PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Almanya ya geri Dönüs

cenk1978
21 Temmuz 2023, 21:45
Almanya ya geri Dönüs
Arkadaslar bir Sorum olacak.

Niederlassungserlaubnis Unbefristet
Olan Bir Bayan, Temmuz 2016 yilinda Türkiye ye Annesine bakmak icin gitmis ve Almanya y ya o Tarihten sonra geri dönmemis.
Oturum Kartin süresi 13.09.2022 de bitmis.
Almanya da bir Tanidikta Anmeldungu varmis.
Kendinisi Almanya ya zamaninda Gelin olarak gelip Esinden ayrilmis, Çocukları yok. Yasi 45.
Bayan suan Türkiye de yasiyor ve bilmek istedigi Almanya ya geri gelebilir mi ?

Almanya Istanbul Konsoloslugu ariyorum fakat kimseye ulasamadim, Yavancilar Dairesine Mail yazdim, cevap Veren olmadi.

batum
21 Temmuz 2023, 23:16
####### editlendi #######

cenk1978
22 Temmuz 2023, 08:23
13.09.2023 Tarihine Kadar Sorunsuz gelebilir

Benim Anne Babam 2011 de döndü,Annem kafasi estigi zaman 4-5 senede bir geliyor

Alman Konsolosluk tan yeni Oturum Kart cikarmasi gerek mi yoksa , bitmis Kart ile sorunsuz Almmya ya giris yapabilir mi ?

batum
22 Temmuz 2023, 09:39
####### editlendi #######

hOrOz
22 Temmuz 2023, 10:22

Bu tarihi nereden çıkardınız

Aslında 6 ay süreyi geçirince oturma izni geçersiz sayılıyor

Eğer Almanya da 15 seneden fazla ikamet ediyorsa 6 ay süre geçerli değil oturma izni ölmüyor

Gümrükte fark ettikleri zaman Almanya ya giriş izni vermiyorlar

Zaten havaalanın da oturma kartını kontrol ediyorlar eğer geçerli degilse uçağa almıyorlar

cenk1978
22 Temmuz 2023, 21:36

Eğer Almanya da 15 seneden fazla ikamet ediyorsa 6 ay süre geçerli değil oturma izni ölmüyor

Zaten havaalanın da oturma kartını kontrol ediyorlar eğer geçerli degilse uçağa almıyorlar

1998 den beri Almanda yasiyormustu, ta ki Temmuz 2016 ya kadar.
O zaman Türkiye gidip bir daha Almanya ya geri dönmemis.

batum
22 Temmuz 2023, 21:54

Ben olayi benim Torunlarla karistirmisim(Alman vatandaslari icin bir sene gecerli)
yazdiklarimi silmem lazim

Birbey 3.0
22 Temmuz 2023, 22:38
Isi yas bayanin.

Tüm kurallari cignemis. Bilmiyorum yasada özür degil.

Anneme bakiyordum falanda özür degil. Tabiki bakabilir. Yabancilar polisini ararsin durumu anlatirsin özel izin belgesi verirlerdi.

Bu bayan günlük yasamis. Annede vefat edince aylik kesildi. Türkiye'nin durumuda malum. Simdi buraya gelip yardim almak istiyormus gibi geliyor bana.

Anmeldung burda falandi fark etmiyor. Anmeldung zaten gecersiz. 63 yil olduk Almanya'ya geleli daha halen ögrenemedik oturmadigin yerde Anmeldung gecersiz diye.

Oturum karti ölmeseydi yine bir ümit vardi. Caktirmadan kara yolundan gelirdir. Sonra burada yeni kart cikartirdi ve ise girerdi. Alman gümrügünden gecmeyecegi icin kimsenin ruhu duymazdi.

Maalesef yandi bence oturmasi. Gecerli bir özürü yok.

Yabancilar dairesine mail yazara iyi etmemissin. Uyuyanlari uyardin. Hemen sistemi islemislerdir bence yandi diye.

murat39
22 Temmuz 2023, 22:49
Birbey in yazmis oldugu gibi.
Yabancilar dairesine konu hakkinda mail sisteme gecmistir.

Bir Avukat tutarak kunu hakkinda bir ümit olabilir.
15 seneyi gecen bir süre Almanya da ikamet etmis. Haklar olabilir.
Ufak bir detay , kapilari acabilir.
Calisabilecegi is yerinin olmasi..Ikamet edecegi ev. Bunlar olursa toleranz olabilir.
Mesela en cok ihtiyac olan yaslilara bakim bürolara basvurunca is imkani olabilir.
Su an Türk yaslilar icin de Bürolar kurulmus.Sade Türk yaslilarla ilgileniyorlar.Alisveris..Bakim ..yemek yapilmasi...Böyle bir yerden is teklifi.
Oturum iznine yesil isik yakar.

cenk1978
22 Temmuz 2023, 22:53
Annesi yasiyor , Oturduklari Ev Kendilerinin, Babasinin Emekli Maasini aliyorlar.
Yani Mevzu Almanya ya gelip Yardim almak degil.

Yabancilar Dairesine yazarken Isim vermeden kendi adima yazdim ;-)

Bayan benden Rica etti gelebilirmiyim yoksa gelemezmiyim diye, bosuna ucak Bileti almak istemiyor.

Birbey 3.0
23 Temmuz 2023, 00:50
Annesi yasiyor , Oturduklari Ev Kendilerinin, Babasinin Emekli Maasini aliyorlar.

Bayan benden Rica etti gelebilirmiyim yoksa gelemezmiyim diye, bosuna ucak Bileti almak istemiyor.

Kullandırma kendini. Eşşek kadar yaşta. Kendisi arasın ve sorsun. Almanya'da yaşadıysa okadar almancası vardır. Yardım ediver altında maalesef insanları kullanan çok.

Bu gibi insanlara çok gıcığım. Kendi kafalarına göre iş yapıyorlar sonrada "yardım ediver". Gitmeden yardım istese başının üstüne derdim. Arabayı bilerek camura sokuyorlar, sonra kurtarı ver.

hOrOz
23 Temmuz 2023, 09:57
Ben olayi benim Torunlarla karistirmisim(Alman vatandaslari icin bir sene gecerli)
yazdiklarimi silmem lazim

Alman Vatandaşları istedigi kadar kalabilir onlarda bir süre yok.
Erlöschen des Aufenthaltstitels, § 51 AufenthG

Türkiye girişte sadece Alman kimliği ile girerse 90 gün kalabilir

O yüzden girişte Mavi Kartınızıda gösterin

Temmuz 2016 - Temmuz 2023 Aradan 7 sene geçmiş 7 gün değil 7 hafta değil 7 koskoca sene

Birisi anlatmamışmı 6 ay yurtdışı oturma izninin öleceğini

Bilet alsa bile oturma kartını kontrol edince uçağa almazlar.

Uçak şirketleri geçersiz oturmasi olan yolcuları tekrar geri götürmek zorunda

O yüzden bilet kontoründe ilk önce oturma kartını kontrol ediyorlar

cenk1978
23 Temmuz 2023, 15:18
Arkadaslar, kimse beni kullanmiyorum, kimsede beni yardim etmeye zorlamadi zorlamiyor.

Amac yardim etmek, ya icimizden gelip yardim ederiz yada etmeyiz. Kimse kimseyi birseye zorlamiyor.
Kadinin durumu bayagi Karisik bunu bende biliyorum.

Amac burda tecrübe bilgi alisverisi yardimlasmak, olumsuz tepki verecekseniz yapilan paylara hic cevap vermeyin.

hOrOz
23 Temmuz 2023, 15:57
Arkadaslar, kimse beni kullanmiyorum, kimsede beni yardim etmeye zorlamadi zorlamiyor.

Amac yardim etmek, ya icimizden gelip yardim ederiz yada etmeyiz. Kimse kimseyi birseye zorlamiyor.
Kadinin durumu bayagi Karisik bunu bende biliyorum.

Amac burda tecrübe bilgi alisverisi yardimlasmak, olumsuz tepki verecekseniz yapilan paylara hic cevap vermeyin.

Usta boşver klavye silahşörü çok

Yayla yolunu sorarsın seni çöle yönlerdirirler

Birbey 3.0
23 Temmuz 2023, 16:32
Ne diyeyim ben sana.

cenk1978
24 Temmuz 2023, 16:36
Ne diyeyim ben sana.

Birsey deme...