PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiyeden Kapi ve pencereler için sineklik

ahmet976
19 Temmuz 2023, 13:51
Slm arkadaşlar benim danışmak istedigim benim tek ailelik evim için kapı ve pencerelere sineklik yaptirmak istiyorum. Burdan fiyat sordum 1500 Euro dediler. Tr den araştırdım bayağı uygun fakat ordan buraya kargo problem. Bu konuda benimle fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Tesekürler.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk

webci
19 Temmuz 2023, 14:04
Ustalar sineklik dedigin nedirki..
Plastik dortkose..
Ince tel ve civatalar..
Uzunluk 1 m. Veya 2 metre..
Simdi bunun maliyeti tas catlasa 50 avro iscilik 50 avro..1.5 metrelik sineklik 100 avro..kalite ne olabilirki..
Ben tek kapiya 1.50 metrelik yaptiracaktim 250 avro istediler..
Bu simdi haramzadelik degilmi..

mustafa200222
19 Temmuz 2023, 16:19
Ustalar sineklik dedigin nedirki..
Plastik dortkose..
Ince tel ve civatalar..
Uzunluk 1 m. Veya 2 metre..
Simdi bunun maliyeti tas catlasa 50 avro iscilik 50 avro..1.5 metrelik sineklik 100 avro..kalite ne olabilirki..
Ben tek kapiya 1.50 metrelik yaptiracaktim 250 avro istediler..
Bu simdi haramzadelik degilmi..Webci usta kapi yaptırdık 4 ay önce schibetür 150 cm 220 odunda degil bildigin Sunta dan alman firmasi tanidik komsu fazla tutmaz diye angebotta almadim yaptirdim. 1450 eueo para aldi. 2 hafta önce botruma 8 cm lik delik delinecek 2 tanede yan tuvara delinecekti. Firmadan angebot aldim 750 euro istedi baska bir firma 250 euro netto ya yapti 3.4 firmaya sormakta fayda var herkes kafasina göre fiyat veriyor dikkat etmek gerek

Gesendet von meinem SM-N986B mit Tapatalk

Birbey 3.0
19 Temmuz 2023, 16:38
Ben Almanya'da sineklik yaptirdim. 3000 Euro verdim. Cok tabiki ama pisman degilim.
30 yil rahat dayanir sekilde. Tabiki ist maddiyata bakiyor. Kalite mutlaka Türkiye'de düsükdür.
Öyle dört köse plastik ile is bitmiyor. Türkiye'de misal PVC cam takdir. 10 yil sonra plastigi gevremeye basliyor.
Birde o kadar hafifki nerdeyse kolunda kaliyor acarken kaparken. Almanya'da PVC pencere takdir. 30 senede gecse
ilk günkü gibi duruyor.

Maaliyeti yükselten sinelikin telleri. Dandikleri hemen deliniyor. Iyisi tabi iyi para.

batum
19 Temmuz 2023, 16:39
Webci usta kapi yaptırdık 4 ay önce schibetür 150 cm 220 odunda degil bildigin Sunta dan alman firmasi tanidik komsu fazla tutmaz diye angebotta almadim yaptirdim. 1450 eueo para aldi. 2 hafta önce botruma 8 cm lik delik delinecek 2 tanede yan tuvara delinecekti. Firmadan angebot aldim 750 euro istedi baska bir firma 250 euro netto ya yapti 3.4 firmaya sormakta fayda var herkes kafasina göre fiyat veriyor dikkat etmek gerek

Gesendet von meinem SM-N986B mit Tapatalk

Türkiyede iscilik yok
Alirsin 6 ay sonra parcalanir

tolga1903
20 Temmuz 2023, 06:58
Türkiye de o kadar da değil , ucuz etin yahnisi yavan olur Türkiye de kaliteli ürün yok mu ki bu kadar anlatıyor sunuz,
Aynı Almanya gibi sineklik kendin alırsın Lidl Aldi den yaparsın her 2 3 senede değiştirsin, kaliteli alırsın 10 sene dayanıklı olur,
Firmalar çok istiyor ise kendiniz yaparsınız, firmalarda kazanacak illa ki,

komandoffm
20 Temmuz 2023, 08:45
anlattiginiz kadar da kötü degil Türkiye üretimi ! hem biz desteklemezsek kalite tabiiki düser ! siz alirken kaliteyi belirtiyorsunuz zaten ! 3 e 5 bakarak alirsaniz kaliteden kaybeder tabiiki !

ucuz etten yahni olmaz derler büyüklerimiz !

Haziran
20 Temmuz 2023, 11:02
Türkiyede kalitelileri var ama en kalitesinide alsan adam.bir asagi kalitesini gelip takiyor.
Iscilik sifir, hic dikkat etmiyorlar, rastgele monta edip gidiyorlar.
Sonrada reklamtion yaptin mi siz almancilar cok inceliyorsunuz diyorlar.
Abi gecen yil Bolkon cami yaptirdim.
Inanin aldigim cam daha koyu renkli idi getirip taktiklari cam daha acik renkliydi.Itiraz ettim cam Atölyede koyu görünürmüs takinca acik renk görünürmüs.
Birde montaj eden gencler 18-19 yaslarinda recrübesiz genclerdi.
Taktiklari camlarin führungsgummileri sıkıá¹£ıyordu, köselerde disardan isik geliyordu yani dicht degildi.
Yaptirdigima pisman oldum.
Itiraz edincede siz almancilar cok inceliyorsunuz burda bunlar gayet normal dediler.
Yani iscilik sifir, yalancilik tavan yapmis Türkiyede.

Cengiz Bond
20 Temmuz 2023, 12:10
katiliyorum, türkiyede dogru dürüst ustalik yok.

almanyada gözünü kapat ve internetden herhangi bir meisterbetriebi ara, isi mükemmel yapar.

türkiyede istedigin kadar ara, 50 sene tecrübeli bir "usta" bile dogru dürüst kaliteli is yapamiyor.

istanbulda gecen bircok lüks daire baktim, kalite berbat. müteahhitlere dedim, ben bunu yikip yeniden yaparim.

hele WC/Banyo yapmasini hic bilmiyorlar.

webci
20 Temmuz 2023, 12:24
Cok para
Az is....
Prensip bu..
Birde cok yemek yiyorlar..

Birbey 3.0
20 Temmuz 2023, 12:37
Kaliteli ustalar var tabiki, ama normal müşteriye gitmiyorlar. İyiler hep müteahitler için çalışıyor. Bize sadece aradaki sözde ustalar kalıyor.

Bizim evde su giderinden problem vardı. İki usta getirdik yapamadılar. Sonra komşunun akrabası müteahitlerde ustaymış. Hatır için geldiler. Güldüler geçtiler. 15 dakikada halledip gittiler. Parayıda zorlan verdik adama. 15 dakikalık işin parasımı olur diye. Ama adamın çalışından belli usta olduğu.

ask_olmazsa
15 Ağustos 2023, 15:23
ben kendim toplam 5 pencereye surgulu yandan sineklik yaptirdim ve kendim ucakla getirdim. toplam maliyeti €100 tuttu.
gecenlerde ablam yaptirip kargo ile gondermisti Kayseri'den. yaklasik 250 euro tutmustu. surgulu kapi 3,6metre genis 2.5 metre uzundu.