PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ebay Plus hakkinda sizi uyarmak isterim!

cinnah
15 Kasım 2015, 22:50
Merhaba arkadaslar Ebay plus konusunda sizi uyarmak istedim. Ebay plus´a üye oldum , 20 € bir sene icin hicbirsey dedim nasil olsa . Ama 30 günlük deneme süresini 1 gün gecmistiki Grafikkartlarina bakarken benim Jeton düstü, Ebay plus taki ürün fiyatlariyla ebay plus´da olmayan ürünleri karsilastirinca bunun bir sahtekarlik (demekten baska birsey gelmiyor) oldugunu farkettim. Ben bunu farkettim.

--------------------------------------------------
Asagidaki Email´ide Ebay gönderdim: [email protected]
Hallo, mein Name ist Hr......,
ich habe 1 tag später bemerkt, dass ich mein ebay plus kündigen sollte, weil ich die Artikelpreise im Ebay Plus zu spät bemerkt habe. Trotzdem muss ich die Ebay Plus NACHTEILE benutzen.

Beispiel:
eBay-Artikelnummer:272010111923 ebayplus asus
eBay-Artikelnummer:221924496929 ohne PLUS Asus
eBay-Artikelnummer:231577058102 ebayplus gigabyte
eBay-Artikelnummer:171257664622 Uhne PLUS Gigabyte
eBay-Artikelnummer:331360058414 ebay plus msi
eBay-Artikelnummer:171444172701 ohne PLUS msi

Mit freundlichen Grüßen
-------------------------------------------------
Bundan sonrasi herkesin kendi düsüncesi.

Sevgi ve saygilarimla

Antakya
16 Kasım 2015, 08:23
Cinnah kardes, bu zamanda ebay´da alis-veris yapan daha varmi ya?

hemde plus diye sacmalik icin bide para istiyorlar ha?

Gözünü seveyim senin amazon.

gentlement
16 Kasım 2015, 10:55
kardes, sen herhalde eBay Plus´un ne oldugunu tam olarak anlamamissin!

senin vermis oldugun ürünleri satan sirketler (Gewerblich Verkäufer) ayri ayri sirketler! Hicbir kimse ayni fiyata satma mecburiyetinde degilki yada sirf eBay Plus diye daha ucuza satma gibi bir mecburiyeti yok. eBay Plus´un müsteriler icin tek bir avantaji var oda herhangi bir ürün geri gönderdiginde posta ücretini sen karsilamiyorsun. Senin anliyacagin eBay Plus icin aslinda eBay hicbirsey yapmiyor. Sana eBay Plus adi altinda avantaj saglayan eBay´daki saticilar (Gewerblich Verkäufer) o avanlajlari zaten her müsteriye sagliyor...

Mesela:

1 Monat Widerrufsrecht
eBay-Käuferschutz
eBay-geprüfte Händler
Kostenloser Premiumversand
Kostenloser Rückversand

Bunlari eBay´deki Gewerblich olanlarin zaten neredeyse tamami uyguluyor...

Lafin kisasi eBay Plus sizin cebinizden 20,- EUR para alabilmenin yeni bir taktigi...

choban
16 Kasım 2015, 11:13
aynen güzel aciklamissin eline saglik...

senin vermis oldugun ürünleri satan sirketler (Gewerblich Verkäufer) ayri ayri sirketler! Hicbir kimse ayni fiyata satma mecburiyetinde degilki yada sirf eBay Plus diye daha ucuza satma gibi bir mecburiyeti yok. eBay Plus´un müsteriler icin tek bir avantaji var oda herhangi bir ürün geri gönderdiginde posta ücretini sen karsilamiyorsun. Senin anliyacagin eBay Plus icin aslinda eBay hicbirsey yapmiyor. Sana eBay Plus adi altinda avantaj saglayan eBay´daki saticilar (Gewerblich Verkäufer) o avanlajlari zaten her müsteriye sagliyor...

Mesela:

1 Monat Widerrufsrecht
eBay-Käuferschutz
eBay-geprüfte Händler
Kostenloser Rückversand

Lafin kisasi eBay Plus sizin cebinizden 20,- EUR para alabilmenin yeni bir taktigi...

fuk_18
16 Kasım 2015, 16:47
bu arkadasima ek olarak verdigin artikel numaralarindaki urunlerin hepsinin markalarida baska saticilarida baska ve aralarinda daglar gibi farkda yok 1 2 3 euro oynuyor oda kar oranlari her saticinin farkli oldugu ortaya cikan ayricalik yani plus olayi basdan sona para tuzagi bunu kabul ederimde plus urunler pahali normal urünler ucuz ona katilmiyorum

Mesela:

1 Monat Widerrufsrecht
eBay-Käuferschutz
eBay-geprüfte Händler
Kostenloser Rückversand

ebaye neden asagiladigini anlamadim ben uzun süredir ebaydeyim ve ebayden alisveris yapiyorum hatta amazonuda kullaniyorum hangi yerde fiyatlar uygun ise ondan yararlaniyorum ebay hakkinda neden böyle bir cümle kurdun anlamadim,

Mesut64
16 Kasım 2015, 20:26

Arkadasim, herkez nerden isine gelirse oradan alisveris yapar.
Senin bu cümlen sanki E-bay dan alisveris yapmanin modasi gecmis anlaminda
oluyor.

cinnah
16 Kasım 2015, 21:31
Selam ben ebay plus un ne oldugunu iyi biliriyorum. amazonda prime var. aradaki farki anlamak icin de müneccim olmaya gerek yok, amazon posta parasini(geldi-gitti) ürün fiyatina yüklemiyor. ebay plusda bunun ürün fiyatina yükledigini farkediyorsun. Plus haricindaki saticilar kim olursa olsun, plus dan daha ucuza geliyorsa bu iste bir terslik vardir.

Mesela ben amazon prime üyesi olarak fiyati düsen ürünleri, normal üyelerden 30 dakika daha önce haberim oluyor. (Blackfriday geliyor) ayrica 10 liralik bir ürüne posta ödemiyorsun. tasbiiki ürünün gercek fiyat karsilastirmasini yapacaksin.

Asagida ebayden gelen cevap var, fiyat konusunda hicbir aciklama yapmamislar.
------------------------
Sehr geehrter Hr.

vielen Dank für Ihre E-Mail. Sie wenden sich an uns, weil Sie eBay-Plus nicht nutzen möchten. Gerne helfe ich Ihnen weiter.

Grundsätzlich sind Sie nicht verpflichtet, eBay-Plus Artikel zu kaufen. Auch mit einer eBay-Plus Mitgliedschaft können Sie die ganze Vielfalt des eBay-Marktes nutzen.

Herr ......, ich freue mich wenn ich Ihnen weiterhelfen konnte und wünsche Ihnen viel Spaß bei eBay.
Sollten Sie weitere Hilfe benötigen, zögern Sie bitte nicht, uns erneut zu kontaktieren.

Mit freundlichen Grüßen

Mesela:

1 Monat Widerrufsrecht
eBay-Käuferschutz
eBay-geprüfte Händler
Kostenloser Rückversand

aldigin ürünün fiyati 40 € dan asagiysa posta parasini sen ödüyorsun, ayrica isim saglam olsun diyorsan sigortali göndermek zorundasin. 6 euro cepten gitti

gentlement
16 Kasım 2015, 22:20
aldigin ürünün fiyati 40 € dan asagiysa posta parasini sen ödüyorsun, ayrica isim saglam olsun diyorsan sigortali göndermek zorundasin. 6 euro cepten gitti

alakasi yok! ben 12 yildir eBay ve Amazon´da Gewerblich satis yapmaktayim ve senin bahsettigin bu uygulamayi isteyen yapar istemeyen yapmaz. Biz mesela müsterilerimizden ürünün fiyati ne olursa olsun Versandkosten ve Rücksendekosten hicbir zaman almayiz! Satisa sundugumuz ürünlerin fiyatlarini zaten bunu göz önünde bulundurarak yapariz.

Dikkat edersen eBay´deki Gewerblich olanlarin cogu Rücksendekosten almiyor müsterilerden. Bunun nedeni müsteri memnuniyeti degil, Verkäufer mit Top Bewertung olabilme sarti oldugundan dolayi. Cünkü biz Gewerblich Verkäufer´lar Verkäufer mit Top Bewertung olabilirsek %15 daha az "Verkaufsgebühr" ödüyoruz.

cinnah
17 Kasım 2015, 00:10
Burdan buyrun Ayni satici ayni ürün ( buarada reklam olarak kabul etmeyin lütfen)

eBay-Artikelnummer:310885415017 Ebay Plus
eBay-Artikelnummer:311473760534 Ohne Plus

alakasi yok! ben 12 yildir eBay ve Amazon´da Gewerblich satis yapmaktayim ve senin bahsettigin bu uygulamayi isteyen yapar istemeyen yapmaz. Biz mesela müsterilerimizden ürünün fiyati ne olursa olsun Versandkosten ve Rücksendekosten hicbir zaman almayiz! Satisa sundugumuz ürünlerin fiyatlarini zaten bunu göz önünde bulundurarak yapariz.

Dikkat edersen eBay´deki Gewerblich olanlarin cogu Rücksendekosten almiyor müsterilerden. Bunun nedeni müsteri memnuniyeti degil, Verkäufer mit Top Bewertung olabilme sarti oldugundan dolayi. Cünkü biz Gewerblich Verkäufer´lar Verkäufer mit Top Bewertung olabilirsek %15 daha az "Verkaufsgebühr" ödüyoruz.

Tartismaya girmek istemiyorum ama sen yapmiyorsun diye yüzbinlerce satici bir tutamazsin. Bu konunun cevabini son yazdigim ürünlerde görebilirsiniz. tabii bitmeden

fuk_18
17 Kasım 2015, 01:45
ebayden simdiye kadar hic bir güvensizlik yasamadim bundan sonrada yasamam umarim

gentlement
17 Kasım 2015, 17:32
kardes,

bana eBay´in avukatligini yaptiriyorsun zorla.

311473760534 numarali ürünü adam WOW Angebot olarak satisa cikarmis görmüyormusun?
310885415017 numarali ürün ise adamin FEST ANGEBOT olarak satiyor...

Ok?

Dolunay35
18 Kasım 2015, 01:35
Arkadaslar neyin kavgasini yapiyorsunuz anlayamadim,birakin isteyen istedigi yerden alis verisini yapsin,Sonucta her kesin kendi karari,memnun olanoda var olmayanida var.Yazisirken de bir birimize saygili olalim Lütfen.

iyi forumlar

Cologne
18 Kasım 2015, 12:04
Arkadaslar sahsen ben Ebay den cok cok memnunum. Bazi kriterlere dikkat ettikten sonra ebay in hic korkulacak bir tarafi yok.Arayip ta Hic bir yerde bulamayacagim bir ürüünü rahatlikla ebay de bulabiliyorum.

Angebot lari ve aksiyon lari takip ediyorum ve gercekten cok ucuza mal ediyorum.

Elimde ki ivir zivir ürünleri de Ebay üzerinden satiyorum. Cöpe atacagim bircok seyi ebay de sattim bugune kadar. Ebay de her malin mutlaka bir alicisi cikiyor.

Ebay hakikaten cok iyi bir sistem.. Benim icin olmaz sa olmaz..

Sadece saticilarin bewertunglarina felan iyi dikkat edeceksin o kadar.

cinnah
19 Kasım 2015, 21:11
Kavga edecek bir durum yok. Ayni kisi ayni ürün ayni kalite ayni marka . Kisacasi biri kazik biri mantik, biri mit plus biri ohne plus . Bana Ebay den gelen mesaji okuduysaniz fiyat konusunda ebay bile cevap verememis , kaldiki arkadas sen nasil cevap vereceksin vede cevaba gerek yok.
Tesekkür ederim.

Not: Bu ürünüde özellikle arayip bulmadim, telefonuma schnäpchen app den gelen mesajdan sonra, karsilastirma yapinca farkettim.

Göktürk1
21 Aralık 2015, 19:07
Aynı satıcı aynı ürünü değişik fiyatlardada satabiliyor.Plusun bir avantajını görmüyorum.