PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorroller çalındıktan sonra bulundu, masrafları Sigorta karşılarmı ?

atsiz77
28 Ağustos 2023, 22:16
Arkadaşlar bundan bundan 3 hafta önce evin önünden Motorroller 125ccm çalındı.

Normal prosedür gereği Polise Online çalıntı dilekçesi verdim ve Sigortaya bildirdim.

Sigorta 150SB Teilkasko var, Sigorta Anahtarları ve Motorun kağıtlarını istedi bende prosedür gereği Motoru annenden yaptım ve sigortanın tüm istedikleri belgelerle gönderdim.

Bundan 10 gün önce Polisden haber geldi Motor bulunmuş ve burda Dortmund’a cekici bi şirketin arazisine konmuş.

Polis 1-2 gün içinde gerekli işlemlerin yapılması için başka Polise aktaracağım ondan izin belgesi alıp, o belge ile motoru alabilirsin dediler.

Aradan 10 gün yakın zaman geçti, şimdi bu zaman içinde motorun durduğu yerde bana Para yazıyor.

Bugün zorla Polisden izin belgesini aldım bunuda Sigortaya gönderdim.

Sigorta diyor motoru izin belgesi ile alabilirsin, ee nasıl alacağım ne Anahtar nede Motorun ruhsatı var, onlar tüm evrakları Genel Merkeze göndermişler.

Ordan isteyip bana gönderecekler, burda sormak istediğim 10 gün oldu çekicini arsasında Motor bekliyor Polisin iş güzarlığı yüzünden çekicinin masraflarını Sigorta karşılıyormu ?

ayaz
31 Ağustos 2023, 20:40
Atsız usta geçmiş olsun,sinir bozucu bir durum,motor bulunmasaydı sanırsam motorun parasını sigorta karşılardı,ama motor bulunmuş büyük ihtimalle zararda vermişlerdir motora.sigorta dan sigortaya değişebilir ödemeler.

Gelişmelerden bizide bilgilendirirsin
Tekrar çok geçmiş olsun.

Gesendet von meinem SM-G980F mit Tapatalk

atsiz77
31 Ağustos 2023, 21:34
Sağol ustam.

Dün gittim baktım motora, koltuğu kontakkilidini kırmış. Arkada Topcase vardı oda yok yerinde, bazı yerinde çizikler var. Ortalama 200km yapmış hırsız, benim aküyü çıkarmış koltuk altına koyup USB şarj aleti takmış Hıyar.

Bunlar gözle görünür motor çalışıyormu bilmiyorum denemedim.

Günlüğüne 4€ hesap çıkartıyor şirket, çekicinin gelmesini vs bunu Polis veya belediye ödüyormuş geri benden talep ediyormu onu bilmiyorum .

Yarın için sigorta bilirkişi gönderdi o duruma bakacak “ wirtschaftlicher Totalschaden „ olur diye tahmin ediyorum.

Bu sene 200€ yakın parçaları değiştirmiştim tüm bakımlarını yapmıştım beni çok üzen bu oldu, temiz bakımlı bi Motordu beni bayağı idare ederdi.

Eğer sigorta iyi bi para verip motorda bende kalırsa belki tamir edip devam kullanırım.

deniz2000
31 Ağustos 2023, 22:36
araba bitti simdide motor hirsizlarimi cikti basimiza,gecmis olsun usta

atsiz77
01 Eylül 2023, 07:05
Motor zaten varmış ustam Sigorta öyle dedi çok çalınan bi araç dedi.

Şimdi trend olan E-Roller, bu olayın arkası azalmaz çoğalır.

Kimin ne oldu belirsiz insanlar geliyorlar, bununla birlikte Enflasyon para yetmiyor dolayısı ile başka yönlere yöneliyor insanlar.

Ama genel olarak hiç iyi yöne doğru gitmiyor Dünya insanlığı, biz belki iyi kötü geçiririz bu zamanı. Ama bizim çocukların işi çok zor.

atsiz77
07 Ekim 2023, 04:06
Konuyu güncelleyelim:

Şansıma çekici parasını Belediye üstlendi, Sigortanın bilirkişisi tahmin ettiğim gibi Motoru “Wirtschaftlicher Totalschaden” olarak belirledi. DEVK hemen 2-3 gün içinde parayı gönderdikten sonra Motoruda ben ilan verip sattım.