

enes67
01 Eylül 2023, 20:31
Rabbim Sifa ihsan eylesin

webci
01 Eylül 2023, 20:34
Arkadaslar bu isin spor ve ilacla yavadlatilmasi diye birsey yok..bu hastalik daha cozulmemis..cok yonlu tedavi isteyen ve 15 sene gibi tedavilere ihtiyac duyan bilinmeyen ,cok az bilinen bir hastalik..
Bu hastalik genelde polenlere yani kutuplara dogru yayilan bir hadtalik olarak son yillarda analize edilmis..
Hastaligin suanda 3 sekli biliniyor,,
Primier
Sekunder
Ve
Itici(schub)
Ikinci ve ucuncu neredeyse cronik derecede ve devamli senelere gore yukselisi artiyor .
Almanyada 100 bin kisinin bu hadtaliga yakalandigi soyleniyor..
Sebepleri degisik ama en fazla uzerinde durulan genetik varsayim..
Ustaninda anlattigi gibi bagisiklik sisteminin cokmesi ve alyuvarlardaki hucrelerin delinerek sinir sistemlerini(nerfenzentrum)
Yavas yavas yok etmesi ve hucrelerin artik kendini yenileyememesi..
Hadtaligin sebeplerini arastirirken yan etkilerinden dolayi beyinin tomografisinin cekilmesi ve beyinde hangi alanlarin hangi zelleleri zerstoren yaptiginin arastirilmesi(duyma,gorme,isitme orientierung)
Birbey ustanin anlattigi terapiler,pisikolojik tedavi sadece schubkraft i mindern yapabilmek icin ama en iyi tedavinin ve en basarili olanin zellen transplation oldugu soyleniyor .yalniz cok riskli ve bu bile tam olarak acikliga kavusmamis..
Yani kök hucre tedavisi ilaca gerek duymuyor .omirilik hadtaligi..
Yani artik sinirlenmek olmamali..
Herseyi kafaya takmamali..
Yumusak yastik gibi olunmali belkide pahali ilaclar yaninda sakinlestiricilerde alinmali..
Dost aci soyler ama gercek suki;
Artik haberciler iyice yaklasti ve posta kutusuna devamli bakilmali..

feza
01 Eylül 2023, 22:29
Geçmiş olsun Allah acil şifa versin

hOrOz
01 Eylül 2023, 23:49
Arkadaslar bu isin spor ve ilacla yavadlatilmasi diye birsey yok..bu hastalik daha cozulmemis..cok yonlu tedavi isteyen ve 15 sene gibi tedavilere ihtiyac duyan bilinmeyen ,cok az bilinen bir hastalik..
Bu hastalik genelde polenlere yani kutuplara dogru yayilan bir hadtalik olarak son yillarda analize edilmis..
Hastaligin suanda 3 sekli biliniyor,,
Primier
Sekunder
Ve
Itici(schub)
Ikinci ve ucuncu neredeyse cronik derecede ve devamli senelere gore yukselisi artiyor .
Almanyada 100 bin kisinin bu hadtaliga yakalandigi soyleniyor..
Sebepleri degisik ama en fazla uzerinde durulan genetik varsayim..
Ustaninda anlattigi gibi bagisiklik sisteminin cokmesi ve alyuvarlardaki hucrelerin delinerek sinir sistemlerini(nerfenzentrum)
Yavas yavas yok etmesi ve hucrelerin artik kendini yenileyememesi..
Hadtaligin sebeplerini arastirirken yan etkilerinden dolayi beyinin tomografisinin cekilmesi ve beyinde hangi alanlarin hangi zelleleri zerstoren yaptiginin arastirilmesi(duyma,gorme,isitme orientierung)
Birbey ustanin anlattigi terapiler,pisikolojik tedavi sadece schubkraft i mindern yapabilmek icin ama en iyi tedavinin ve en basarili olanin zellen transplation oldugu soyleniyor .yalniz cok riskli ve bu bile tam olarak acikliga kavusmamis..
Yani kök hucre tedavisi ilaca gerek duymuyor .omirilik hadtaligi..
Yani artik sinirlenmek olmamali..
Herseyi kafaya takmamali..
Yumusak yastik gibi olunmali belkide pahali ilaclar yaninda sakinlestiricilerde alinmali..
Dost aci soyler ama gercek suki;
Artik haberciler iyice yaklasti ve posta kutusuna devamli bakilmali..

aynen @webci Usta .. sebebi bilinmiyor .

tek bilinen sinirlerin koruyucu tabakasının tahribata uğraması..

Tesadüfen bir arkadaşla konuşurken sendeki denge bozukluğunun sebebini biliyorum dedi..

Neymiş diye sorunca MS dedi.. Oda uzun zamandan beri aynı hastalıkla uğrasıyormuş

Klostrofobi (Dar alan korkusu olduğu için) MRT çektirmemiş (bende 7 kere çektiler) ama serumu almış ...

Sporla geçecek bir şey değil hatırlayanı vardır

eski Stutgart lı futbolcu İlyas Tüfekçi de bu hastalık var ama onunki çok ağır bir şekilde sanırım şimdi yatalak..

Neurologie doktoru Krankengymnastik yazdı .. Oradaki kadın kaslara fazla yüklenme dedi ..

Bu arada doktorların büyük çabası var hele ev doktorum işini gücünü bıraktı benimle ilgilendi

Hatta Neurolgie doktoru ev doktorunuzu çabalarından dolayı tebrik ederim dedi

Murat01
02 Eylül 2023, 00:16
Cok gecmis olsun Horoz usta.
Rabbim tez zamanda sifa verir insallah.

Kral67
02 Eylül 2023, 00:54
Gecmis olsun güzel kalpli horoz ustam dualarim seninle Allah acil sifalar versin .

bambumbam
02 Eylül 2023, 01:25
Hocam allah acil şifalar versin

nasip06
02 Eylül 2023, 11:00
Gecmis olsun kardesim Allah yardimcin olsun acil sifalar diliyorum.

murat39
02 Eylül 2023, 11:50
Gecmis olsun Horoz ustam, Insallah sagligina kavusursun.

Piyerloti
02 Eylül 2023, 12:04

Sdt
02 Eylül 2023, 12:17
cok gecmis olsun usta,
er ya da gec zaman kazaniyor,
Acil sifalar diliyorum

meyas
02 Eylül 2023, 12:40
gecmis olsun Allah sifalar versin en kisa zamanda sagligina kavusursun insallah

tirisan
02 Eylül 2023, 16:56
Evet arkadaşlar yaş ilerledikçe bazı sağlık problemleri yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Ben uzun süreden beri denge problemi yaşıyordum. Dengem bozuldumu kendimi kontrol edemiyordum.

Merdivene filan çıktığımda düşüyordum ..

Geçende bisiklete bindim iki pedal çeviremeden düştüm .. Halbuki geçen senelerce günde 50km filan sürüyordum

Ben bu düşmeleri hep tansiyona bağlıyordum.

Önce kulaklarda bir problem olduğunu düşündüm kulak doktoruna gittim.

Test yaptılar kulaklarda %10 iştme kaybı olduğunu ama dengesizliğin kulaklardan gelmediğini söyledi

Hanımda bahçede uğrasıyorken fark etmiş. Benim sendelediğimi, dengemi tutamadığımı

Neyse ev doktoruna gittim problemimi anlattım.

beni hemen Neurologie ye yönlendirdi..

Neurologie doktoru bazı küçük testler yaptı.

Problemi gördü beni hemen hastaneye MRT için hastaneye yönlerdi.

Bu arada ayakların sinir elektrik akımları filan ölçüldü

Yapılan 3 MRT çekiminden sonra MRT doktoru boyun kısmında bazı anormallikler buldu.

Bunu raporuna yazdı.

Bu sefer de Neurologie beni daha detaylı muayene için Üniversite araştırma hastanesi Aachen a (UKA AACHEN) yönlerdi ..

Orada belimden beyin ve omurilik sıvısı aldılar (Lumbalpunktion)..

Hiç acımıyor ama sonrası müthiş bir baş ağrısı yapıyor.Yapılan ilk mikroskopik analiz sonucu sıvıda bakteri varlığı teşhisi konuldu.

Ama daha detaylı araştırmak istediler .. 1 ay sonrasına konuşmak için termin verdiler.

1 ay sonrası gittiğimizde Multiple Sklerose (MS) teşhisi kondu ..

Doktor epey konu hakkında açıklama yaptı.

Bir serum varmış her 6 ayda uygulanıyormuş Ocrelizumab (Ocrevus®) .

Serumun bir seansı 6300€ her 6 ayda bir vuruluyormuş.

sadece iğne semptomları hafifletiyor fakat hastalığı geçirmiyor.( Bu hastaklık geçmiyor)

Sanatçı Serdar Ortaç, eski Stuttgart lı futbolculardan İlyas Tüfekçi muzdarip ..Tüfekçi nin durumu epeyce ağır

Fakat bu iğne vücudun bütün bağışıklık sistemini zayıfalatıyor.

Bu yüzden benden çocukken hangi aşıları olduğum soruldu .

60 lı senelerde Türkiye de aşı karnesi yoktu ki . Bugün internet ortamında E-Sağlık sisteminde herşey kayıtlı.

Ev doktoru kan testi yaptı bütün aşılar test edildi ..Çoğu aşılar yapılmış iki tanesi zayıf çıktı. Ev doktoru onlarıda yeniden yaptı.

Bu arada 4 kere daha MRT çekimi yapıldı..

Bu arada hastanede olduğumu Facebook ta paylaştım . Bir arkadaş aradı.. Ben bu rahatsizzlığın sebebini biliyorum dedi..

Kısa bir konuşmadan sonra onunda aynı problemden rahatsız olduğunu aynı teşhisin konduğunu söyledi

Şimdi 22.09 da UKA Aachen da terminim var serumu vuracaklar (serum gibi damardan veriliyormuş)

Zaten ilk ev doktorundan başvurudan itibaren beri hastalığı biliyorlardı (ev doktorun Überweisung üzerine Verdacht auf MS yazmıştı sadece kesin emin olmak istiyorlardı

Bilindiği gibi MS merkezi sinir sisteminin iltihaplanması, sinirlerin koruyucu tabakasının tahrip olması ..

Bir çok rahatsızlığa sebep olabiliyor (görme bozukluğu, Kas felci (bacaklarımda gerilme oluyor yürüken ayağınızı sürüyorsunuz),

bazı hislerin kaybı ( bende tat alma kaybı önceleri Corona dan doayı sanıyordum ), idrar tutmada zorluk, devamlı yorgunluk

Bu kadarına da Şükür daha da kötü de olabilir, tekerlikli sandalyeye düşebilirdim.

Bakalım serum tedavisi ne getirecek.

Allah tan Ümit kesilmez

Rabbim acil şifalar versin. İnşaALLAH tez zamanda iyileşirsin.

mxm
02 Eylül 2023, 18:45
Gecmis olsun arkadasim, cok üzüldüm, böyle isler her nedense hep sevilen insanlarin basina geliyor.
Umarim hafif olanina denk gelmissindir, biraz okudum bir cok insan 20 sene kadar gayet normal yasamaya devam etmis. Her insanda ayni sekilde yürümüyormus.
Bu sayfada oldukca genis aciklamalar var, okumadiysan tavsiye ederim, en güvendigim bilim insanlari Isvicre´den cikiyor.
https://www.usz.ch/krankheit/multiple-sklerose/

moralist
02 Eylül 2023, 20:24
Çok çok geçmiş olsun acil şifalar

akbaba
02 Eylül 2023, 20:41
çok gecmiş olsun hOrOz ustam, seninle aynı yaştayız sanıyorum, ben 1966 doğumluyum, sende benim gibi eski beceriksizlerdensin, burda çok paylaşımın oldu, inan okuyunca çok üzüldüm.
Allah bize neyi nasip ederse başımızın üstünde yeri var, sakın moralini bozma, derdi veren Allah,çaresini de verir inşallah...

karam82
02 Eylül 2023, 21:29
Gelmis gecmis olsun Ustam
Allah acil sifalar versin, tez zamanda sagligina kavusman dilegiyle.

Rammstein
02 Eylül 2023, 21:30
Cok gecmis olsun usta. Konuyu gorunce moralim bozuldu. Tip ilerledi bayaa. Caresi olmasa bile tedaviler sayesinde kaliteli bir hayat surebilirsin. Insallah hersey senin icin iyi ve guzel olur. Tekrar gecmis olsun.

Prens-66
03 Eylül 2023, 00:37
ALLAH acil şifalar versin ustam.

Anladığım kadarıyla Vücut kendi üretiyor bu bakterileri.

Kulak'da Kristallerin oynamasından ve kopmasından kaynaklanan denge bozukluğunu biliyordum, birşey daha öğrenmiş oldum.

Umarım çaresi bulunur.

Selcuk8
03 Eylül 2023, 00:54
Allah acil şifalar versin ağabey. Geçmiş olsun

fuat tas
03 Eylül 2023, 07:12
gecmis olsun allah sifa versin

atsiz77
03 Eylül 2023, 10:59
ALLAH (cc) Şafi şifası versin sana hOrOz ustam.

Rabbim en kısa zamanda sağlığına kavuşmayı nasip etsiniz.

eğer yapabileceğimiz bi şey varsa, her zaman buradayız İnşâAllah

DJ TENAY
03 Eylül 2023, 11:32
Gecmis olsun hOrOz Usta, Caresi bulunur insallah ustam.

hOrOz
03 Eylül 2023, 12:41
Gecmis olsun hOrOz Usta, Caresi bulunur insallah ustam.

Usta sanada geçmiş olsun . İnşaalah bu dertten kurtulursun

Boardda bir arkadışımız "Guerel" vardı .Benimde hemşerim olur..

Kendiside bir çok chemo terapi gördü bu illetten kurtuldu

Tekrardan sağlıcakla

Komando
03 Eylül 2023, 12:41
gecmis olsun .
allah yardimcin olsun !

fun2010
03 Eylül 2023, 12:48
horoz Ustam ,

yazini yeni okudum , cok üzüldüm ALLAH acil sifalar versin , seninde yazdigin gibi ALLAH tan Ümit kesilmez . en kisa zamanda eski sagligina kavusursun INSALLAH.
Ayrica bu SIKINTINI burada bizimle paylastigin icin sana cok tesekkür ederim. gecmis olsun.
fun2010

serdal222
03 Eylül 2023, 12:55
Geçmiş olsun Ustam

allah sifa versin

Mafyan
03 Eylül 2023, 21:08
ecmis olsun usta, acil sifalar dilerim.

Mafyan
03 Eylül 2023, 21:09

fantoma
04 Eylül 2023, 13:49
hOrOz usta büyük gecmis olsun,Allah sifani versin insallah.

Vertigo hastaliginda ayni senin rahatsizlik belirtilerin var.

arastir istersen.

Vertigo Nedir? Belirti ve Tedavileri Nelerdir?

https://www.medicalpark.com.tr/vertigo-nedir/hg-1854

https://www.google.de/search?q=vertigo+nedir&sca_esv=562513523&sxsrf=AB5stBh70glpx3s6DnnRefNk9Sdg03mXAQ%3A1693827 521943&source=hp&ei=wcH1ZILJN5uOxc8PkPKTuAc&iflsig=AD69kcEAAAAAZPXP0atuA3Xxp_EcLRX4GnXBlOyMDe5 M&udm=&oq=vertigo&gs_lp=Egdnd3Mtd2l6Igd2ZXJ0aWdvKgIICDIIEAAYgAQYywEy CBAuGIAEGMsBMggQABiABBjLATIIEAAYgAQYywEyCBAAGIAEGM sBMggQABiABBjLATIIEAAYgAQYywEyCBAAGIAEGMsBMgUQABiA BDIIEAAYgAQYywFI9EJQAFinFHAAeACQAQCYAZwCoAGsCaoBBT AuNi4xuAEByAEA-AEBwgIMECMYigUYExiABBgnwgIHECMYigUYJ8ICCxAuGIAEGMc BGNEDwgIFEC4YgATCAg4QLhiABBjHARjRAxjLAQ&sclient=gws-wiz

hOrOz
04 Eylül 2023, 14:19
hOrOz usta büyük gecmis olsun,Allah sifani versin insallah.

Vertigo hastaliginda ayni senin rahatsizlik belirtilerin var.

arastir istersen.

Vertigo Nedir? Belirti ve Tedavileri Nelerdir?

https://www.medicalpark.com.tr/vertigo-nedir/hg-1854

https://www.google.de/search?q=vertigo+nedir&sca_esv=562513523&sxsrf=AB5stBh70glpx3s6DnnRefNk9Sdg03mXAQ%3A1693827 521943&source=hp&ei=wcH1ZILJN5uOxc8PkPKTuAc&iflsig=AD69kcEAAAAAZPXP0atuA3Xxp_EcLRX4GnXBlOyMDe5 M&udm=&oq=vertigo&gs_lp=Egdnd3Mtd2l6Igd2ZXJ0aWdvKgIICDIIEAAYgAQYywEy CBAuGIAEGMsBMggQABiABBjLATIIEAAYgAQYywEyCBAAGIAEGM sBMggQABiABBjLATIIEAAYgAQYywEyCBAAGIAEGMsBMgUQABiA BDIIEAAYgAQYywFI9EJQAFinFHAAeACQAQCYAZwCoAGsCaoBBT AuNi4xuAEByAEA-AEBwgIMECMYigUYExiABBgnwgIHECMYigUYJ8ICCxAuGIAEGMc BGNEDwgIFEC4YgATCAg4QLhiABBjHARjRAxjLAQ&sclient=gws-wiz

Usta Vertigo değil Üniversite hastanesinde klinik bulguları ile raporlandı.

Vertigo bir hastalık değil bir algı yanılması.

Kulaklarla ilgili..ama bendeki rahatsızlık omurilikten alınan sıvı ile kanıtlandı..

Omurilik içindeki sıvıda bakteriler var ..

Bunlarda vücuttaki sinirlerin koruyucu duvarlarını tahriş ediyor ..

Kumgibi
04 Eylül 2023, 17:39
cok gecmis olsun DOSTUM!!!

elektroniker
04 Eylül 2023, 17:57
edit...........

hOrOz
04 Eylül 2023, 20:22
gecmis olsun horoz usta
benim yazdiklarimi bir denemende fayda var zarari yok
simdi - yatagin kenarina oturuyorsun -> tek kafani bir kac sefer sag ve sola ne hizli nede yavas cevirip -> kendini birden sag atiyorsun (yatagin üstüne)
aynisini sol tarafa atarak yap -> bu hareketi basdan her yarim saatde 3-4 kere yap -> baktin rahatsizligin hafiflesiyor --> saat basi -> gittikce azalt

evet bas dönmen (dengen) o an cogalabilir -> ama cok iyi gelicek

umarim bu yazdiklarimi yaparsin --> insallah iyi gelir

selamlar elektroniker

Usta lar bu hastalığın şimdilik çaresi yok zaten sebebide bilinmiyor

Piyasa da bir kaç semptonları hafileten ilaç var ayın 22.09 da bir tanesini Cortison ile damardan verecekller

söylendiğine göre 14 gün içersinde hasarlı sinirlere müdahelede bulunuyormuş ve her 6 ayda bir tekrarlanıyor.

Aynı hastalık Serdar Ortaç dada var .. Adam arasıra sahnede düşüyordu ...

şimdi bende geçti diyor ama yanılıyor çünkü geçmiyor bazen etkisini kaybediyor bazen daha siddetli vurabiliyor

Bunada şükür daha kötü bir variyantı olabilirdi .. İlyas Tüfekçi veya Safiye Soyman ın oğlu gibi

Gelişmeleri sizlere aktarırım ..

haveri68
04 Eylül 2023, 21:58
Cok Cok gecmis olsun Horoz Usta yillar önce bende de ayni sorunlar yasadim ,bir kac kez düstüm agir bulanti kusma ama bir türlü cözemediler 30 yil önce senin gibi hasteneye yattim temiz cikti dediler ama senin gibi detayli arastirmadilar bizim burasi kücük bir yer Achen üniversitesi almanyada sayili üniversiteler arasinda
bende baya bir yorgunluk cekiyorum ,ama bir türlü anlatamadim derdimi 2 kere uyku laboruna gittim , uyumak icin ilac veriyorlar ama 2-3 saat ancak uyuya biliyorum
oda beni cok yoruyor bazen tüm gün yorgunluktan bir sey yapamiyorum . ama sükür Ms cikmadi bir de ms sin cok cesitleri var cok agar gecen vakalar var birde cok hafif gecirenler .kendiyin doktoru ol arastir insallah serumdan sonra iyi olursun . Allahim Acil Sifalar Versin .

haveri68
04 Eylül 2023, 22:02
Usta Vertigo değil Üniversite hastanesinde klinik bulguları ile raporlandı.

Vertigo bir hastalık değil bir algı yanılması.

Kulaklarla ilgili..ama bendeki rahatsızlık omurilikten alınan sıvı ile kanıtlandı..

Omurilik içindeki sıvıda bakteriler var ..

Bunlarda vücuttaki sinirlerin koruyucu duvarlarını tahriş ediyor ..

usta beyinden alinan sividan belli oluyor eskiden cok aci bir sekilde oluyordu ,benden iki kere aldilar siviyi temiz cikti dediler ,ama ben bir türlü eskiye dönemedim .

Birbey 3.0
04 Eylül 2023, 22:57
Cok Cok gecmis olsun Horoz Usta yillar önce bende de ayni sorunlar yasadim ,bir kac kez düstüm agir bulanti kusma ama bir türlü cözemediler 30 yil önce senin gibi hasteneye yattim temiz cikti dediler ama senin gibi detayli arastirmadilar bizim burasi kücük bir yer Achen üniversitesi almanyada sayili üniversiteler arasinda
bende baya bir yorgunluk cekiyorum ,ama bir türlü anlatamadim derdimi 2 kere uyku laboruna gittim , uyumak icin ilac veriyorlar ama 2-3 saat ancak uyuya biliyorum
oda beni cok yoruyor bazen tüm gün yorgunluktan bir sey yapamiyorum . ama sükür Ms cikmadi bir de ms sin cok cesitleri var cok agar gecen vakalar var birde cok hafif gecirenler .kendiyin doktoru ol arastir insallah serumdan sonra iyi olursun . Allahim Acil Sifalar Versin .

Schilddrüseye baktılar demi?

Piskolojikde olabilir.

Kısır döngü gibi birşey. Bazen birşeyin üstünde ne kadar durursan okadar daha kötü olabiliyor.

zirdeli79
05 Eylül 2023, 19:07
Allah acil sifalar versin abi gecmis olsun.

haveri68
05 Eylül 2023, 20:30
Schilddrüseye baktılar demi?

Piskolojikde olabilir.

Kısır döngü gibi birşey. Bazen birşeyin üstünde ne kadar durursan okadar daha kötü olabiliyor.

pisikolojik olabilir dediler schlaflabora gittim oda iyi deediler ,benimkisi sabahlari cok yorgunum kalkinca bir iki saaat kendime gelemiyorum.
bazi günler tüm gün yorgunum ve hic bir sey yapamiyorum .

HaNzO
05 Eylül 2023, 21:11
Gecmis olsun Allah acil Sifa versin Kardesim !

moralist
05 Eylül 2023, 21:26
Bu hastalığın uzmanı Doç.Doktor Ferhat Arslan dır Twitter de sayfası var

serif09
06 Eylül 2023, 18:52
cok gecmis olsun Allah acil sifa versin.

mxm
06 Eylül 2023, 21:32
Bu hastalığın uzmanı Doç.Doktor Ferhat Arslan dır Twitter de sayfası var

Saka mi yapiyorsun? Bu bahsettigin herif asi karsitligiyla bilinen bir hokkabaz. Gidin de hayatinizi kaydirsin, cebinizi de iyice bir bosaltsin. Bu asi karsitlarinin hepsi düzenbaz, bir sekilde bir seyler satiyorlar.
Asiya karsi olduklarini da sanmiyorum ama bu kesim belli bir palavra etrafinda birlesince böyle bir ortam dogdu ve bir cok doktor bu isten nasil para kazanirim pesine düstü. Iclerinde hic biri yogun bakim uzmani degil ve hayatlarinda bir kez dahi yogun bakima düsen bir Corona hastasina bakim yapmadi, tek bir örnegi dahi yok.
Almanya´da oyumu AfD ye verecektim ama Weidel aptalca Corona karsiti aciklamalar yapinca vazgectim. Amaci belli, asi karsitlari genelde devlete güven duymayanlardan olustugu icin oradan oy kapma derdine düserek gözümden tamamen düstü.
Maalesef Almanya da Türkiye gibi beceriksiz politikacilarin eline düstü, oy verilecek tek bir parti dahi yok.

tr-22
07 Eylül 2023, 00:12
öncelikle cok gecmis olsun Horoz kardesim,rabbim acil sifalar versin,insallah yaptigin tedavilerin faydasini görürsün,benim sana önerim kendini kesinlikle ama kesinlikle stersten uzak tutmani tavsiye ederim,birde imakanin varsa biraz uzun süreli memleketine bir dinlen derim,inanki cok seyler degisecek,malum almanya yillarca stres altinda calisip mücadele etmek gercekten insani cok ipratiyor,ben kendimden anliyabiliyorum,ben suan 4 aydir memleketteyim,hastaliklarim hep var degismiyor hatta simdi geri döndügümde terminim var ameliya olucam,buna rahmen kendimi burada cok iyi hissediyorum,almanyanin havasindanmimidir nedir inanki orada olan herkez dertlidir.

sana terkrar gecmis olsun allah yardimcin olsun.

Orcay38
07 Eylül 2023, 09:39
Geçmiş olsun Kardeşim Allah yardımcınız olsun

Yikilmaz76
08 Eylül 2023, 10:39
Geçmiş olsun büyük ustad

OmOz
08 Eylül 2023, 23:28
Merhaba hOrOz Kardesim,
Rabbim acil sifalar versin kardesim. Benim 3 tane Multiple Sklerose (MS) cocugum var. Hepsine 10 ve 12 yasinda teshis koydular. Simdi bir tanesi 35, ve 28, 25 yasindalar. Bu zamana kadar tetavi icin kortizon haric tavsiye ettikleri hic bir ilac kullanmadik. Daha dogrusu ilacalarin yan tesiri ya olursa diye cekindik. Zaten bulunan ilaclar bagisiklik sistemini yavaslatmak icin. Cünkü bu gibi hastalarda bagisiklik sistemi hizli calisiyor ve kendi kendini düsman saniyor ve kendi kendine saldiriyor. Bagisiklik sistemiyle oynadiklarinda yani daha da zayiflattiklarinda vücut bütün hastaliklara direncsiz olur düsüncesine kapildik.
Cok sükür iki büyük cocuklarim bu hastalikla basetmesini ögrendi en kücügü dik kafa yapma dedigimizi yapmayi zevk gibi görüyor ve hastaliklan da bas edemiyor. Rolator ile yürüyor. Akli gidip geliyor.

Bu hastalik büyük bir imtihan. Nükhet Duru da 16 yasinda bu hastaliga kapilmis ve sonra yenmis diye okudum. Hic bir seye kizmayacan olumlu düsüneceksin, her seyde bir hayir var a inananacan. Kendini germiyecen. Güzel bakacan güzel görecen. Hastalikla arkadas olacan. Onu anlayacan onunda seni anlamasini bekleyecen.Yememen gerekeni yemiyecen. icmemen gerekeni icmeyecen. Bunlari yapmak evet cok zor. Ama yapabilirsen gelecek suplari yenersin diye düsünüyorum. Genellikle suplar moral bozuldugu zaman geliyor. Birde kisiye göre degisiyor. Bunlar benim bu zamana kadar edindigim bilgiler ve tecrübeler. Allah yar ve yardimcimiz olsun. Tekrar gecmis olsun diliyor Rabbin daha beterinde korusun diliyorum.
Hos ve Dost kal

OmOz
09 Eylül 2023, 00:04
Cocugumun bir tanesine doktor Ocrelizumab (Ocrevus®) tavsiye etti.
Doktora bu ilacin bagisiklik sistemini yavaslattigini eger yavaslatilirsa bütün olabilecek hastaliklara da kapilar acildigini sordum.
Ceva olarak bu ilac kendine saldiran hücreleri yok ettigini söyledi. Arastirdim doktorun söyledigi gibi bir aciklama bulamadim.
Lütfen birde sen bu soruyu sorarsan bizde bilgilenmis oluruz.

Not: Mümkünse burada Multiple Sklerose (MS) icin bir sayfa acalim bilgilenelim. Bu hastaliga yakalananlarin hepsinin kendi ayri yasami var. Yasayanlardan ögrenmek daha faydali olur diye düsünüyorum. Cünkü Tip bu hastaligin nerden geldigini bilmedigi icin kesin tedavide uygulayamiyor.

MS olup iyileşen var mı?
“Bugüne kadar felçli durumdaki 200'den fazla MS hastası, kök hücre yöntemiyle tedavi edildi. Hastalar, tedaviden sonra, hiçbir ilaca ya da desteğe gereksinim duymuyor, sağlıklı bir insan gibi yaşıyor. Tedavide yüzde 60-70 gibi bir başarı sağladık. Yaptığımız iş, bilgisayarı resetlemek gibi bir şey

MS hastaları nelerden uzak durmalı?
Kahve, çay, kola gibi şeyleri sınırlı alın. Glüten içeren gıdalardan (buğday, arpa, yulaf, çavdar ve buğday ürünleri) uzak durun. E katkılı gıdalardan uzak durun, özellikle E620-E629 arası numaraları içerenlerden. Her gün bir su bardağı tercihen kefir ya da probiyotik içeren başka

Birbey 3.0
09 Eylül 2023, 00:19
Benim bayan iş arkadaşım var. MS olunca bu yıllar önce kendini daha iyi tedavi edebilmek için Heilpraktiker okuyor.

Geçen yıl bana geldi. Türkiye'ye gideceğini söyledi. Dışkı tedavisi denemek istediğini söyledi. Dışkı tedavisinde doktor başka bir insanın dışkısını bağırsağa koyuyormuş. Tabiki gelişi güzel değil. İyi bakterisi çok olan bir insanın dışkısını. Bağırsaklarda milyar iyi bakteri varmış. Onda eksik olan ama başkasında olan iyi bakterileri böylece bağırsakda çovaltmak mış hedef. Faydası oldu bilmiyorum. Görünce bir sorayım. Yanlış hatırlamıyorsam Ankara'da özel bir doktor yapıyormuş.

Bağırsak bağışıklık sistemin beyni birnevi.

OmOz
09 Eylül 2023, 00:32
Benim bayan iş arkadaşım var. MS olunca bu yıllar önce kendini daha iyi tedavi edebilmek için Heilpraktiker okuyor.

Geçen yıl bana geldi. Türkiye'ye gideceğini söyledi. Dışkı tedavisi denemek istediğini söyledi. Dışkı tedavisinde doktor başka bir insanın dışkısını bağırsağa koyuyormuş. Tabiki gelişi güzel değil. İyi bakterisi çok olan bir insanın dışkısını. Bağırsaklarda milyar iyi bakteri varmış. Onda eksik olan ama başkasında olan iyi bakterileri böylece bağırsakda çovaltmak mış hedef. Faydası oldu bilmiyorum. Görünce bir sorayım. Yanlış hatırlamıyorsam Ankara'da özel bir doktor yapıyormuş.

Bağırsak bağışıklık sistemin beyni birnevi.

Merhaba Birbey 3.0 kardesim, yazdigin konuda internette bu bilgileri buldum. Insallah arkadasin tedavi olur ve bizde bilgileniriz diye düsünüyorm. ilgine ve bilgine tesekkür ediyorum.

Hollanda: MS’de dışkı (gaita) nakli çalışması başladı
https://msguncel.com/hollanda-msde-diski-gaita-nakli-calismasi-basladi/#:~:text=Mevcut%20%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fmada%2C%20MS 'li%20on,g%C3%BC%C3%A7l%C3%BC%20bir%20m%C3%BCshil% 20ile%20bo%C5%9Falt%C4%B1lacak.

moralist
09 Eylül 2023, 08:14
Bide Bioresonanz olarak denemek lazım

Burclu
09 Eylül 2023, 09:27
Geçmiş olsun, Allah Acil Şıfalar versin inşallah.

44Malatya
10 Eylül 2023, 17:45
Gecmis olsun horoz usta.

Ejderabi
24 Eylül 2023, 08:14
Horoz Usta büyük gecmis olsun.

Allah acil sifalar versin.

Ejderabi
24 Eylül 2023, 08:25
Konuyu okuyunca cok üzüldüm ama yapacak birsey yok. Ayni sürecleri ben 20 senedir baska bir (benzer ama baska bir organ) hastalikla yasiyorum.

Allahtan ümit kesilmez ondan kendimi stresten uzak tutmaya calisiyorum ve bag bahceyle avutuyorum senin gibi.

Anca uzun süre sonra bu sene tekrar UNIKlinige gitme karari aldim yeni tedavi varmi diye - olmadigini biliyorum tabiki yabanci makaleleri bile takip ediyorum.

Bana Uniklinikte Doktor Milyonda 1 olan bir gende tedavi bulduklarini söyledi ve yinede bir GEN Test yaptirtmami tavsiye ettiler. Tabiki o milyonda bir cikmayacagini tahmin edebiliyoruz ama konu o degil konu hastaligini genetik boyutunu ve Ailede varmi onuda arastiriyorlar.

Belki ileride bunu alternatif olarak yaptirmak istersin diye yaziyorum fikir olarak "Humangenetische Beratung". Belkide istemezsin sadece paylasiyorum....
Gidecegin doktorlar bu konuda yönlendirir.

kuckam
24 Eylül 2023, 19:37
Gecmis olsun Allah sifa versin .

cenk1978
24 Eylül 2023, 21:36
Gecmis olsun, Allah şifa versin inşallah

turboman
24 Eylül 2023, 22:21
Çok geçmiş olsun Allah acil şifasını versin

acemi iste
24 Eylül 2023, 22:45
cok cok gecmis olsun ustam Allahim acil sifalar nasip etsin insallah

domanicli
25 Eylül 2023, 01:56
slm,horoz usta büyük gecmis olsun Allah acil sifalar versin Insallah

memoli68
25 Eylül 2023, 09:46
cook gecmis olsun kardes insallah bir an önce sagligina kavusursun umudunu hic bir zaman yitirme Dualarimiz seninle Allah yardimcin olsun

redkat
25 Eylül 2023, 13:00
Çok geçmis olsun, Allah şifa versin inşallah

haveri68
01 Ekim 2023, 21:15
usta bir gelisme arastirma var mi rahatsizliginla su an kendini nasil hissediyorsun insallah iyisindir

hOrOz
02 Ekim 2023, 08:22
usta bir gelisme arastirma var mi rahatsizliginla su an kendini nasil hissediyorsun insallah iyisindir

Şu anda Türkiye deyim.

22.09 da hastanede özel serum için Termin im vardı.

Ne yazıkki Almanya da herşey kaplumbağa hızında.

Kağıtları kontrol ettiler. Bugün yapamayız hem iki aşı eksik dediler.

11.11 ve 25.11 yeni Termin verdiler.

Serum damar yolu ile veriliyormuş ve uzun sürüyormuş.

Bende olur izine giderim demiştim.

Türkiye geldim. Deniz kenarında sahilde biraz yürüyeyim dedim

Mümkiniyatı yok denge yi tutturamıyorum, kum batınca denge bozuluyor düşüyorum bende yürümekten vazgeçtim.

Almanya Physiotherapie yazmıştı kadına dedim biraz bisiklet süreyim bacakları güçlendireyim. Kadın yapmayın dengeyi tutramazsınız demişti. O fikirden de vazgeçtim

alex36
02 Ekim 2023, 21:25
Horoz Ustad Gecmis olsun, Allah acil sifa versin insallah.

Maximal
02 Ekim 2023, 21:37
Gecmis olsun, Allah şifa versin inşallah

haveri68
02 Ekim 2023, 22:22
Şu anda Türkiye deyim.

22.09 da hastanede özel serum için Termin im vardı.

Ne yazıkki Almanya da herşey kaplumbağa hızında.

Kağıtları kontrol ettiler. Bugün yapamayız hem iki aşı eksik dediler.

11.11 ve 25.11 yeni Termin verdiler.

Serum damar yolu ile veriliyormuş ve uzun sürüyormuş.

Bende olur izine giderim demiştim.

Türkiye geldim. Deniz kenarında sahilde biraz yürüyeyim dedim

Mümkiniyatı yok denge yi tutturamıyorum, kum batınca denge bozuluyor düşüyorum bende yürümekten vazgeçtim.

Almanya Physiotherapie yazmıştı kadına dedim biraz bisiklet süreyim bacakları güçlendireyim. Kadın yapmayın dengeyi tutramazsınız demişti. O fikirden de vazgeçtim

Allahim Acil Sifalar versin ,insallah hasta forenlerden tecrübeli kisileri bulursun onlarla tecrübe alis verisinde bulunursun , terkrar gecmis olsun

hOrOz
10 Ekim 2023, 12:30
Bu serum işi 12.aya kaldı.

Eksik aşı yüzünden infusyon termini eksik aşıların tamamlanması için bir ay geri atıldı.

Adamlar işi ince dokuyup sıkı kontrol ediyorlar..

Ev doktoru aşı için gerek yok kanda yeteri kadar antikor mevcut dediği halde doktoru ikna ettiler aşı vurulmasına kararı aldılar.,

Biraz önce Hepatis-B aşısı oldum

Ayın 24 de Zona hastalığına (Gürtelrose) karşı aşı vurulacak

haveri68
17 Ekim 2023, 20:38
mrb usta
bu gürtelrose asisi ne icin yapiliyor neden koruyor

hOrOz
17 Ekim 2023, 20:56
Gürtelrose Türkçesi yetişkinlerde görülen bir çeşit su çiçeği.

50 yaşından itibaren yetişkinleri aşı yaptırması tavsiye ediliyor.

Herpes zoster virüsünün yol açtığı acılı ve vücutta kızarıklar oluşturan bir virus hastalık çeşidi.

Çocukluğunda su çiçeği geçirenlerin tekrar yakalanma rizikosu olanviral bir enfektiyon

Türkiye de zona hastalığı diyorlar

https://www.internisten-im-netz.de/fileadmin/user_upload/guertelrose_klein.jpg

fantoma
18 Ekim 2023, 00:08
https://abload.de/img/multiplesklerosemstaijf.jpeg

hOrOz ustam,

Senin rahatsızlığin için böyle bir şey buldum.
İtikad meselesi,denemeni istiyorum.
Nanokodlu sekanslar isimli bir kitabtan.
Resime istediğin kadar bakabilirsin,en az 5 dakika,
aşağıdaki esmalarıda okuman lazım.
Kozmik Kodu da okumanda fayda var.
Kod tek tek okunacak.
7 1 2 9 1 7 0 5 8 6
Bunları 1 gün değil iyileşene kadar uygula.
Şifa Allahtan.
Selamlar,hürmetler...

Not: Telefonuna ekran resmide yapabilirsin.

MuDe34
18 Ekim 2023, 11:33
Rabbim acil şifalar versin Horoz Ustam...

Cengiz Bond
18 Ekim 2023, 12:30

hOrOz ustam,

Senin rahatsızlığin için böyle bir şey buldum.
İtikad meselesi,denemeni istiyorum.
Nanokodlu sekanslar isimli bir kitabtan.
Resime istediğin kadar bakabilirsin,en az 5 dakika,
aşağıdaki esmalarıda okuman lazım.
Kozmik Kodu da okumanda fayda var.
Kod tek tek okunacak.
7 1 2 9 1 7 0 5 8 6
Bunları 1 gün değil iyileşene kadar uygula.
Şifa Allahtan.
Selamlar,hürmetler...

Not: Telefonuna ekran resmide yapabilirsin.

sen bir doktora görün usta, senin gidisatin pek iyi görünmüyor.

haveri68
18 Ekim 2023, 13:00

aynen hangi devirde yasiyoruz insanlarin dini ni sömürme

hOrOz
18 Ekim 2023, 14:55
Ustalar din çatışması yapmadan önce nasıl bir hastalaık olduğunu öğrenelim.

Omurilikteki sinirleri koruyan bir tabaka var , bu tabaka sebebi bilinmeyem bir sebeble tahribata uğruyor.

Omurilkten beyne doğru bir iltihabllanma oluşuyor

Beynin bazı bölgeleri hasara uğruyor..

Beyindeki hangi duyu ve hareket bölgesi etkilendiyse bazı kişilerde görme bozukluğu, çift görme, ellerde ayaklarda hareket kısıtlaması , titreme, tat alamam, üşümek, idrarınnı tutamamak

denge bozukluğu, dengeyi koruyamamak en ufak denge kaybında tepetaklak

Hareket kısıtlaması bazı kişilerde tekerlekli sandalyeye kadar götürüyor..

Ünlü sanatçılardan Serdar Ortaç tada bu hastalık var sahnede bir kaç kez düştü

Sebebi bilimiyor çareside yok .. sadece ilaçlarla kontrol altında tutulmak isteniyor

Yani bir hap atayım geçsin olasılığı yok..

teşhisi ise epey müşaketli

MRT çekimleri gerekli

Bende ilk defada 3 kere arka arkaya tarihlerde bir sonrakinde 4 değişik tarihte kafatası ve omurilik MRT çekildi

ilk defasında MRT uzması boyun bölgesinde bir şeylerin doğru gitmediğini fark etti.

Onun üzterine Neurolog omurilikten su alınmasını istedi

Hiç ağrısız sızısız bir şırınga omurilikten su aldılar

https://www.gesundheitsinformation.de/grafiken/lumbalpunktion_neu_dejpg_replacement_image.jpg

Mikroskopta su temiz çıkmadı,

Bunun üzerine 4 kere daha Omurilikten ve beyinden MRT çekildi

sol taraf temiz beyin sağdaki ise etkilenen beyin (etkilenen kesim bulutlu olarak görülüyor)

https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/de.trotz-ms.prod.assets/articles/163/e_6_Infografik_1.jpg

merak edenler için ben .

tarih 17.01.1966

Bu arada rahmetli Femo Usta´nın eli değmişti

Mekanı Cennet Olmuştur İnşaallah
https://i.ibb.co/wBrLGXf/21.jpg

haveri68
19 Ekim 2023, 19:06
Allahim Acil Sifalar Versin ustam rahatsizlik zor bir sürec onun icin sabirli ol elinden geldigince tip cok ilerleme var bir bakarsin caresi bulunur yada hafifletirler sikayetini
Tekrar gecmis olsun .

coskun
20 Ekim 2023, 01:07
Geçmiş olsun Horoz usta, Rabbim şifanı versin. İnşallah yapılan tedaviler olumlu yönde sonuçlanır.

cenyal
20 Ekim 2023, 08:13
Çok geçmiş olsun Horoz ustam.
Omirilikten şu almalarını sebebi beyin kanaması ihtimali içindir. Zamaninda benden de almışlardı.
Mevladan acil şifalar diliyorum.

Kürsat-60
20 Ekim 2023, 09:54
gecmis olsun ustam, Allah acil sifalar versin.
Umarim tez zamanda sagligina kavusursun.

fantoma
20 Ekim 2023, 17:33

Sağlığım hakkında yapıcı bir şey söyleme yeteneğin yok gibi görünüyor.

Alay etmek yerine biraz daha olgunluk ve saygı kazanmayı dene.

İnsanlarla dalga geçmek yerine onlara yardımcı olmayı öğren.

Cengiz Bond
20 Ekim 2023, 17:37
Sağlığım hakkında yapıcı bir şey söyleme yeteneğin yok gibi görünüyor.

Alay etmek yerine biraz daha olgunluk ve saygı kazanmayı dene.

İnsanlarla dalga geçmek yerine onlara yardımcı olmayı öğren.

usta su altdaki kodu tek tek oku, iyi gelir:

7 1 2 9 1 7 0 5 8 6

fantoma
20 Ekim 2023, 18:27
Bu rakamlar hOrOz arkadaşımızın rahatsızlığı için alternatif tedavi yöntemlerinden birisidir.
Araştırdım aradım buldum,buraya sundum.
Bunda kötü olan ne var,benim bu işte bir kazancım varmı?
Sadece yardım etmek istedim.
Sen neden alay ediyorsun benimle?
İşte bunu anlıyamıyorum,Cengiz kardeşim?

https://www.youtube.com/shorts/QKxAHLM-Nqs

moralist
20 Ekim 2023, 18:27
İşimiz kodlara kaldı

hOrOz
20 Ekim 2023, 19:30
İşimiz kodlara kaldı

aynen

Bu rakamlar hOrOz arkadaşımızın rahatsızlığı için alternatif tedavi yöntemlerinden birisidir.
Araştırdım aradım buldum,buraya sundum.
Bunda kötü olan ne var,benim bu işte bir kazancım varmı?
Sadece yardım etmek istedim.
Sen neden alay ediyorsun benimle?
İşte bunu anlıyamıyorum,Cengiz kardeşim?

https://www.youtube.com/shorts/QKxAHLM-Nqs

Usta teşekkürler ,yardım etmek istiyorsun ama bu işin hacı hoca ile codla alakası yok

Beyinde bir hasar var.. Allah verede dahada ilerlemisin ..

Şuanda hareket etmemde pek şiddetli etkisi yok ama hastalık ortada

bazı yan etkilerini hissdiyorum denge bozukluğü vücudu debngede tutmada problem tatlı yorgunluk, hemen yorulma, tat almada problem, idrar sıkışması ufak tefek yan etkiler

İzinde deniz sahilde yürüyeyim dedim, kumlar kayınca denge bozuluyor hemen yan tarafa düşme

Şu ana kadar modern tıpta bir çaresi yok

İlerleyen yıllarda durum ne olur bilen yok

webci
21 Ekim 2023, 01:38
Yapacak birsey yok .
Bizler sifa dilesekde anca iyi niyet olur..
Tek gercek ALLAH ne dilediyse olacak odur..
Insanlar dogar yasar ve yaşlanir,,sonra sebepler ortaya konur,,herkesin teslim olacagi bir sebebi olur,,ve ölüm gelir,,
Bizlere ölmeyecek gibi bir duygu yuklenmistir..
Anne gider
Baba gider
Dede gider
Kardes gider
Abi gider
Hala gider
Dayi gider..
Birde bakmisiz sira bize gelmis..
Ve aniden bizde yok oluruz,,
Ve hickimse bizden bahsetmez,,hersey unutulur,hayat yalan olur,,gozlerini bir acarsin perde kalkar ve geldigin anavatanini sana gosterirler..
Evler
Arabalar
Altinlar
Cocuklar
Villalar
Yalilar
Dunyada kalir..sen unutulursun herkes bunlari peşkeş cekme derdine duser..
Ders almazlar gun gelir bu insanlarda gider..
Ve birgun gelir tum kainat gider..
Gecegece edebiyat yaptik biraz .
Ama insanlarin her gercegide dusunmeleri gerekir..

Babacko
06 Ocak 2024, 15:50
Cok gecmis olsun Horoz usta. ALLAH acil şifalar versin insallah.
Ayni hastalık benim ailede iki kisi de cikti malesef. İkisi de kendini spora ve saglikli beslenmeye verdi. (Zaten önceden de spor yapıyorlardı) Çok şükür ilerleme yok.

Moralini yüksek tutmaya bak usta. ALLAHa emanet olun.

alikeser
06 Ocak 2024, 18:21
cok gecmis olsun horoz usta.Acil siflar diliyorum.
bende de basdönmesi cikti. Neurologe gittim sadece Durchblutungsstörungen dedi. o yüzden tahmin edebiliyorum neler cektigini. Allah acil sifalar versin insallah

can_97
21 Ocak 2024, 19:12
gecmis olsun Allah acil sifalar versin

hOrOz
06 Şubat 2024, 00:48
evet uzun uğraşılardan sonra bugün ilk serumu verdiler.

Teşhis geçen sene Şubat ta kondu ama arada çok şeyler geçti.

İlk serum termininde Aşı Defterini istediler 1966 yılında Türkiye de aşı defteri ne gezer

Şimdiki çocuklar giriyor E-Nabıza herşey kayıt altında

Aşı defteri yok o zaman kan tahlili yapılacak.

Sağolsun Ev Doktoru aşırı ilgilendi hepsini organize etti

Difteri, tetanoz, boğmaca ve çocuk felci 4 lü aşısı

Sonra 2 x Hepatit B aşısı

ikinci termine gittik aşıyı olur izine giderim diye düşünüyordum

Bu sefer de aşı termininde CRT 6 aydan eski olamaz dediler, Kan tahlilleri 5 günden eski olmayacak

bu seferde Zona Hastalığı ( Gürtel Rose- 5o yaşından sonra yapılmasını öneriyorlar çok acı veren bir virus hastalığı)
https://www.internisten-im-netz.de/fileadmin/user_upload/guertelrose_klein.jpg

ve Grip Aşısı istendi. termin yine iptal

izinden geldim kalan aşıları 2x Zona hastalığı 1x Grip Aşısını yaptırdım

Tabiki aşılar arka arkaya yapılamıyor aradan süre geçmesi gerek

üçüncü termin 15 gün önceydi ev doktorundan kan tahlili için Çarşamba günü termin aldım

Salı Günü telöefon etmişler Perşembe gelsin demişler .. Çarşamba günü de 20cm kar yağdı . Perşembe + Cuma Praxsis 2 gün kapali

Pazartesi termini ben iptal ettim doktordan kan tahlili gerekli oda yok

Geçen hafta kan tahlili yaptırdım bu sefer içime kuşku düştü acaba erken mi yaptırdım diye.

Neyse bu sabah erkende saat 7:45 de gittim.

Doktor demesinmi kan tahlilinde CRP Wert yok bende bir panik..

Ama onu biz burada yaparız dedi yüreğime su serpildi.

Neyse kan aldılar test yaptılar.. serum için onay çıktı

Sabah 11 de vermeye başladılar saat 16:00 da bitti

3 değişik serum takıyorlar önce yikama olsun diye Isotonische Kochsalzlösung bastılar

Biraz sonra biraz Kortizon verdiler onun arkasından @Ocrelizumab (https://www.msges.at/multiple-sklerose/therapieformen/ocrevus/)verdiler

Ardından yine Isotonische Kochsalzlösung verdiler.

Aynı prozedur 15 gün sonra tekrar

https://i.ibb.co/P1fc4Gh/k-IMG-20240205-125329.jpg

ortadaki serumun fiyatı 300mg 6340€ ilk defa da 15 gün arayla iki kere sonra her 6 ayda bir yapılacak
Sağdaki Isotonische Kochsalzlösung
Soldaki Kortizon

Bakalım hastalıga karşı bir faydası olacakmı

arapkarizma
06 Şubat 2024, 18:38
Insallah faydali olur da bir anca önce kurtulursun hemserim
tekrar gecmis olsun

nnrw27
06 Şubat 2024, 19:00
Horoz kardesim gecmis olsun, Allah Acil sifalar versin insallah

haveri68
06 Şubat 2024, 21:28
usta cok gecmis olsun Allah acil sifalar versin insallah iyi gelir seni uzunca süre rahatlatir

fuat tas
07 Şubat 2024, 09:02
gecmis olsun insallah tez zamanda sagligina kavusursun atlatirsin bu hastaligi

samsunlu
07 Şubat 2024, 21:03
Gecmis olsun ALLAH sifani versin abi.

kafkaf
11 Şubat 2024, 04:26
Okuyunca çok üzüldüm usta, çok geçmiş olsun Allahtan ümit kesilmez tıp buralarda çok ilerledi bence iyi bir tedaviyle hayatına devam edersin ������������

dadaloglu3865
12 Şubat 2024, 01:27
Geçmiş olsun Allah acil şifalar versin inşallah kardeşim

domanicli
12 Şubat 2024, 14:00
slm gecmis olsun en kisa zamanda sagligina kavusursun insallah kardesim

no51
19 Şubat 2024, 10:10
horoz kardes; Cok gecmis olsun, insaallah kisa zamanda iyilesip normal hayatina dönebilirsin.
Allah sifa verir insaallah.
Sen; beceriksizleri ayakta tutanlardan birisin, hatta en önemlilerdensin, konular hakkinda fikrini söyleyen birisin.
Zaman ayirip üyelere cesitli konularda hep pratik/teorik bilgi verensin.
Bizim gibi okuyup gecen (maalesef) biri degilsin, lütfen devam et bizlere her konuda fikir vermeye.

Sdt
19 Şubat 2024, 10:23
cok gecmis olsun hocam tekrardan,
insallah bir ise yarar

mavi marmaris
19 Şubat 2024, 13:44
Horoz usta,Allah ım acil şifalar versin inşallah.Geçmiş olsun,tez zamanda özlediğin sağlığına kavuşman dileğimdir.

hOrOz
19 Şubat 2024, 18:37
evet bugün ikinci terminim vardı

Yine aksaklıklar ev doktoru Labor değerlerini eksik yazmış

Herşeyi dikkat ediyorlar bütün değerlerin tam olmasına özen gösteriyorlar

Serum verilirken her yarım saatte bir vücut ateşi ve tansiyonu ölcülüyor

Kandaki CRP-Wert değerinı yazmamışlar yeniden kan testi yaptılar.

Hemsire kızın biri damarı bulamadı öbürüde 2-3 kere denedi

Yaklaşık 8 saat sonunda bitti. Ayağa kalkınca birsz sersemledim

Bir sonraki termin Ağustos ta

https://i.ibb.co/KDL2MFH/IMG-20240219-115157.jpg

https://i.ibb.co/XjrDcCw/IMG-20240219-120039.jpg

https://i.ibb.co/qdgNhDm/IMG-20240219-131322.jpg

Fb48
19 Şubat 2024, 19:57
Allah acil şifalar versin geçmiş olsun

Uppsallla
19 Şubat 2024, 21:33
ödüyor mu bari serumu devlet. büyük gecmis olsun ustam . bende hastaliklarla ugrasip duruyorum . ses tellerinden ameliyat oldum simdi de prostat iltihaplanmasi varmis 10 gündür antibiotik aliyorum.

hOrOz
19 Şubat 2024, 22:34
ödüyor mu bari serumu devlet. büyük gecmis olsun ustam . bende hastaliklarla ugrasip duruyorum . ses tellerinden ameliyat oldum simdi de prostat iltihaplanmasi varmis 10 gündür antibiotik aliyorum.

Ödemede sıkıntı yok.

arapsun50
22 Şubat 2024, 16:33
selamaleykum kardesim acil sifalar versin...