PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polis ifadeye cagiriyor

ozzi2022
24 Ağustos 2023, 13:33
Arkadaslar bundan 1 ay önce oglumla parka gittik.Orada bulunan bir kisiyi gelir gelmez bize farklı baktığını gördüm ama anlam veremedim ve biz oglumla oynamaya devam ettik.
Sonra bu biz nereye gitsek etrafimizda oldugunu gördüm ve onu uyardim sözlü tartısma yasadik.
Sonrasınsa bu Polisi aradı ve iftira atarak oglumu dövdügünü falan söyledi telefonda ve polisi oraya getirebilmek icin elinden geleni yaptı.
Polis geldi durumu anlattik oglumada sorular sordular kollarina bacaklarina baktılar böyle birsey olmadigini ve yalan söyledigini ifademizde verdik.Polis oglumun kollarina bakti herhangi birsey olmadigini görünce fotograf cekebilirmiyiz dediler bu sizin lehinize olur kanit olur dediler bende kabul ettim.
Neyse size polisten mektup gelecek dediler ve gittiler.Olay sadece biz ve Adam arasinda..baska bir görgü tanigi yok o anda kimsenin olmadigi parkin farkli bir yerindeydik.

Öncelikle sorum biz zaten ifademizi verdik neden tekrar cagiriyorlar? Ben tekrardan sözlü ifade vermek istemiyorum yazili olan ifademi polise versem olur mu? Nasil bir yol izlemeliyim?
Bu konuda tecrübeli Arkadaslardan yardim istiyorum.

hOrOz
24 Ağustos 2023, 13:44
Arkadaslar bundan 1 ay önce oglumla parka gittik.Orada bulunan bir kisiyi gelir gelmez bize farklı baktığını gördüm ama anlam veremedim ve biz oglumla oynamaya devam ettik.
Sonra bu biz nereye gitsek etrafimizda oldugunu gördüm ve onu uyardim sözlü tartısma yasadik.
Sonrasınsa bu Polisi aradı ve iftira atarak oglumu dövdügünü falan söyledi telefonda ve polisi oraya getirebilmek icin elinden geleni yaptı.
Polis geldi durumu anlattik oglumada sorular sordular kollarina bacaklarina baktılar böyle birsey olmadigini ve yalan söyledigini ifademizde verdik.Polis oglumun kollarina bakti herhangi birsey olmadigini görünce fotograf cekebilirmiyiz dediler bu sizin lehinize olur kanit olur dediler bende kabul ettim.
Neyse size polisten mektup gelecek dediler ve gittiler.Olay sadece biz ve Adam arasinda..baska bir görgü tanigi yok o anda kimsenin olmadigi parkin farkli bir yerindeydik.

Öncelikle sorum biz zaten ifademizi verdik neden tekrar cagiriyorlar? Ben tekrardan sözlü ifade vermek istemiyorum yazili olan ifademi polise versem olur mu? Nasil bir yol izlemeliyim?

Usta git ifadeni ver bunda ne var. Savcılık bir daha istemiştir.

Seni tutuklayıp kodese atacak değiller ya

Almnca yeterli değilse tercüman iste ama daha önceden tercümana ihtiyacın olduğunu bildir

Bizim millette paranoya oldu .. Herşeyden korkar oldu

ozzi2022
24 Ağustos 2023, 14:11
Usta git ifadeni ver bunda ne var. Savcılık bir daha istemiştir.

Seni tutuklayıp kodese atacak değiller ya

Almnca yeterli değilse tercüman iste ama daha önceden tercümana ihtiyacın olduğunu bildir

Bizim millette paranoya oldu .. Herşeyden korkar oldu

Ustam korku falan yok sözlüde ayni ifadeyi veririm sorun yok sözlüde veririm.
Ama bu Adamin yaptigi yanina kar mi kalacak?
Bizim bir günümüzü maffetti, polisi gören kimsularimiz arkamizdan laf yapti, polisi gören oglum yasadigi bu durumdan cok rahatsiz oldu.O parka bir daha gitmek istemiyor sirf bu Adam oradadir diye.

Haziran
24 Ağustos 2023, 14:36
Polisler gelmis tutanak tutmus.
Simdi seni savcilik cagiriyor.Devreye Devlet girdi simdi.
Savcilik sana sorular soracak kayit tutacak pek birsey cikmaz.Eger gercekten Polisler resimleri savciliga verdi ise ve cocuk üzerinde birseyler yok idi ise.

ozzi2022
24 Ağustos 2023, 15:13
Polisler gelmis tutanak tutmus.
Simdi seni savcilik cagiriyor.Devreye Devlet girdi simdi.
Savcilik sana sorular soracak kayit tutacak pek birsey cikmaz.Eger gercekten Polisler resimleri savciliga verdi ise ve cocuk üzerinde birseyler yok idi ise.

Dostum,
Kendi acimdan bir korkum yada kaygim yok.
Birsey cikma durumu yok zaten.30 Senedir Almanyadayim bir tek suc kaydim polislik tek bir olayim bile yok.
Ben bu Adama karsi ne yapabilirim derdindeyim.
Galiba derdimi anlatamiyorum.

webci
24 Ağustos 2023, 15:18
Arkadasim zaten aussage gegegn aussage olur..ben sana istedigim iftirayi atabilirim..
Ispatim nerde??
Sen git ifade ver..biliyorsun buralar devletin kurumlari,sana zarar verilmez,nihayetinde polisiye senin vergilerinle benim vergilerimle dönüyor ...
Alman polise agzina geleni soyler,polisde süt dökmus kedi gibidir,cunku alman derki,senin parani ben oduyorum..
Ama yabancilara karsi nedense bir ayrimcilik illaki var..
Sen birsey yapmadinsa no SIKINTI

ozzi2022
24 Ağustos 2023, 15:25
Arkadasim zaten aussage gegegn aussage olur..ben sana istedigim iftirayi atabilirim..
Ispatim nerde??
Sen git ifade ver..biliyorsun buralar devletin kurumlari,sana zarar verilmez,nihayetinde polisiye senin vergilerinle benim vergilerimle dönüyor ...
Alman polise agzina geleni soyler,polisde süt dökmus kedi gibidir,cunku alman derki,senin parani ben oduyorum..
Ama yabancilara karsi nedense bir ayrimcilik illaki var..
Sen birsey yapmadinsa no SIKINTI

Ustam ifademi verdikten sonra bu Adam hakkinda ekstra sikayette bulunmam gerekiyor mu yoksa bunu polis mi yapacak?

deniz2000
24 Ağustos 2023, 15:27
Dostum,
Birsey cikma durumu yok zaten.30 Senedir Almanyadayim bir tek suc kaydim polislik tek bir olayim bile yok.

usta sende polise bu adam ben disari ciktigimda durmadan beni takip ediyor

benden ne istedigini bilmiyorum de sende ondan sikayetci ol,

ifade vermeye gidersen polise dogru bir sekilde ver hic birsey cikmaz

berlinde ben zamaninda ne ifadeler verdim hic birsey cikmadi

coktan beri hannover yakinlarina tasindim simdi ALLAHIMA sükür rahatim

webci
24 Ağustos 2023, 15:28
Usta yapilacaksa polis yapar senin birsey yapmana gerek yok aslinda varda orayi bir gecelim..
Sokakda ne piskopat var bilmiyorsunailen var ugrasma derim,,dava acsan adam zügürt cikar ne alacaksin..
Unutma;
Bir ayiyla dans etmeye karar verirsen dansin bitmesine sen degil ayi karar verir..

ozzi2022
24 Ağustos 2023, 15:41
Usta yapilacaksa polis yapar senin birsey yapmana gerek yok aslinda varda orayi bir gecelim..
Sokakda ne piskopat var bilmiyorsunailen var ugrasma derim,,dava acsan adam zügürt cikar ne alacaksin..
Ustam öncelikle adamin Alman ve bizim Ausländer oldugumuzu Polise ifade verirken inanilmaz bir sekilde hissettik kesinlikle esit davranilmiyor.Orada adami bende sikayet etmek istedim dinlemediler bile.
Genel olarak son zamanlarda Almanlarin yabancilara karsi kötü bakislari parkta yuvada orada burada daha cok hissediyorum aileleri cocuklarini yabanci cocuklara karsi resmen isliyorlar ve öyle yetistiriyorlar gibime geliyor ve sanki bir tahammülsüzlük basladi ve yükseliyor.
Ben bu durumdan endise duyuyorum.

Simdi bu dava nereye varacak?

Haziran
24 Ağustos 2023, 15:45
Dostum,

Tamam dostumda iste bu adam sürekli beni takip etti diye sikayette bulunamazsin ki?
Ispatin varmi?
Adam hadi derse ki hareketlerinden süphelendim yanindaki cocuga siddet uyguladigi kanisana vardim o nedenle beobahten ettim derse ne yapcan?
Ben o adama karsi bir sey yapabilecegini sanmiyorum.Ha adam senin yakinlarinda ve devamli takip ediyorsa , sahitlendirip sikayette bulunursun.
Bence sen ifadeni ver arkasini arama birsey cikmaz.

webci
24 Ağustos 2023, 15:58
Ustam öncelikle adamin Alman ve bizim Ausländer oldugumuzu Polise ifade verirken inanilmaz bir sekilde hissettik kesinlikle esit davranilmiyor.Orada adami bende sikayet etmek istedim dinlemediler bile.
Genel olarak son zamanlarda Almanlarin yabancilara karsi kötü bakislari parkta yuvada orada burada daha cok hissediyorum aileleri cocuklarini yabanci cocuklara karsi resmen isliyorlar ve öyle yetistiriyorlar gibime geliyor ve sanki bir tahammülsüzlük basladi ve yükseliyor.

Usta bu dava hicbiryere varmaz..
Almanya artik eski almanya degil..
Gecende yazdim artik hak alma hakkini alma devri bitti,cok zor,,biliyoruzki her almanin kafasinda bir h.itler vardir..
Bak gecen yazildi irkci polisleri aciga aldilar..
Asiri sagcilar doguda oylari yukseltti,bunlari secen kimler..ve hatta gizli saklanan hakimler bile var iclerinde..bunlar senin hakkinimi savunacak..
Yani artik biz veya bizler uyanik olup bazi seylerin farkina vararak olaylara dahil olalim..
En piskopat bir alman bile bir yabancidan daha iyidir(alman dusunce)
Simdi olayi dagitmak istemiyorum ama bizler suriyeliler hakkinda iyimi dusunuyoruz...

ozzi2022
24 Ağustos 2023, 17:04
Tamam dostumda iste bu adam sürekli beni takip etti diye sikayette bulunamazsin ki?
Ispatin varmi?
Adam hadi derse ki hareketlerinden süphelendim yanindaki cocuga siddet uyguladigi kanisana vardim o nedenle beobahten ettim derse ne yapcan?
Ben o adama karsi bir sey yapabilecegini sanmiyorum.Ha adam senin yakinlarinda ve devamli takip ediyorsa , sahitlendirip sikayette bulunursun.
Bence sen ifadeni ver arkasini arama birsey cikmaz.

Dostum yalan ifade vermek Almanyada suc degil mi?

mxm
24 Ağustos 2023, 17:33
Bir trafik kazasi yasadim, karsi taraf kesin suclu. Araya bir sahit girdi durup dururken, yan yola dönmek isteyen bir sürücü kadin, bizim yönle hic bir iliskisi dahi yok, neyse polis geldi bana carpanla sahit birlikte polise yüklendiler, benim nasil hizli sürdügümü, isik kirmiziyken gectigimi vs. anlatip durmaya basladi bu manyak sahit. Ikisi de Alman, onlar anlatirken ben tek kelime dahi etmedim. Sira bana geldi, polis beni kenara cekti ve "Bunlar cigirtganlik yapiyor ama sen merak etme, sendeki suc orani %0 dedi.
Ortada sahit oldugu icin savcilik dava acti, sonuna degin itiraz ettim, avukat bile teslim olmaya merakliydi ama ben mahkemeye gitmeye karar verdim. Son mektupta hakim davanin bir cikmazi gösterdigini söyleyip davayi düsürdü. O zamana kadar savcinin burnu cok yukarilardaydi.

Yani kime nasil davranacaginizi cok iyi belirlemeniz gerekiyor. Bu olayda belki sizi rahatsiz eden kisi polisce taninan biridir, hayatinda ilk defa böyle bir sey yaptigini zannetmiyorum.

Birbey 3.0
24 Ağustos 2023, 20:22

Ben anlamdım olayı tam. Kim kimi dövmüş. Senin (küçük) oğlun adamı mı dövmüş güya?

deniz2000
24 Ağustos 2023, 20:33
Ben anlamdım olayı tam. Kim kimi dövmüş. Senin (küçük) oğlun adamı mı dövmüş güya?

alman, polise bu adam kendi oglunu dövdü demis

Birbey 3.0
24 Ağustos 2023, 20:48
Simdi anlasildi. Bende sasirdim savcilik normalinde takpsizlik karari verir diye. Cocuk olunca isin icinde tabiki degisir.

ozzi2022 eger abdestinde süphen yoksa, git ifadeni ver.

Büyük ihtimal polis soracak daha önce oglunu falan dövdün mü diye? Daha önce bir Jugendamtlik bir olayin oldumu?

Savci seninde tanimiyor, o adamida tanimiyor. Cocuk konusu hassas. Mecbur takip edecek. Hatda savci Jugendamt'dan yardim bile isteyebilir. Misal evine gelip bakarlar cat kapi.

Ters anlama, insAllah dogruyu söylüyorsundur.

Polise gitmeye mecbur degilsin. Ama savci cagirirsa gitmeye mecbursun.

Abdestinde süphen yoksa, git ifadeni ver.

Haziran
24 Ağustos 2023, 23:45
Simdi anlasildi. Bende sasirdim savcilik normalinde takpsizlik karari verir diye. Cocuk olunca isin icinde tabiki degisir.

ozzi2022 eger abdestinde süphen yoksa, git ifadeni ver.

Büyük ihtimal polis soracak daha önce oglunu falan dövdün mü diye? Daha önce bir Jugendamtlik bir olayin oldumu?

Savci seninde tanimiyor, o adamida tanimiyor. Cocuk konusu hassas. Mecbur takip edecek. Hatda savci Jugendamt'dan yardim bile isteyebilir. Misal evine gelip bakarlar cat kapi.

Ters anlama, insAllah dogruyu söylüyorsundur.

Polise gitmeye mecbur degilsin. Ama savci cagirirsa gitmeye mecbursun.

Abdestinde süphen yoksa, git ifadeni ver.

Birbey ozzi2022 arkadas ifadeye gitmiyecegim demiyor gidecegim diyor.
Yanliz arkadas o Polisi cagiran Almana ne yapabilirim diyor?
Yani ona bu yaptigi seyin yaninda kar kalmasini istemiyor.

keno
28 Ağustos 2023, 15:36
Birbey ozzi2022 arkadas ifadeye gitmiyecegim demiyor gidecegim diyor.
Yanliz arkadas o Polisi cagiran Almana ne yapabilirim diyor?
Yani ona bu yaptigi seyin yaninda kar kalmasini istemiyor.

hic bir sey yapamaz kanitin yoksa

bayern
13 Eylül 2023, 14:00
Kadın olsaydın kesin haklı çıkardın erkek olduğun için her zaman bir adım eksidesin benimde eski eşim beni şikayet etti yalan iftira atarak çocuğu evde dolaba kilitlemiş diye gece çocukla akşam yemeği yerken iki polis geldi elinde demir ile ne oluyor dedim çocuğu dolaba kilitlemişsin dediler tabi yalan iftira çocuğu yemek masasında görünce gittiler sonra beni Jugendamta bildirmişler bide orası geldi eve eski eşimin bana iftira atmasından dolayı 1800 Euro savcılık ona ceza kesti ve ödedi onu mecbur bu kayıtlar devletin elinde olmasına rağmen yinede o deliye inanıyorlar ben erkek olduğum için hep haksız görüyorlar eski eşim başkasından olacak olan çocuğunu para ile başkasına satmak istediğini söyledi bana whatsapptan yazılı olarak tabi bende gidip bunu polise şikayet etmek istedim polis şikayet kaydı oluşturmadı bile çocuğu satmadan birşey yapamayız şuan ancak satar ise birşey yapabiliriz dediler bu yazıyı ben yada sen yazmış olsaydık emin ol şuan bizi içeri atmışlardı ama kadın yapınca bir şey olmuyor

webci
13 Eylül 2023, 15:15
Bu isler zor arkadaslar..
Polisi birak birde kendi aile yapimiz bozuluyor..
Jugendamt da zaten boyle birsey bekliyor,,mumkun oldugu kadar kendi aramizda halletmemiz lazim...
Sarilin ALLAH in ipine kimse koparamaz,,bu is bukadar cokmu zor yahu..

W211
13 Eylül 2023, 19:25

Aynen bende senin gibi düşünüyorum,sonumuz hic iyi gözükmüyor

arapkarizma
14 Eylül 2023, 07:16
git doktora veya psikologa cocuga rapor alin oglum korkuyor diye yalan da degil sen kendi yazmissin sonra da sende tekrar sikayet et devlet ugrassin adamla

BuraK!
15 Eylül 2023, 17:37
Mahkeme böyle bir vakayi ciddiye bile almazki, konuyu kapatirlar... almanya gibi bir ülkede herseyde polis cagriyorlar okadar yogunlarki böyle kücük vakayi ciddiye bile almiyorlar. Sadece biri sikayet edince islem yapmak zorunda oldugu icin bilgileri aliyor.

Cocuk gercekten siddet görse durum degisir ama polis olay yerinde birsey görmediyse konu kapanir zaten

webci
15 Eylül 2023, 20:28
Bunu cok oncede yazdim..ama bizler toplum olarak hala alaveredalavere pesindeyiz,..kendimizi kurtaracak siviltoplum yetistiremedik ...
Afd almanyada aldi basini gitti ve suan afd nin koalisyon olma ihtimali konusuluyor,,bu isler tesadufen olmuyor,,altyapi uzun vadede hazirlaniyor..gencler yetistiriliyor,beyinler erfrischen oluyor,,
Birde ustune ustluk corona derken ukrayna derken savasda tuzu biberi olunca kemerler daraliyor,,insanlar bunalima giriyor,ekonomik sikinti oluyor,,,boylece en zayif toplumlar eziliyor ve istenmiyor,,en cok yabanci biz olmamiza ragmen en ezilen ve dalga gecilen,irkciliga maruz kalan biziz..
Niye??
Bir;turk olarak zaten dusmanlik eskilerden beridir tum dunyada var..
Iki;
Almanin masada birasi olmassa ve is oraya varirsa ilk saldiracagi senin benim cocuklarimiz..
Suan daha oraya gelmedik ama soför direksiyonu o yone cevirmek uzre..
Ayrica polisin sizi savunacagina inaniyorsaniz orayi bir gecelim..polis kendi icindeki irkcilari bile temizleyemedi..
Ne diyoruz:
Her almanin kafasinda bir h.itler yatar..
Gizli veya acik..
Almanyada bircok orgutlenmeler var,,
Aktivistler heryerde eylem gerceklestiriyor,,
Buralarda birtane yabanci goremessin,bizler birbirimizin acigi pesindeyiz..
Bu kadar acikdan yabanci dusmanligi varken parkdaki bir alman senin cocuguna zarar vermekten veya iftira atmaktan niye cekinsin..

Mezarci59
15 Eylül 2023, 23:27
Webci Kardes Ya turkiyedeki sah damari patlamis emperyalist solcu almanci düsmanlarina ne diyecegiz? Adamlar bulsalar Bir kasik suda bogacaklar bizi. Bu konuya birsey yazmiyacaktim ama böyle nasib oldu. Burada Tek tarafin aciklamasi ile yorumlar yapiliyor. ben demiyorum birsey yapmistir arkadas diye kesinlik ile ama Bos yerede polisi hitler den kalma p.... dahi olsa cagiracagina pek ihtimal vermiyorum. biz turklerin cocuk severkende cocuk ile oynarkende Bazan abarta biliyoruz.

webci
16 Eylül 2023, 00:15
Aslinda son baglam kelimem son cumlen olacakti ama konuyu acan arkadasa ayip olacak diye vazgectim..
Yani diyorsunki ates yanmayan yerdeki bacada dumanin isi ne..

BuraK!
16 Eylül 2023, 11:26
Bunu cok oncede yazdim..ama bizler toplum olarak hala alaveredalavere pesindeyiz,..kendimizi kurtaracak siviltoplum yetistiremedik ...
Afd almanyada aldi basini gitti ve suan afd nin koalisyon olma ihtimali konusuluyor,,bu isler tesadufen olmuyor,,altyapi uzun vadede hazirlaniyor..gencler yetistiriliyor,beyinler erfrischen oluyor,,
Birde ustune ustluk corona derken ukrayna derken savasda tuzu biberi olunca kemerler daraliyor,,insanlar bunalima giriyor,ekonomik sikinti oluyor,,,boylece en zayif toplumlar eziliyor ve istenmiyor,,en cok yabanci biz olmamiza ragmen en ezilen ve dalga gecilen,irkciliga maruz kalan biziz..
Niye??
Bir;turk olarak zaten dusmanlik eskilerden beridir tum dunyada var..
Iki;
Almanin masada birasi olmassa ve is oraya varirsa ilk saldiracagi senin benim cocuklarimiz..
Suan daha oraya gelmedik ama soför direksiyonu o yone cevirmek uzre..
Ayrica polisin sizi savunacagina inaniyorsaniz orayi bir gecelim..polis kendi icindeki irkcilari bile temizleyemedi..
Ne diyoruz:
Her almanin kafasinda bir h.itler yatar..
Gizli veya acik..
Almanyada bircok orgutlenmeler var,,
Aktivistler heryerde eylem gerceklestiriyor,,
Buralarda birtane yabanci goremessin,bizler birbirimizin acigi pesindeyiz..
Bu kadar acikdan yabanci dusmanligi varken parkdaki bir alman senin cocuguna zarar vermekten veya iftira atmaktan niye cekinsin..

Usta AfD basa gecse ne yazar, almanlarin nufusu okadar azaldiki hic normal degil. Yani afd basa gecse cogu kisimiz irkcilik artacagini düsünüyor ama öyle olacagini zannetmiyorum. Almanya ekonomi olarak kötüye gider cünkü almanya üreten ülke dis ülkelere cok bagimli, o yüzdende afd basa getireceklerini de hic düsünmüyorum... calisacak isci bile bulamayan ülkeden bahsediyoruz.... yemisim onlarin irkciliklarini....

Ayrica yabanci düsmanligi konusunda gelirsek, eger birinin almancasi iyi degilse otomatikmen kötü davraniyor cogu , ama kendini gelistirirsen almancan mesela cok iyise irkcilik kolay kolay göremezsin. Ben mesela simdiye kadar hayatimda 3 kere polise gittim, 2 polisde sen niye alman vatandasi degilsin, burda dogmusun bizdensin dedi... yani tam tersi. Bizim insanlarimiz birazda kaba , ses tonunu durduk yere cok yükseltiyorlar vs vs...

webci
18 Eylül 2023, 14:04
Usta AfD basa gecse ne yazar, almanlarin nufusu okadar azaldiki hic normal degil. Yani afd basa gecse cogu kisimiz irkcilik artacagini düsünüyor ama öyle olacagini zannetmiyorum. Almanya ekonomi olarak kötüye gider cünkü almanya üreten ülke dis ülkelere cok bagimli, o yüzdende afd basa getireceklerini de hic düsünmüyorum... calisacak isci bile bulamayan ülkeden bahsediyoruz.... yemisim onlarin irkciliklarini....

Ayrica yabanci düsmanligi konusunda gelirsek, eger birinin almancasi iyi degilse otomatikmen kötü davraniyor cogu , ama kendini gelistirirsen almancan mesela cok iyise irkcilik kolay kolay göremezsin. Ben mesela simdiye kadar hayatimda 3 kere polise gittim, 2 polisde sen niye alman vatandasi degilsin, burda dogmusun bizdensin dedi... yani tam tersi. Bizim insanlarimiz birazda kaba , ses tonunu durduk yere cok yükseltiyorlar vs vs...

Tabi haklisin .benim dusunceme gore bazi seylerin degisiyor olmasi..bugun basa gelse en azindan koalisyona ortak olsa birsey yapamasada ileride insanlara guven gelir ve afd artik normallesir..ortam degisir,gizlilikler acikdan yapilir ve sen ben irkciliga maruz kaliriz,,h.itler doneminde oldugu gibi darbe yaparak gelecek degilya ...
Turkiye de degisim diyorlar ya aynen o misal..