PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vestel Bayisinde Aldigim ürün ile alakali yasadigim sorun.!

Birbey 3.0
18 Ağustos 2023, 14:59
...diye kendime soruyorum şuanda Uşak'da.

Vestel buzdolabının kahvaltılık kısmının kapağı kırılmış.

Bayiye gidiyorum yenisini sipariş etmek için. Demesinlermi biz sipariş edemiyoruz diye.

Neymiş teknik servise gitmem gerekiyormuş.

Google yazıyorum Vestel Teknik Servis Uşak.

Vardığım adres alakasız bir bina.

Vestel.com.tr sayfasına giriyorum. Uşak'da iki tane teknik servis var gösteriyor. İlkinin adresini veriyorum
Yine o adresde servis yok.

Bayiyi arıyorum. Bana diyorki "Yılancıoğlu camii karşısında". Sanki ben müftüyimde 300 binlik şehirde tüm ara sokakdaki camiileri bileceğim.

Teknik servisi sonunda buluyorum.

Geri eve gitmek istiyorum. Google Mapse adresi veriyorum. Gideceğim yolu inşaatdan dolayı kapalı. Google bildirmedikleri gibi Umleitung nereden diyede bir bilgi yok.

Beni forumda hep eleştiriyorum diye kızanlar var.

Şimdi daha iyi anlıyorum bizi niye Avrupalılar istemiyor diye. Kıskadıklarından değil herşeydi beceriksizliğimizden. Maalesef gelişmeyi beceremiyoruz.

Haziran
18 Ağustos 2023, 15:12
Ne diyeyim Birbey Allah yardimcin olsun!!
Ama ben Teknik service devamli Telefon cekip Randevu aliyorum 3-5 gün sonra kendileri geliyor.
Benimde esyalarin hepsi Arcelik.
Gecen yil Bulasik makinasinin icinde küf olusmus Hanim haber verdi baktim hakikattende normal birsey degil.
Arcelik servisini aradim Randevu verdiler 3-5 gün sonrasina geldiler, makinayi götürdüler tamir edip 1 hafta gibi kisa sürede geri getirdiler.
Senin günün az oldugu icin herhalde acelen var.Tabi randevu icin gün lazim.Senide anliyorum..!

Birbey 3.0
18 Ağustos 2023, 15:37
Üzülüyorum ülkem için.

webci
18 Ağustos 2023, 15:48

Bayiye gidiyorum yenisini sipariş etmek için. Demesinlermi biz sipariş edemiyoruz diye.

Vestel.com.tr sayfasına giriyorum. Uşak'da iki tane teknik servis var gösteriyor. İlkinin adresini veriyorum

Bayiyi arıyorum. Bana diyorki "Yılancıoğlu camii karşısında". Sanki ben müftüyimde 300 binlik şehirde tüm ara sokakdaki camiileri bileceğim.

Geri eve gitmek istiyorum. Google Mapse adresi veriyorum. Gideceğim yolu inşaatdan dolayı kapalı. Google bildirmedikleri gibi Umleitung nereden diyede bir bilgi yok.

Şimdi daha iyi anlıyorum bizi niye Avrupalılar istemiyor diye. Kıskadıklarından değil herşeydi beceriksizliğimizden. Maalesef gelişmeyi beceremiyoruz.

Ben sana ne dedim.

Avrupa is yapmasini bilmeyen odunlari alipda ne yapacak..
Millet komple kaptikacti..
Burda yazinca hemen sakarya firat bayragi aciliyor..
Diyorumki milliyetcilik yaparak gozlerinizi kapatacaginiza at gozlukleri cikarip gercekleri gorun..
Ha birde su var..
Millet senelerdir rusvetci aile kayiran kari oynatan hergunu bayram olsun isteyen,sabah kazandigini aksam gazinolarda harcayan esnaf ve kaptikacti,kibrisda kumar masalarinda milletin parasini yemeye alismis politikacilari basa getirip sectiyse ve millet senelerdir fakirlik ve cahillik icinde yuzuyorsa sokaklara cikarak aciz diye bagirmasin..
Millet bu sekil saygisiz bir nesil yetistirerek boyle piskin piskin siritir hale geldi..
Bu bahsedilenler 90-2000 yillari..
Bu pislikleri temizlemek kolay degil,hala rusvet isteyen,temiztoplum istemeyen bu yuzden hukumete camur atan ve biran evvel gitmesini isteyen var..
Eski sistem geri gelsin,kimin eli kimin cebinde belli olmasin..
Avrupada veya tr de vark etmez..
Ucuzluk yaptilar diye alisverise gidiyoruz 3 avro ordan 2 avro burdan bilezik gibi millete takmislar,,yani ha avrupada ha tr de uberall haramzade..
Boyle yerde bela eksik olurmu..
Neyse simdilik bukadar..

Cengiz Bond
18 Ağustos 2023, 15:53
Kendi beceriksizliğin yüzünden tüm ülkeyi mi suçluyorsun?

Birbey 3.0
18 Ağustos 2023, 16:19
Kendi beceriksizliğin yüzünden tüm ülkeyi mi suçluyorsun?

Neymiş beceriksizliğim? Vestel kendi sayfasına ve Google doğru vermeyibilmiyorsa sorun ben miyim.

Asılım sen körsün. Vatan aşkı diye diye herşeyi güzel görüyorsun. Sen gör. Ama bende kendim gördüğpmü söylerim. Herkesin fikri kendine. Katılanda olur, olmayanda olur. Herkes buna saygı duymaya mecbur. Ama senin hep suçlamalara dinleyemeye mecbur değilim! Ya adam gibi sende yazarsın, yada çeneni tut. Bu iki oldu. Senin gibiler eleştirileri susturduğu için ülke gelişmiyor.

Birdaha benimle muhatap olma!

choban
18 Ağustos 2023, 16:21

emin ol o dediklerinden dolayi bizi almamazlik yapmiyorlar yoksa Romanyayi Bulgaristani almazlardi bizi almamalarindaki sebebler baska

Birbey 3.0
18 Ağustos 2023, 16:35
emin ol o dediklerinden dolayi bizi almamazlik yapmiyorlar yoksa Romanyayi Bulgaristani almazlardi bizi almamalarindaki sebebler baska

Muhakkak başka nedenlerde var tabiki.

Ama biz ülkece ellerine koz veriyoruz. Biz ödevlerimizi yapsak onlar almasa ozaman tabiki başka.

Ya arkadaşım birisi bana şu sorulara bir cevap versin, belki benim anlamadığım kısım vardır:

1. Bizim Türkiye'deki insanlarımız niye trafik kurallarına rivayet etmez? 18 yaşındaki kız kırmızıdan lambadan geçiyor bilerek. Okulda buna öğrettiler yapmayın asla diye. Niye yapıyorlar bunu? Cahillik mi, karaktersizlik mi, yada başka birşeymi?

Araba ile lambada duruyorum. Lambanın altında millet sabırsız olduğu için sayaç takmışlar. Bu utanç verici değilmi? Sayaç son e saniyeye geliyor. Arkadan kornaya basmaya başlıyorlar. Bu neyin mantığı? Bu utanç verici değilmi?

İnaki Kapıkuleyede kadar araba ile yorulmuyorum ama Kapıkuledem Uşaka yoruluyorum. Öve öve bitiremediğimiz o bölünmüş yollarda ne ararsan var. Yolda çukur mu ararsın, mobilet ile yola bakmadan çıkan mı ararsın, at arabası mı ararsın ne ararsan var.

Ya üzülüyorum. Biz 2000 yılında UEFA kupasını almışız, 2000'de Süper Kupayı olmışız, 2002'de dünya üçüncüsü olmuşuz, enflasyonu bitirmişiz zamanında. Aradan 20 - 23 sene geçmiş dahada düzeleceğimize dahada kötü olduk. 21 yüz yılda çeyerek yüz yıl geçti halen insanlarımız aynı.

webci
18 Ağustos 2023, 16:38

Bizim basiretsizligimizin yaninda tabi turk dusmanligi..adam zaten topraklarina goz koymus niye alsinki..
Bir BOP varki gelde yaninda yat..
Nato bir
Ab iki..
Ikiside yeralti dunyasi..

haveri68
18 Ağustos 2023, 17:02
Hic merak etme alisirsin ,benim insaatta calisanlarin hepsinin kaynanasini öldürdüm annelerini hastaneye düsürdüm cocuklarini hastalanindirdim bende böyle bir ugursuzluk var ( hepsi yalan söylüyor baska isi kapip iki üc isi birarada yapmak icin ) ,Daikin servisiyle bende sorun yasadim adamlarin servisi yok orda taseerona vermisler isi yaptiklari servisi görsen kafayi yersin,sebep almanya burdaki düzeni ariyoruz ,bazilari hemen bazilari zor cok zorlanarak alisoyor ama alisirsin daha dogrusu pes edersin mükemmeliyetciliginden .

Bizim basiretsizligimizin yaninda tabi turk dusmanligi..adam zaten topraklarina goz koymus niye alsinki..
Bir BOP varki gelde yaninda yat..
Nato bir
Ab iki..
Ikiside yeralti dunyasi..

Es baskani senin Liderin daha ne istiyorsun .

Birbey 3.0
18 Ağustos 2023, 19:02
Haveri68 usta herşey karakter meselesi.

Bak görüyorsun, eleştiriyorum, eksikleri gösteriyorum, ona bile tahamüllü olmayan insanlar var.

Sanıyorlarki sen veya ben ülkemizin kötülüğünü istiyoruz.

Ya benim ülkemde niye herşey kaos olmaya mecbur?

Niye trafiğim kaos?

Niye siyasetim hep kaos?

Niye futbolum hep kaos?

Niye hastanelerim çoğu kaos?

Niye yollarımın yüzde 90ını kaos?

Niye benim bölünmüş yollarımda at, koyun, traktör, incirci, çanak çömlekci geziyor?

Niye hava yollarım, misal Corendon, Sunexpress, Pegasus hep sağı solu oynuyor?

Niye benim marketlerim hep fırsatcılık peşinde?

Niye, niye, niye?

Hepsinin altında karaktersizlik yatıyor.

deniz2000
18 Ağustos 2023, 19:07
vay benim güzel ülkemin haline,eskiden emekli olan insanlar aldiklari ikramiyeyle bir daire birde araba alabiliyordu simdide babayi aliyorlar ancak

din kardesi dediniz actiniz kapilari yolgecen hani yaptilar ülkemizi izindeyken cuma namazinda bir tane din kardesi yoktu camilerde, bunlarmi bizim din kardesimiz?

ben istanbul fatihliyim gidinde görün orada neler olduguna bir bakin ondan sonra gelin burda yorum yapin,

kurulmus bir proje var yakinda herkez anliyacak fakat is isten gectiyi zaman, atalarimizin kemikleri sizliyordur su anda,

atalarimiz gibi insanlar olaydi ülkenin basinda, cok kisinin kellesi gitmisti

resmen ülkeyi araplastiriyorlar .

5 hafta izine gittim 3 haftada geri döndüm gördüklerime dayanamadim cünkü kanima dokundu

Haziran
18 Ağustos 2023, 19:10
@Birbey dostum yazdiklarinda sonuna kadar haklisin.Aynen katiliyorum.
Inan bundan 10 yil önce falan iyiye gidiyordu hersey birden hersey kötüye gitmeye basladi.
Trafik'de düzen yok, Sokakda düzen yok, kaldirimda düzen yok.
Bunlara bende kafa yoruyorum ara sira ama en sonunda hersey Egiteme varip dayaniyor.Sanirim kanunlari uygulayanimiz yok ve Insanlarimizi egitemiyoruz.
Trafik:
Kurallara uyanda yok, denetleyende.Simdi Yunus dedikleri polis ekipleri (Bir Motora 2 kisiyi bindirmisler) var sehir iclerinde cakarlari yakip hava atip gecip gidiyorlar.
Ya yani basinda Trafige uymayan yolun ortasina Park etmis arabalar var durup bu arabalar kimin neden böyle park etmis demiyorlar, Kaldirmlarin üstüne park etmisler kaldirimlardan gecemiyor insanlar bu arabalarin yüzünden.Ve ne Polis nede Zabita ilgilenmiyor.Ne zaman ilgileniyorlar? Eger bir TV kanali cekim yapiyorsa yada yapacaksa hemen ortaya cikiyorlar, o TV kanali ordan ayrildimi onlarda ordan ayriliyor.Herkes Kirmizidan gecip gidiyor, mofa sürenlerde kask yok. kücük yasta cocuklar mofayi almis son sürat sürüyor kimse birsey demiyor.
Yani ben denetlemede göremiyorum Türkiyede kaldigim sehir Antalyada örnegin.Kimse kimseyi Trafikde ki hatalarindan dolayi uyarmiyor sadece kendi hakki gasp edilince bagirip cagiriyor.

Sokak:
Adres düzenlemesi yapilmasi gerek, abi ne sokak belli ne mahalle belli. Yani bir standart yok.Hala ne bileyim su dükkanin yani diye adres var ya.
Kimi yerde sokak önde yaziliyor, kimi yerde cadde kimi yerde mahalle.Bir standart yok.
Yollar, kaldirimlar hic kurallara uygun yapilmiyor.Dümdüz kaldirimda yürüyorsun ya bazi kisim dik, bazi kisim cukur.Ya bu isi yapanlar önce yolu terazi ile düzeltip ondan sonra Taslari dösemezmi?

Hastaneler:
Tamam güzel güzel hastaneler yapilmis ama icindeki Doktorlarin, Hemsirelerin havasindan yanindan gecilmiyor.
Birsey soruyorsun kafasini dahi kaldirmiyor ordaki Danismanda oturan görevli.Ya senin isin ordaki soru soran kisilere yardimci olmak.
Bas hekimler abi sanki peygamber.Bas hekim gelirken cekilin , cekilin Hoca geliyor diye herkesi duvara yapistirip Bashekim ve tayfasina yol aciyorlar.Bu nedir ya?
Ama o Doktorlar, o Bashekimler TV kanallarinda öyle sempatik, öyle cana yakin oluyorlar ki, inanilir gibi degil.

Sokak Hayvanlari:
Bizim Millete eger deprem, sel, yangin gibi afiyetler geliyorsa Hayvanlara davranisimizdan dolayi geliyor.Allah o hayvanlara davranislarimizdan dolayi inanin o afiyetleri bize veriyor.
Ya Hayvan hakki diye birsey bilmiyoruz.Tamam önce Insan gelir hala ac , fakir insanlarimizda var, yok demiyorum ama Insan en azindan acim, susuzum diyebiliyor derdini anlatabiliyor.

O sicakta o hayvanciklar gözünün icine düsecek sekilde ac ve susuzlar. Ya bir kap icecek yiyecek vermiyorlar birde tekmikleyip kovaliyorlar(Verenlerde var simdi herkes öyle demiyorum).
Yol kiyilarinda Arabalarin carpip öldürdügü kedi ve köpek cesetleri günlerce bekliyor. Hic bir Allahin kulu o cesetleri alip götürmüyor.Hayvanlarin canlisina saygimiz olmadigi gibi cesetlerinede saygimiz yok.
Müslüman bir Ülkeyiz güya, ya bizim Dinimizde varmi böyle birsey ya.Hayvani ac birakmak, eziyet etmek, susuz birakmak, carpip öldürüp yol kiyisina sürükleyip birakip gitmek.Bizim dinimiz karincayi dahi incitmeyin demiyormu?
Öyle kücücük karincayi dahi düsünen fazletli bir dinin nasil böyle acimasiz mensuplari olduk?
Ne insana saygimiz var ne hayvana?

Beni ilk anda rahatsiz eden durumlar bunlar.Ha yazmakla cözüm bulunuyormu? Tabiki hayir.
O zaman burda Avrupada bunlar nasil düzene sokulmus'da bizde düzene sokulamiyor.Insanlarin birbirine tahammülsüzlügünü ve davranis kurallarina deyinmiyorum bile. O basli basina ap ayri bir konu.Kimse kimseye tahammül etmiyor, ben gececegim sen duracaksin kavgasindan birbirini öldürüyorlar.
Daha neler neler simdi bunlarin bizde böyle olmasinin sebepleri ne?
Insan mi, Cografyami, Din mi, Siyaset mi yoksa Kanun mu?
Ha birde sunu fark ettim bu arada yasim 52.
Türkiyede ne zaman Ekonomi kötüye gitse bizim Insanimiz dahada cok bozuluyor, daha cok cigrindan cikiyor.

Birbey 3.0
18 Ağustos 2023, 19:21
Ağzına sağlık ya.

Bak şu videoya:

https://fb.watch/mvoliGaF_T/

Mercedesli keyfine göre ambulansın önünü kesiyor ve ambulansın içine bakıyor gerçekten hasta varmı diye.

Tamam şerefsizlik yapan ambülans şöförü vardır. Ama bey adam sen kimsin? Nerden ve kimden yetkiyi alıyorsunda otoyolda ambülansı durduruyorsun?

Yukarda yazdığım gibi karetersiz bir toplumuz. İstisnalar vardır ama kaydeyi bozmaz.

Sokaklarda kaos. Ya esnaf kafasına göre kaldırım kapatıyor. Ínanki son 5 senedir Uşak'da çarşıya gitmiyorum. Güya Fußgängerzone. Millet elektrikli mobilet ile çarpa çarpa gidiyor. Koskoca vali, emniyet müdürü ve belediye başkanı bunun önüne geçmiyor.

Sonra esnaf kan ağlıyor iş yapamıyoruz herkes AVM'ye gidiyor diye.

tolga1903
18 Ağustos 2023, 19:35
Günaydın @birbey günaydın , ilk olarak artık saygı Yok, parti ile din eğitim ile alakası yok ( çünkü ülke çıkar üzerine dönüyor)
Karşında ki şahsa saygı kalmamış, herkes benim diyor belki de bıkmışlik dan da olabilir. Senede 1 kere yerine imkanın olursa 3 4 kere gidince alışıyor insan görmüyor artık görse bile aman Banane oluyor, yani bende artık o şekilde .
Herkes hak ettiği şekilde yaşıyor , takma kafana
Başka konu 7 sene evvel Vestel Boiler aldım bütün Türkiye deki arkadaş çevrem Vestel alacak kadar kafayı mı yedin dedi.....

neco54
18 Ağustos 2023, 20:46
Turkiye ,ye 3-5 yilda bir gidenler bizim izinlerden sonra anlatttigimizda sen borazan caliryorsun diyorlardi.
En son tarihte gidip gelenler dert yaniyorlar. Kimse aglamasin.
Her yer araplarla dolmuş, kur uçmuş gitmiş, Fiyatlar zaten ortada.

Bol eglenceli günler

batum
18 Ağustos 2023, 21:45
Türkiyede yasayanlar Alismis o sisteme
Bizler Almanyada yasadigimiz icin bize ters geliyor

sadece
18 Ağustos 2023, 22:00
herşey çok basit, 2 kere 2 = dört, aynı "balık baştan kokar" sözü gibi, önce baştakiler adam olacak, birazcık insan olacak, vicdan ve merhamet sahibi olacak, ondan sonra ülke tekrar son 20 küsür yılda açılan yaralarını sarıp, seneler geçtikten sonra, az biraz normal'e, adam'a döner.

Birbey 3.0
18 Ağustos 2023, 22:18
50 sene bir cinslerden çektik, şimdide 50 sene bunlardan çekeceğiz maalesef.

mxm
18 Ağustos 2023, 22:34
Maalesef gelişmeyi beceremiyoruz.

Beceremediklerinden vazgectim, her moku bilmeleri yok mu. Her seyi en iyi onlar biliyor ama istisnasiz hic bir seyi düzgün yapmiyorlar.
Adam yogun bakim uzmanina hastayi nasil tedavi etmesi gerektigini söylüyor yahu, herkes her seyin uzmani olmus.
Deprem sonrasi Youtube da insaat mühendislerinin videolarina merak salmistim, digerlerine göre daha akillica is yürütenlerin dahi ne kadar cok hata yaptigini fark ettim. Söyleyince bir sey ögrendigine seviniyor mu dersiniz? Asla, o dogrusunu biliyor ve senin söyledigini kabul etmiyor, hasta ruhlu bir halk olduk maalesef. Trafiginden tutun insaatina, hastanesine, hastalarina degin ülkenin civisi cikmis durumda.

steve
19 Ağustos 2023, 10:42
Bütün avrupa hastaneleri bir bir kapatirken ilac sektörü ilac bulamazken , alternativ ilac kakalarken kimseden ses cikmiyor. Fakat avrupali akin akin sac icin dis icin göz icin Türkiye ye gelirken gözünüzü kapatiyor agzinizi aciyorsunuz.
Benimde burada alman markalarla sorunum oldu maalesef cözemediler . Neymis efendim ayni marka aleti %20 ucaza verelim yenisini alin dediler. Lafa bak 23 aylik makina bozulmus ,telefonla gereken yeri bulana kadar , makina yerine ulasana kadar garanti gecmis.
Sonrada yollarin %90 i Hastanelerin %90 i ,Trafigin % bilmem kaci ... Yapmayin ya bu kadar kendi irkinizi ve halkinizi assagilamayin. Devlet ne yapsin bir firmaya ulasamadiysan. Ülke batmis millet yatmis mis mista mis...
Bizi bu hale kimler getirmis, ne zaman getirmis , niye getirmis ve Avrupaya bizi muhtac etmis ona bakin. Biz bunun sebeni caresini arayalaim. Polonyalilar ayri , arnavutlar ayri , lübnanlilar ayri bir mafya olmus . Avrupada artik avrupali istenmiyor su an.
Az kaldi sizin begendiginiz hastasi oldugunuz avrupa bize gelecek. Begenmeyen burali olsun , hoslanmayan gitmesin. Tabi ki icimizde bir cok kötü insan cikiyor. Cünkü biz eskiden beri cok karisik bir ülkeyiz. Fakat avrupada ama gizli ama acik acik yabanci düsmanligi, kiskanclik , ismlamafobi gibi hastalikllar yok mu ? Su an ülkemiz ucak, araba , beyaz esya , Tarim ve konfeksiyon da cok ileri... Yollarimiz ,köprülerimiz , Hastanelerimiz , bankalarimiz eskiye nazaran cok daha iyi . Siz saniyorsunuz sadece bizim ülke de durum kötü. Peki neden bütün dünyadan bizden kötü olan ülkelerin insani Türkiye yi tercih ediyor? Yapmayin Allah askina ... Bizi bu hale bile bile getirdiler . Biz hasta ile ugrasirsak virus u bos birakirsak bosa kürek cekeriz . Ben Türklügümden gurur duyuyorum ve insanimi cok seviyorum. Ne kadar kötü de deseniz en merhametli en vicdanli bizim halkimiz. Bu bütün dünyada denendi . Fakirimiz bile ac insana ne olursa olsun yardim elini uzatiyor ... Tamam bazi konularda haklisiniz ama bir kac cürük yumurta icin tüm sepeti atmayin.

tolga1903
19 Ağustos 2023, 12:20
Bütün avrupa hastaneleri bir bir kapatirken ilac sektörü ilac bulamazken , alternativ ilac kakalarken kimseden ses cikmiyor. Fakat avrupali akin akin sac icin dis icin göz icin Türkiye ye gelirken gözünüzü kapatiyor agzinizi aciyorsunuz.
Benimde burada alman markalarla sorunum oldu maalesef cözemediler . Neymis efendim ayni marka aleti %20 ucaza verelim yenisini alin dediler. Lafa bak 23 aylik makina bozulmus ,telefonla gereken yeri bulana kadar , makina yerine ulasana kadar garanti gecmis.
Sonrada yollarin %90 i Hastanelerin %90 i ,Trafigin % bilmem kaci ... Yapmayin ya bu kadar kendi irkinizi ve halkinizi assagilamayin. Devlet ne yapsin bir firmaya ulasamadiysan. Ülke batmis millet yatmis mis mista mis...
Bizi bu hale kimler getirmis, ne zaman getirmis , niye getirmis ve Avrupaya bizi muhtac etmis ona bakin. Biz bunun sebeni caresini arayalaim. Polonyalilar ayri , arnavutlar ayri , lübnanlilar ayri bir mafya olmus . Avrupada artik avrupali istenmiyor su an.
Az kaldi sizin begendiginiz hastasi oldugunuz avrupa bize gelecek. Begenmeyen burali olsun , hoslanmayan gitmesin. Tabi ki icimizde bir cok kötü insan cikiyor. Cünkü biz eskiden beri cok karisik bir ülkeyiz. Fakat avrupada ama gizli ama acik acik yabanci düsmanligi, kiskanclik , ismlamafobi gibi hastalikllar yok mu ? Su an ülkemiz ucak, araba , beyaz esya , Tarim ve konfeksiyon da cok ileri... Yollarimiz ,köprülerimiz , Hastanelerimiz , bankalarimiz eskiye nazaran cok daha iyi . Siz saniyorsunuz sadece bizim ülke de durum kötü. Peki neden bütün dünyadan bizden kötü olan ülkelerin insani Türkiye yi tercih ediyor? Yapmayin Allah askina ... Bizi bu hale bile bile getirdiler . Biz hasta ile ugrasirsak virus u bos birakirsak bosa kürek cekeriz . Ben Türklügümden gurur duyuyorum ve insanimi cok seviyorum. Ne kadar kötü de deseniz en merhametli en vicdanli bizim halkimiz. Bu bütün dünyada denendi . Fakirimiz bile ac insana ne olursa olsun yardim elini uzatiyor ... Tamam bazi konularda haklisiniz ama bir kac cürük yumurta icin tüm sepeti atmayin.

Konuyu anlamamışsin usta galiba tam olarak , Türkiye de sağlık sektörü iyi iyi olmasının tek sebebi nakit ödüyorsun Bura'da aynı hizmet var ama 3 4 katı fazla ,sorun insanların vurdum duymazligi işlerinin uzmanı olmaması uzman olan da müdür olup senin ona ulaşmanın imkansız durumda olması yurtdışında yaşan biri olarak 9rda yasasan .mutlaka bir tanıdık dayı amca bulunur iş yürüsün diye, neyse konu sapacak çok değişik iyi hafta sonları

mxm
19 Ağustos 2023, 13:04
Demokrasi nedir diye sorsak cevap veremeyecek bir insan kalkmis burada "Ülkemizi kötülemeyin" diyor. Ayni kisi gecmisteki yönetimin ne kadar kötü oldugunu söyleyip aninda kendisiyle celiskiye düsüyor ama farkinda degil cünkü siyaset gözünü karatmis.
Eski yönetim dedigi sey de nedir?
1950 den önce CHP tek partiydi, bu partinin icinde yüzlerce Menderes vardi, Menderes de zaten CHP milletvekiliydi. Sonrasinda cok partili dönem basladi, sene 1950, Menderes kendi partisini kurdu, 1950 den beri en fazla iktidarda olan partiler hangileri?
DP - Menderes
AP - Demirel
ANAP - Özal
AKP - Erdogan
bu partilerin temeline bakalim, kimler bu partilere oy verdiler? Su an AKP ye verenlerin dedeleri verdiler, babalari oy verdiler ama simdi kalkmis onlari begenmiyorlar. Celiskili degil mi?
Ayrica bu partiler AKP nin gecmisidir, hep ayni yönetim mantigi. Ben CHP yi savunmuyorum, tam tersi, bence CHP ile AKP caktirmadan birlikte calisiyorlar, danisikli dögüs var, hepsi durumlarindan memnunlar.
Elestirmek vatana ihanet degildir, tam tersi vatani seven elestirir, neden elestirir? Cünkü gördügü aksakliklarin düzeltilmesini ister yoksa zaten umurunda olmazdi. Sevmeyen biri kötüye gidisi gizlice, sinsice izler ve gülerdi sanirim.
Benim düsüncem bu yönde, siyasete giriyorsun diyene de asil siyasete girmek, elestireni vatana ihanetle suclamaktir, cünkü tuttugu parti iktidarda oldugu icin elestirenlerin sesini kesmeyi amacliyor, asil siyaset budur.
Devlet ile parti ayni sey degildir, bunu da kafalara sokana degin iyice tekrarlamak gerekiyor. Devlet kalicidir, bizimdir ama yönetim sürekli degisir ve bugün bizim olur, yarin olmaz, degisken bir sey cünkü ama Türk devleti hep orada kalir.

haveri68
19 Ağustos 2023, 17:09
Haveri68 usta herşey karakter meselesi.

Bak görüyorsun, eleştiriyorum, eksikleri gösteriyorum, ona bile tahamüllü olmayan insanlar var.

Sanıyorlarki sen veya ben ülkemizin kötülüğünü istiyoruz.

Ya benim ülkemde niye herşey kaos olmaya mecbur?

Niye trafiğim kaos?

Niye siyasetim hep kaos?

Niye futbolum hep kaos?

Niye hastanelerim çoğu kaos?

Niye yollarımın yüzde 90ını kaos?

Niye benim bölünmüş yollarımda at, koyun, traktör, incirci, çanak çömlekci geziyor?

Niye hava yollarım, misal Corendon, Sunexpress, Pegasus hep sağı solu oynuyor?

Niye benim marketlerim hep fırsatcılık peşinde?

Niye, niye, niye?

Hepsinin altında karaktersizlik yatıyor.

Usta zeka meselesi sen ben ülkemizi birinci ligde görmek istiyoruz öbürlerinin umurunda bile degil ama olsun adama sorsan empati nedir kendini asmak nedir kompleks kapris nedir inanki birisini dahi bilmez burda iskembeden salla yiyenlar ama ben yememn.

haveri68
19 Ağustos 2023, 17:15
ustalar esas tufan bir nisan (yazin bir yere Neler olacak ) 01.2024 cünkü istanbulu alabilmek icin su ülke feda ediliyor ( secimden öncede böyleydi ) biriken borclar dönmeyecekyapimayan zamlar yapilacak 5 ceteye akan pararlar akacak ben akp oy verenleri o gün görecegim ellerim kirilsada vermeseydim diyenler boarda cogalacaklar yaninlan insallah ben olurum .

Haziran
19 Ağustos 2023, 17:49
Valla is AKP veya CHP degil.
CHP olsa basta onlarda aynisini yapacak.
Sorun bizim Insanimiz.Basa kim gelirse gelsin belirli bir süre sonra ayni zihniyete dönüsüyor.Basta devrimci, özgürlükcü, demokrat, yenilikci gibi oluyorlar sonra yine tipik bir Türk modusuna dönüsüyorlar.

Ben bugüne kadar AKP'yi savundum ve Oy verdim.Sayin Erdogani bizden biri gibi gördüm.Farkli dedim.Ha birsey yapmadimi? Coook seyler yapti.Yapmadi dersem yukarda Allah var.Ama hatalarinida söylerim.
AKP bu Ülkeye cok iyi seyler yapti yollar, köprüler, hastaneler en önemlisi IMF'ye borcu kapatti bir soluk aldik.Paramizin arkasindan 6 tane sifiri atti Paramiz deger kazanmisti.Ekonomi iyiye gidiyordu.
En düsük Emekli ayliklari 400-450 € ya kadar gelmisti. Insan basina düsen Milli gelir 12-13.000 $ olmustu.
inanin is yerinde Yunan is arkadaslarim dahi Türkiyenin ekonomisinin cok iyi oldugunu, erdoganin isi iyi yönettigini söylerlerdi, bizde gururlaniridk.
Ama ne zaman Fetö ile kiliclar cekildi hersey kötüye gitti.demek ki Fetöcü eskiyalar götürüyormus herseyi.
Fetö olayini iyi yönetemedi.Hala Fetöcüler bizi disardan etkiliyor.
Sonra AKP'nin yaptigi bir kac hata bugün Ekonomimizin zayiflamasina neden oldu.
bakin bir daha diyorum ben AKP'ye oy verdim devamli.Son secimde oy kullanmadim!
AKP'nin yaptigi hatalar:
1- Avrupa ve ABD'ye yapilan elestirileri TV ekranlarindan yapmayacakti.Tamam Erdoganin söyledikleri hakli seylerdi ama Ey Avrupa, Ey Amerika diye meydan okumayacakti.O yaptigi konusmalar devamli Türkiyeden yabanci yatirimlarin cekilmesine sebep oldu.Bakin putine TV ekranlarina cikip hic Ey amerika, Ey Avrupa diye üst telden bagiriyormu.Hayir sessiz kaliyor ama yapacagini yine yapiyor.

2-Papaz Brunson davasinda yine cok büyük konustu ve Papazi tuttu Amerikaya geri verdi.Yani geri adim atti.Ama Amerika yine yapacagini yapti Dövizi tavan yaptirdi.

3-Suriyelileri icerde tutmak icin Avrupayla anlasma yapmiyacakti.Hepsini göndercekti Avrupaya. 6 Milyar € alacagim diye Suriyelileri icerde tuttu.

4-Ekonomi konusunda elle tutulur son 5-6 senede hic bir iyi adim atamadi.

Bunlar ne yazikki yapilan belli basli hatalar ve ben bu Hataleri tabiki elestirecegim.Simdi hemen Vatan Hainimi oluyorum?
Ama bizim insanimizin mayasinda bu var.Bakin su an CHP'de olsa basta , IYI partide olsa basta yine aynisi olacak, belki daha kötüsü olacak.
Cünkü biz Toplum olarak dogu kafaliligi atamiyoruz.Biraz iktidarda fazla durdukmu güc zehirlenmesine maruz kaliyoruz.

BuraK!
19 Ağustos 2023, 17:52
herseyi gectim, Türkiyenin DNA si ile oynuyorlar. Ülkede okadar cok arap, afgan, pakistanli varki hic normal degil. Halen sinirlar acik gelen binlerce mülteci var. Resmi olarak 4milyon sayilariymis, ama ben eminimki bu sayi 15-20 milyon vardir. Ülkeyi icten batiracaklar malesef önlem almak yerine daha cok getiriyorlar. Araplari görüyorsunuz bir aile 5-8 cocuk yapiyor. 5 sene sonra görün siz Türkiyeyi bu günleri cok arayacagiz....

atsiz77
19 Ağustos 2023, 18:19
Birbey 3.0 bu Ülkedeki insanlar ne zaman senin söylemin ile “ Bir bayrak sallayıp Mehter çalmayı “ bırakırsa ancak belki biraz düzlüğe çıkar. Yoksa imkansız gibi bi şey, abim bu sene İzine gitti anlattıkları inanılır gibi değil kendi yaşadıkları sadece. Her vatandaşımız saatli bi bomba her an patlayacak vaziyetteler, Polisler desen keza öyle kendilerini Sherif rolüne kaptırmışlar sanki …

Ülkemiz bir cennet 4 mevsimi yaşayan ender Ülkelerden birisi Avrupa’yı Asyaya bağlayan tek Ülke.

Hem Avrupa hem Asya için vazgeçilmez bi Ülke, bu fırsatı değerlendiremiyoruz.

Şu an Türkiyede Gurbetçilere karşı çok büyük bi algı operasyonu var, Ekonomi daha kötüye gittiği sürece onların bakışları bizlere karşı daha sert olacak, sen sen ol Yabancı Plakalı arabanla Lambalarda vs. sana bulaşanlarla muhatap olma başın belaya girer.

Birbey 3.0
19 Ağustos 2023, 18:28
Şu İstanbul depremi olursa, inşAllah olmaz ama bilime göre 5-6 senesi var, ozaman 70 sene ekonomik ve sosyal geriye gideriz. Bu Suriyeliler, Afganlar, PKK ile bir olup durumden fırsatı bulmuşken ayaklanmazsa şaşmam.

Gurbetci antipatiğine gelince. Türkiye'nin adamının karaktersiz olduğu burden belli. Gurbetciler okadar yardım topladı, TIRlar ile neler gitti, ne Türkiye Cumhuriyeti nede Türkiye'deki halk bir teşekkür etti.

atsiz77
19 Ağustos 2023, 18:35
Biz Gurbetçileri sadece €uro olarak görüyor. Oysa sadece 1 ay Tatil sezonunda Kaç Milyon Euro giriş sağlıyoruz Ülkemize.

Ama insanlar NANKÖR Halkın 99% böyle.

Haziran
19 Ağustos 2023, 19:52
Insanlar Mutsuz, umutsuz.
En kücük misal, burda örnegin bir AVM'ye girin kasadaki kassierlerin %70 güler yüzlü, gülüyorlar, selamliyorlar.
Ama Türkiyede bir AVM'ye girin kassierlerin hepsinin yüzü asik. Gülümsemiyorlar, yüzümüze tuhaf tuhaf bakiyorlar.
Cünkü 9-10 saat calisiyorlar aldiklari maas askeri ücret.Belkide altinda!!
O gencecik kizlar, genc delikanlilar umutla bakamiyorlar yarina.Karin tokluguna calisiyorlar.
Bu hep böylemi olur? Bir Ülkenin kaderi 100 yildir degismez mi?
Her gelen iktidar ayni oyunumu oynar?
Ben 18 - 19 yasina kadar TR'de yasadim.O günde ayni, simdide ayni.
Biraz düzelir gibi oluyor Menderesin ilk dönemi gibi, Özalin ilk dönemi gibi, Erdoganin 2.dönemi gibi, ama olmuyor yine basa dönüyoruz.
Ya ne zaman gülecek bizim Insanimizin yüzü??
Ne zaman Gol olacak? Budami Gol degil be hakim Bey? dedigi gibi Merhum Sadri Alisikin.
Ne zaman Gol olacak, gercekten bizler göremiyecegiz galiba cocuklarimiz bari bir Refah yasayan Türkiye görse.

Türkiyede Gurbetcilere duyulan kin yine Siyaset yüzünden.
Yurtdisinda yasayan Türklerin Genel secimlere katilmasi nedeniyle kaybeden taraf Gurbetcilere kin besliyor.Iktidarin kazanmasini bize bagliyorlar.Ama Gurbetcilerin oyu Türkiyedeki secimlere etkisi %1 dahi degil.

haveri68
19 Ağustos 2023, 20:18
Şu İstanbul depremi olursa, inşAllah olmaz ama bilime göre 5-6 senesi var, ozaman 70 sene ekonomik ve sosyal geriye gideriz. Bu Suriyeliler, Afganlar, PKK ile bir olup durumden fırsatı bulmuşken ayaklanmazsa şaşmam.

Gurbetci antipatiğine gelince. Türkiye'nin adamının karaktersiz olduğu burden belli. Gurbetciler okadar yardım topladı, TIRlar ile neler gitti, ne Türkiye Cumhuriyeti nede Türkiye'deki halk bir teşekkür etti.

Arastir derin Gurbetcilerin göndedigi yardim kilosu 0,80 € Yemene satilmis biraz arastir baklalim neler neler satilmis Depremde .Bir insan Kizilaya kan vermiyor, Gecen Hafta babam Hastalandi kardesim randevu alamadi Babama kan verilmesi lazimdi Kirsehirde Kan bulunamada ,Ankarada iki torba kani 5 bin tl getirtik .simdi söyleyin sen güvenip kizalaya kan verirmisin cünkü verilen kani satmislar bagislanan kurban etlerini satmislar .Bunlari Söylemek Sucsa Bu sucu sürekli isleyecegim ülkem adam olana kadar .ülke sevgisini ölcen bir alet yoktur zorgünde hain olanlar kahraman kahraman olanlarda hain olurlar Ben ülkemin adam olmasi icin elimden gelen herseyi yapmaya hazirim yeterki Mülakat sahibi insanlar hak ettikleri yere gelsin.

deniz2000
19 Ağustos 2023, 21:02
Biz Gurbetçileri sadece €uro olarak görüyor. Oysa sadece 1 ay Tatil sezonunda Kaç Milyon Euro giriş sağlıyoruz Ülkemize.

Ama insanlar NANKÖR Halkın 99% böyle.

usta ondan haric her ay giden parayida bir hesap etsen milyonlarca para gidiyor vatana cünkü esimiz dostumuz

anneye babaya orada yasiyan kardeslerimize ihtiyaci olan akrabalarimiza vs giden paralarin hatdi hesabi yok

ama onlara yinede yaranamazsin. usta

mxm
19 Ağustos 2023, 22:58
Keske Türkiye normal bir duruma gelebilse, biz de ülkemize dönüp bildigimiz her seyi Türk genclerine aktarabilseydik ama sanirim ancak ölü bedenimiz geri dönecek. Ben kac tane ögrenci yetistirdim, kendi ülkeme katki saglamak isterdim ama olmadi. Baslarda oldukca iyi gidiyordu hakikaten, sonra birden asagi dogru yuvarlanmaya basladik, yazik. Avrupa´ ya vizesiz giris umutlari olusmustu, simdi önceden kac kere gelenlere dahi vize vermiyorlar. Gerci Avrupa´ya vizesiz giris olayina ben hic bir zaman inanmadim, bati bize Türk isletmelerini ele gecirmek icin umut dagitti,yüzlerce sirketi devraldilar sonra bizi kenara itiklediler, buna adim gibi emindim. Kasa bosalinca batinin eski bakis acisina geri döndük.
IMF ye borcu bitiren de baska yerden alinan borctu, bunu da eklemek gerekiyor. 2002 den itibaren Türkiye´nin dis borcu en az iki katina cikti, adi ister IMF olsun, isterse baska bir sey olsun disariya borclusun, IMF ye borclu olmasan ne yazar, bu parayi illa geri ödeyeceksin. Ekonominin bu durumda olmasinin zaten baslica sebebi döviz eksikligi. Devlet maaslara zam yapiyor, ayni zamanda enflasyona yol vererek yaptigi zamlari vergi yoluyla aninda geri topluyor cünkü bunun baska yolu yok. Ürünlere zamlar konusunda dis gücler masalina da kimse inanmasin, yok öyle bir sey.
Erken emeklilik konusu da tam bir rezillik, 43 yasinda emekli olunmaz, devletin kasasi kimsenin babasinin ciftligi degil. Az maas aldigini söyleyen emeklilere zerre acimiyorum, kendi öyle istedi cünkü. Biz burada Almanya gibi bir ülkede 35-40 sene emekli kasasina dünya kadar para ödüyoruz buna ragmen düzgün bir maas asla alamayacagiz, bir de bunu Türkiye ile kiyaslayin. 43 yasinda emekli olan birine aylik 200 Euro bile cok.

deniz2000
21 Ağustos 2023, 16:29
bu nasil bir zihniyettir nasil bir oyun dönüyor köylümüzün buydayini neden bu hü..met almak istemiyor ??

köylümüz isyanda yaziklar olsun birzamanlar bir insan vardi insan gibi insan köylü milletin efendisidir demisti,

biraz olsun bu insanin yolundan gidin be ..............

steve
22 Ağustos 2023, 00:29
bak sen , demokrasiyi bilmezmisim...
sen söyle bakalim neymis ? sen burada dogmussun kesin . biz chp nin , shp nin kim oldugunu kac sene iktidar oldugunu m. kemalden ismet inönü ye, inönü den celal bayar a , bayardan refik saydam a , saydamdan ahmet fikri tüzer e , ondan sükrü saracogluna ondan da recep peker e , pekerden hasan saka ya , saka dan semsettin günaltay a , ondan sonra dp menderes ve darbe ile indirilip gene ismet inönü sonra aralikli bülent ecevit ve de erdal inönü ... topla bakalim kim daha fazla kimin zamaninda neler yapilmis ondan sonra gel bana demokrasi dersi ver. Ben ilkokulu, ortaokulu ve liseyi Türkiyede okudum. bundan 44 sene önce... Davulun sesi uzaktan hos gelir. ben bilirim o zamanlari karanlikta ders calistigimi, tüp kuyruklarinda uyukladigimi , cay yok yag yok sigara yok seker yok... yok da yok.. ecevitin bir konusmasi var iyi dinle... seker e % 400 , demir e % 500 zam vs.vs . demirelin attigi yalanlar vaadleri , inönünün yaptigi ve attigi Kaziklari iyi bilirim...
ben internetten degil yasadigim hayattan yaziyorum... sen burada dogmussun her halde , alman gözüyle bakma ...

atsiz77
22 Ağustos 2023, 07:38
bak sen , demokrasiyi bilmezmisim...
sen söyle bakalim neymis ? sen burada dogmussun kesin . biz chp nin , shp nin kim oldugunu kac sene iktidar oldugunu m. kemalden ismet inönü ye, inönü den celal bayar a , bayardan refik saydam a , saydamdan ahmet fikri tüzer e , ondan sükrü saracogluna ondan da recep peker e , pekerden hasan saka ya , saka dan semsettin günaltay a , ondan sonra dp menderes ve darbe ile indirilip gene ismet inönü sonra aralikli bülent ecevit ve de erdal inönü ... topla bakalim kim daha fazla kimin zamaninda neler yapilmis ondan sonra gel bana demokrasi dersi ver. Ben ilkokulu, ortaokulu ve liseyi Türkiyede okudum. bundan 44 sene önce... Davulun sesi uzaktan hos gelir. ben bilirim o zamanlari karanlikta ders calistigimi, tüp kuyruklarinda uyukladigimi , cay yok yag yok sigara yok seker yok... yok da yok.. ecevitin bir konusmasi var iyi dinle... seker e % 400 , demir e % 500 zam vs.vs . demirelin attigi yalanlar vaadleri , inönünün yaptigi ve attigi Kaziklari iyi bilirim...
ben internetten degil yasadigim hayattan yaziyorum... sen burada dogmussun her halde , alman gözüyle bakma ...

Ustam yazdıklarında haklısın, Yağ Tüp kuyrukların olmasının sebebinide yazarmısın lütfen?

O yazdığın siyasetçilerin hepsi Recep dahil beş para etmez.

deniz2000
22 Ağustos 2023, 10:06
euro olmus 30TL bazilari daha neyi savunuyor anlamis deyilim

hergün zam üstüne zam, tabi canim zamlari ALLAH yapiyor yada dis gücler yapiyor

diyen cahiller yüzünden ülkemiz ne hale geldi, hani sevdiginiz kisi dünya lideriya

vursun masaya euroyu yapsin 10TL de görelim helal olsun diyelim,koskoca Türk devleti araplarin dilencisi oldu haberiniz yok.

Kıbrıs dahil her tarafi peşkeş cekiyorlar haberiniz yok
torunlarimizin geleceyi yok oluyor haberiniz yok

Şafak74
22 Ağustos 2023, 17:25
Bu Sene Bursada Ulu Camii'nin yakında Otopark tan çıktım yanlış Yola girdim girdiğime Şok oldum Suriyeliler Komple Caddeyi istimlah etmiş heryer Arapça yazı korktum Vallahi Tehlike Büyük birileri artık dur Demesi lazım.

webci
22 Ağustos 2023, 17:34
euro olmus 30TL bazilari daha neyi savunuyor anlamis deyilim

hergün zam üstüne zam, tabi canim zamlari ALLAH yapiyor yada dis gücler yapiyor

diyen cahiller yüzünden ülkemiz ne hale geldi, hani sevdiginiz kisi dünya lideriya

vursun masaya euroyu yapsin 10TL de görelim helal olsun diyelim,koskoca Türk devleti araplarin dilencisi oldu haberiniz yok.

Kıbrıs dahil her tarafi peşkeş cekiyorlar haberiniz yok
torunlarimizin geleceyi yok oluyor haberiniz yok

Usta yazarken cok heyecanlisin vede asabisin..öfke yayindan cikmis ok gibidir,,sahibini ya vurur yada yaralar..kktc ye gelince bu hazayi biz kendikendimize yaptik..zamaninda bir girip tumunu almadik,yarim isler basimiza bela oluyor..abd kafasi ecevit e zamaninda girip hepsini alalim ne olursa olsun demisler,oda abd korkusundan askeri geri cekmis ve bize bu yarim isi 74 den beridir zafer olaraak yutturdular..bizim meselemiz abd çakmakli politikacilarimiz..bunlar senelerdir tr de ogrencileri birbirlerine kirdirdi,milletin anasini aglatti,tr yi fakirlestirdiler,biliyoruzki boynu azicik uzayan milleti abd hemen tras ediyor..
Gelinen nokta bugunler..
Simdi onu bunu suclayip langirtiya gerek yok..
Ne demisler;
Kendi dusen aglamaz,..

deniz2000
22 Ağustos 2023, 17:47
Usta yazarken cok heyecanlisin vede asabisin..öfke yayindan cikmis ok gibidir,,sahibini ya vurur yada yaralar..kktc ye gelince bu hazayi biz kendikendimize yaptik..zamaninda bir girip tumunu almadik,yarim isler basimiza bela oluyor..abd kafasi ecevit e zamaninda girip hepsini alalim ne olursa olsun demisler,oda abd korkusundan askeri geri cekmis ve bize bu yarim isi 74 den beridir zafer olaraak yutturdular..bizim meselemiz abd çakmakli politikacilarimiz..bunlar senelerdir tr de ogrencileri birbirlerine kirdirdi,milletin anasini aglatti,tr yi fakirlestirdiler,biliyoruzki boynu azicik uzayan milleti abd hemen tras ediyor..
Gelinen nokta bugunler..
Simdi onu bunu suclayip langirtiya gerek yok..
Ne demisler;
Kendi dusen aglamaz,..

ayni senin gibi yanliz bazen görüslerimiz tutmuyor

moralist
22 Ağustos 2023, 19:48
Bide bu sene Gurbetçi düşmanlığı hortladı bizler görgüsüz insanlar gibi görüyorlar beğenmiyorlar yabii kıskançlık da var ortada

webci
22 Ağustos 2023, 19:58
Bide bu sene Gurbetçi düşmanlığı hortladı bizler görgüsüz insanlar gibi görüyorlar beğenmiyorlar yabii kıskançlık da var ortada

Asil gorgusuz ve cahil kendileri..
Azbir avrupaya veya yurtdisina ciksinlarda bir dunya gorusleri olsun..
60 yasindaki adam denizlinin nerde oldugunu bilmiyor..tuz golu ankarada diyor..

Serkinho
22 Ağustos 2023, 20:26
Soruya geri dönsek.... MALESEF hiç bir zaman.

Millet daha çöpü, çöp tenekesine atmaya bilmiyor. Bizim millet gibi egoist bir millet görmedim. Trafikde olsun, sıra beklerken olsun.... Herkez, ama herkez kendisini düşünüyor.

Bu yaz Taşucun'dan Girneye gecicez..., Eski ilçe (Il bile değil )beldiye başkanı geldi diye ve ailesiylen otursun diye, iki sıraya kaldırdılar. Milleti dagitilar vapurda. Sadece "beyfendi" otursun diye. Bizim millet ses çıkarmadan kalkdi. Bana diyeceklerdi kalk diye....

Kapadokya'da genç bir çift "Gender revival" yapdı. Balonu patlattılar, story cekdiler. Tabi konfetiler heryere dağıldı. Toplayan yok. İnşallah çocuğunuz sizin gibi olmaz dedim. Hiç ilgilenmediler.

Yazy yaz bitmez.

Eğer yukardaki yazdığım gibi küçük sorunları bile cözemiyorsak, büyüklere hiç baslamiyalim.

Gesendet von meinem SM-S908B mit Tapatalk

Asil gorgusuz ve cahil kendileri..
Azbir avrupaya veya yurtdisina ciksinlarda bir dunya gorusleri olsun..
60 yasindaki adam denizlinin nerde oldugunu bilmiyor..tuz golu ankarada diyor..

Nasıl çıkıp görsün? %10 bir kitle çıkıp görür, ama diğer %90 ne yapacak.?

Bir kitle var, gurbetçilerden nefret eder, Avrupa'da herşeyi bedava zanederler ve bir kitle gurbetçi vardır, çok saçma konuşurlar. Restorantlari veya Starbucks dolu görünce herşeyi süper zaneden, ve bol kesedan atan.

Gesendet von meinem SM-S908B mit Tapatalk

deniz2000
22 Ağustos 2023, 20:46

moralist usta kiralar olmus 10bin TL adamlarin aldiklari para belli burdan izine giden bazi geri zekalilar yüzünden

bu durumlara düstük her mikrofon uzatanin yaninda gürbetciler ön sirada sacma sapan yalan atan ALLAHTAN korkmadan yorum yapan

gurbetciler, yüzünden daha kötü durumlarda cikar ilerki günlerde, kurunun yaninda yasta yanicak malesef

moralist
22 Ağustos 2023, 21:15
moralist usta kiralar olmus 10bin TL adamlarin aldiklari para belli burdan izine giden bazi geri zekalilar yüzünden

bu durumlara düstük her mikrofon uzatanin yaninda gürbetciler ön sirada sacma sapan yalan atan ALLAHTAN korkmadan yorum yapan

gurbetciler, yüzünden daha kötü durumlarda cikar ilerki günlerde, kurunun yaninda yasta yanicak malesef

Birde gerizekalı gurbetciler var aslında öyle mi oda belirsiz yok maaşıyla 10 iphone alıyormuş muş saçma sapan yorumlar millette de doğru zannediyor

deniz2000
22 Ağustos 2023, 21:31
Birde gerizekalı gurbetciler var aslında öyle mi oda belirsiz yok maaşıyla 10 iphone alıyormuş muş saçma sapan yorumlar millette de doğru zannediyor

her uzanan mikrofana yorum yapmasinlar kardesim bukadar basit ben bu sene gördüklerimi burda anlatmak istemiyorum

5 haftaligina izine gittim 3hafta kaldim geri döndüm ortalik cok karisik bildigin gibi deyil korna caldi diye bir adam tabancayla vuruluyorsa artik gerisini sen düsün

webci
22 Ağustos 2023, 21:34
Aslinda ortada toplumsal pisikolojik sorunu var..
Burda iki sene once yazdim tr tam bir acik timarhane hapishanesine donmus diye..
Bugunku durum boylee..
Herkes kendine mukayyet olsun yeter..
Ekmek buldukca azarsan bela gelir seni yakalar..
Ortada bie ekonomik sorun olmasada bu insanlar boyle olurdu..
Eskidende ne kadar sorunlar olsada insanlar yine hastaydi..
Ekonomik sorunlar birer hikaye,gercek olan insanlarin azginligi..
Problemin kokune bakmaniz lazim....
Herzaman ve heryerde boyledir;
Ekonomik ve ahlaki cokuntu her zaman insanlari kole olarak kullanmada yeterlidir..
Afrikadaki insanlara 3 ogun yemek verirseniz bu insanlar azar ve ozgurluk ister,bu yuzden bir ogun yemek verilip ac birakiliyorki bas kaldirmasinlar,egitmeyenki bilgi sahibi olup hak istemesinler..
Simdi fransanin koleliginden kurtulup kominizmin kolesi olmaya hazirlar..
Yani bu insanlar köle dogmus köle ölürler..

gezgin38
22 Ağustos 2023, 22:22
avrupada büyüyüb herseyin iyisini görüp türkiyeden beklentilerini yüksek tutup kendi memleketini begenmeyenlerin hicmi hatasi yok türkiyeye gidip herseyi dogrumu yapiyorlar en basda nasil fiyat kirarim satin aldigimin vergisini ödedimmi aceba türkiye ya ödemesemde olur 3-5 kurus kar edecegim diye sürekli düsünür halde, türkiyenin gecmisine bi bakalim nereden nereye gelmis cumhuriyet kurulali kac yil olmus. sanmayinki almanyada hersey cok dogru düzgün buradada var aksamalar kücük sehirlere bi bakin bazi bölgelerde internet bile cekmiyor 2023 senesinde, hergün arabamla gittigim yol bundan 5 ay önce kücük bir insaat vardi 50kmh yolu 30kmh düsürdüler insaatdan dolayi insaat süresi 1,5 hafta sürdü ve halen yol 30kmh da bence bu almanyanin büyüksehir belediyesinin yaptigi hata, usak daki teknik servisin yanlis adres bilgisinden daha büyük

webci
22 Ağustos 2023, 22:57
avrupada büyüyüb herseyin iyisini görüp türkiyeden beklentilerini yüksek tutup kendi memleketini begenmeyenlerin hicmi hatasi yok türkiyeye gidip herseyi dogrumu yapiyorlar en basda nasil fiyat kirarim satin aldigimin vergisini ödedimmi aceba türkiye ya ödemesemde olur 3-5 kurus kar edecegim diye sürekli düsünür halde, türkiyenin gecmisine bi bakalim nereden nereye gelmis cumhuriyet kurulali kac yil olmus. sanmayinki almanyada hersey cok dogru düzgün buradada var aksamalar kücük sehirlere bi bakin bazi bölgelerde internet bile cekmiyor 2023 senesinde, hergün arabamla gittigim yol bundan 5 ay önce kücük bir insaat vardi 50kmh yolu 30kmh düsürdüler insaatdan dolayi insaat süresi 1,5 hafta sürdü ve halen yol 30kmh da bence bu almanyanin büyüksehir belediyesinin yaptigi hata, usak daki teknik servisin yanlis adres bilgisinden daha büyük

Cok dogru soyluyorsun..
Ben kendi acimdan yazacak olursam;
Burada elestirilen taraf anlik ve aylik hatalar degil..
Burada hergenc sorumluluk ve bilinc altinda..hergenc belli bir yastan sonra meslek egitimi almak zorunda..
Kimse hukumet zam yapti diye yaygara koparmiyor..
Kimse savas ve dusman pisikolojisi ile yetismiyor..
Kimse aylarca secim konusmuyor..
Kimse hergun fiyatlar cikacak endisesi yasamiyor..
Sabit ekonomi ve faiz politikasi uygulanmaz diye dert yanmiyor..
Kimse kiliselere ve rahiplere saldirmiyor..
Almanya dunyada sayginlik kazanmis bir devlet ve onune gelen firca atmiyor..
Kimse darbeye yelkenmiyor..
Gecmisinde daragaclari olmamis..
Sapkayi kaptirmamis basiretsiz sülolar olmamis..
Sanatcilar hiristiyanliga saldirmamis..
Kimse yanbaktin diye birbirini bicaklamiyor..
Gencler ellerinde kitap meslek secimi derdinde ve kimse ayse veli haticeye 18 inde aşik olmuyor..
Saysayabildigin kadar..
Adlinda biz herseyi biliyoruz ama isimize geldigi icin saman altindan su yürütuyoruz cunku bizde bu topluma aitiz..

deniz2000
23 Ağustos 2023, 08:47
Cok dogru soyluyorsun..
Ben kendi acimdan yazacak olursam;
Burada elestirilen taraf anlik ve aylik hatalar degil..
Burada hergenc sorumluluk ve bilinc altinda..hergenc belli bir yastan sonra meslek egitimi almak zorunda..
Kimse hukumet zam yapti diye yaygara koparmiyor..
Kimse savas ve dusman pisikolojisi ile yetismiyor..
Kimse aylarca secim konusmuyor..
Kimse hergun fiyatlar cikacak endisesi yasamiyor..
Sabit ekonomi ve faiz politikasi uygulanmaz diye dert yanmiyor..
Kimse kiliselere ve rahiplere saldirmiyor..
Almanya dunyada sayginlik kazanmis bir devlet ve onune gelen firca atmiyor..
Kimse darbeye yelkenmiyor..
Gecmisinde daragaclari olmamis..
Sapkayi kaptirmamis basiretsiz sülolar olmamis..
Sanatcilar hiristiyanliga saldirmamis..
Kimse yanbaktin diye birbirini bicaklamiyor..
Gencler ellerinde kitap meslek secimi derdinde ve kimse ayse veli haticeye 18 inde aşik olmuyor..
Saysayabildigin kadar..
Adlinda biz herseyi biliyoruz ama isimize geldigi icin saman altindan su yürütuyoruz cunku bizde bu topluma aitiz..

usta bana öfke yayindan cikmis ok gibidir,,sahibini ya vurur yada yaralar. diyorsun bu ok senimi vurur benimi vurur

bilemem, biraz daha yazarsan yorumlarin nerdeyse roman olucak :)

webci
23 Ağustos 2023, 10:11
usta bana öfke yayindan cikmis ok gibidir,,sahibini ya vurur yada yaralar. diyorsun bu ok senimi vurur benimi vurur

bilemem, biraz daha yazarsan yorumlarin nerdeyse roman olucak :)

Usta bunda yadirganacak yada kendini hedef gosterecek bir durum yok..
Bizler cumle kurup birseyi ima etmek isterken;
Sen veya ben kelimesini kullanarak bir topluluga anlatiriz..
Burada seni derken herkesi kasdetmis oluyorum..
Bak burada birsuru iyi kotu yorumlar yapiyoruz..
Eline oku ve yayi al ve karsina bir hedef koy,velevki bu bir insan olsun yayi gerip oku firtattiginda yaydan cikan okun pesinden kossanda yakalayabilirmisin?
Sozde boyledir;agzindan cikar ve engel olamasdin,aman söz agzimdan ciktin geri dön diyerek yakalayabilirmisin??
Özur bir bahanedir,soylenen soz soylenmistir ve hedefini vurmustur,ya o kisiyi yaralarsin yada kahrindan öldürürsün.
Öfke aninde ne soyledigini,ne yedigini nede ictigini bilmessin,,tum seytanlar var gucuyle yanindadir,
Öfke seytanin sihirli oklarindandir..attimi zehirler ve hedefini doksandan vurur..
Yan baktin
Parkda parkimi caldin
Kizimi kaptin
Bana trafikde duduk otturdun
Gibi bahanelerle insanlar birbirlerini yaraliyor,,bunun arkasinda pisikolojik hastalik,ahlak yoksunlugu ve kendini topluma kabul ettirememe veya kendini kucuk gorme,kendini baskalarina kabul ettirme yatiyor..
Kendi egosunu tadmin ettirme ve baskalarina galip gelme yatiyor..
Bence tr de insanlarin biran once pisikoloji dersleri almalari gerekiyor..
Bizlere ogretilen erkek evin reisidir kadin ve cocuk devamli senin kontrolun altinda yasamali..
Ailede cocuk;
evde baba tokati
Toplumda toplum tokadi
Okulda ogretmen dayagi
Isyerinde isveren tokati yiyerek yetisiyor..bu insan nihayetinde cildirip raydan cikiyor ve oda tokat atmak icin sokaklara cikiyor ve sonuc;
Trafikde siddet
Lokandada siddet
Kahvede siddet
Otobusde siddet
Kariya siddet ve cocuga siddet uyguluyor..
Bu gidisle tr adam olmaz..

deniz2000
23 Ağustos 2023, 10:16
eyvallah usta saygilar

eren
23 Ağustos 2023, 10:41
Bizim Ülkede Adam olmasi icin
Öncelikle Avrupda gibi SIKI Denetim her konuda
Trafik
Sehir icinde ve sehir disinda Avrupa gibi Denetimler sart

yoksa bir 100 YIL gecse gine adam olmaz

bu yazdigim Temel adimlar

Haziran
23 Ağustos 2023, 11:21
Türkiyede her gördügümüz eksiklik ve hatanin Temeli Insan.
Yetistirilme tarzimiz, aldigimiz Aile ve Okul egitimi
Buda Aile ve Okulda cocuklarin nasil yetistirildigi ile ilgili.Bugünün cocugu yarinin büyügü.
Temelde demek ki cocuklarimizi yetistiremiyoruz, biryerlerde hata yapiyoruz.
Yetistirmek demeyelimde egitim diyelim.Evet demek ki cocuklarimizi düzgün egitemiyoruz.
Cocugu yedirip icirip kimseye muhtac etmeden yetistirmek, büyütmek demek, o cocuga Toplumda nasil bir birey olunmali? Toplumda nasil yasamaliyi ögrettik anlamina gelmiyor.
Bizde su an bugünün cocugu yarinin bir bireyi olunca,

- kimsenin hakkina, hukukuna dikkat etmiyor, denk getirdimi her firsati degerlendiyor, hakki olmasada.
- bir an önce köseyi dönmek istiyor, cünkü cocukken nasil zengin olunur, nasil köse dönülür onun etkisi altinda büyüyor.
- devletin malina mülküne saygi duymuyor, kirip döküyor eger devlet araci kullaniyorsa kendi isinde, esin dostun isinde kullaniyor.Bozulmus kirilmis dikkat etmiyor.
- adaletsiz oluyor, eger devletin iyi bir yerlerine gelmis ise, rüsvet aliyor adeletin bozulmasina sebep oluyor
- görevini düzgün icra etmiyor eger Polis, zabita veya müfettis gibi kurmlarda ise isini iyi yapmiyor. Cevresindeki yanlisliklarla hic ugrasmiyor. Örnek Polislerin trafikte kirmizida gecen arabalara ses cikarmamamasi gibi.
- kadina saygi duymuyor her firsatta kadina bir mal gibi davraniyor istediginde dövüyor, istediginde sövüyor.
- hayvana saygi duymuyor heryerde ac kedi ve köpeklerin cirit atmasi bunun göstergesi.
- yalan söyleyebiliyor, yeminler havalarda ucusuyor ama yinede sözünü yerine getirmeyebiliyor.
- diger kadinlarin hepsini kendine helal olarak görüyor, sen erkeksin yaparsin, edersin olarak yetistiriliyor.
- sabirsiz , aceleci, pisikopat oluyor.Trafikte yol verme kavgasindan adam öldürebiliyor.Örnegin tek bir kisiye 5-6 kisi sopalarla
saldirabiliyor.(Daha gecenlerde Televziyonlarda bu örnegi gördük.Bir gurbetciye 5-6 kisi sopalarla saldirdi).

Yani bu eksikliklerle yetisen bireyler toplumu olusturuyor.Toplumda bu bireylerin davranislari ile eksik, kirik dökük bir Toplum oluyor.

haveri68
23 Ağustos 2023, 21:56
[QUOTE=gezgin38;314707]avrupada büyüyüb herseyin iyisini görüp türkiyeden beklentilerini yüksek tutup kendi memleketini begenmeyenlerin hicmi hatasi yok türkiyeye gidip herseyi dogrumu yapiyorlar

Bu kaniya nasil vardin ?

turkclan
24 Ağustos 2023, 08:30
Başlikta ki soruna cevap vereyim:

Hiç bir zaman

Rookie
24 Ağustos 2023, 10:36
İnsan oğlu bencildir, firsatını bulduğunda kendi menfaatı için herşeyi yapar, İnsanı sınırlayan kural ve yasalardır yaptığı yanlışın yanına kar kalmıyacağını bilirse kurallara uyar, en güzel örnek bizim gurbetçiler, yaşadıkları ülkelerde kurallara uyan insanlarımız memlekete geldiklerinde kural falan dinlemiyorlar, neden çünkü yaptığı kuralsızlığının bir yaptırımı yok.
Kurallara uyan ülkelerin insanları dürüst oldukları için kurallara uyuyor değiller, yaptığı kuralsızlığın bir karşılığı olabileceğini biliyor, buda zaman içinde kurallara uyma alışkanlığını getiriyor.

Birbey 3.0
24 Ağustos 2023, 11:33
Dün akşam saat 19.00'd Kapıkule'deydim.

Tam ben geldim vardiye değişti. Saat 19.10'a kadar bekledim polisin keyfi ancak geldi.

Küfür etmeden, bağırmadan yüzüne disiplinsizliğini yüzüne vurdum. Cimere şikayet edeceğimide söyledim. Sonra "işlemi takip edeceğim" yerine "seni takip edeceğim" deyince fıttırdı. O hata bana aitdi. O iyice çıldırdı ve "yürü karakola" dedi. Artık blöf mi yaptı bilmiyorum. Ama bende dedim "tamam gidelim". Amiri geldi ve karakola girdik. Bunlar beni beş dakika bekletti. Pasaportumu alıp bilgisayarda eksik aradılar. Tabiki bulamadılar. Baktı bunlar ben haklarımı iyi biliyorum, kendimi savunmamı biliyorum hemen helalleşim diye uğurladılar.

Benim hatam var, o an sözümü yanlış ve eksik söyledim. Ama 10 dakika geç gel olacak iş değil. Benim bildiğim vardiye zamanında değişir. Disiplinsizlik. Benim sözde dediğim gibi tabi yanlışdı.

moralist
24 Ağustos 2023, 11:52

Tam ben geldim vardiye değişti. Saat 19.10'a kadar bekledim polisin keyfi ancak geldi.

Küfür etmeden, bağırmadan yüzüne disiplinsizliğini yüzüne vurdum. Cimere şikayet edeceğimide söyledim. Sonra "işlemi takip edeceğim" yerine "seni takip edeceğim" deyince fıttırdı. O hata bana aitdi. O iyice çıldırdı ve "yürü karakola" dedi. Artık blöf mi yaptı bilmiyorum. Ama bende dedim "tamam gidelim". Amiri geldi ve karakola girdik. Bunlar beni beş dakika bekletti. Pasaportumu alıp bilgisayarda eksik aradılar. Tabiki bulamadılar. Baktı bunlar ben haklarımı iyi biliyorum, kendimi savunmamı biliyorum hemen helalleşim diye uğurladılar.

Benim hatam var, o an sözümü yanlış ve eksik söyledim. Ama 10 dakika geç gel olacak iş değil. Benim bildiğim vardiye zamanında değişir. Disiplinsizlik. Benim sözde dediğim gibi tabi yanlışdı.

Şansın varmış yoksa seni makyaja alırlardı��

Rookie
24 Ağustos 2023, 11:54

Bu zamanda iyi cesaret etmişsin, seni bir kaç gün alıkoyabilirlerdi.

deniz2000
24 Ağustos 2023, 12:21

usta sende senin arkandaki arabalari bekletmis olmadinmi?

dua etki saatlerce beklememissin

ben bu sene ipsaladan yunana gecerken 3,5 saat bekledim

yapicak birsey yok önemli olan kazasiz belasiz gelmissinya, önemli olan o

takma kafana gide gele alisirsin sende artik, kara yolundan devamli gidersen

Şafak74
24 Ağustos 2023, 13:30
Bundan 20 yıl önce Müstakil Ev yaptırdım, Heizung Gas Sistemi Wärmebehälter değişmesi lazım,. kaçtane Heizung cuya gitdim kimse gelmiyor kim yaptıysa o gelsin diyor Ben şimdi nerden bulayım ilk yapanı... eee Başka Heizung Şirketi gelirlerse Komple Heizung Sistemini değiştirirlz diyorlar gelen de hiç acımasız Fiyatları çok yüksek 15 bin euro dan başlıyor yanlız Gas Brenner rin değişmesi Adamların bir iki Saat çalışması 400,- eurodan başlıyor Ellerine bir düşmeyin hiç acıma duyguları yok

Birde Konuya, Almanya Türkiye kıyaslaması yaparsak

40 Senedir Terörle uğraşan bir Türkiye
Birkac Sene öncesi Darbe yapılan bir Türkiye
Milyonlarca Mülteciyi barındıran bir Türkiye
2 Sene dir Covid Salgını ile mücadele eden bir Türkiye
gecen sene Karadeniz de Büyük Sel Felaketi yaşan bir Türkiye
daha yeni unutamadığız Hatay cevresi Depremi Türkiyenin üçte biri yıklan bir Türkiye

tmm beğenmediğimz yanlışlıklar var Türkiyemizde ( Benimde rahatsız olduğum fazla Mülteci sayısı) gibi

Bukadar olayları Almanya yaşasaydı ne olurdu?

Ergene
24 Ağustos 2023, 13:46
Sorun acaba benim bilgisayardamı yoksa arkadaş yanlış klavyemi kullanıyor?
Ben yazılanları okumaya çalışırken başım dönüyor.

https://i.ibb.co/HhsyPfn/xxxxxs.png (https://ibb.co/LNWygXn) host shop (https://de.imgbb.com/)

hOrOz
24 Ağustos 2023, 13:52
Sorun acaba benim bilgisayardamı yoksa arkadaş yanlış klavyemi kullanıyor?
Ben yazılanları okumaya çalışırken başım dönüyor.

https://i.ibb.co/HhsyPfn/xxxxxs.png (https://ibb.co/LNWygXn) host shop (https://de.imgbb.com/)

senin PC de ki browser ayarlarından Türkçe yi yanlış formatlıyor

Bende problem yok

Birbey 3.0
24 Ağustos 2023, 14:06
usta sende senin arkandaki arabalari bekletmis olmadinmi?

dua etki saatlerce beklememissin

ben bu sene ipsaladan yunana gecerken 3,5 saat bekledim

yapicak birsey yok önemli olan kazasiz belasiz gelmissinya, önemli olan o

takma kafana gide gele alisirsin sende artik, kara yolundan devamli gidersen

Yok. Yerine başka polis baktı.

Sorun bekleme değil. Yasa kitap neyse o. 7 saatda beklersin. Ama kafasına göre bekletmesi olmaz.

Türkiye'nin sorunun zaten disiplinsizlik.

3 saat benimde sürde zaten.

Ergene
24 Ağustos 2023, 14:15
senin PC de ki browser ayarlarından Türkçe yi yanlış formatlıyor

Bende problem yok

Şimdi bendede normal görünüyor, hiç birşey yapmadım.
@Şafak74 arkadaşımız bir değişiklik yaptı.

tolga1903
24 Ağustos 2023, 15:17
10 senesi vardır , İpsala dan çıkarken pasaport U verdim devam ettim tam çıkacağım memur triptik çıkış yapmamış sin dedi, görmedim geçerken deyince pasaport tam sonra diye söyledi , yavaş yavaş da yoğunluk başlamış idi arabayı kenara çekip , yürüyerek geri gittim baktım
Panjurda tam kapalı değil ama kapalı cam herşey kapalı tıkladım cam açıldı ya sizin yüzünüzden geri döndüm kapalı sandım direk geçince uyarıldım triptik için diyince, dışarısı kaç derece haberin var mı içeride klima çalışıyor, cam pencere açık mı bırakayım diye birde fırça yemistik , ;)

webci
24 Ağustos 2023, 15:21
Valla ipsaladan ilk defa gecerken aynen bendede oldu .kimse yok diye gectim,2 metre sonra memur cikti ve dediki;
Yaw bu vatandas bizi adam yerine koymadi,,tabi estagfirullah deyip ozur ve geri geldimm..

Birbey 3.0
24 Ağustos 2023, 15:48
Tolga1903 ve webci:

Herşeyin altında disiplinsizlik var. Başka birşey değil.

Benim olayımda hissetdim zaten memur ile amiri arkadaş.

Şafak74, disipsizliğin ve haylazlığın darbe ile ne alakası var. Sanki darbe teşebbüsü olmasaydı farklı mı olacakdı?

Arkadaş ne yaşarsak yaşayalım herşeyin altın disipsizlik var.

Bin tane örnek bulurz.

Milli Takımımız kötü. Kaç tane hoca geldi geçti. Hepside mi kötü? Tek neden bizim oyuncuların saha içinde disipsizlik.

Hastanemize gidelim heryer karman çorman. Özelide, devletide.

Uşak'da Kreisverkehr yapıldı. Her hafta kaza oluyor. Özel taleba var Ada içindeki özeliklidir diye. Adam Kreisverkehre girerken durmayı geçtim yavaşlamıyor bile.

Okullarımız kaos.

Yollarımız kaos. 2x2 bölünmüş yolda yaya geçidi. Gelde durdu. Durursan arkadan vururlar. 110luk yolda nasıl durupda yaya yol vereceksen.

Her yer kaos ve disipsinsizlik.

Ama gayet normal. Denetim yok. Herşey Türkiye'de bir kişide bitiyor. O ne derse o. Doğruda olsa o, yanlışda olsa o. Emir demiri kesiyor. İster Çumhurbaşkanı olsun, ister vali olsun, isterse bir yerde müdür olsun.

tolga1903
24 Ağustos 2023, 16:44
Tolga1903 ve webci:

Herşeyin altında disiplinsizlik var. Başka birşey değil.

Benim olayımda hissetdim zaten memur ile amiri arkadaş.

Şafak74, disipsizliğin ve haylazlığın darbe ile ne alakası var. Sanki darbe teşebbüsü olmasaydı farklı mı olacakdı?

Arkadaş ne yaşarsak yaşayalım herşeyin altın disipsizlik var.

Bin tane örnek bulurz.

Milli Takımımız kötü. Kaç tane hoca geldi geçti. Hepside mi kötü? Tek neden bizim oyuncuların saha içinde disipsizlik.

Hastanemize gidelim heryer karman çorman. Özelide, devletide.

Uşak'da Kreisverkehr yapıldı. Her hafta kaza oluyor. Özel taleba var Ada içindeki özeliklidir diye. Adam Kreisverkehre girerken durmayı geçtim yavaşlamıyor bile.

Okullarımız kaos.

Yollarımız kaos. 2x2 bölünmüş yolda yaya geçidi. Gelde durdu. Durursan arkadan vururlar. 110luk yolda nasıl durupda yaya yol vereceksen.

Her yer kaos ve disipsinsizlik.

Ama gayet normal. Denetim yok. Herşey Türkiye'de bir kişide bitiyor. O ne derse o. Doğruda olsa o, yanlışda olsa o. Emir demiri kesiyor. İster Çumhurbaşkanı olsun, ister vali olsun, isterse bir yerde müdür olsun.

Disiplinsizlik den önce işini , yapmasını bilen yok, lise yada üni mezunları sınav ile (KPS) hiç bilmedikleri işlere atanıyor lar, işini bilen de müdür oluyor, istisnalar hariç tabiki, sistem işte yanlış, hele geçen sene tekne ile çıkış yapmam lazım gümrük memuru kontrol edecek, tekneyi iyi niyetli biri
Muhabbet ederken 4 ay önce geldiğini bundan önce Kars da Ermeni sınırında gümrük memuru olarak görev yaptığını anlattı, tekne araması yapacak evrak işleri filen bilgi sıfır deniz üzerine ne dolduracak ne verecek yok da yok 1,5 saat PC ye beraber bakarak hallettik.

Şafak74
24 Ağustos 2023, 17:09

Benim anlatmak istediğim Türkiye nin başından gecen olaylar Almanyanın başından geçmiş olsaydı ne olurdu

Almanya da Sistem (İnsanların değil) şuanki
Devlet Sistemi herşey dört dörtlük aynı disiplinkle çalışırmıydı?

deniz2000
24 Ağustos 2023, 18:48
Bundan 20 yıl önce Müstakil Ev yaptırdım, Heizung Gas Sistemi Wärmebehälter değişmesi lazım,. kaçtane Heizung cuya gitdim kimse gelmiyor kim yaptıysa o gelsin diyor Ben şimdi nerden bulayım ilk yapanı... eee Başka Heizung Şirketi gelirlerse Komple Heizung Sistemini değiştirirlz diyorlar gelen de hiç acımasız Fiyatları çok yüksek 15 bin euro dan başlıyor yanlız Gas Brenner rin değişmesi Adamların bir iki Saat çalışması 400,- eurodan başlıyor Ellerine bir düşmeyin hiç acıma duyguları yok

Birde Konuya, Almanya Türkiye kıyaslaması yaparsak

senin yorumuna yorum yaptim

40 Senedir Terörle uğraşan bir Türkiye
Birkac Sene öncesi Darbe yapılan bir Türkiye
Milyonlarca Mülteciyi barındıran bir Türkiye
2 Sene dir Covid Salgını ile mücadele eden bir Türkiye
gecen sene Karadeniz de Büyük Sel Felaketi yaşan bir Türkiye
daha yeni unutamadığız Hatay cevresi Depremi Türkiyenin üçte biri yıklan bir Türkiye

tmm beğenmediğimz yanlışlıklar var Türkiyemizde ( Benimde rahatsız olduğum fazla Mülteci sayısı) gibi

Bukadar olayları Almanya yaşasaydı ne olurdu?

40 Senedir Terörle uğraşan bir Türkiye diyorsun, isteseler hemen bitirirler bitirirseler kimin üstüne politika yapicaklar secilmek icin insanlari nasil kandiricaklar?

Birkac Sene öncesi Darbe yapılan bir Türkiye diyosun, darbeyi yapanlara destek cikan araplarla pasta kesmedilermi ?

Milyonlarca Mülteciyi barındıran bir Türkiye diyorsun, bilerek bunlari para karsiligi doldurmadilarmi?

2 Sene dir Covid Salgını ile mücadele eden bir Türkiye diyorsun, Covid Salgını bütün dünya yasadi en az yasiyan türkiyedi?

gecen sene Karadeniz de Büyük Sel Felaketi yaşan bir Türkiye diyorsun, dere Yataklarina ev yaptirirsan izin verirsen birgün olacagi buydu

daha yeni unutamadığız Hatay cevresi Depremi Türkiyenin üçte biri yıklan bir Türkiye diyorsun,

abd nin deprem gemisi denizlerimizde cirit atti istanbulumu yoksa hatay cevresinimi

yikayimmi dedi karar hatay ve cevresi oldu döndü dolasti tekrar istanbula geldi demir atmadimi 10metrelik abd bayragini sallandirmadimi?

istanbulda tehlikede.

burda almanyada bu olaylar yasanmadigi icin bilemeyiz yorum yapamayiz

not : Şafak74 kardes benim icin su andaki politikacilar hepsi dahil 5 para etmez
insallah bir gün aslanlar gibi masaya vuran bir genc nesil ortaya cikar insallah
devletimiz tehlkede ..

Birbey 3.0
24 Ağustos 2023, 20:19
Şafak74 Almanya'da darbe olmadı belki, ama daha kötüsü oldu. 2 dünya savaşında iflas ettiler.

Beyler ister başta Recep olsun, Kemal olsun, yada başkası.

Sırf devleti yönetenler suçlu değil. Halk suçlu. Para için herşeyi yapmaya razılar.

Misal. Almanya'da emeklilik yaşı 65-67. Şimdi ben desem Almanya'da seçim kazanınca emeklilik yaşını 55 yapacağım, kitaba elde bassam, kimse seçmez beni. Ancak indandırıcı kaynak olursa ozaman.

Bizde ne oldu? Herkes EYT için oyunu verdi. Sonra Recep baktı kasa boş. Bir ümit ile Mehmet'i çağırdı. Oda baktı kasa boş. Nazife'yi cağırdı. Nazife'yidi neden çağırdı? Amerika'da bankacılık sektöründe çok başarılı. Nazife sağ olsun geldi. Bir baktı tencere boş. Ver zamı...EYT'den çıkan paralar geri toplanmaya başladı.

Ama bizim insanımız saf. Dedimya para için herşeyi yaparlar. Ülke batmış umrunda değil.

Bu arada herşeyin kötülüğü faiz demişdi Recep. Belki birçok kişi bana kızacak. Ama din ile devlet yönetilemez. Bunu Mustafa Kemal Atatürk bildiği için laikliği getirdi. Niye din ile yönetilmez. Ama Recep azda olsa bunu denedi. Faiz herşeyin kötülüğü değip inat etti. Taki tencere bitesiye kadar.

Ama Recepik hakkınıda teslim edelim. İlk iki döneminde çok güzel işler yaptı. Cebindeki paraya göre harcama yaptı. Ekonomi düzelmişdi nispeten. Ama sonra "Größenwahn" dediğimiz olaya yenik düştü. Başarı geldikce herşeyin en doğrusunu o bilir sandi.

Kimse sanmasın Kemal'i seviyorum. Ondan bir çacık bile olmaz.

Birbey 3.0
25 Ağustos 2023, 12:12
Dün Faiz biliyorsunuz 750 baz puan yükselti. Birileri daha önce diyordu "herseyin kötülügü faiz" diye. Demekki degilmis. Din ile devlet yönetmeye calisirsan böyle olur iste.

Bugün sabah bir ekonomist Türkiye'nin ekonomisini degerlendirdi:

Temel 50inci katdan atlamis. Son surat düsmeye baslamis. 15inci kata gelmis ve demis "bak hic bir sorun yok".

Lafin kisasi ekonomiz cakilmak üzere oldugu icin Mehmet ile Nazife faizi beklendiginden fazla artirdi. Bir nevi bence parasutu acmaya denediler. Parasut tam acilmadi gibi. Dün düsen döviz bugün yine tirmanisa gecti.

Bence suan 10inci kata geldik.

Tek olumlu tarafi dolar 1 Lira gibi dünce develetimiz kendi döviz aldi ve döviz rezervini yükseltti.

Profesör
25 Ağustos 2023, 12:46
Almanya daha doğrusu Avrupa son yüzyılın ikinci yarısından itibaren Seküler ve kapitalist yönetim şekilleriyle bu günlere gelmişlerdir.
Bizden olmayan iyi değildir zihniyeti Ülkemizi bu kutuplastirmaya itti ve haliyle insanları şüpheci,hoşgörüsüz bireylere dönüştürdü.
Bir de bilgi sahibi olmadan fikir sahibi zihniyetinde olan toplumumuz disiplinsiz ve gelişime kapalı hale geldi.
Türkiye bizim kök Ülkemiz;dünyanın neresinde yaşarsak yaşayalım eksik olan parçamız.
Haliyle üzülüyor insan...
Umarım daha çalışkan ve bilime bilgiye önem veren bir Ülke oluruz.Bu kıstaslar sağlanırsa burada eleştirdiğimiz Toplum yapısı olumlu bir biçimde değişecektir diye düşünüyorum..

guney1
25 Ağustos 2023, 13:00
Şafak74 Almanya'da darbe olmadı belki, ama daha kötüsü oldu. 2 dünya savaşında iflas ettiler.

Beyler ister başta Recep olsun, Kemal olsun, yada başkası.

Sırf devleti yönetenler suçlu değil. Halk suçlu. Para için herşeyi yapmaya razılar.

Misal. Almanya'da emeklilik yaşı 65-67. Şimdi ben desem Almanya'da seçim kazanınca emeklilik yaşını 55 yapacağım, kitaba elde bassam, kimse seçmez beni. Ancak indandırıcı kaynak olursa ozaman.

Bizde ne oldu? Herkes EYT için oyunu verdi. Sonra Recep baktı kasa boş. Bir ümit ile Mehmet'i çağırdı. Oda baktı kasa boş. Nazife'yi cağırdı. Nazife'yidi neden çağırdı? Amerika'da bankacılık sektöründe çok başarılı. Nazife sağ olsun geldi. Bir baktı tencere boş. Ver zamı...EYT'den çıkan paralar geri toplanmaya başladı.

Ama bizim insanımız saf. Dedimya para için herşeyi yaparlar. Ülke batmış umrunda değil.

Bu arada herşeyin kötülüğü faiz demişdi Recep. Belki birçok kişi bana kızacak. Ama din ile devlet yönetilemez. Bunu Mustafa Kemal Atatürk bildiği için laikliği getirdi. Niye din ile yönetilmez. Ama Recep azda olsa bunu denedi. Faiz herşeyin kötülüğü değip inat etti. Taki tencere bitesiye kadar.

Ama Recepik hakkınıda teslim edelim. İlk iki döneminde çok güzel işler yaptı. Cebindeki paraya göre harcama yaptı. Ekonomi düzelmişdi nispeten. Ama sonra "Größenwahn" dediğimiz olaya yenik düştü. Başarı geldikce herşeyin en doğrusunu o bilir sandi.

Kimse sanmasın Kemal'i seviyorum. Ondan bir çacık bile olmaz.

aynen katiliyorum.bir kuru inat yüzünden ülke bu hale geldi.

moralist
25 Ağustos 2023, 13:47
Avrupa artık bitmiştir BRİCS küllerinden doğdu artık yeni bir düzen geliyor

moralist
25 Ağustos 2023, 13:49
Bu arada bir Cumhurbaşkanı na küçümseci bir lakap takılamaz haddimizi bilelim

deniz2000
25 Ağustos 2023, 15:09
Avrupa artık bitmiştir BRİCS küllerinden doğdu artık yeni bir düzen geliyor

moralist Avrupa bitmisse bavullarini hazirla ozaman

Birbey 3.0
25 Ağustos 2023, 15:27
Lakapmi? Nerde lakap?

aynen katiliyorum.bir kuru inat yüzünden ülke bu hale geldi.

Ben faizi düsük tutmayi anliyorum. Gaye millet para biriktirmesin harcasin. Faiz yüksek olursa millet parasini faize yatirmaya bakar.

Maalesef ülkemizin lokomotifi insaat sektörü. Insaat sektörün ayakda durmasi icin düsük faizli kredi daha iyi.

Böylece büyüyorduk. Ama insaat malzemeleri pahalaninca enflasyonda patladi. TL da gücsüz olunc enflasyon uctu.

Ben 1998 Banklehreye basladim. Bize orada iktisat dersinde sunu ögrettiler. Büyüme yillik bazda 3 - 5% olursa ekonomik daimi ve saglam büyür. Hizli büyümelere iyi gözde bakilmiyordu cünkü kumar gibi birsey oluyor.

Üstelik birde su var, dis piyasa sayin Cumhurbaskanimiza güvenmiyor. Dis yatirimci Türkiye'ye para yatirmaya korkuyor. Nedeni parami alamam diye korkuyor. Maalesef son yillarda mahkeme kararlari uygulanmadi Cumhurbaskanin emri ile yada hakimler degistirildi istedigi gibi kararlar cikti. En büyük sorun AIHM kararlarini uygulamamak. AIHM karari Osman Kavala'nin salinmasini emiretti. Bizim isimize gelir gelmez o ayri bir konu. Ama AIHM kararlarina uyacagim diye imza atmisiz. Ya uyacagiz yada cikacagiz. Ikisinide yapmiyoruz. Yabanci mahkemeye güvenemedigi icin yatirim yapmiyor. Üstüne birde secim zamanlari "Ey avrupa, ey dünya" dediler, belki hakli olarak dediler, ama hakli olmak dünyayi yönetmiyor, para yönetiyor.

Lafin özü sayin Cumhurbaskanimizin dünya bazinda sayginligi kalmadi. Özellikle Amerika ve Avrupada. Dünyanin ekonomik lokomotifleride bu ülkeler. Aslinda sayin Cumhurbaskani kenara cekilse, yeni bir yipranmamis birisi gelse, o kisi Merkez Bankasinin isine karismasa, kesin toparlaniriz. Ama böyle pek emin degilim.

webci
25 Ağustos 2023, 15:57
Lakapmi? Nerde lakap?

Ben faizi düsük tutmayi anliyorum. Gaye millet para biriktirmesin harcasin. Faiz yüksek olursa millet parasini faize yatirmaya bakar.

Maalesef ülkemizin lokomotifi insaat sektörü. Insaat sektörün ayakda durmasi icin düsük faizli kredi daha iyi.

Böylece büyüyorduk. Ama insaat malzemeleri pahalaninca enflasyonda patladi. TL da gücsüz olunc enflasyon uctu.

Ben 1998 Banklehreye basladim. Bize orada iktisat dersinde sunu ögrettiler. Büyüme yillik bazda 3 - 5% olursa ekonomik daimi ve saglam büyür. Hizli büyümelere iyi gözde bakilmiyordu cünkü kumar gibi birsey oluyor.

Üstelik birde su var, dis piyasa sayin Cumhurbaskanimiza güvenmiyor. Dis yatirimci Türkiye'ye para yatirmaya korkuyor. Nedeni parami alamam diye korkuyor. Maalesef son yillarda mahkeme kararlari uygulanmadi Cumhurbaskanin emri ile yada hakimler degistirildi istedigi gibi kararlar cikti. En büyük sorun AIHM kararlarini uygulamamak. AIHM karari Osman Kavala'nin salinmasini emiretti. Bizim isimize gelir gelmez o ayri bir konu. Ama AIHM kararlarina uyacagim diye imza atmisiz. Ya uyacagiz yada cikacagiz. Ikisinide yapmiyoruz. Yabanci mahkemeye güvenemedigi icin yatirim yapmiyor. Üstüne birde secim zamanlari "Ey avrupa, ey dünya" dediler, belki hakli olarak dediler, ama hakli olmak dünyayi yönetmiyor, para yönetiyor.

Lafin özü sayin Cumhurbaskanimizin dünya bazinda sayginligi kalmadi. Özellikle Amerika ve Avrupada. Dünyanin ekonomik lokomotifleride bu ülkeler. Aslinda sayin Cumhurbaskani kenara cekilse, yeni bir yipranmamis birisi gelse, o kisi Merkez Bankasinin isine karismasa, kesin toparlaniriz. Ama böyle pek emin degilim.

Usta anlattiklarin teori ve fantaziden oteye gidemez..
Niyemi??
Cb ye dis ekonomi guvenmiyor resmen partal..
Niye cunku kk ne dedi,,iktidar olursak yatirimlar iptal.... Ve krediler odenmeyecek..sen korku salarsan hangi yatirimci sana guvenir..
Ayrica mb faiz uygulamasi kafaya gore yapilmiyor..sadece ulkelerin kendi payina dusen oynakliklari var,oralarda asagi ukari yapabilirsin..
Simdi sana soru..
Merkez bankasinin anasi kim??

atsiz77
25 Ağustos 2023, 15:59
Bu Ülkenin gelişmesi için, tek çözüm yolu Halkın tekrar birleşmesi gerekir. Onun için yapılması tek şey var, şu anki tüm Siyasi Parti Başkanları istifa etmeleri.

Bu olmadığı süreci, hiç bi halt olmaz.

Haziran
25 Ağustos 2023, 16:01
Lakapmi? Nerde lakap?

Aynen katiliyorum, sayin Cumhurbaskanimiz iyi bir Lider ama AB ve ABD kendisinden hoslanmiyor maalesef.Simdi bazilari hemen diyecek ki AB veya ABD bizden hoslanmaz ise hoslanmasin. Ne olcak ki?
Iste hersey öyle olmuyor.AB ve ABD size güvenmez ise Döviz alir basini gider, enflasyon tavan yapar, kasada para kalmaz, Halka birsey anlatamazsin.

Cumhutbaskanimiz maalesef kendi eliyle kendine Düsman kazandi.Haa söylemlerinde haklimiydi hakliydi, 100% hakli cünkü bugünkü AB ve ABD cok cikarci ve yalanci.
Türkiyeye verilen sözlerin hic birini yerine getirmediler.Bunlari hepimiz biliyoruz.
Ama sen yinede Kürsülerden Ey Avrupa, Ey Amerika diye tehtitleri savurmuyacaksin.Savururusan Döviz firlar, enflasyon yükselir, fakirlik alir basini gider.
Cünkü biz Ticareti bu AB ülkeleri ve ABD ile yapiyoruz.Onlara karsi söylemlerini icinde tutup yine yapacagini yapacakti.
Herzaman Putini örnek veriririm.Adam TV kanallarindan veya Kürsülerden hic birilerini tehtit ettigini gördünüzmü? Adam savasta olmasina ragmen Kürsüden AB ve ABD'yi yüksek telden tehtit ettigini görmedim duymadim.Ama yapacagini yine yapiyor, sessiz ve soguk duruyor yapacagini yine yapiyor.Örneklerini hergün görüyoruz.
Ama sayin Cumhurbaskanimiz maalesef iste Türklügün de verdigi o sicak kanlilik özelligimizden dolayi cabuk en üst telden diger Ülkeleri elestiriyor, onlara bagiriyor, kiziyor.
Buda Türkiyedeki yatirimcilarin kacmasina veya Türkiyede yatirim yapmak isteyen girisimcilerin yapacaklari yatirimlardan vazgecmesine sebep oldu.
Insallah bundan sonra dikkatli davranir su Memleketimizi biraz iyi günlere tekrar döndürür, degilse TR'nin gidisati kötü.
Birde Tabii afetler meydana gelince belimiz iyice bükülüyor.

webci
25 Ağustos 2023, 16:04
Aynen katiliyorum, sayin Cumhurbaskanimiz iyi bir Lider ama Avrupa ve ABD kendisinden hoslanmiyor maalesef.Simdi bazialri hemen diyecek AB veya ABD bizden hoslanmaz ise hoslanmasin. Iste hersey öyle olmuyor.AB ve ABD size güvenmez ise Döviz alirbasini gider, enflasyon tepe yapar, kasada para kalmaz, Halka birsey anlatamazsin.

Cumhutbaskanimiz maalesef kendi eliyle kendine Düsman kazandi.Haa söylemlerinde haklimiydi hakliydi, 100% hakli cünkü bugünkü AB ve ABD cok cikarci ve yalanci.
Türkiyeye verilen sözlerin hic birini yerine getirmediler.Bunlari hepimiz biliyoruz.
Ama sen yinede Kürsülerden Ey Avrupa, Ey Amerika diye tehtitleri savurmuyacaksin.Savururusan Döviz firlar, enflasyon yükselir, fakirlik alir basini gider.
Cünkü biz Ticareti bu AB ülkeleri ve ABD ile yapiyoruz.Onlara karsi söylemlerini icinde tutup yine yapacagini yapacakti.
Herzaman Putini örnek veriririm.Adam TV kanallarindan veya Kürsülerden hic birilerini tehtit ettigini gördünüzmü? Adam savasta olmasina ragmen Kürsüden AB ve ABD'yi yüksek telden tehtit ettigini görmedim duymadim.Ama yapacagini yine yapiyor, sessiz ve soguk duruyor yapacagini yine yapiyor.Örneklerini hergün görüyoruz.
Ama sayin Cumhurbaskanimiz maalesef iste Türklügün de verdigi o sicak kanlilik özelligimizden dolayi cabuk en üst telden diger Ülkeleri elestiriyor, onlara bagiriyor, kiziyor.
Buda Türkiyedeki yatirimcilarin kacmasina veya Türkiyede yatirim yapmak isteyen girisimcilerin vazgecmesine sebep oldu.
Insallah bundan sonra dikkatli davranir su memleketimizi hayirli Linamlara ceker, degilse TR'nin gidisati kötü.
Birde Tabii afetler meydana gelince belimiz iyice bükülüyor.

Yani diyorsunki;
Avrupa ve abd liderleri karsisinda yine eskiden oldugu gibi önunu ilikle eller cebe degil one baglanacak,,asker durusuna gec..
Bunlari yaptik capulcuya donduk,bu adamlar baska dilden anlamaz,,erkek olacaksin ve madem bur turk dunyaya bedel disini gostermeye devammmmm

Birbey 3.0
25 Ağustos 2023, 16:09
Merkez banklari herzaman siyasetden ayri bir kurum olarak kuruldu. Ayni hakimler gibi siyasetden bagimsizlik verildi.

Maalesef ülkemizde adalet ve Merkez Bankasinin bagimsizligi delindi. Emir hale geldi.

Ekonomimiz iyi giderken Simsek Maliye bakaniydi ve Osman Durmus'da Merkez Bankasi baskaniydi. Babacan'dan öncede rahmetli Unakitan vardi. Oda basariliydi.

Ikisi beraber hükümetin ilk 2 döneminde bagimsiz yönetti.

Birgün Cumhurbaskani basladi emir vermeye. Emiri uygulamayak istemeyeni ya istifa ettirdi yada görevden aldi. Sonuc bu günlere geldi.

Niye adalet ve Merkez Bankalari dünyada bagimsizdir. Cünkü siyaset ikisinde girerse oy hesabi ile adaletsizlikler baska.

Cumburbaskani Merkez Bankasina müdahle etme konusundan suanda vaz gecmis gibi gözüküyor. Zaten Mehmet Simsek'in gelme nedeni oydu.

Ama piyasalar korkuyor yine müdahele eder diye. Özelikle dis yatirimci. Onun icin Cumhurbaskani görevi birakmali. Yerine öyle birisi gelmeliki piyasalarin güvenebilecegi.

Bu kisi ne Kemal'dir, ne Ekrem'dir, nede Bahcelidir. Ince veya Mansur olabilir bir nebze.

Belki hayal olacak ama Mehmet Simsek Cumhurbaskani olsa piyasalar cosar. Alternatif olara Mevlüt Cavusoglu'da olabilir.

Sayin Cumhurbaskani ilk iki döneminde herseyi dogru yapti. Ama sonra ne olduysa oldu. Benim kanatim güc elinde oldugunu gördükce kendisi mütevaziliginden vazgecti. Eminim oda pismandir. Bunu görüyoruz zaten. Dünyada herkeslen suandan barisma yolunu ariyor. Ama bir söz vardir: Adin 9a ciktiysa inmez 8e.

Yani diyorsunki;
Avrupa ve abd liderleri karsisinda yine eskiden oldugu gibi önunu ilikle eller cebe degil one baglanacak,,asker durusuna gec..
Bunlari yaptik capulcuya donduk,bu adamlar baska dilden anlamaz,,erkek olacaksin ve madem bur turk dunyaya bedel disini gostermeye devammmmm

Hayir tabiki degil. Ama "Ey Avrupa, ey dünya" diyede sallamak yanlis yok. Keskin sirke küpüne zarar.

Dis siyasetde zaten Cumhurbaskanin pek elestiren yok muhalefet falan. Sadece tarzi sikinti. Uluslar arasi iliskilerde küfür etmeninde bir adabi vardir. Satir aralarinda mesaj verilir.
Ama Cumhurbaskani kendini secimde kurtarmak icin her yolu mübah gördü.

Haziran
25 Ağustos 2023, 16:10
Yani diyorsunki;

Yooo öyle falan demiyorum sen anlamak istedigin gibi anliyorsun.
Putin öylemi yapiyor?
Putini örnek veriyorum.
Sessiz ve sakin dur oklari üstüne cekme ama yapacagini yine yap diyorum.
Keskin sirke küpüne zarar.
Sen örnegin bir esnafsin hergün alisveris yaptigin komsularina ve müsterilerine bagirip cagiririsan sana alisveris yapma gelirlermi?

webci
25 Ağustos 2023, 16:20
Merkez banklari herzaman siyasetden ayri bir kurum olarak kuruldu. Ayni hakimler gibi siyasetden bagimsizlik verildi.

Maalesef ülkemizde adalet ve Merkez Bankasinin bagimsizligi delindi. Emir hale geldi.

Ekonomimiz iyi giderken Simsek Maliye bakaniydi ve Osman Durmus'da Merkez Bankasi baskaniydi. Babacan'dan öncede rahmetli Unakitan vardi. Oda basariliydi.

Birgün Cumhurbaskani basladi emir vermeye. Emiri uygulamayak istemeyeni ya istifa ettirdi yada görevden aldi. Sonuc bu günlere geldi.

Niye adalet ve Merkez Bankalari dünyada bagimsizdir. Cünkü siyaset ikisinde girerse oy hesabi ile adaletsizlikler baska.

Cumburbaskani Merkez Bankasina müdahle etme konusundan suanda vaz gecmis gibi gözüküyor. Zaten Mehmet Simsek'in gelme nedeni oydu.

Ama piyasalar korkuyor yine müdahele eder diye. Özelikle dis yatirimci. Onun icin Cumhurbaskani görevi birakmali. Yerine öyle birisi gelmeliki piyasalarin güvenebilecegi.

Bu kisi ne Kemal'dir, ne Ekrem'dir, nede Bahcelidir. Ince veya Mansur olabilir bir nebze.

Belki hayal olacak ama Mehmet Simsek Cumhurbaskani olsa piyasalar cosar. Alternatif olara Mevlüt Cavusoglu'da olabilir.

Sayin Cumhurbaskani ilk iki döneminde herseyi dogru yapti. Ama sonra ne olduysa oldu. Benim kanatim güc elinde oldugunu gördükce kendisi mütevaziliginden vazgecti. Eminim oda pismandir. Bunu görüyoruz zaten. Dünyada herkeslen suandan barisma yolunu ariyor. Ama bir söz vardir: Adin 9a ciktiysa inmez 8e.

Sayin@birbey Bankalarin babasi abd deki merkez bankasi FED dir..
Oda sinirli ortaklardan olusur ve yeralti dunyasi illiminatinin yonetimindedir..
Istedikleri dunya siyasetinde istedikleri ulkelerin yeralti zenginlikleri ve petrolleri iktidari devirerek ele geciremryince bu banka hemen devreye girer ve faiz ekonomisi uygular yani bu banka bir maşadir,ardindan imf gelir ve size ilk serumu takar,ardindan siz kendinize gelince size ilaclar yazar ve bunlari uzun muddet kullan der,sizde yasamak icin kabul edersiniz,,sonra ne olur,kredi verilir,yani serum,sonra ilaclar bunlarda yaptirimlar olur,,okullara destegi kes,emeklinin maasina zam yapma,sirketleri ozellestir,orduya savunma yapma,gida fiyatlarina zam,mazota zam,,boyle gider..vehalk darbogaz olur sokaklara cikar aciz diye bagirir,isyan cikarir ve nihayetinde hukumete darbe olur,bunuda basaramadsa abd askerleri gelir ve sizi isgal eder..tum mallarina borcun karsiliginda el koyar,kiyilar,adalar,firmalar ordu abd istilasina ugrar..
Gordugun gibi merkez bankasi sadece bizde siyaset olarak kullanilmiyor...kosskocaaaca abd bile bankasini siyasete alet ediyor .
Kolombiyada
Venezuelada
Arjantinde
Mexico da
Ecvator da
Hep boyle olmustur..
Bir tek afrika ulkeleri haric .onlari osmanliyi devirdikten sonra kolonilestirdiler..
Eskiden koloni bugun liberal ekonomi..

webci
25 Ağustos 2023, 16:23
Yooo öyle falan demiyorum sen anlamak istedigin gibi anliyorsun.
Putin öylemi yapiyor?
Putini örnek veriyorum.
Sessiz ve sakin dur oklari üstüne cekme ama yapacagini yine yap diyorum.
Keskin sirke küpüne zarar.
Sen örnegin bir esnafsin hergün alisveris yaptigin komsularina ve müsterilerine bagirip cagiririsan sana alisveris yapma gelirlermi?

Usta kusra bakmada anlattiklarin gazete agzi..
Hic tarih bilmiyorsun..
Buna sokma kafa deniyor..

Haziran
25 Ağustos 2023, 16:39
Bizde ayni seyleri söylüyoruz ama öyle kizarak, bagirarak degil.
Ekonomemiz kötüye gitmesin, IMF kapilarina yine gitmeyelim.
IMF bize ne serum ne ilac yazsin.
Kim ister bunlari?
Akilli olacaksin bagirip cagirip geri dönüs yapmayacaksin.
Bagirmadan cagirmadan eline firsat geldiginde yapacaksin.
Ama yüksek sesden hodri meydan yapmayacaksin.
Bak bir örnek vereyim:
Ey Amerka bu can bende oldugu sürece bu Buronsonu(Papazi) alamassin dedi, bunun üstüne Trump ya veririsin yada ekonomini cökertirim dedi.
Ne oldu? Papazi verdik, ABD yine Dolari bir gecede tavan yaptirdi.

Ne oldu ABD karsisinda simdi biz dik mi durmus olduk?
Neyse bunun sonu yok.Ben Erdogan düsmani veya KK sevdalisi falan degilim.Sadece bunlar yanlisti birdaha yapilmasin diyorum.

webci
25 Ağustos 2023, 16:43
Kim ister bunlari?
Bak bir örnek vereyim:
Ey Amerka bu can bende oldugu sürece bu Buronsonu(Papazi) alamassin dedi, bunun üstüne Trump ya veririsin yada ekonomini cökertirim dedi.

Neyse bunun sonu yok.Ben Erdogan düsmani veya KK sevdalisi falan degilim.Sadece bunlar yanlisti birdaha yapilmasin diyorum.

Tamamdir usta..
Hepimiz farkli sekilde anlatiyoruz..
Sen oyle ben boyle...
Ama biryerde öfke ok gibidir,yaydan cikinca geri donmez,ya yaralar ya öldürür,,sen bunu diyorsun..

Haziran
25 Ağustos 2023, 16:45
Tamamdir usta..
Hepimiz farkli sekilde anlatiyoruz..
Sen oyle ben boyle...
Ama biryerde öfke ok gibidir,yaydan cikinca geri donmez,ya yaralar ya öldürür,,sen bunu diyorsun..

Aynen Ustam aynen öyle.
Allaha amanet ol.

guney1
25 Ağustos 2023, 16:46
ülkenin buhale gelmesinin tek sorumlusu;su anki iktidarin basindakidir.ülkenin bu halinden memnun olanlar,türkiye´de yasamayi düsünürler mi

gitarist
25 Ağustos 2023, 17:06

Deveye sormuslar Belin neden egri,deve cevap vermis Nerem dogruki

Birbey 3.0
25 Ağustos 2023, 17:20
Kim ister bunlari?
Bak bir örnek vereyim:

Aynen. Keskin sirke küpüne zarar.

deniz2000
25 Ağustos 2023, 17:41
ülkenin buhale gelmesinin tek sorumlusu;su anki iktidarin basindakidir.ülkenin bu halinden memnun olanlar,türkiye´de yasamayi düsünürler mi
guney1 usta,ne düsünmesi para bile versen dönmezler, bu ihtiyarlara oy verenler bile isyan ediyor

Cengiz Bond
25 Ağustos 2023, 17:45

Hayir tabiki degil. Ama "Ey Avrupa, ey dünya" diyede sallamak yanlis yok. Keskin sirke küpüne zarar.

Dis siyasetde zaten Cumhurbaskanin pek elestiren yok muhalefet falan. Sadece tarzi sikinti. Uluslar arasi iliskilerde küfür etmeninde bir adabi vardir. Satir aralarinda mesaj verilir.
Ama Cumhurbaskani kendini secimde kurtarmak icin her yolu mübah gördü.

ödevini yapmamissin. birde bankaci olacakmismis

https://www.handelsblatt.com/politik/deutschland/ernennungsverfahren-so-wird-der-bundesbank-praesident-ernannt/2321730.html#:~:text=Alle%20Mitglieder%20des%20Vor standes%20werden,Einvernehmen%20mit%20der%20Bundes regierung%20vorgeschlagen.

So wird der Bundesbank-Präsident ernannt:

Alle Mitglieder des Vorstandes werden vom Bundespräsidenten bestellt. Für den Präsidenten, den Vize-Präsidenten und zwei weitere Mitglieder hat die Bundesregierung das Vorschlagsrecht. Vier weitere Mitglieder werden vom Bundesrat im Einvernehmen mit der Bundesregierung vorgeschlagen.

Birbey 3.0
25 Ağustos 2023, 23:37
ödevini yapmamissin. birde bankaci olacakmismis

https://www.handelsblatt.com/politik/deutschland/ernennungsverfahren-so-wird-der-bundesbank-praesident-ernannt/2321730.html#:~:text=Alle%20Mitglieder%20des%20Vor standes%20werden,Einvernehmen%20mit%20der%20Bundes regierung%20vorgeschlagen.

So wird der Bundesbank-Präsident ernannt:

Alle Mitglieder des Vorstandes werden vom Bundespräsidenten bestellt. Für den Präsidenten, den Vize-Präsidenten und zwei weitere Mitglieder hat die Bundesregierung das Vorschlagsrecht. Vier weitere Mitglieder werden vom Bundesrat im Einvernehmen mit der Bundesregierung vorgeschlagen.

Sen iciyormusun?

Senin yazdigin Almanya'da. Türkiye'de Cumhurbaskani tayin ediyor.

Zaten senin gibi ezik duygulu gurbetciler bunu göremiyor. Almanya'da kuvvetler ayriligi var. Bizde kalmadi. Almanya atama yetkisini tek kisiye vermiyor.

Ayrica meclisin üstünde Bundesrat var. Bizede meclisin üstünde hemen Cumhurbaskani geliyor.

Camur atmaya calismadan önce düsün, sonra arastir, sonra karar ver.

turkclan
26 Ağustos 2023, 01:59
Uzun lafın kısası Türk her yerde Türk
Bu Forumda bile Kuralara uymuyoruz
Politik yasak diye biliyorum ama Kuralara uyulmuyor

Bende çok takardım Türkiye i ve Vatandaşlarimizi kafaya
Ama gecenlerde bir düşündüm orda yaşayan 20-30 sene önceki durumundan bir farki yok
20-30 sene önce kötü durumda olan hala kötü iyi olanda hala iyi veya daha iyi yani ben Türkiyede yaşayıp 20-30 sene önceye göre daha kötü durumda olan birini tanımıyorum

Bu 20-30 sene içerisinde kendini bitiren biri geliyor aklimda o da Serdar Ortac :) oda tahminen cok kumar da kaybettiği için

gitarist
26 Ağustos 2023, 05:29
20 yıl soframızdan eksik olmadı Dış güçler ,yedik bunları.onlar sıkıştıkça yastık altındakileri çıkardık ,hakaret edildik,susturulduk ve konuşanlar içeri atılmaya devam ediyor bizden değilsen bize düşmansın diyorlar, devlet kurumlarını tamamı ellerinde Asker Polis Medyanın %90 ellerinde seçimde oy sayacak kurum bile ellerinde,Milleti buradan sistematik ayrıştırıyorlar bölüyorlar.birbirimizi anlamanın artık imkanı yok,gündemi o kadar değiştiriyorlar,ki milletin hafızasını yediler,zamları Allahın yaptığına inandirdılar,baştakinin peygamber olduğuna inandırdılar.Hatay,ı Arap toprağı olduğuna aşılamaya başladılar araplardan para geldikce ülke satıldı.
Hangimiz kendi ülkemizde Huzur içinde yaşıyoruz hangimiz korkmadan sokağa çıkabiliyoruz.

moralist
26 Ağustos 2023, 07:53
Valla sen bir Esenyurta git sanki Teksas gibi

Birbey 3.0
26 Ağustos 2023, 17:38
Ben şu karara vardım kendim için; bir ülkede trafik kurallarına ne kadar uyulup uyulmadığı o ülkedeki insanların karakterini, medeniyetini, bencinliğini ve uygarlığını yansıtıyor.

scorpioncim
26 Ağustos 2023, 17:56
Neymiş beceriksizliğim? Vestel kendi sayfasına ve Google doğru vermeyibilmiyorsa sorun ben miyim.

Asılım sen körsün. Vatan aşkı diye diye herşeyi güzel görüyorsun. Sen gör. Ama bende kendim gördüğpmü söylerim. Herkesin fikri kendine. Katılanda olur, olmayanda olur. Herkes buna saygı duymaya mecbur. Ama senin hep suçlamalara dinleyemeye mecbur değilim! Ya adam gibi sende yazarsın, yada çeneni tut. Bu iki oldu. Senin gibiler eleştirileri susturduğu için ülke gelişmiyor.

Birdaha benimle muhatap olma!
o cevap verdigin kisi gibileri elestiriyi hakaret olarak kabul ettiklerinden, ciddiye alma ve almaya da degmez.

Birbey 3.0
26 Ağustos 2023, 20:20
Neden bizim ülke adam olmaz biliyormusunuz, baska örnek gösteriyeyim, yaklasik iki hafta önce basima geldi Usak'ta.

Arabamin tamir ettirmek icin Bosch Car Servisi Usak'a gittim. Oradaki bir calisan benim araba icin yedek parca siparis etmek icin Fahrzeugscheini istedi.

Bende verdim. Ertesi gün parca geldi ve tamirciler takmaya basladi.

O an aklima geldi Fahrzeugschein adamda kaldi diye. Unuturuz diye hemen gittim ve Fahrzeugschin aldim. Alirkenden dedimki adama "burada kalsaydi Bulgar beni iceri almazdi".

Adam dediki, gecen gün Almancinin birisi zaten unuttu bir dahada gelmedi.

1. Admasizlik burada basliyor:

Bende dedim, sen olsun düsün, adam Kapikuleye gidecek, tek yön 700 - 800 km, birde geri dönecek 1400 - 1600 km yol tepecek. Sinir oldugu da cabasi.

Adam ne desin bana! O benim sorunum degil. O istemeye mecbur. Mantiga bakin, hemen sucu üstünden atmaya calisiyor. Hic o insanin cekecegi umrunda degil.

2. Adamsizlik ise simdi basliyor:

Ben salak gurbetci aciyorum rezil olacak diye. Fahrzeugscheini resmini cektim. Facebook üzerinden Usak'in ünlü sayfalarindan yardim istedim ve paylastirtdim.
40 derece sicakda ugrastim.

Kisa bir süre sonra birisi yazdi bana. Ben taniyorum. Kendisine iletdim. Gelip alacak diye.

Adam geldi. Viersen'den biri. Emekli. Adam sevinecegine beni buldu diye bana ne demesin:

O: "Önemide yoktu aslinda".

Ben: "Kapikule'den nasil cikacakdin, Bulgar seni geri cevirecek".

O: "Ben emekliyim zaten arabayi iki sene burda birakiyorum ve ucak ile dönüyorum"

Ben: "Tamamda iki sene sonra mecbur cikacaksin 700 - 800 km bosuna gidecen birde geri gelecen".

O: "Fark etmez bende gümrükde arabayi birakirim".

Yarim agiz tesekkür etti ve gitti.

Simdi ben bu tamirhaneye ve orda gurbetciye ne diyeyim? Benim basima gelse, kesin kimse arayip sormaz. Biz insanlik yapalim diyoruz adamlara bak.

Bizim ülkenin insanlari adam olmadigi sürece, daha cok depremde evlerimiz yikilir, daha cok darbeler olur, daha cok bekleriz ülke kalkinacak ve refaha kavusacak diye.

Ergene
26 Ağustos 2023, 23:48
Neden bizim ülke adam olmaz biliyormusunuz, baska örnek gösteriyeyim, yaklasik iki hafta önce basima geldi Usak'ta.

Arabamin tamir ettirmek icin Bosch Car Servisi Usak'a gittim. Oradaki bir calisan benim araba icin yedek parca siparis etmek icin Fahrzeugscheini istedi.

Bende verdim. Ertesi gün parca geldi ve tamirciler takmaya basladi.

O an aklima geldi Fahrzeugschein adamda kaldi diye. Unuturuz diye hemen gittim ve Fahrzeugschin aldim. Alirkenden dedimki adama "burada kalsaydi Bulgar beni iceri almazdi".

Adam dediki, gecen gün Almancinin birisi zaten unuttu bir dahada gelmedi.

1. Admasizlik burada basliyor:

Bende dedim, sen olsun düsün, adam Kapikuleye gidecek, tek yön 700 - 800 km, birde geri dönecek 1400 - 1600 km yol tepecek. Sinir oldugu da cabasi.

Adam ne desin bana! O benim sorunum degil. O istemeye mecbur. Mantiga bakin, hemen sucu üstünden atmaya calisiyor. Hic o insanin cekecegi umrunda degil.

2. Adamsizlik ise simdi basliyor:

Ben salak gurbetci aciyorum rezil olacak diye. Fahrzeugscheini resmini cektim. Facebook üzerinden Usak'in ünlü sayfalarindan yardim istedim ve paylastirtdim.
40 derece sicakda ugrastim.

Kisa bir süre sonra birisi yazdi bana. Ben taniyorum. Kendisine iletdim. Gelip alacak diye.

Adam geldi. Viersen'den biri. Emekli. Adam sevinecegine beni buldu diye bana ne demesin:

O: "Önemide yoktu aslinda".

Ben: "Kapikule'den nasil cikacakdin, Bulgar seni geri cevirecek".

O: "Ben emekliyim zaten arabayi iki sene burda birakiyorum ve ucak ile dönüyorum"

Ben: "Tamamda iki sene sonra mecbur cikacaksin 700 - 800 km bosuna gidecen birde geri gelecen".

O: "Fark etmez bende gümrükde arabayi birakirim".

Yarim agiz tesekkür etti ve gitti.

Simdi ben bu tamirhaneye ve orda gurbetciye ne diyeyim? Benim basima gelse, kesin kimse arayip sormaz. Biz insanlik yapalim diyoruz adamlara bak.

Bizim ülkenin insanlari adam olmadigi sürece, daha cok depremde evlerimiz yikilir, daha cok darbeler olur, daha cok bekleriz ülke kalkinacak ve refaha kavusacak diye.

Önce o emekli şahsa (maalesef beyefendiye diyemiyorum) küfürü basacaktın, Tamirhaneye'de sizin gibi insanlar olmasada olur diyecektin...

karam82
27 Ağustos 2023, 17:39
Forum icinde tüm mesajlari okuma sansim olmadigimdan bazi mesajlari temizleyip konu basligini düzeltim.
Konu Basligi konu icerigine göre belirlenmesi gerekmektedir.
Konuyu siyaset e baglamak yerine, siyasi mesaj yazan üyenin mesajini bizlere mod a bildir kullanarak yardimci olabilirsiniz.
siyaset e devam eden üyeler forumdan uzaklastiralacakrtir.
suan icin konu siyaset e baglanmadikca devam edebilir.

Birbey 3.0
30 Ağustos 2023, 18:15
Uşak'da hafta sonu olmuş...Ülkemizin çiftliğe döndüğümüzün ispatı...

Uşak itfaiye aracını alıp 50 km ilerdeki Kütahya'nın Gediz ilçesine sirenleri açarak kız almaya gidiyorlar.

Ya ben anlamıyorum. Cumhuriyet 101. yıl oldu kurulalı halen bu kadar mal insan nasıl olabiliyor.

Almanya'da polis araçları hariç resmi araçların içinde Fahrtenbuch vardır. Her kullanan ne için kullandığını kilometre kilometre yazmaya mecbur. Öyle herkesde gelişi güzel herkes binemez. İçeriye dilekce verilir ve izin istenir. İzini veren kişide müdür değildir. Fuhrparkdan sorumlu Abteilungdur...

Bizde gelen geçen istediği gibi biniyor.

Aziz Nesin belki ateistdi ama ne demişti? Ülkenin yüzde 80ini aptal. Adam herhalde hapise girmeye korkduğu için yüzde 20 pay bırakmış. Yüzde 80ini değil yüzde 95'i aptal.

https://www.sondakika.com/haber/haber-gediz-deki-yangin-sirasinda-itfaiye-aracinin-dugun-16270013/

Birbey 3.0
31 Ağustos 2023, 09:10
UŞAK BELEDİYESİ AÇIKLAMA YAPTI

Gediz’de halkın gösterdiği tepki sonucu Uşak Belediyesinin de gelin arabası yapılan itfaiye aracından haberi oldu. Bir itfaiye personelinin evlendiği ve arkadaşlarının da idarenin bilgisi olmadan itfaiye aracını gelin arabası yaparak arkadaşlarına sürpriz yaptıkları belirtildi ve gerekli soruşturmanın yapılacağı belirtildi.

Yangınlarda öncü araç olarak kullanılan ve itfaiye personelinin tamamen iyi niyetle arkadaşlarına sürpriz girişimi tepkilere neden oldu. Zaman zaman meslek gruplarına göre Polis aracı, Vali aracı yada başka açların bu tür sürprizler için kullanıldığını biliyoruz ama itfaiye aracının gelin aracı olduğunu da görmüş olduk.

deniz2000
02 Eylül 2023, 19:22
Birbey 3.0 usta usakta büyük sel akisi baslamis, haberin vardir sanirim gecmis olsun usakli vatandaslara

Birbey 3.0
02 Eylül 2023, 21:28
Sağol haberim var.

Türkiye'nin klasik hali. Yeni yapıldı battı çıktılar. Gölet oluyor. Bu kadar çok mu düzgün kanal yapmak bilmiyorum.

Ismetpaşa Caddeside Uşak'en işlek caddesi. Merkez yani. Daha bu sene sıfırfan yaptılar. 3 ay geçmedi sel aldı.

Ama olsun İstanbul'a yol yapdık, hastane yaptık diye aynı yere Uşak'da oy veren aptal çok olduğu sürece daha çok sel alır.

Unutun adam olmaz bizim ülke. Kim gelirse gelsin. Kafa yapımız ve kabiliyetimiz bu kadara yetiyor.

mxm
03 Eylül 2023, 08:49
Kabiliyetten ziyade karaktersizlestik bence. Saygisizlik, cok bilmislik, cikarcilik vs. almis basini gitmis.

atsiz77
09 Eylül 2023, 11:44
Sadece bugün paylaşılan haberler.

Ben izine gitmeye korkar oldum, yada izine gideceksin ne sağa nede sola sadece önüne bakacaksın hiç kimseye bi şey demeyeceksin.

Trafiğe yabancı plakalı zaten hiç çıkmayacaksın orda 1-0 mağlup başlıyor.

https://x.com/turhanbozkurtv/status/1700080081878589545?s=46&t=DhSeWN_5G5HgaWbtFyVeJg

https://x.com/haberreport/status/1700131235954127067?s=46&t=DhSeWN_5G5HgaWbtFyVeJg

https://x.com/haberreport/status/1698408380317008326?s=46&t=DhSeWN_5G5HgaWbtFyVeJg

Birbey 3.0
09 Eylül 2023, 16:13
Maalesef öyle. Bazen düsünüyorumda, tatil ucuz olmasa kac kisi gider tatile eger anasi babasi yoksa Türkiye'de.

Bazen korkuyorum, daha fazla seyler yazmaya. Zaten beni anlamayan kisiler hain olarak görüyor. Oysa ülkeye hic bir kötülügüm yok. Benim sadece elestirme nedenim ülkemi sevmekden üzüntüden.

Karaktersizlik o kadar bir seviyeye indiki artik "Mevlüt bulma grubu" bile kuruluyor.

Ben bir mevlütün yaninda tesadüfen gecsem ve ac olsam davetli degilim hakkimda ne düsünürler diye paramlan gider lokantada yerim param azsada simit ile idare ederim.

Bu sene bizim köyde mevlüte davetliydik. Saat 17.00'de baslangicdi. Millet saat 15.00'gelmis, sira kapmis ve yemisde kalkiyor bile. Ben mevlite vardigimda saat 17.15 falandi.

Birde gelen bir cogu bos yogurt kapi ile geliyor. Yarinki yiyeceginide götürüyor. Yiyemeden kalkanlar oldu.

Icimden hepsine kizdim kalkdimda geldim. Bu kadar karatersiz Türkiye'deki insanlarimiz.

deniz2000
09 Eylül 2023, 16:39
ülkemiz tehlikede, bugün antakyada 28 bebek dogmus 26 si yabanci, yanliz 2tanesi türk

moralist
09 Eylül 2023, 17:10
Ümmet anlayşımız içinde tüm göçmenler kardeşimizdir

deniz2000
09 Eylül 2023, 17:28
Ümmet anlayşımız içinde tüm göçmenler kardeşimizdir

Ümmet kardesinmi görür torunlarin 50 sene sonrasini, kelime i şehadet getirmesini bile bilmeyen kardeslerin senin olsun

moralist
09 Eylül 2023, 18:10
İleriyi göremiyorsunuz etrafımız düşman dolun nüfus lazım şöyle 150 milyon olsak ne güzel olur kimse bizle savaşmak istemez

deniz2000
09 Eylül 2023, 18:22
İleriyi göremiyorsunuz etrafımız düşman dolun nüfus lazım şöyle 150 milyon olsak ne güzel olur kimse bizle savaşmak istemez

kendi vatanlarini birakip kacanlarlami? gelenler düsmanimizla birlik olup bizi icerden yok ederler
daha gecen gün yazdin Esenyurta olan olaylari moralist

BuraK!
09 Eylül 2023, 19:28
onu gectim artik ülkenin insan sayisi önemli degilki, 1900 yillarinda yasamiyoruz. Artik savas ekonomi üzerinden oluyor

atsiz77
09 Eylül 2023, 20:54
onu gectim artik ülkenin insan sayisi önemli degilki, 1900 yillarinda yasamiyoruz. Artik savas ekonomi üzerinden oluyor

Silahlı savaşları 2’nci 3’ncü ülkeler yapıyor.

En iyi örnek Avrupa ve Amerika eski bi Tiyatrocuyu İktidara taşıdılar ve daha sonra Savaşa soktular.

Birbey 3.0
10 Eylül 2023, 00:03
Her geçen gün Atatürk'ü daha iyi anlıyorum. Zaten anlayamanlar hep sevmiyor onu. Rahmetli zihinsel reform yapmış. Ama anlayamanlar onu dinsizlik ile suçlamışlar ve bu kafalar elinden geleni yapıyor şimdi bu doğru olan zihinsel reformu geriye döndürmek için. Maalesef ABD'nin desteği başardılar. Ülkeye bu kadar ne olduğu belli olmayan adamları sokarsan tek bir düğmenile ABD istediği an iç savaş çıkarabilirler. Ama 5 yıl sonra ama 20 yıl sonra. PKK ile denediler olmadı. Daha önce sağ sol ile denediler olmadı. Şimdi içimize mayalayalar başaracaklar. Mayalana şeyi geri ayıramazsın. Tek çare eğer devlet büyüğümüz hepsini toplar geri yollarsa ozaman. Ama nerede. Ümmetimiz diye diye bizi bitirecekler.

webci
10 Eylül 2023, 04:58
Vestel bayinde yasanan sorunla ataturkun ne alakasi var yahu;)?

Birbey 3.0
10 Eylül 2023, 08:42
Konu Türkiye adam olmazdi. Karam82 sonra degistirdi.

webci
10 Eylül 2023, 14:23
Konu Türkiye adam olmazdi. Karam82 sonra degistirdi.

Ahso
Tm usta..
Ozaman dogru yoldayiz;)
Istanbulda belediye ye ait bir parkda 20 aracin camlari batlatildi,aynalari kirildi..
Kimse duymadi,cam yok..
Park girisinde park guvenligi saglanir yaziyor,,
Emniyet sorusturma baslatiyor,kime ve neye sorusturma:)
Sarallar mafyasi davasi sonuclandi .ne oldu?
Tum sebeke serbest..cinayetlere devam..
Gelde isin icinden cik..
Malesef ulkenin uckurugu kopmus..
Devlet ic guclerlemi ugrassin,dis guclerlemi ugrassin..

Birbey 3.0
10 Eylül 2023, 17:41
Uckurugu mu kalmis.

deniz2000
11 Eylül 2023, 10:58
suclular cikiyor sucsuzlar icerde cürüyor o ülkede Adaletmi var?

ülkeyi yediler bitirdiler halen gözleri doymadi, bir gün gelicek en büyük yargicin karsisina cikicaksiniz

yani Allah (C.C) nin, bakalim ozaman ne yapicaksiniz hele hele kul hakki yiyenler dogrulari görüpte

halen yanlisi secenlerde cayir cayir yanicaklar, odunlarida ormanlardaki Allahin yasiyan agaclarini kesenler ve kestirenler,

Şanlı bayrağımızi ayaklarinin altina alipta numaradan namaz kilanlar, hali gibi yere serip üstüne oturan terbiyeli görünüpte terbiyesiz olan bayanlar

Allah (C.C) nin karsina bir gün cikicaksiniz

Allah (C.C) sessizdir.
Kimin cennete, kimin cehenneme gideceğini söylemez.

O söylemediği için, dini ve imanı olduğunu düşünenler, cennete kimlerin gideceği, cehennem ateşinde kimlerin yanacağı konusunda Allah adına da konuşurlar.

Sadece konuşmazlar, cehenneme gideceğine inandıkları kişileri öbür dünyaya bırakmamak için bu dünyada cezalandırma hakkını da kendilerinde görürler.
Kimi bu yolda canlı bomba olur, “cehennemlik” diye gördüğü insanın canını alır.

Kimi kendinde bir “Mesih” vehmeder.

Kendi kendine, cennete gidecek dindar nesiller yetiştirme misyonu verir. Cennetlik dediklerini ödüllendirir, cehennemlik dediklerini cezalandırır, yasaklar, baskı altına alır.

Hem kendini, hem öteki müminleri cennete götürecek tarikin, onun seçilmiş ve ilahi varlığından geçtiğine inanır.

Kimi bu yolda zulüm görür, kimi bu yolda zulüm eder.

Hepsi kendilerinin cennete gideceğinden emindir. Başkalarını da cennete gönderecek anahtarın kutsal bir emanet olarak, onlara emanet edildiğine iman etmişlerdir.

Bu duyguyla, bazı insanları bu dünyada cehennemlere gönderme yetkisini de kendilerinde görürler.

Prens-66
11 Eylül 2023, 15:46
Arkadaşlar, Siyasetin yeri burası değil!

İkili veya üçlü tartışmalarda başka Platform üzere veya özelden yapın lütfen.

Gökay
12 Eylül 2023, 08:38

Ümmet dediginiz toplulugun bize karsi tarihteki ihanetlerini arastirin, okuyun, sonra bir daha düsünün. Ama okumayan, arastirmayan cahil bir toplumdan bunu beklemek biraz fazla evet, zira inandigi arabin dinin kitabini bile okuyup anlayabilen cok az, anlayabilse zaten hersey cok farkli olurdu...

moralist
12 Eylül 2023, 09:31
Ümmet dediginiz toplulugun bize karsi tarihteki ihanetlerini arastirin, okuyun, sonra bir daha düsünün. Ama okumayan, arastirmayan cahil bir toplumdan bunu beklemek biraz fazla evet, zira inandigi arabin dinin kitabini bile okuyup anlayabilen cok az, anlayabilse zaten hersey cok farkli olurdu...

Haklısın aslında kız bebekleri gömen kendi peygamberine büyü yapan zehirlemeye kalkan bu millet illettir fuzüli bir topluluktur

hOrOz
12 Eylül 2023, 09:36
Beyler yine raydan çıkmaya başladınız

Dini, siyasi ve spor yasak ama Türkçe anlamıyorsunuz galiba.

Aslında yazacak çok şey varda yazdıklarımı hep siliyorum..

Board zaten çöktü sizde ipinin çekeceksiniz .

Paylaşım sıfır, tartışmalar diz boyu

Geçende Karam82 ye yazdım bir kaç şeyi sildi birde mesaj attı konuyu kapattı

Kapandı sandı ama aynı seviyede devam ediyor ..

sanırım bir kaç kelle almadan olmayacak galiba

moralist
12 Eylül 2023, 09:38
Hep sus hep sus nereye kadar

hOrOz
12 Eylül 2023, 09:42

Demek ki anlama kapasiten yok galiba

Bir sürü site var istediğn kadar oralara yaz,..

Zaten boarda bir milim katkın yok

Prens-66
12 Eylül 2023, 11:49

Biraz Moral gerekir ise, bizde mevcut.

Her şey her yerde konuşulmaz.

Siyaset ve Din konusu beceremeyenler ve konuya hakim olmayanlara burada yasak!

Birbey 3.0
12 Eylül 2023, 11:58
Beyler yine raydan çıkmaya başladınız

Dini, siyasi ve spor yasak ama Türkçe anlamıyorsunuz galiba.

Aslında yazacak çok şey varda yazdıklarımı hep siliyorum..

Board zaten çöktü sizde ipinin çekeceksiniz .

Paylaşım sıfır, tartışmalar diz boyu

Geçende Karam82 ye yazdım bir kaç şeyi sildi birde mesaj attı konuyu kapattı

Kapandı sandı ama aynı seviyede devam ediyor ..

sanırım bir kaç kelle almadan olmayacak galiba

Ne paylaşımı bekliyorsun? Boarda bir baksana? Yıllardır civi çakan varmi? Hiç bir inşaat çalışması varmı? Yok.

Herkes küstürüldü boarda. Ağır başlar kalmadı. Beş adam kalmadı daimi aktiv olan. Kural tamada, kuralda Kuran-ı Kerim değil ya itiraz hakkı olmasın. Hep tehdit tehdit tehdit. Tehditlen cözüm mü olur? Cözüm konuşarak olur, orta yol bulunarak olur, dayatma ile olmaz. Kuzey Kore gibi oldu nerdeyse.

Boardun tek bir işlevi kaldı. Sohbet falan bitti. Yükle hoster para kazanmaya bak.

Şimdi çıkar yine beyenmiyorsanız başka yere gidin der birisi. Sorunda zaten burda. Boardun belki sahibi Karam82, ama boardu ayakta tutan 3-5 kişi. Biz 3-5 kişi gittik? Sonra mutlumu olacaksın? Kümesdeki Horoz gibi kendi kendine ötersin burada .

Yönetimde bir oturup bir öz eleştiri yapması lazım. Neyin inadı bu?

Ben bu boarda 10 kere kefen giymişimdir. Tehdit ile bir yere varılamayacağını görmüş olmak gerekir.

Spor yasak, din yasak, siyaset yasak. Zaten Türk halın ana konularî bu. Ne konuşacağız başka akşama kadar? TV8 gibi yemek mi konuşalım?

Kelle lazımsa buyrun beyler. Kellem burada. Zaten Horoz'un istideği bu. Mutlulukdan ibiğine kına çalar.

Prens-66
12 Eylül 2023, 12:05
@Birbey3.0

Sen bu işleri daha iyi bilirsin, birkaç defa atıldın ve tekrar 3.0 ı ekleyerek geldin, ne çabuk unuttun o günleri?

Karam82 radikal davransa idi, tekrar buraya gelebilirmiydin?

O iyi niyetli Insan olmasa idi, sen böyle yazamazdın.

Onun için, o günlerin hatırına gerektiği gibi davran!

Birbey 3.0
12 Eylül 2023, 12:11
Prens birde bardağın öbür tarafından bak.

Ben iyi niyetli insan olsam tekrar tekrar gelirmiydim? Öncede kaliteli paylaşımlar yapıyordum. Başka paylaşımlar yapanlar gibi cebimede para girmiyordu. Ben bu boarda bir çok moddan bile daha fazla hizmet ettim.

Radikal davran davrana zaten boarda bitti kapanmak üzere.

Ne olur ya siyaset, spor ve din bölümü açılsa? Kavga dövüş olur diye mi korkuyorsunuz? Dövüş kavga eden banlanır. Sınırın bildikten sonra siyaset, spor ve dinde konuşulur. Bu kadarda basit.

Benimde zaten anlamadığım bu. Eyvallah kavga dövüş istemiyoruz boardda. Bunu bende kabul ediyorum. Ama burada bir kaç kişi sınırı bilmez diye tüm boardda konuyu yasaklamanın bir anlamı yok.

Prens-66
12 Eylül 2023, 12:16
@Birbey3.0

Konunun başlığıı ve gidişatını ben mi belirledim, yazdım çizdim yoksa Karam82 mı, sizleri son noktaya getirdi?

Kimin raydan çıktığını sen göremezsen ve arkasına takılırsan, olacaklardan kim sorumlu?

Birbey 3.0
12 Eylül 2023, 12:34
Silebilirsin kardeşim hesabımı. Kitle demiyorum bak ama, komple gelmiş gecmiş tüm paylaşımları sil. Kendim ayarlar böylümde böyle bit fonksiyon bulamadım. Sen yapamyorsan, Karam82 sen yap.

Alın tavuğunuzmudur, hindinizmidir, gart horonuzunuzmudur doya doya bir birinize bakın. Koskoca torun sahibi insanların haline bak. Provokasyondan başka bildiği yok.

Prens-66
12 Eylül 2023, 12:51
Doğruları yazmak ne zaman Provokasyon oldu @Birbey?

Sizin istediğiniz gibi Özel Bölüm olmuyor, bunu enine boyuna burada defalarca tartıştık, ikilem olur, Gruplaşma olur, tartışmaların önüne çıkamayız adına gerçekleşmedi, istemediğimizden değil @Birbey kardeşim.

Karam82 Adminimiz'e yazabilirsin, korkma.

Birbey 3.0
12 Eylül 2023, 12:54
Kimden korkacağım? Allah sadece bir can borcu var.

Gruplaşma olur, işin içindan çıkamayız? Allah Allah denemeden nerden biliniyormuş? Sadece tahmin.

Sil beni yazdığım gibi.

Prens-66
12 Eylül 2023, 12:56
Ben seni neden siliyormuşum?

Sen istersen Karam82'ye müraacat.

Memoli1976x
12 Eylül 2023, 13:15
Board Kurallarinda Siyaset Yasak diye Yaziyor.

Boarda üye olurkende Kurallari kabül edip onayliyladiginizdan dolayi buna uymaniz gerek.

Board Kurallari Tartismaya Acik bir Konu degildir.

Konu kapatilmistir.